Imperia Online Turkey  
Nisan 27, 2024, 06:44:55 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: DÜNYA KUPASI-MİLLİ TAKIM OYUNCULARI BURAYA  (Okunma Sayısı 8936 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kara-han
KARA_HAN
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 22, 2011, 10:25:07 ÖÖ »

ARKADAŞLAR MERHABA;

BURADA SADECE DÜNYA KUPASINDA NE OLACAĞI  KONUSUNDA AÇIKLAMALARDA BULUNURSAK ÇOK İYİ OLUR.
AYRICA NE YAPACAKLARIMIZ KONUSUNDA GENEL AÇIKLAMALARLA YETİNİP, AYRINTILI BİLGİLERİ SADECE ÖZELDEN PAYLAŞALIM.

SAYGILARLA...
kara-han
KARA_HAN
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Temmuz 22, 2011, 10:27:16 ÖÖ »

Imperia Online - Dünya Kupası

- 17.08.2011 tarihinde saat 12:00 server zamanı başlıyor
- Ücretsiz giriş
- Diyarın süresi – 4 ay
- Turnuvaya sadece ülkelerin milli takımları katılacaktır

Genel kurallar:

- Birden fazla hesap kullanımı sadece aynı ittifak içinde serbest
- Bakıcılık sadece bir ittifak üyeleri arasında serbest
- Her ülkenin milli takımı ait olduğu ülkenin ingilizce yazılmış ismini taşıyan ittifakta yarışacak
- Turnuvaya en az 10 üyeden oluşturulmuş milli takımlar katılabilecek
- Aynı ittifaktan olmayan oyuncular arası iletişim IO sohbet odası/kişisel mesajları yoluyla yasak
- Oyuncuların ve ittifakların profillerinin işlevi kısıtlı olacaktır
- Turnuvanın sonundan sonra kalan elmasların oyuncunun diğer hesabına taşınması mümkün olacaktır.

Bağışlar:

- Her milli takımın kendi elmas hazinesi olacaktır
- Her üyenin satın aldığı elmasları direkt takım hazinesine bağışlama imkanı olacaktır
- Her takım üyesinin günde bir defa takım hazinesinden 100 elmas kadar çekme imkanı olacaktır
- Dünya Kupası web sitesinde en iyi 5 bağışçı ilan edilecek bir de yapılan bağışlara göre ülkenin sıralaması gösterilecektir
- En cömert bağışçılar sonraki turnuvaya kadar profilinde görünecek \"Bağışçının kalbi\" madalyasını alacaktır.

Dünya Kupasının oyun kuralları:

- İmparatorlukların gelişim hızı – Blitz (х4) – normal gelişimin 4 katı daha hızlı
- Her ittifak maksimum 15 İmperialı ve/veya 15 Göçebeden oluşturulur
- Belirtilmiş özel durumlar hariç versiyon 5 diyarlarının kuralları geçerlidir
- Saldırmazlık anlaşması ve Federasyon hariç tüm ittifak ilişkileri geçerlidir
- Oyuncular, bulundukları ittifaktan ayrılamayacaktır
- İttifak liderleri üyeleri ittifaktan çıkaramayacaktır
- Eğer bir ittifak üyesi oyun kurallarını ihlal ederse, üyeliği yönetim tarafından bloke edilecek ve yerini ilk rezerv olan oyuncu alacak.
- Kalifikasyonda 1. yeri kazanan ülke temsilcisi ilgili ülkenin milli takımının lideri olur. Milli takımın üyeleri 1 hafta içerisinde yeni lider için seçimler başlatabilecek.

Sıralama ve Galip:

- 42 saat içerisinde ittifak etkisinin minimum %60ını tutmayı beceren ittifak galip sayılacak. Diyarı kazanma aşaması olan “Diyarın efendileri” diyarın 3. ayından sonra açılır
- Eğer 4. ayının sonunda Diyarın efendileri rütbesini kazanan ittifak olmazsa, net puanlara göre birincilik kazanan ittifak Dünya Kupası Şampiyonu sayılacak.
- Sıralama, ittifağın net puanlarına göre düzenlenecek – tüm üyelerin net puanının toplamı
- Kalan ittifak/oyuncular sıralamaları prestij adına yapılmaktadır
- Eğer Dünya Kupası ittifak etkisine göre (\"Diyarın Efendileri\") kazanılırsa ikinci ve üçüncü yerde şampiyondan daha az etkisi olan ittifaklar sıralanacak. Eğer sadece iki ittifağın ittifak etkisi varsa, brozn madalyayı alan en çok net puan kazanmış ittifak olacaktır.
- Eğer galip net puanlara göre seçilirse, ittifak etkisi sayılmayıp ikinci ve üçüncü yerde şampiyondan sonra en çok net puanı olan ittifaklar sıralanacak

