Imperia Online Turkey  
Nisan 29, 2024, 04:01:59 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Devamlı nüfusum göç ediyor  (Okunma Sayısı 8477 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Ağustos 03, 2011, 09:35:18 ÖÖ »

merhaba arkadaşlar ilkden geçer dedim fakat gittikçe sıklaşmaya başladı bu olay ilk olarak 207 sonra 251 ve daha sonra 729 nüfus göç etmiş durumda bu durumdan nasıl kurtulabilirim . cevaplarınız için teşekkürler. Sad
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Can evimden baktım sana İstanbul!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ağustos 03, 2011, 09:40:45 ÖÖ »

merhaba arkadaşlar ilkden geçer dedim fakat gittikçe sıklaşmaya başladı bu olay ilk olarak 207 sonra 251 ve daha sonra 729 nüfus göç etmiş durumda bu durumdan nasıl kurtulabilirim . cevaplarınız için teşekkürler. Sad

Mutluluk oranını düşük tutarsan nufus kaybı yaşarsın mutluluk oranını yüksek tutarak nufus kayıplarını önlersin  Wink

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ağustos 03, 2011, 10:36:53 ÖÖ »

peki mutluluğu etkileyen faktörler nelerdir ? Smiley
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ağustos 03, 2011, 10:39:52 ÖÖ »

peki mutluluğu etkileyen faktörler nelerdir ? Smiley

http://www46.imperiaonline.org/imperia/game_v5/game/help/?page=economy&race=1

Aradığın tüm soruların cevapları burada mevcut  Wink

Ekranın alt kısmında Nasıl oynayabilirim?  buradan ulaşabilirsin
« Son Düzenleme: Ağustos 03, 2011, 10:42:22 ÖÖ Gönderen: Edessa » Kayıtlı

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ağustos 03, 2011, 11:43:07 ÖÖ »

yazıyı okudum peki bütün halkımı çalıştırsam da göç olur mu ? çünkü sadece çalışan nüfusdan vergi alındığını söylüyor yazıda ayrıca oyundaki mutluluk simgesine tıkladığımda Göçe kadar kalan süre    17:16 diye gösteriyor gene mi göç olacak ? mutluluğu etkileyecek negatif faktörlere bakıyorum ben bunlardan sadece asker yetiştiriyordum.taki bu olay olana kadar.vergi oranınıda baya bi düşürdüm .
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ağustos 03, 2011, 11:47:44 ÖÖ »

yazıyı okudum peki bütün halkımı çalıştırsam da göç olur mu ? çünkü sadece çalışan nüfusdan vergi alındığını söylüyor yazıda ayrıca oyundaki mutluluk simgesine tıkladığımda Göçe kadar kalan süre    17:16 diye gösteriyor gene mi göç olacak ? mutluluğu etkileyecek negatif faktörlere bakıyorum ben bunlardan sadece asker yetiştiriyordum.taki bu olay olana kadar.vergi oranınıda baya bi düşürdüm .

Mutluluk ortalamana bağlı göç olup olmayacagı 17:16 dk süre içerisinde mutlulugun yükselmesi için vergiyi sıfırla mutluluk yükselince en düşüge alırsın yine  Tapınak Seviyesi Şehir meydanı kale seviyesi mutluluk oranını yükseltir Şehir meydanında küçük Festival düzenle  Wink

munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ağustos 03, 2011, 12:01:04 ÖS »

dostum festival yaptım 1 oranda arttı Smiley gezici loncalara üye oldum 4 haftalığına.ben yeni oyuncu olduğum için pek bilgim yok.o saydığınız tapınaktır şehir meydanıdır.hepsi mevcut fakat yetersiz hammadde var Smiley bu arada şunuda sorayım ben savaşların bilgilendirildiği kutucuğa giriyorum Aktif savaşlar ve Kontrol edilen topraklar diye bir başlık var fakat ben daha hiçbir savaşa katılmadım kimse bana saldırmadı bana gelen mesajları size şöyle kopyalayım
#    Saldıran    Savunan    Başlangıç    Son    Saldıranın askeri puanı    Savunanın askeri puanı
1    TurksWord    TURKEY_2011    08:46, 02/08/2011    08:46, 09/08/2011    338    85
2    dosluq    bozkurtlar19    22:37, 02/08/2011    22:37, 09/08/2011    64    81

bakıyorum ben bunlara bunlar bir birlik oyuncu ismi diye arattırdığımda hiçbirşey çıkmıyor.bunların birliklerin kendi aralarında olan savaşlar mı ? eyer onların arasındaysa bana neden mesaj gelıyor ki . bakıyorum asker sayımıda hep aynı ölen hiç yok . şunuda vurgulayayım dün dosluq birliğinin (saldıranın askeri puanı) 0 idi savunanın askeri puanı da 0 idi ama bugun bı baktım birisi 64 birisi 81 olmuş.. aynı şey turksword birliğindede var saldıranın askeri puanı biraz daha düşüktü görünüşte artmış aynı şekilde defans yapanında düşüktü bunlarda artmış
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ağustos 03, 2011, 12:11:42 ÖS »

