Imperia Online Turkey  
Nisan 29, 2024, 10:25:37 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 ... 42   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Birilerine Gün Doğdu !  (Okunma Sayısı 101198 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

oяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ║▌│█│║▌║││█║▌║▌||||||║

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 06, 2011, 07:09:49 ÖS »

Yıl 1993, Galatasaray’a hem puan, hem averaj lazım. Zalad isimli kaleci 5. dakikada topu tutar ve kornere çıkar. Kornerden gelen topu içeri alır. Sonra yine üzerine gelen her topa geriye doğru atlayarak içeri alır. İlk yarı sonunda hocası da onu içeri alır ve yedek kaleci Arif oyuna girer. Sonuç 8-0.

Yıl 2004, Beşiktaşlı futbolcular Rizespor ve Akçaabat Sebatspor maçlarında oynamamaları yönünde telkinlerde bulunulur. Beşiktaş yenilir ve Bursaspor küme düşer. Beşiktaşlı futbolcular maçtan sonra sevinç gösterilerde bulunur. Bu mahkeme dosyasında var ve suç sayılmaz.

Yıl 2001, Fenerbahçe deplasmanda Samsunspor’a karşı oynar, diğer tarafta Galatasaray kendi evinde Trabzonspor’a. Arada 1 puan vardır, Fenerbahçe berabere kalırsa durum averaja kalacak ve arada 3 averaj farkı var. Trabzonspor maça çıkmadan Trabzonspor Kaptanı Hami Mandralı kameralara aynen şu cümleyi kullanır, Gönlümüz elbette Galatasaray’dan yana. Rakip Galatasaray, ama bu adamin gönlü onların şampiyon olmasından yana. Yani ne gerekirse verecekler. Averaja kalma olasılığı üzerine Trabzonspor henüz ilk yarıda 4 gol yer. Neyse ki Fenerbahçe 3-1 maçı alır ve şampiyon olur.

Gecikmiş adalet adalet değildir.

Bunlar olurken susan insanlar, 14 Nisan’da bir yasa çıkarır. Nedense Fenerbahçe’nin şampiyon olduğu senede. Yani son 4 senede 2 kere son maçta şampiyonluğu kaybeden Fenerbahçe… Madem böyle neden biz son maçta şampiyonluklar kaybettik? Neden diğer takımlar kaç averaj gerekiyorsa aldı, kaç puan gerekiyorsa aldı?

Bundan önce bariz yapılanlar, mahkeme tutanaklarına geçenler asla şike sayılamamışken, bu sefer nedense birden, oynamayan futbolcu bile şike yaptı deniliyor.

Yahu oynayanlar açık ve seçik şike yaptıklarını, başka bir takım için oynadıklarını veya oynamadıklarını basına açıklarken, siz nasıl gelip afaki şeyler üzerinden Emenike’yi gözaltına alırsınız?

Biz kiminle şampiyonluk için yarışsak, diğer takım oyuncuları tv kameralarına açık seçik Gönlümüz X takımdan yana demedi mi? Gönlünün yana olduğu takım karşısında sonraki maçlarda yenilmediler mi? Bundan daha açık şike mi olur? Bu tüm tv kayıtlarında var, gazete köşelerinde var.

Sayın Mehmet Ali Şahin, devlet bakanı, saygıdeğer politikacı, Karabükspor onursal başkanı, bizim maçtan önce Karabükspor kampına gidip futbolcularla konuşmadı mı, gönlümüz Trabzonspor’dan yana demedi mi, şehiri, yönetimi ve futbolcuları baskı altında tutmadı mı? Karabükspor’un son maçı Trabzonspor ile değil miydi? Emenike’nin o maçlarda oynanaması şikeyse Sayın Mehmet Ali Şahin’in yaptığı nedir? Nerede o 14 Nisan yasası?

Gençlerbirliği futbolcuları değil miydi bizim maçta Trabzonspor için oynadık diyen, sonra da Trabzonspor’la maçları vardı, ne oldu o maçta? Nerede yasa?

Galatasaraylı futbolcular değil miydi Trabzonspor’un şampiyon olması işimize gelir diye bas bas bağıran, sonra da yenilen, peki orada da şike kuralı işlemiyor mu?

Beşiktaş maçından önce tribünlerde kendi futbolcularına yenilin diye ağlayan Çarşı, futbolcularının Trabzonspor’a şampiyonluk yolunda başarılar dileyip maça çıkması şike değil de nedir?

