Imperia Online Turkey  
Nisan 19, 2024, 05:59:49 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 100bin puandan sonra?  (Okunma Sayısı 2370 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nsnerissa
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 25, 2011, 12:21:54 ÖÖ »

ben eski versiyon blitz diyarda oynamayı düşünüyorum
defalarca 100bini geçtim fakat hep tıkandım çünkü seçkin basmaya başlayınca araştırmaya degil orduya agırlık veriyorum sizce ne yapmalıyım
birde millet nasıl 700-800 bin puan yapıyor
millet neden oyun sonu hafif asker basıyor 100binlerce daha fazla askeri puan için mi

carlsberg
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Temmuz 25, 2011, 12:52:27 ÖÖ »

Senin uyguladıgın strateji az eko çok asker. Eger yuksek puan yapmak ıstıyorsan ekonomı agırlıklı oynamalısın bır sure. 12 aylık dıyarın ılk 6 ayında ekonomı yaparsan mesela o yuksek dedıgın puanlara ulasman cok kolaylasıcaktır. Seçkinleri aç tabi ama savunma amaçlı asker basmalısın baslarda. Merkezi yonetım, saglık, ambar, bürokrasi, kale... bunlara önem vermelisin. Ne kada çok merkezı basarsan o kadar cok eylatın olur. Ne kadar cok saglık ve ambar basarsan nufus artısın o kadar cok olur. Ne kadar cok burokrası ve kale basarsan o kadar cok uretım yapar işçilerin. Neden hafif asker basıyorlar sorusuna gelirsek, hafif askeri basmanın 2 amacı var aslında. 1.si onur kazanmak için basılır. Hafif askerleri savaşa yolladıgınızda cok fazla askerınız olecegınden cok fazla onur alabılırsınız savaslardan. 2.si ise şövalyeleri kanatlandırmak için kılıçlı ve mızraklı basımıdır. Şövalyeler kanatlarda %50 daha etkili savasırlar. Şövalyeleri kanatlandırmak için savaşa süvari+şövalye sayısının en az 4 katı kadar piyade(akıncı+muhafız+kılıclı+mızraklı) göndermelisiniz.. Umarım anlatabilmişimdir..      
« Son Düzenleme: Temmuz 25, 2011, 12:58:32 ÖÖ Gönderen: carlsberg » Kayıtlı
nsnerissa
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Temmuz 25, 2011, 11:50:18 ÖÖ »

kanatlara almayı ilk defa duydum çok teşekkür ederim heralde anlamsız yenilgilerimin cevabı oldu bu
carlsberg
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Temmuz 25, 2011, 02:42:11 ÖS »

Önemli değil Smiley

Cool
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!