Imperia Online Turkey  
Nisan 29, 2024, 04:06:46 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: msn hırsızlarına dikkat!  (Okunma Sayısı 964 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
akbaba
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 23, 2008, 09:50:06 ÖÖ »

dün tanımadığım bir msn hesabı beni hesabına eklemiş akşam msn açtığımda bu vatandaştan mesaj geldi
hesap ismi nesemaraloğlu9850 diye fotorağta güsel bir hatun resmi Smiley ben online olur olmaz bir mesaj geldi ben onu engellemişim de şimdi o da beni engelleyecekmiş inanmazssan kontrol et diye bir link attı. bu linke baktığımda açılansayfada msnde sizi engelleyenleri gösterdiğini idda eden yazılar var ve sizden msn hesap adınızı ve şifrenizi istiyorlar bu işlem için. tabikide ne şifremi nede hesap adımı yazdım o vatandaşı kişi listesinden silip engellledim
bu gün de benzer bir hesap beni kişi listesine eklemiş  kullanılan hesap adları birbirine benziyor başında bir bayan ismi arkasında numara ve güzel bir hatun fotosu. arkadaşlar dikkat edin böyle tuzaklara düşmeyin tanımadığınız kişileri eklemeyin ,konuşmayın, dosya alışverişi yapmayın diye uyarmak istedim.
aslan-07
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Şubat 23, 2008, 11:56:30 ÖÖ »

sağol yav uyardığın iyi oldu
akbaba
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 01, 2008, 07:28:44 ÖS »

ayrıca bu sistemi otomatiğe bağlamışlar Smiley ne yazarsanız yazın mesajlar sabit. küfür ediyorum hala diyoki uzatmayalım sen beni engelledin Smiley bu tuzağa düşen bir arkdaşım hesabı bunlara kaptırmış onun hesabından bile bu şekilde mailler gelmeye başladı. boş verin sizi kim engellemişse engellemiş ne olcak öğrenince yani sevdiğin bir arkadaşının seni engellediğini görünce bsşın göğe mi erecek ki zaten kimin engellediği bilgisi  doğru değil sadece bu internet dolandırıcılarının istediği şeyler üzerine çalışan bir sistem ve tamamiyle otomatik. ufak tefek hatalı var tabi nickler değişiyo ama resim aynı Smiley
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!