Imperia Online Turkey  
Nisan 29, 2024, 12:16:14 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Avrupa Birligi & Türkiye  (Okunma Sayısı 8884 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Mayıs 21, 2011, 08:25:39 ÖÖ »

Dinde zorlama Yoktur. Ama konuya Dini alet etmeylim Arkadaşın yazdıgı yazıdan sen ne anladın ki ? Hemen Çevrenden örnek veriyorsun ?  5 Parmagın 5 i de bir degildir. Her insanın Başına Bir yetkili bir görevli vermekten ise düzeni sağlamak için Her kesin vicdanına Allah Korkusu aşılanmış olsa Bunların Hiç Birisi olmaz 
abi din tartışmasına dökmeyelim diyorsun ama sen din ile  ilgili diyorsun.. yaw kübadakiler müslüman mı ? allah korkusu mu aşılı onlara ?? adamlar anadan dogma ateist.. çin ? en fazla ınsanın yasadıgı ulke.. budıst kaynıyo.. adamların ne yedıgı belırsız.. yüzbinlerce kişi bisiklet kullanıyor.. ve yolda duzenlı gıdıyorlar.. yan yana ip gibi dizilmişler.. allah korksuundan mı ? ulan otobanı bısıklet yoluna cevırsen ıcıne 5 bısıklet koysan adamlar gıder bırbırını sollamaya calısırken karsıdan gelen bısıkletı gormez çarpar haberlerde gorursun hatalı sollama yaparken karsı taraftan gelen bısıklet sollama yapan bısıkletın dıkız aynasına carpınca sollama yapan kısı dıkız aynasını tutayım derken kontolunu kaybettı ve sollamaya calıstıgı bısıklet surucusune çarptı  Grin Grin vırgulsuz anlayabılen olcak mı acep Grin
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Can evimden baktım sana İstanbul!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Mayıs 21, 2011, 08:47:29 ÖÖ »

Merakımı Maruz görün de Ateist dediginiz hangi din oluyor ? Peygamberi veya kitabı yokmu ?

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Mayıs 21, 2011, 09:17:25 ÖÖ »

Ateizm bir din değil inançtır. evrende herhangi bir tanrının olmadığına inanırlar ve çoğu belki de hepsi evrime inanırlar..
evrimde değil.. benım tanıdıgım var bir tane sordum soruşturdum daha konuşmadım aklımı bozuyo  Grin evrımemı ınanıyon sen dedım.. ne evrımı dıyo evrım gecırecegım hayvanı kım yarattı dıyo.. nası meydana geldı dıyo.. ben maymundan gelsem maymun kımden geldı dıyo ? fazla girmeyin kafayı yemeyin  *black_eye*
Hİ-Tack
Afrasyap
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

saygı duy yeter!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Mayıs 21, 2011, 09:54:49 ÖÖ »

benden ateistede müslümanada tavsiye,allah varmış gibi müslüman olsunlar en azından yaşlılıkta ibadet etsinler,yaşlanmadan ölürler ise nasip artık  Smiley ama yokmuş gibide rahatça yaşasınlar...zaten müslüman gözükenlerin bir kısmı ateisttir...boşuna dememişler dinle imanın kimde olduğu belli olmaz diye...yani alkol v.s,den bahsediyorum rahatça yaşamak derken Smiley...en azından kaybeden olmassınız  Grin Grin varmış yokmuş tartışması tartışmadan öteye geçemez...insanın aklı allahın varlığınıda yokluğunuda kanıtlamaya yetmez bana göre... yanlış anlaşılma olmasın elhamdurüllah müslümanım... Smiley tavsiyem daha çok ateistlere  Smiley bence onların tek sorunu tembellik ve soyut şeylere inanamamaktan geçiyor  Grin
« Son Düzenleme: Mayıs 21, 2011, 09:57:27 ÖÖ Gönderen: Hİ-Tack » Kayıtlı

