Imperia Online Turkey  
Nisan 29, 2024, 05:22:51 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Avrupa Birligi & Türkiye  (Okunma Sayısı 8886 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Can evimden baktım sana İstanbul!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Mayıs 23, 2011, 04:38:20 ÖS »

siteyi hatırlamıyorum ama çelişki diye sunulan şeyleri çok iyi bildiğine göre birbirine karışmayan okyanusu(suları) biliyosundur. bilim adamları bunla ilgili açıklama yapıp bu 2 suyun birbirine karıştığını anlatmış sebebiyle birlikte. ben şimdi bilim adamının söylediğine mi inanıcam yoksa görmediğmi bilmediğim mucize olarak anılan birşeye mi inanıcam?

Bilim adamları Arı kovanları arasında da sapma oldugunu demişlerdi sonra yanlış hesap yaptık herhangi bir sapmada yok demişlerdi ?

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Mayıs 23, 2011, 05:10:36 ÖS »

siteyi hatırlamıyorum ama çelişki diye sunulan şeyleri çok iyi bildiğine göre birbirine karışmayan okyanusu(suları) biliyosundur. bilim adamları bunla ilgili açıklama yapıp bu 2 suyun birbirine karıştığını anlatmış sebebiyle birlikte. ben şimdi bilim adamının söylediğine mi inanıcam yoksa görmediğmi bilmediğim mucize olarak anılan birşeye mi inanıcam?
ayet i bulurum ama şimdilik şunu yazayım.. Kur'an dediğin konuyu cebelitarık boğazı diye söylememiştir.. kaptan kusto ydu galiba keşfetmiş de müslüman olmuş ayakları yapanlara cevap vermiş olabilir o site ama Kur'an a değil.. belli başlı gruplar olmadık ayetlerden olmadık anlamlar çıkartıp bunları halka yayma çabası içerisinde olabilirler.. gerçek anlamda çelişki Kur'an ayetinin başka bir ayetle veya apaçık bir şekilde bilimle matematikle çelişmesidir.. şöyleki incil önce yeryüzü yaratıldı gök(güneş yıldızlar) onun etrafına çevrildi der.. bilim bunun tam tersi olduğunu ispat etmiştir ama Kur'an daki birşeyi bugüne kadar çürütememiştir.. tatlı ve tuzlu suların yoğunluk farkından dolayı birbirlerine karışmadığını bu sebepten de farklı sularda yaşayabilen balıklar dolayısıyla su canlılarının varlıklarını devam ettirebildiklerini okumuştum ama şurasıyla şurası karışmıyor diye birşey okumadım.. Kur'an ayette birbirine karışmayan ama yan yana olan sulardan bahseder.. insan bu ayeti alıp şekilden şekile sokabilir ama ayet hep aynı şeyi söyleyecek fazlasını değil.. burdan birşey ispat etmek çok zorlama olur.. ayet pek birşey söylemiyor çünkü.. Kur'an bundan 1000 sene sonra da aynı olacak değişen insanın zihniyeti, bilimi ve bakış açısı olacak.. ayrıca bilim adamları bilirlerki matematik harcindeki herşey değişebilir.. eskiden doktorlar bebeklere 6 ay anne sütünü tavsiye ederken şu anda bu süre 2 yıldır.. ilginç olan şey ise şudur Kur'an 2 yıl emzirmeden bahseder ve boşanmış kişilerin hanımlarına bu süre bitene kadar emzirme parası vermesini emreder..
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Mayıs 23, 2011, 05:32:12 ÖS »