Ödüller:

- Galip ittifağın ismi Birinciliğin Kupasının temelinde gümüş plaka üstüne oymalı olacaktır
- Galip ittifağın tüm üyelerine kurye vasıtasıyla altın madalya gönderilecektir
- Galip ittifağın üyelerinin, oyuncular sıralamasında ve kendi profilinde her zaman görünen madalya şeklinde “Imperia Online Dünya Kupası Şampiyonu” simgesi olacaktır.
- İkinci yerde sıralanan ittifak üyeleri gümüş, üçüncü yerdeki bronz madalya alacak. Bu madalya oyuncunun profilinde ve oyun istatistiklerinde her zaman görünecektir.
sebastiantr
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Temmuz 22, 2011, 10:41:17 ÖÖ »

Selamlar
kurallarda bir değişiklik yok gibi bildiğimiz kurallara benziyor.
15 imperyalıdan biri ben olabilirim, hatta göçebe olursam hiç bir performans da beklemeyin benden  Smiley
ofy1995
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Temmuz 22, 2011, 10:43:57 ÖÖ »

bana hepsi uyar hatta göçebe olursam daha çok işime yarar çünkü pek fazla oynayamıyacağım 1 ay oynuycam dünya kupasını sonra hesabı birine bırakırım (isteyen olursa)

milli takımla kazanmak için geliyoruz
ofy1995
kara-han
KARA_HAN
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Temmuz 22, 2011, 10:48:30 ÖÖ »

Selamlar
kurallarda bir değişiklik yok gibi bildiğimiz kurallara benziyor.
15 imperyalıdan biri ben olabilirim, hatta göçebe olursam hiç bir performans da beklemeyin benden  Smiley

İlk sorun ırk seçimi Smiley
İttifak limiti 30, ırklar ise 15 er ile sınırlı.
Göçebe ırkı daha savaşçı, daha hızlı ve ilerde karşılaştırmasını yapacağınız katafrakt - şövalye ayrımında, kataftrakt daha hızlı ve yüksek sayılarda daha güçlü
Bu sebeple kural olarak en çok kataftrakt basabileceklerin göçebe olması lazım
Bu ayrım ise sıralamada yukarıdan aşağıya doğru yapılabilir
İstisnalar dışında böyle bir uygulama yapmak gerekli
bozkurt.cc
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Temmuz 22, 2011, 11:08:05 ÖÖ »

Valla arkadaşlar ben göçebe olurum baştan söyleyim Smiley imperyalı çok yavas ve askeri yönde büyümek baya zaman alıyo. imperyalı olursam çok zor yani.
kara-han
KARA_HAN
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Temmuz 22, 2011, 11:11:50 ÖÖ »

Valla arkadaşlar ben göçebe olurum baştan söyleyim Smiley imperyalı çok yavas ve askeri yönde büyümek baya zaman alıyo. imperyalı olursam çok zor yani.

Yukarıdan aşağıya ilk onbeşin içindesin zaten her şekilde göçebe olabilirsin Smiley
İlk onbeşte imperialı olmak isteyen başka kimler var onları merak ediyorum Smiley
sebastiantr
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 22, 2011, 11:40:54 ÖÖ »

Eğer öğrenci veya sürekli PC başında bulunmayan kişiler varsa aramızda onlar zaten göçebe olsun
imperyalı baya uğraş istiyor...
yok eviydi yok asker sayısıydı başlarda zorluyor ama sonradan iyi açılıyor

Kara_han üstadım haklısın yukarıdakilerde ancak herkesinde kendine özgü oyun tarzı var
göçebelerle oynamayı denedim, içime sinmediği için hiç oynayasım bile gelmiyor benim için olan ırk imperya
en başta evet biraz zorlanıyorum ama sonradan açılırız
kara-han
KARA_HAN
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Temmuz 22, 2011, 12:02:54 ÖS »