Ya Bursaspor’un Fenerbahçe maçında Trabzonspor’a mesaj gönderip sizin için puan alacağız demesi ve sonra Trabzonspor ile maç yapması, yenilmesi? Bunlar 14 Nisan’daki yasalarda yok mu?

Spor Bakanı’nın Fenerbahçe şampiyon olduktan sonra tepki görünce Trabzon’da yaptığı günah çıkaran açıklamalara da bir şey demiyecek mi kimse? Ne demişti kendisi, ben sizin için elimden geleni yaptım, şimdi hiçbir şey yapmayanlar beni eleştiriyor. Bu şikenin itirafı değil midir? Kendisi henüz elinden geleni ardına koymamış ki bu olaylar oluyor. Kimse onun bu olaylardan haberi yoktur demesin, rengini açık seçik bildiğimiz, her şekilde Trabzonspor için elinden geleni yapan bir Spor Bakanı’nın bu olaylardan haberi olmaması mümkün mü?

Alenen şike yapmak serbest, telefon dinlemesi, oynamayan futbolcu, görünmeyen olaylar, afaki suçlamalar, bunlar şike. Yok efendim yok, böyle bir adalet yok.

Şike saydığınız şeylerin rakiplerimiz tarafından senelerdir yapıldığını görmeniz için telefon dinlemenize, kayıt yapmanıza gerek yok. Google’dan bakın, LigTv’den röportajları izleyin, göreceksiniz.

Hadi diyelim suç sabitlendi, 14 Nisan’dan sonra olanlarda biz varız, hadi diyelim Fenerbahçe küme düşürüldü. Hani o Arap Baharı diye anılan, halkın haksızlığa karşı ayaklanması var ya, hani takdir ettiğimiz, devletçe yardım ettiğimiz. Demek ki bu halk da haksızlığa gelemiyor, bunu hiç göz ardı etmemeli.

Fenerbahçe yanlışlıkla küme düşürülürse seneye yine çıkar, hem de daha çok gelirle çıkar, çünkü 35.000 satılan kombine 55.000 olur, naklen yayın havuzundan çıkan Fenerbahçe’nin maç başına alacağı para da artar, ayrıca Fenerium’un ne ürünü varsa peynir ekmek gibi satılır, o zaman görün siz curcunayı.

Şike nedir? TDK’ya soralım;
şike Fr. chiqué
a. 1. sp. Bir spor karşılaşmasının sonucunu değiştirmek için maddi veya manevi bir çıkar karşılığı varılan anlaşma. 2. mec. Bir çıkar karşılığı, uzlaşarak bir iş yapma, aldatma: Bu işte şike var.

Bu manevi şike dedikleri Fenerbahçe aleyhine A-LE-NEN, alenen, senelerdir yapılıyor. Bu pişkinler bunu saklamaya gerek bile görmüyorlar. Onlara susup, gizli, ispatlanmamış olaylara ceza verirseniz o zaman olacaklar şu’dur.

2004-2005 senesinin şampiyonu Fenerbahçe olmuştur. Geleneksel olarak Boğaz Köprüsü’ne Fenerbahçe Bayrağını asmak istedik. Gelen cevap köprünün statiği bozuluyor şeklindeydi. Bir sene sonra Galatasaray şampiyon oldu ve ne hikmetse o köprünün statiğini bozmayan bayrak asıldı. Fenerbahçe Taraftarı da köprünün statiğini düşünerek o bayrağı kesti. Bir daha astılar, bir daha kesildi. 3. kez astılar, yine kesildi ve bir daha asılmadı. Köprünün statiği bizim için önemliydi.

Adaletin sağlanması da bizim için önemlidir. Bizim ecdadımız bu ülkenin savunması için Kurtuluş Şavaşında şehit düştü, adaletini sağlamak da yargının elindedir. Bu adalet gecikmeden sağlanmalı, bu ülkenin temel direği olan TEK SPOR KULÜBÜ’nün daha fazla zarar görmesi engellenmelidir. Bu iş Taurasi olayına benzemez. Bu insanlar orada sustu, adaletsizliğin daniskasına eylem yapmadılar diye düşünen varsa, biz baltalarımızı çoktan gömdük, ancak yerini hala biliyoruz, çok fazla zorlamamak gerekir diyen insanlar çıkabilir. Çıkar demiyorum, yargı ne derse o olur, toplumun huzur ve refahı bizim için her zaman önceliklidir.