Uploaded with ImageShack.us
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Mayıs 21, 2011, 10:20:01 ÖÖ »

bizim toplumumuzun böyle olmasında dinin payı yok desek daha doğru olur.. dine ilk vurgu yapan arkadaş güzel bir düşünceyle yazmış onu çünkü islam ı gerçek anlamda yaşayan insan bir böceğin yaşam hakkına bile saygı gösterir.. kötü örnekler iyi örneklerden daha çoktur maalesef bizlerin yadırgaması o sebepten çok normal.. %10 nüfus 7.5milyon kişi yapıyor yaklaşık 20m 18 yaşın altından kçük olan nüfusu çıkartırsak 55milyonun 7.5m u dinsiz diyorsun carslberg fazla sallamadın mı? ayrıca evrimin başlangıcı hiçlik dedin ya ben sana Kuran ayetleriyle hiçlik i anlatabilirim istersen özelden.. 3 yıl öncesine kadar ben inanmazdım tanrı kavramına bir şekilde Kuran ı okudum ve Allah'a teslim oldum.. çok evrimci görmüşlüğüm var çoğu evrime dine inanmamak için bahane olarak sarılmış durumda.. dini konuşurken Kuran bazlı konuşmanızı öneririm insanların davranış ve yaşayışları ile değil..
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Mayıs 21, 2011, 10:52:52 ÖÖ »

istatistik i bir yerde gördün sanmıştım o sebepten sormuştum.. istatistikler yetişkin olmayanalrı hesaplamaz çocuk der geçer.. sen yasa gereği ailene bağımlısın ailenin dini senin dinindir reşit olana kadar.. nüfus kağıdında ne yazdığının önemi olmasa da resmiyette işler böyle yürüyor.. ben dediklerimde ciddiyim 3 yıl öncesine kadar inanmazdım tanrı kavramına Kuran taraflı derken de neyi kasttetiğini bilmiyorum ama senin bakış açına göre alt tarafı bir kitap olduğunu seziyorum.. 1 kez mealini okumanı tavsiye ederim.. ben okuyunca çok şaşırdım ilkel bir arap dediğim kişinin geriye bıraktığı kitap beni birçok ayette dumur edince ben de inandım bu kitabın insan ürünü olmadığına ve hayatım değişti..
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Mayıs 21, 2011, 10:54:37 ÖÖ »

Carlsberg Sen Ataistmisin ? Eger degilsen bu kadar neyi irdeliyorsun anlamışda degilim Sad

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Mayıs 21, 2011, 02:28:17 ÖS »

yok degılım, ırdelemek degıl bu yalnızca konusuyoruz, konusmakta mı suc oldu:)

Merakımdan sordum  Wink

c0ntraw0lta
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Mayıs 23, 2011, 06:50:56 ÖÖ »

Gerçekten tüm bu gerçeklerin temel sebebi eğitimsizlik ve cahillik, ülkemizde ne zaman eğitim öğretim gelişirse o zaman bunlar geride kalır ancak bu olayın islamla ne gibi bir alakası var? herkese aşılanmalı diyorsun da bakalım insanlar böyle birşey istiyor mu?

kaç gencin islamın imanın şartını biliyor olduğunun ne önemi var? bunları bilmek isteyenler zaten bilir, öğrenir. sanki gençlerin bunları öğrenmesine engel olan birşey varmış gibi konuşuyorsun fakat bu ülkede daha ilkokuldan itibaren senin bu dediklerin aşılanıyo.he bu ne kadar doğru tartışılır tabi.. güzel ahlak ve güzel ilmin, eğitimin temeli, hakkı İslam'dan falan geçmez. Müslüman olmayan bir adama sende güzel ahlak yok mu diyeceksin? insanların içini bilemezsin. Müslüman olmayıp dünyanın en iyi en dürüst insanları olanlarda var Müslüman olup sokakta insan kesip doğrayanlarda var. yani herşeyi dine bağlayamazsın bu şekilde..

Dinimiz olan İslám'ı anlayan ve uygulayan bir insan ; asla cahil kalmaz. Bunu bil. İslám'ı gerçek anlamda yaşayan bir insan; çalışkan olur. Atıyorum 10 yaşında bir çocuk, o yüce kitabı okusa, anlasa, sence böyle bir 'şey'i istemez mi?

İslamın,imanın şartını bilen insan, dinimizin neler istediğini bilir ve yerine getirmek için çaba gösterir. Bunları bilmek isteyen insan zaten bilir diye birşey demişsin, ne kadar saçma yazıyorsun ya farkında değilsin. Bende sana cevap verip birşeyleri anlatmaya çalışıyorum. Fakat senin gibi bir cahile nasıl anlatılır bilemiyorum.