neden bu örneği verdiğimi söyliyim o zaman şimdi, ben bizzat kendim din kültürü öğretmenime sordum bu soruyu böyle birşey var diye, bilim adamlarına çamur attı yanlış yapmışlardır dedi. kuran da byle birşey yazdığını ve bunun doğru olduğunu söyledi bana..
aklıma gelen bir de şu var bunu gerçekten merak ediyorum. yanlış olabilir belki eksikte olabilir ama doğrusunu biliyosan ben de öğrenmiş olurum. kuranda gök 7 kattan oluştu gibi bir yazı var. ama gökün 5 kattan oluştuğunu biliyoruz bu nasıl oluyo?
din kültürü öğretmenleri çoğunlujkla pek birşey bilmez.. ben yıllardır çocuk yaştayken bana söylediklerinden dolayı söverim o adama.. lisedeki ise bilinçli bir adamdı.. yaşar nurinin öğrencisiymiş üniversitede etkisi olmuştur elbet Smiley  gök 5 kat derken neleri kastediyorsun? atmosferin katmanları mı? Kur'an da geçen gökler ifadesiyle daha çok galaksileri anlamak daha mantıklı yani belki de gördüğümüz yıldızlardan bile daha uzak olan bir mekan..
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Mayıs 23, 2011, 05:46:39 ÖS »

peki bunu ne kadar sürede düzeltmişlerdi?

http://www.balarisimucizesi.com/petekteki_tasarim.html

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Mayıs 23, 2011, 06:12:54 ÖS »

daha önce bulduğum siteyi bulamadım şuan ama ilk gördüğümü palaşıyım. kurandan bi ayet bu:
Üstünüze yedi sağlam gök bina ettik.  (Nebe 12)

yorumlarken de gökyüzünde 7 katman olduğunu söylüyorlar hep. hocamıza sorduk ve şuan 5 kat olabilir ama ilerde 2 kat daha çıkmayacağını nerden biliyosunuz diye bir cevap verdi bize Smiley  atmosferin katmanı dediğim de hani lisede görüyoruz ya ozonosfer troposfer stratosfer falan filan..
dediğim gibi ayete insan yorumu katmadan 2 kere düşünmek gerekli... Kur'an indiğinde atmosfer bilinen birşey değildi neticede.. gök kelimesini yeryüzünün üstü heryer olarak algılamak gerekli.. atmosfer tabakaları 5 tane olabilir ama bana kalırsa bu Kur'an da geçen 7 gök kelimesindeki göklerden sadece 1 tanesi.. bu da benim yorumumdur gördüğün gibi ayet üstü kapalı bir anlatım içeriyor.. ayert şunu diyor yerine şu olabilir demek mantığa daha uygun.. herhangi bir ayetten gereğinden fazla anlam çıkartmak hata olur.. 1000 yılındaki bilim bu ayete farklı anlamlar yüklettirirken 2000 yılındaki bilim farklı anlam çıkarmamıza olanak sağlıyor 3000 yılındaki bilim belki de çok farklı bir anlam çıkartır.. göreceli birşey.. ama burdan atmosferi çıkartıp bilim adamları 2 taneyi daha bulacaktır diyen birisine itibar etmem ben..o ayeti kendi kafasına uydurmak istiyordur derim.. Kur'an ı düşünürken yoruma açık olmayanlar hakında konuşmak daha iyidir ben kendim de yorum katsam da iddia etmem şunu anlatıyor diye herhangi bir ayet için.. bu ayetten yorumsuz çıkartılacak tek anlam yeryüzünün üst seviyelerinde yedi gök olduğudur.. burdan atmosfer çıkartmak demek bütün evreni düşündüğümüzde küçücük olan dünyanın dışındaki o kocaman mekanı pek ciddiye almamak demektir.. neticede dünya evrende bir karınca kadar yer kaplamaktadır..
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Mayıs 23, 2011, 08:34:10 ÖS »

konu neydi ne hale geldi Smiley cevabı özel mesaj olarak yazdım sana.. bu konuyu ve de foruma katılan arkadaşları bizim çenemizle meşgul etmeyelim Smiley
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Mayıs 23, 2011, 08:37:23 ÖS »

konu neydi ne hale geldi Smiley cevabı özel mesaj olarak yazdım sana.. bu konuyu ve de foruma katılan arkadaşları bizim çenemizle meşgul etmeyelim Smiley
Allah razı olsun  Grin
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Mayıs 23, 2011, 08:53:39 ÖS »