Biz Fenerbahçeliyiz, gerekirse yemeyiz, kulübümüze veririz. Şimdi sevinen, bayram yapan ezikler, bu işte aklanınca bakalım o pişmiş kelle gibi sırıtan, adaletsizlikle yıllardır beslenmiş yüzünüzü nereye saklayacaksınız?

Bunu herkes bir kere daha okusun, tarihinde bu kadar kısa aralıklarla şampiyonluğu son maçta kaçıran hiçbir takıma ŞİKE suçlamasında bulunamazsınız, bunu bırakın yasaları, mantığın en primitif hali bile yazmaz. Bu bayramınız çok uzun sürmez, sonra bir Ramazan topuyla uyanırsınız, ama karşınızda daha çok birlik olmuş bir camia görürsünüz. Ve o sizin ŞİKE amaçlı kutsal ittifaklarınıza, Bukalemunsporlarınıza benzemez, çünkü onun adı Fenerbahçe, hepinizin kabusu oldu, hepinizin kabusu olarak kalacaktır.

Aynaya bak ve gördüğün şey ile gurur duy, çünkü sen Fenerbahçelisin ve gurur senin doğum hakkın…

Cengizhan Yeldan

5 Temmuz Salı
« Son Düzenleme: Ağustos 24, 2011, 08:39:43 ÖS Gönderen: sniper » Kayıtlı

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku
[██████████████████] 100%

Romantik [ Sadece Birine ]

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Temmuz 06, 2011, 07:12:26 ÖS »

galatasaray'ın 8-0 lıl şerefli şampiyonluğunun öyküsü

http://www.dailymotion.com/video/x8c0cr_galatasarayyn-8-0-lyk-yerefli-yampi_sport 

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
abksfl
slapi
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Temmuz 06, 2011, 07:16:00 ÖS »

şike yapmadığımızı da teşvik primi vermediğimizi de iddia edemem çünkü net bir bilgim yok. fakat yaptığımızı varsayıyorum ve son haftalardaki maçları düşününce bu durumu benim aklım almıyor. tarafsız ve yabancı üyelerden oluşacak 100 kişilik bir komisyon kurup fenerbahçe'nin ve trabzonspor'un 2 hafta ara ile aynı rakiplerle yaptığı maçları izletip hangi takımın şike yaptığını sorsak kesinlikle 100 kişinin 98i trabzonspor der. şike yaptığımız takımlar bize karşı nasıl oynamış, teşvik primi verdiğimiz iddia edilen takımlar trabzonspor'a karşı nasıl oynamış teker teker bakalım :

bucaspor

biz 3-1 geriden gelip ecel terleri dökerek, guiza'nın attığı golle öne geçerek 5-3 kazanabildik. trabzonspor ise maç boyunca önde olmasına ve pek zorlanmamasına rağmen son dakikada yediği bir şans golüyle 1-1 berabere kalacak derken umut bulut'un akrobatik bir defans ve kaleciye attığı golle maçı kazandı. üstelik bize karşı as kadrosuyla çıkan bucaspor trabzonspor'a karşı paf takımıyla sahadaydı.

gaziantepspor

biz 90+4. dakikada andre santos'un attğı golle yine ecel terleri dökerek kazanırken o maçta fenerbahçe taraftarıyla kavga eden dany iki hafta sonraki trabzonspor maçının başında burak yılmaz'ı düşürerek kırmızı kart penaltı yaptırdı, trabzonspor ilk yarıda 3-0'ı yakalayarak rahat bir galibiyet alır, fenerbahçe maçında yerine oturmayan eski trabzonsporlu tolunay kafkas bu maçta yedek kulübesinden dışarı çıkmaz.

karabükspor

biz 73. dakikada lugano'nun attığı golle yine ecel terleri dökerek kazanırken, karabük'ün kalecisi 93'üncü dakikada gol atmak için kornerde ileri çıkarken 2 hafta sonra trabzonspor dalga geçerek 4 gollü bir galibiyet almıştır. emenike iki maçta da forma giymemiştir.

eskişehirspor

biz maçın başlarında zorlansak da etkili bir oyun ortaya koyarak galip gelmişizdir. fakat son dakikalarda batuhan'ın kafası direkten dönmeyip kaleye gitse berabere kalarak puan kaybedecektik. yine ecel terleri döktük yani. trabzonspor ise eskişehir'e karşı girdiği pozisyonlardan yararlanamamış ama eskişehir de iyi mücadele etmiştir. bülent uygun'dan böyle bir mücadele beklediğimizi zaten haftalar önceden dile getirmişizdir zaten.