dostum festival yaptım 1 oranda arttı Smiley gezici loncalara üye oldum 4 haftalığına.ben yeni oyuncu olduğum için pek bilgim yok.o saydığınız tapınaktır şehir meydanıdır.hepsi mevcut fakat yetersiz hammadde var Smiley bu arada şunuda sorayım ben savaşların bilgilendirildiği kutucuğa giriyorum Aktif savaşlar ve Kontrol edilen topraklar diye bir başlık var fakat ben daha hiçbir savaşa katılmadım kimse bana saldırmadı bana gelen mesajları size şöyle kopyalayım
#    Saldıran    Savunan    Başlangıç    Son    Saldıranın askeri puanı    Savunanın askeri puanı
1    TurksWord    TURKEY_2011    08:46, 02/08/2011    08:46, 09/08/2011    338    85
2    dosluq    bozkurtlar19    22:37, 02/08/2011    22:37, 09/08/2011    64    81

bakıyorum ben bunlara bunlar bir birlik oyuncu ismi diye arattırdığımda hiçbirşey çıkmıyor.bunların birliklerin kendi aralarında olan savaşlar mı ? eyer onların arasındaysa bana neden mesaj gelıyor ki . bakıyorum asker sayımıda hep aynı ölen hiç yok . şunuda vurgulayayım dün dosluq birliğinin (saldıranın askeri puanı) 0 idi savunanın askeri puanı da 0 idi ama bugun bı baktım birisi 64 birisi 81 olmuş.. aynı şey turksword birliğindede var saldıranın askeri puanı biraz daha düşüktü görünüşte artmış aynı şekilde defans yapanında düşüktü bunlarda artmış

Üretimin artıkça araştırma ve bina seviyelerini zamanla yükselteceksin öncelik olarak  nufus ve mutluluğu yükseltmeye çalış

Bulunduğun diyardaki İttifak savaşları onlar dikkat edersen tarihlere başlangıç ve bitiş tarihlerini görürsün  İttifak savaşları 168 saat sürer

munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ağustos 03, 2011, 04:15:59 ÖS »

peki bütün nüfusu çalıştırmak mı gerekir ? yoksa çalıştırmamalımıyız ?
arwen
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

ben mevlana değilim önce adam ol sonra gel

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ağustos 03, 2011, 04:46:54 ÖS »

nüfus çalışmalı onun için varlar Smiley altında da çalıştırırken mutluluğu düşmeyecek oranda çalıştırılmalı tabi bu birazda oyuncunun taktiği ile alakalı

İyi yaşlısı olmayan yerde iyi genç olmaz
munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ağustos 04, 2011, 01:55:53 ÖÖ »

dostum peki bişey daha soracağım 150 kişilik ordum var ve 14.669 nüfusum var .bir saldırı alacağım diye çok korkuyorum bulunduğum diyarda birlik savaşları çok can yakmaya basladı devamlı mesaj olarak rapor gelıyor benım suanda bir birliğim yok gerçi..suanda banka yaptım odun 12 demır 10 taş 11(ocakları) seviyedeler. bunları daha fazla geliştirmeliyim yoksa askere mi ağırlık vereyim bu arada asker yetiştirmek çok uzun zaman alıyor bu süreyi nasıl kısaltabiliriz ?  nüfusu daha fazla arttırmak için ne yapmalıyız?Şimdiden Allah razı olsun sizden yardımcı olduğunuz için.Smiley
« Son Düzenleme: Ağustos 04, 2011, 01:58:47 ÖÖ Gönderen: munhamenna » Kayıtlı
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ağustos 04, 2011, 02:23:59 ÖÖ »

dostum peki bişey daha soracağım 150 kişilik ordum var ve 14.669 nüfusum var .bir saldırı alacağım diye çok korkuyorum bulunduğum diyarda birlik savaşları çok can yakmaya basladı devamlı mesaj olarak rapor gelıyor benım suanda bir birliğim yok gerçi..suanda banka yaptım odun 12 demır 10 taş 11(ocakları) seviyedeler. bunları daha fazla geliştirmeliyim yoksa askere mi ağırlık vereyim bu arada asker yetiştirmek çok uzun zaman alıyor bu süreyi nasıl kısaltabiliriz ?  nüfusu daha fazla arttırmak için ne yapmalıyız?Şimdiden Allah razı olsun sizden yardımcı olduğunuz için.Smiley

Nufusunu Yükseltmen için Evler Nüfus limitini arttırır.  seviyesini sürekli yükseltmen gerekiyor.  sağlık da Seviye başına nüfus artışını %5 yükseltir. Hekimler loncasını aktif edersen  %10 Nufusun daha hızlı gelişir. Süresi bitene kadar

Zanaatçılar loncasını aktif edersen üretimin %10 artar Süresi bitene kadar   

Asker egtiminden mi bahsediyorsun yoksa asker basmak için kaynaktan mı ?

Askerlerin egitim süresini kısaltman için subaylar loncasını aktif edersen %20 daha  kısa zamanda egitmlerini tamamlarlar.

munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ağustos 04, 2011, 04:02:45 ÖÖ »

peki şuan için ben sizce askeriye mi ağırlık vermeliyim yoksa ekonomi nüfusa mı ? 150 kişilik ordum var.
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Ağustos 04, 2011, 04:05:50 ÖÖ »

peki şuan için ben sizce askeriye mi ağırlık vermeliyim yoksa ekonomi nüfusa mı ? 150 kişilik ordum var.

Senin on sürene bağlıdır herşeyden önce savunma yapıcak kadar askerin olsun diyarın durumuna göre farklılıklar gösterebilir ekonomi yapmassan zaten bastığın askerleri beslemekte zorlanırsın

munhamenna
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ağustos 04, 2011, 06:33:32 ÖÖ »

dostum ben hemen hemen her dakka on oluyorum iftar ve sahur hariç.150 kişilik bi ordu yetermi sence çevremde dağ ve ormanlar mevcut..
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!