Allah razı olsun  Grin
Allah hepimizden razı olur inşallah
c0ntraw0lta
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Mayıs 24, 2011, 10:48:48 ÖS »

insanları bu sekıldı genelleyemezsın.dınını yasayan ınsan calıskan olur dıyemezsın calıskanlık dın ıle ılgılı bır kavram degıldır ınsanlara ozgu bır ozellıktır,                                            ben sana ılkokulda dın asılanıyo sure ogretılıyo demedım. Ilkokuldan ıtıbaren asılanmaya baslanıyo dedım, daha cumleyı yorumlama yetenegın yok bana cahıl dıyosun.                                    Islamıyetten once nası yasıyolardı sen anlatta ogrenelım bakalım. O zaman ınsanlar bırbırını olduruyodu sımdı oldurmuyo, herkes bırbırıne tecavuz edıyodu sımdı etmıyo. Herkes hırsılık yapardı sımdı kımse hırsızlık yapmıyo, haklısın yasasın ıslamıyet..                                          Yanlıs dusunuyosun, ıslamıyetı daha ıyı yasarsak daha ıyı bı toplum falan olamayız, ıslamıyetle oluyosa toplumda huzur ıslamıyetın olmadıgı hıcbı toplumda huzur bulunmamalı degıl mı?                                            He bu arada benım teror estıren ınsanlara musluman dedıgımı nasıl uydurdun, verdıgım ornekle bunun ne alakası var

İnsanları ne şekilde genelliyor muşum? Açıkla.
Ben herhangi bir dini yaşayan insan değil, 'İslám'ı gerçek anlamda yaşayan bir insan çalışkan olur' dedim! Ve evet kesinlikle çalışkan olur! Sen daha İslám hakkında hiç bir şey bilmeden konuşuyorsun çocuk. Sana tavsiyem ; Edessa isimli arkadaşımızında dediği gibi bir Kur'an Meáli bulup okumandır!

Sen bana ilk okuldan itibaren din aşılanıyor dedin.. Ben bunu çok iyi yorumladım merak etme.. Bende ilkokulu-ortaokulu-liseyi okumuş bir insanım, karşındakini kendin gibi cahil sanma sakın! İlkokuldan itibaren aşılanan-öğretilen bilgiler; sen bir defa Kur-an'ı okuduktan sonra bak bakalım ne kadar AZ ve YETERSİZ kalacak! Doğru anlayabilmen için noktalamalara dikkat etmelisin.

İslámiyetten önce nasıl yaşandığını az çok öğrenmişsindir. Yüce kitap indikten sonra Ona inananlar , o zor günlerde dahi tüm kötülüklerden sakınmayı bilmişlerdir, herkez inanmadı elbet! İnanmayanların soyuda günümüze kadar geldi ve o dediğin hırsızlığı ve benzeri kötülüklerin temelide o inanmayanlardan kaynaklıdır. Görüyorum ki sende cahillikten yana ısrarcısın ve bilgin olmaksızın yorumlar yapıyorsun!

Huzur ... Güzel ahlák ile huzur gelir... Eğer ki O ; bize, yüce kitaplarını bağışlamamış olsaydı, huzur kelimesi bizler için çok uzak olurdu. Sadece Kur-an ile değil, önce inen kitaplardada güzel ahlák anlatılırdı. Ancak diğer kitaplar insanlar tarafından kurcalandı ve değişikliklere uğratıldı, sadece dinimizin kitabı olan Kur-an tek doğru olarak kaldı!
Demek istediğim şu ; diğer inançlar içinde huzur vardır , fakat doğru olan ve bizlere son olarak çağrıda bulunan tek din İslám'dır!

Ben, huzur sadece İslám ile gelir diye birşey YAZMADIM. Sen ne amaçla böyle bir yorum çıkardın?
Daha iyi bir toplum olabilmemiz için dinimizi öğrenmeliyiz DEDİM!

'Müslüman olup, sokakta insan doğrayanlar var' DİYEN SEN DEĞİLMİSİN ? GELİP ŞİMDİDE KENDİ SÖYLEDİĞİNİ İNKAR EDİYORSUN! BAK KARDEŞİM YA İNSAN OL TAVSİYEMİZİ DİNLE YADA GELİP GERGİLİK YARATMA!