bursaspor

bize karşı 11 kişiyle kapanarak 0-0'a yatıp şampiyon olmuş gibi kutlayan bursaspor trabzonspor'a karşı geride çok büyük açıklar vermiş ve bu pozisyonlardan birinde de golü yemiştir. maç berabere iken batalla boş kale yerine giray'ın üzerine vurarak dikkatleri üzerine çekmiştir.

galatasaray fenerbahçe maçındaki trabzon atkılı adam, trabzonspor beşiktaş maçından önce trabzonlu futbolculara lütfen bizi yenin de şampiyon olun diyen beşiktaşlı taraftarı falan saymıyorum bile.

bütün bunların yanında bir takım işgüzarlar sezer'e emenike'ye sen bize karşı oynama trabzon'a gol at seni fenerbahçe'ye alıcaz dedilerse bu sadece işgüzarlıktır, şampiyonluğu elden alıp küme düşürme nedeni falan değildir. bu iddialardan benim dikkate aldığım tek iddia sivasspor kalecisi korcan'ın para aldığı iddiasıdır. bana mantıklı gelen tek iddia bu ama maçı satacak bir kalecinin öyle bir gol yiyerek satacağına da inanmıyorum. yani gerizekalı olması lazım bu adamın. fenerbahçe'nin küme düşme potasındaki sivas'ı yenip şampiyon olamayacağını düşünen işgüzar biri korcan'a gidip hatalı gol ye diye para verdiyse bizim şampiyonluğumuzun alınıp küme düşmemiz mi gerekir? elinizi vicdanınıza koyup söyleyin. 34 maçın 33'ünde bileğinin hakkıyla oynayan fenerbahçe'nin, takıma güvenmeyen işgüzarın biri sivasspor'un kalecisine para verdi diye 33 maçta verdiği emeği yok mu sayacaksınız. korcan'a para veren, buna aracılık eden işgüzarlar kimse gerekirse müebbet ceza alsınlar ama bu olay münferit bir olaydır. pire için yorgan yakılmaz, fenerbahçe ile şaka olmaz.

Dünya üç beş bilgisizin elinde; Onlarca bilgi güya kendilerinde.
Üzülme; Eşek Eşeği beğenir: Hayırlar vardır sana kötü demelerinde.
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Temmuz 06, 2011, 07:16:31 ÖS »

İdman öncesinde basın mensupları ile kısa bir süre sohbet eden Teknik Direktörümüz Aykut Kocaman;

"Burada suçlanan takım 18’de 17 yaparak şampiyon oldu. Kazandığımız maçlar da herkesin aklında. Buca maçında Musa’nın adı geçiyor. Musa 1 gol 1 asistle oynadı. Buca maçında uzun zamandır oynamayan Güiza bile gol attı. Bunu kim beklerdi. Eskişehirspor maçına gelince Batuhan’ın direkten dönen kafa vuruşunu ne çabuk unuttular. O gol olsaydı ne olacaktı. Sivas maçında Mehmet Yıldız son 10 dakikada oynadı, golün asistini yaptı. 18 maçın 17’sini alarak alnımızın akıyla şampiyon olduk.Bizim başımız dik anlımız ak, şampiyonluğu hak ederek kazandık. Türk futbolu bir bataklık haline geldiyse bataklığı kurutmak için bir takım seçilemez. Eğer gerçek bir temizlik yapılacaksa 1958 yılına kadar gidilmesi lazım"

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Temmuz 06, 2011, 07:47:02 ÖS »

Hangi takım yöneticilerinin ve taraftarının aç gözlülügü yüzünden kendine mefaat elde ettiyse ceza alsın bence. Ancak Aykut Kocamanı anlayamıyorum yanlış hatırlamıyorsam 96 yılında 2 - 1 trabzonu yendikten sonra basına verdigi demeç yüzünden ali şen tarafından kulüpten kovuldu. Gayet insani ve hakça bi demeçti. Son 2 yıldır ise tam tersi bi insan oldu. Futbol dünyasını geren birilerine sataşan açıklamaları var PARA ve KOLTUK insanları bu hale getiriyor. Boşa dememişler birini tanımak istiyorsan ya onla seyahet et, ya para ver , yada mevki ver ancak o zaman tanırsın
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Temmuz 06, 2011, 07:55:18 ÖS »

