Imperia Online Turkey  
Nisan 29, 2024, 12:50:04 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 [2] 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Devamlı nüfusum göç ediyor  (Okunma Sayısı 8475 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ağustos 07, 2011, 11:58:03 ÖS »

merhaba arkadaşlar bi eyalete saldırmak ıstedım fakat saldırmadım ordunun %76 gibi bi morali vardı daha sonra bıraz daha askeryaptım moralı %50 küsürlere düştü fakat saldırmadım. biraz zaman gectıkten sonra bu sefer kesin saldıracaktım ordunun moralini %23 küsürlü görünce saldırmaktan vaz geçtim. herşey çok iyi gidiyordu fakat neden ordunun moralinde böyle bi kayıp yasandı? daha once tarafsız eyalete saldırmıstım saldırmıstım fakat çok önceydi -5 gibi mutluluk kaybetmıstım . morali bilmiyorum. anlamadıgım sey durup dururken neden böyle ordunun morali düştü ? bu düşüş savaşa etki edermi
« Son Düzenleme: Ağustos 08, 2011, 09:04:53 ÖÖ Gönderen: sertan1973 » Kayıtlı
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Ağustos 08, 2011, 09:04:22 ÖÖ »

merhaba arkadaşlar bi eyalete saldırmak ıstedım fakat saldırmadım ordunun %76 gibi bi morali vardı daha sonra bıraz daha askeryaptım moralı %50 küsürlere düştü fakat saldırmadım. biraz zaman gectıkten sonra bu sefer kesin saldıracaktım ordunun moralini %23 küsürlü görünce saldırmaktan vaz geçtim. herşey çok iyi gidiyordu fakat neden ordunun moralinde böyle bi kayıp yasandı? daha once tarafsız eyalete saldırmıstım saldırmıstım fakat çok önceydi -5 gibi mutluluk kaybetmıstım . morali bilmiyorum. anlamadıgım sey durup dururken neden böyle ordunun morali düştü ? bu düşüş savaşa etki edermi

http://forum.imperiaonline.org/tr/index.php?topic=219.0

Cool

TD 2 - Diyar 23 - 10.01.2009 NET DEĞER LİDERİ
munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Ağustos 09, 2011, 03:02:14 ÖÖ »

binaların içindeki ekonomi bölümünde yer alan yük ambarı savaş da ganimet için mi yoksa hammade taşırken nüfus daha fazla getirebilmeleri için mi
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ağustos 09, 2011, 03:07:15 ÖÖ »

binaların içindeki ekonomi bölümünde yer alan yük ambarı savaş da ganimet için mi yoksa hammade taşırken nüfus daha fazla getirebilmeleri için mi

hocam sen iyice acemi çıktın malzeme taşımak için yük ambarı sadece mal taşır o savaş yada barış fark etmez ama onu kullana bilmen için önce merkezi yönetim basman gerek üniversitenin içinden basabilirsin
munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Ağustos 09, 2011, 03:18:52 ÖÖ »

dostum o kadarını bılıyorum nerden basabılecegım kadar :)yanı mal tasıyorsa daha fazla hammadde gelir bize nüfüsla bu orantılı değil mi
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Can evimden baktım sana İstanbul!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Ağustos 09, 2011, 03:28:12 ÖÖ »

dostum o kadarını bılıyorum nerden basabılecegım kadar :)yanı mal tasıyorsa daha fazla hammadde gelir bize nüfüsla bu orantılı değil mi

Alakası yok sadece eyaletler arasında kaynak taşımak için  O eyalette bina- asker  basıcaksan kaynagın eksik ise başka bir eyaletten aktarma yaparsın yani  Wink

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Ağustos 09, 2011, 03:37:02 ÖÖ »

Bu oyunda ne basarsan bas havadan malzeme gelmez sadece bastıgın şey ne ise onun üretime etkisi kadar malzeme artar. Yani üretim artsın istiyorsan kale ve bürokrasi basman gerek nüfusun dolu ise çiftlik basman gerek çıkan işçileride boşta bekletmeden çalışmaya vermen gerekki üretimin yükselsin.
munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Ağustos 09, 2011, 04:06:36 ÖÖ »

bende yuk ambarı daha fazla tasımaya yarar dıye merkezı yonetımı 1. sevıye yapıyorum artık yanlıs yaptık. zannedıyordum ekonomım guclenır.
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Ağustos 09, 2011, 04:17:06 ÖÖ »

bende yuk ambarı daha fazla tasımaya yarar dıye merkezı yonetımı 1. sevıye yapıyorum artık yanlıs yaptık. zannedıyordum ekonomım guclenır.