Not:: Herkezi, Türkçemizi düzgün yazmaya ve noktalama işaretlerine dikkat etmeye davet ediyorum...Carlsberg özellikle seni.
« Son Düzenleme: Mayıs 24, 2011, 10:53:04 ÖS Gönderen: c0ntraw0lta » Kayıtlı
c0ntraw0lta
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Mayıs 24, 2011, 10:56:17 ÖS »

olur okurum, sende google a gır sımdı, kurandakı celıskıler yaz, tartısmalara falan bak bıraz oku tamam mı?

Olur okurum DEĞİL! Önce OKU SONRA YORUM YAP! Türkçe yazmayı bilmiyorsan hiç YORUM YAPMA lütfen!
c0ntraw0lta
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Mayıs 24, 2011, 11:34:37 ÖS »

zamanında islama inanmayanlar mı getirdi kötülüğü yani? ya şaka mısın sen kardeşim. müslümanların hepsi çok iyi zaten Smiley bilgim yoksa bir konuda bilgim olmadığını söylüyorum ve açıklarsan ben de öğreniyim yazıyorum daha ne yapmalıyım onu anlayamadım?
benim karşı çıktığım şey zaten senin bu yazında da söylemiş olduğun "Daha iyi bir toplum olabilmemiz için dinimizi öğrenmeliyiz"  bu cümledir.. insanlar dinine bağlandıkça toplumun gerilediğine inanan biriyim çünkü..
müslüman olupta sokakta insan doğrayanlar var diyen benim evet. sen bu cümleden tüm müslümanlar terörist gibi bir anlam çıkarabiliyorsan gerçekten tebrik edilece kbir adamsın demektir bu çok dehşet bir uydurma yeteneğidir çünkü. sen anlamak istediğin şekilde anlayıp beni yargılamaya çalışıyosun ama beceremiyosun bunu.. 
kendini ne sanıyosun bilmiyorum ama adam akıllı konuş benimle. sen kimsin bana ya insan ol tavsiyemizi dinle ya da gerginlik yaratma diyosun kimsin sen? ben de bir genelleme yapıyorum ve eğer müslümanlar senini gibiyse ben müslüman falan olmuyorum kardeşim, senin yüzünden tüm müslümanlardan soğudum şuanda.. artist kendini bilmez herifin tekisin çünkü..

son olarak, okulda telefonumdan cevap yazmaya çalıştığım için okulda yazığım mesajlarda noktalama işaretlerine pek dikkat edemiyorum..

Evet dünya hayatında , O'na inanmayanlar, O'nu inkár edenler tüm kötülüklerin temelidir! Şaka olarak algılamanı yaşına ve seviyene veriyorum.  Bilgin yoksa tavsiyemizi dinleyip okuyacaksın, senin beynine zorla sokamayız. Bilgin yoksa susacaksın.

Dinsiz bir topluma, toplum demek çok yanlış olurdu zaten. Dinine sahip çıkan ve onu yaşayan toplum'a iyi demekte çok doğru olacaktır. İnsanlar'ın dinine ne şekilde bağlandıkları önemlidir, hurafeler ile din yaşanmaz zaten ve hurafeler olursa gerilemede kaçınılmazdır.

Tüm müslümanlar terörist gibi bir anlamı kendi cümlenden kendin çıkartıyorsun, ben öyle bir anlam çıkarmamıştım. Artık kendini tebrik mi edersin, ne yaparsın sana kalmış!

Eğer bilgin yok ise, tavsiyemizi dinle.

Ne olursan ol yine gel demiş hz. mevlana.
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Mayıs 24, 2011, 11:44:56 ÖS »

konu Farklı yerlere  sapmadan  KİLİT !!!

Hiç Kimseyi inancından Dolayı yargılayamassın  Dinde Zorlama yoktur.

Beş Parmağın Beşi bir degildir. Bir Müslüman veya Musevi Bir suç işledi diye  inandığı dine göre genelleme yapmakta Doğru degildir.

Bir insanın Fikri neyse zikri de odur    Her gün türlü olaylar ile karşılaşıyoruz Farklı dinlerden kişilere rastlıyoruz Senin mantıgına göre carslberg günde 10 tane din degiştirmemiz mi gerekiyor ?

Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!