Hangi takım yöneticilerinin ve taraftarının aç gözlülügü yüzünden kendine mefaat elde ettiyse ceza alsın bence. Ancak Aykut Kocamanı anlayamıyorum yanlış hatırlamıyorsam 96 yılında 2 - 1 trabzonu yendikten sonra basına verdigi demeç yüzünden ali şen tarafından kulüpten kovuldu. Gayet insani ve hakça bi demeçti. Son 2 yıldır ise tam tersi bi insan oldu. Futbol dünyasını geren birilerine sataşan açıklamaları var PARA ve KOLTUK insanları bu hale getiriyor. Boşa dememişler birini tanımak istiyorsan ya onla seyahet et, ya para ver , yada mevki ver ancak o zaman tanırsın
hocam Aykut Kocaman çok efendi bir insandır o konuda yanlışın var , demeç yüzünden değil ali şen onu sakarya grubu adı verilen futbolcuların(aykut,oğuz,turan) diğer futbolculara grupculuk yaptığını iddia ederek göndermişti, 3'ü aynı anda takımdan istanbulspor'a verildi ve Fenerbahçe'de jübile yaptılar..  Smiley  diğer konularda sana katılıyorum.sadece fenerbahçe değil tüm kulüpler incelensin benimde açtığım konuda anlatmak istediğim budur.hiç bir kulübü karalamak için,tartışma veya kavga için açmadım ama Sezen Aksu'nun bir şarksı var bilirsin, ''masum değiliz hiç birimiz''
« Son Düzenleme: Temmuz 06, 2011, 08:01:25 ÖS Gönderen: sniper » Kayıtlı

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Temmuz 06, 2011, 07:59:02 ÖS »

hocam Aykut Kocaman çok efendi bir insandır o konuda yanlışın var  Smiley diğer konularda sana katılıyorum.sadece fenerbahçe değil tüm kulüpler incelensin benimde açtığım konuda anlatmak istediğim budur.hiç bir kulübü karalamak için,tartışma veya kavga için açmadım ama Sezen Aksu'nun bir şarksı var bilirsin, ''masum değiliz hiç birimiz''

Ercan rakibi ile mücadele ederken bile emegine saygı duyar diye bildigimiz aykut kocaman ın geçen sezon şenol güneşle girdigi diyologu hatırlarsın. Şimdide savcılığın elinde kanıt olmasına ragmen salt savunmak için verdigi demeç bence ona yakışmıyor.
arwen
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

ben mevlana değilim önce adam ol sonra gel

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 06, 2011, 08:00:33 ÖS »

arkadaşlar bu şike olayları hakkında bir dolu konu açıldı lütfen tek konu üstünde yazışalım

İyi yaşlısı olmayan yerde iyi genç olmaz
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Temmuz 06, 2011, 08:04:57 ÖS »

arkadaşlar bu şike olayları hakkında bir dolu konu açıldı lütfen tek konu üstünde yazışalım

Açılan konular kişilerin kavgaları yüzünden kapatılıyor yada kitleniyor şuan iki konu açık biri salt olay üzerine bi tartışma şuan yazdığımız ise daha çok taraftarların ragbet edecegi bi konu
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Temmuz 06, 2011, 08:12:54 ÖS »

Ercan rakibi ile mücadele ederken bile emegine saygı duyar diye bildigimiz aykut kocaman ın geçen sezon şenol güneşle girdigi diyologu hatırlarsın. Şimdide savcılığın elinde kanıt olmasına ragmen salt savunmak için verdigi demeç bence ona yakışmıyor.
hayal meyal hatırlıyorum  *SCRATCH* çok net değil. savcıya göre delil olan şey bazen mahkemede kabul görmeyebiliyor.. ne olacağına yargı karar verecek ama diyorum ki madem ki temizlik yapacaktınız tüm kulüpleri dinleseydiniz. aziz yıldırım'ın 19 tane ayrı telefonunu dinliyorsunuz madem üşenmeden tüm kulüpleri dinleseydiniz...

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
sinyorcan
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Temmuz 06, 2011, 08:15:17 ÖS »

yav vala ne desem neyse.aha bak yıldırım demirörende serdar adalıda şüheli diye ifade verecek.hep beraber gidelim.arkadaşar kusura bakmasın micazım böle:9adnadıda lsınlarda bari hep beraber oyayalım tsda babyo alsın lig tvsde:)
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Temmuz 06, 2011, 08:20:26 ÖS »

hayal meyal hatırlıyorum  *SCRATCH* çok net değil. savcıya göre delil olan şey bazen mahkemede kabul görmeyebiliyor.. ne olacağına yargı karar verecek ama diyorum ki madem ki temizlik yapacaktınız tüm kulüpleri dinleseydiniz. aziz yıldırım'ın 19 tane ayrı telefonunu dinliyorsunuz madem üşenmeden tüm kulüpleri dinleseydiniz...