My zaten basmak zorundasın hatta basabildigin kadar bas ve eyalet sayını artır ne kadar artırabilirsen ekonda o kadar artar ancak my basmakla bitmiyor ilhak etmen gerek diger eyaletlerini yani her my sana 1 ilhak hakkı verir ilhak ettigin her eyalet senin yeni malzeme kaynagındır
munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Ağustos 09, 2011, 04:50:16 ÖÖ »

dostum benım cevremde duzluk ormanlar,ova ve dağlar mevcut . buraya ilhak etmek için askeri birliğimin çok güçlü olması gerekir mi ? tarafsız eyaletlere saldırmıstım birkez o dağlar dedim yere işte fakat asker sayısı bakımından cok üstün olmama rağmen büyük bir kayıp vermiştim.
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Ağustos 09, 2011, 05:19:47 ÖÖ »

dostum benım cevremde duzluk ormanlar,ova ve dağlar mevcut . buraya ilhak etmek için askeri birliğimin çok güçlü olması gerekir mi ? tarafsız eyaletlere saldırmıstım birkez o dağlar dedim yere işte fakat asker sayısı bakımından cok üstün olmama rağmen büyük bir kayıp vermiştim.

Saldıracağın eyaleti saldırmazdan önce casus yollayarak bilgileri görüp Hesap makinasından simüle etmen gerekiyor kazanıyorsan sorun yok kaybediyorsan kazanacak Düzeye gelince yollaman gerekiyor dağ olan eyaletlerin savunma avantajları vardır  Wink

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Ağustos 09, 2011, 06:19:27 ÖÖ »

Saldıracağın eyaleti saldırmazdan önce casus yollayarak bilgileri görüp Hesap makinasından simüle etmen gerekiyor kazanıyorsan sorun yok kaybediyorsan kazanacak Düzeye gelince yollaman gerekiyor dağ olan eyaletlerin savunma avantajları vardır  Wink
dostum sız olmasanız varya sıkıntılarıma kım cevap verecek bılmıyorum ıykı varsınız gerçekten . bu eyalettekı casus sayısı fazladır dıyor ben 2 tane gondermeye kalkınca . bu hesap makinesi dediğin olay nedir .
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Ağustos 09, 2011, 06:38:52 ÖÖ »

Görevimiz burada sizlere yardımcı olabilmek  Smiley

Hesap makinası Saldırmadan önce gerekli askerleri yazıp Casuslukta ne görüyorsan Zaten casusun içerde ise saldıran orduyu gir kısmına basarsan Senin bulunduğun eyaletteki  askerleri otomatik olarak hesap makinasına yazılır  Diger kısımlarıda doldurursun eksik olan var ise saldırı menzili piyade saldırısı zırh askeri sağlık gibi bilgileri simüle ettigin zaman savaşın sonucunu önceden görebilirsin

Tarafsız eyalete casus yolluyor isen 1 tane yeterlidir sen geri çağırmayana kadar orada kalacaktır istedigin zaman bilgileri tekrardan kntrol edebilirsin  Wink

munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Ağustos 09, 2011, 06:42:03 ÖÖ »

Görevimiz burada sizlere yardımcı olabilmek  Smiley

Hesap makinası Saldırmadan önce gerekli askerleri yazıp Casuslukta ne görüyorsan Zaten casusun içerde ise saldıran orduyu gir kısmına basarsan Senin bulunduğun eyaletteki  askerleri otomatik olarak hesap makinasına yazılır  Diger kısımlarıda doldurursun eksik olan var ise saldırı menzili piyade saldırısı zırh askeri sağlık gibi bilgileri simüle ettigin zaman savaşın sonucunu önceden görebilirsin

Tarafsız eyalete casus yolluyor isen 1 tane yeterlidir sen geri çağırmayana kadar orada kalacaktır istedigin zaman bilgileri tekrardan kntrol edebilirsin  Wink

dostum Göndermek istediğiniz casus sayısı eyaletteki casus sayısından fazladır diyor. 1 tane yollayıncada oyle dedi 2 dede 5-6 tane göndersem yeterli olur mu
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Ağustos 09, 2011, 06:49:44 ÖÖ »

dostum Göndermek istediğiniz casus sayısı eyaletteki casus sayısından fazladır diyor. 1 tane yollayıncada oyle dedi 2 dede 5-6 tane göndersem yeterli olur mu

Casusların kale içerisin demi meydan da mı ?  kale içerisinde ise meydana alman gerekiyor 1 tane yollayabilirsin yanlış yazmadıysan eger  Wink

Sayfa: 1 [2] 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!