Eğer öğrenci veya sürekli PC başında bulunmayan kişiler varsa aramızda onlar zaten göçebe olsun
imperyalı baya uğraş istiyor...
yok eviydi yok asker sayısıydı başlarda zorluyor ama sonradan iyi açılıyor

Kara_han üstadım haklısın yukarıdakilerde ancak herkesinde kendine özgü oyun tarzı var
göçebelerle oynamayı denedim, içime sinmediği için hiç oynayasım bile gelmiyor benim için olan ırk imperya
en başta evet biraz zorlanıyorum ama sonradan açılırız

Hesap makinesinde 300 k kat ile 300 k şövalyeyi meydanda karşılaştır ne demek istediğimi anlayacaksın Smiley
ittifak tesislerinde konuşlanabilecek 3000000 asker sayısını da bir dene Smiley
Yine de herkes kendi zevkine göre tabi eğer ittifak olarak bir şey yapmak isteyen olursa az fedekarlık yapabilir
Sonuçta başarılı olunursa başarı hepimizin
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Can evimden baktım sana İstanbul!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Temmuz 22, 2011, 12:08:52 ÖS »

Genel kurallar:

On Süresi Yüksek olan birisi Tüm hesapların kontrolünü yapabilir  Wink Aranızda paylaşım yaparsınız  Grin

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
sebastiantr
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Temmuz 22, 2011, 12:40:45 ÖS »

Hesap makinesinde 300 k kat ile 300 k şövalyeyi meydanda karşılaştır ne demek istediğimi anlayacaksın Smiley
ittifak tesislerinde konuşlanabilecek 3000000 asker sayısını da bir dene Smiley
Yine de herkes kendi zevkine göre tabi eğer ittifak olarak bir şey yapmak isteyen olursa az fedekarlık yapabilir
Sonuçta başarılı olunursa başarı hepimizin

ben zaten imperyalının askeri iyi demedim canım matemetiksel olarak evet göçebe daha başarılı kağıt üzerinde ama olay o kadar basit bir matemetik değil
300k kat ile biri sana saldırıyorsa 300k şovalye ile karşısına çıkmazsın Smiley
yanında bilimium asker çeşidi ile çıkarsın
imperyalıların da dayanıklıkları daha iyi olduğu için yenmek kolay olur

ancak bunlar matemetik hesabı hep, yenmek yenilmek kolaydır, bana göre iki ırk arasında bir fark yok
strateji fark yaratır, taktik fark yaratır ırklar değil
o sebepten ittifakın yararı için benim imperyalı olmam gerekir
göçebe benim tabirim ile çingene olursam ittifakın zararı olur yalan yok

ha illaki göçebe ol denirse de oluruz onlada oynarım ama içime sinmediği için bir garip geliyor bana
yoksa göçebelerin daha hızlı olması, bonus ları toplamak için her zaman büyük avantaj ama bu oyunda bonus da olmayacak herhalde değil mi ?
oraya gelipde oyunu bırakacak çıkarmı acaba ?
kara-han
KARA_HAN
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Temmuz 22, 2011, 01:09:45 ÖS »

Genel kurallar:

On Süresi Yüksek olan birisi Tüm hesapların kontrolünü yapabilir  Wink Aranızda paylaşım yaparsınız  Grin

Seni de bekleriz Smiley
Bu versiyonun en iyilerine karşı oynama zevkini bırakacak mısın Smiley
mustiku
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Temmuz 22, 2011, 01:14:26 ÖS »

bende göçebe olmak istiyorum. imperialı olmak bence çok sıkıcı Smiley)
mustiku
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Temmuz 22, 2011, 01:17:47 ÖS »

arkadaşlar orada sadece milli takımlar olacak onun için, birbirimizle iyi bir iletişimde bulunmamız gerekiyor. yoksa bu o0yunda rezil olmakta var. herkes elinden geleni yapmalıdır.
carlsberg
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Temmuz 22, 2011, 01:20:13 ÖS »

arkadaşlar orada sadece milli takımlar olacak onun için, birbirimizle iyi bir iletişimde bulunmamız gerekiyor. yoksa bu o0yunda rezil olmakta var. herkes elinden geleni yapmalıdır.
Bu yüzden Dünya Kupası başlamadan strateji paylaşımı işine giriştik zaten mustiku Smiley Eğer Turnuva başlamadan kaynaşır, stratejimizi belirlersek Dünya Kupası'nda sorun yaşamayız..
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!