Ercan dostum şuana kadar yapılan yorumlarda sadece taraftar olanların taraflı yorumları oldu. Olayı yorumlayanlar ise şu suçlu bu suçsuz demedi. Mesele sanırım taraftar olmayı bilmememiz. Taraftar olmak yapılan herşeyi savunmak yada kulübü savunmak demek degil. Taraftarlık amatör kümedede olsa sahada terini döken takımı desteklemek demek. Ama buradada görüyorum ki taraftar degil taraf olmuş çoğu yorum yapan
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Temmuz 06, 2011, 08:31:58 ÖS »

Ercan dostum şuana kadar yapılan yorumlarda sadece taraftar olanların taraflı yorumları oldu. Olayı yorumlayanlar ise şu suçlu bu suçsuz demedi. Mesele sanırım taraftar olmayı bilmememiz. Taraftar olmak yapılan herşeyi savunmak yada kulübü savunmak demek degil. Taraftarlık amatör kümedede olsa sahada terini döken takımı desteklemek demek. Ama buradada görüyorum ki taraftar degil taraf olmuş çoğu yorum yapan
hocam sen beni anlamadın, mesele aziz yıldırım meselesi değil, her kulüp araştırılsın hiç biri masum değil diyorum ben. ortada hüküm giymiş suçlu yok şu an sadece iddialar var suçlu mu değil mi yargı karar verecek... aslında seçim öncesi spor bakanının trabzonlu olmasından kaynaklanıyor sadece aziz yıldırıma yoğunlaşılması... malum bakan ne demişti trabzona gittiğinde hemşehrilerine, ''ben sizin için elimden geleni yaptım, şimdi hiçbir şey yapmayanlar beni eleştiriyor.'' sizin için ne demek hocam açıklarmısın ? sadece trabzon için mi çalışacak adaleti sağlayacak koskoca bakan  Smiley

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
ithake
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Temmuz 06, 2011, 08:50:17 ÖS »

hocam sen beni anlamadın, mesele aziz yıldırım meselesi değil, her kulüp araştırılsın hiç biri masum değil diyorum ben. ortada hüküm giymiş suçlu yok şu an sadece iddialar var suçlu mu değil mi yargı karar verecek... aslında seçim öncesi spor bakanının trabzonlu olmasından kaynaklanıyor sadece aziz yıldırıma yoğunlaşılması... malum bakan ne demişti trabzona gittiğinde hemşehrilerine, ''ben sizin için elimden geleni yaptım, şimdi hiçbir şey yapmayanlar beni eleştiriyor.'' sizin için ne demek hocam açıklarmısın ? sadece trabzon için mi çalışacak adaleti sağlayacak koskoca bakan  Smiley

Aynı şeyden bahsediyoruz dostum ancak sen bi yerde ayrışıyorsun bakanın ne dedigi önemli degil işleri bu tür açıklamalar yapmak boşa bakan dememişler bakar onlar. Bak bazı isimler yazayım bi düşün bunlar kulüplerde görev almadan önce ne yapıyordu.

Aziz Yıldırım
Sadettin Saran
Cem Uzan
Abdülrahim Albayrak
Serdar Adalı
Serdar Bilgili
Mehmet Cansun

Tarafsan bu isimler kulübünde görev almışsa bunlar zaten türkiyede tanınan bilinen işadamları dersin. Taraftarsan daha öncesini bilmezsin. Dışardan bakıyorsan eger bunların daha öncesinide kulüpler sayesinde geldigi noktayı araştırır ögrenirsin. Bu vatandaşlar büyürken kulüpleri onlar kadar büyüdümü bi sorun kendinize. Bu vatandaşlar kulüplerde görev aldıktan sonra isimlerinin geçtigi yerde saygı gösterilen insanlar olmadımı önceden belki sadece kendi camialarında tanınan insanlar degil mi. 
Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #14 : Temmuz 06, 2011, 09:20:25 ÖS »

birilerinin canı yanmış galiba başka takımlara saldırıyorlar ama adelet yerini bulucak muhakak bekliyoruz... Bu arada fb yöneticiler tff ye gidip şahıslar yapmış klube dokunmayın demişler yorumsuz....

Sayfa: [1] 2 3 ... 42   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!