İlkokuldan itibaren ne aşılanıyor? Sana ne aşılanmış ki gelip laf kalabalığı yapıyorsun. İlkokulda öğretilen bir kaç súre ile dinimizi öğrenmiş mi sayıyorsun?

Güzel eğitimin, ahlakın temeli sence nedir ? Yüce kitap inmeden önce insanlar nasıl yaşarlardı, neler yaparlardı bilirmisin sen ?

Herşeyi dine bağladığım falan yok. İslám bilinir ve yaşanırsa o zaman çok daha iyi bir toplum oluruz ve cahillik ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Ayrıca ; Terör estiren insanlara Müslüman diyerek çok büyük bir hata yapmışsın. Sen ilk önce Müslümanlık kavramını öğrenmelisin.

Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Mayıs 23, 2011, 10:47:28 ÖÖ »

Pardon da carlsberg islamiyet hakkında baya bilgi birikimin mi var ? İslamiyet hakkında bilmedigin bir kısım var ise yorum yapmıyacaksın araştıracaksın bu her konuda böyle kulaktan dolma bilgiler genelde yanıltıcı olur Sana tavsiyem Arapçan yoksa  Kuran-ı Kerimin Türkçe Mealini okuman olur aradığın Her şeye cevap bulacağından eminim

Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Mayıs 23, 2011, 10:53:14 ÖÖ »

olur okurum, sende google a gır sımdı, kurandakı celıskıler yaz, tartısmalara falan bak bıraz oku tamam mı?

Sad Töbe Töbe  Bir söylemedigin bu kalmıştı

torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Mayıs 23, 2011, 11:17:09 ÖÖ »

olur okurum, sende google a gır sımdı, kurandakı celıskıler yaz, tartısmalara falan bak bıraz oku tamam mı?

Kur'an daki çelişki denen şeyleri senden çok okumuşluğum vardır benim.. çelişki gibi görünen ayetleri yaz bana ben sana anlatayım nasıl ve ne için çelişmediklerini.. dediğim gibi sen başkasının aklıyla değil kendi aklınla hüküm ver o kitabın mealini bir kez okuyarak.. farklılıklar olsa da herhangi bir adamın mealini de okusan %99 aynıdır.. iyi insan olmak için din gerekmez ama arkadaş çok doğru söylüyor iyi bir müslüman çok iyi bir insandır.. iyi müslüman yaptığı ibadetten değil ahlak ından ve günahtan ne denli kaçındığından anlaşılır onun için bana namaz kılanları oruç tutanları iyi müslüman diye sunma sakın.. hindu da ibadet ediyor ama ineğe tapıyor neticede.. ibadet bir ölçü değildir dindar olmada..
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Mayıs 23, 2011, 11:17:12 ÖÖ »

dostum tek taraflı dusunuyosun obgektıf olman ıcın ornek oarak soyledım onu ben. Eger bu kadar ınanc ve dın arasından bırını secıyosan dıgerlerı hakkında da bıraz bılgı sahıbı olmalısın dıye dusunuyorum o  yuzden soyledım onu ben.

Objektif olmak demek olmayan birşeyi kabul etmek demek degildir. Çelişki diyorsun peki sen inanıyormusun çelişki olduguna ?   

engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Mayıs 23, 2011, 11:48:23 ÖÖ »

istatistik i bir yerde gördün sanmıştım o sebepten sormuştum.. istatistikler yetişkin olmayanalrı hesaplamaz çocuk der geçer.. sen yasa gereği ailene bağımlısın ailenin dini senin dinindir reşit olana kadar.. nüfus kağıdında ne yazdığının önemi olmasa da resmiyette işler böyle yürüyor.. ben dediklerimde ciddiyim 3 yıl öncesine kadar inanmazdım tanrı kavramına Kuran taraflı derken de neyi kasttetiğini bilmiyorum ama senin bakış açına göre alt tarafı bir kitap olduğunu seziyorum.. 1 kez mealini okumanı tavsiye ederim.. ben okuyunca çok şaşırdım ilkel bir arap dediğim kişinin geriye bıraktığı kitap beni birçok ayette dumur edince ben de inandım bu kitabın insan ürünü olmadığına ve hayatım değişti..
arkadaşın Kitab'ımıza hiç bir sozu yok sanırsam. olamazda zaten saygı gostermek mecburiyetindedir. oda bunun farkında zaten. yanılmıyorsam arkadaş bu davranışların dın ıle ılgısı olmadıgını savunuyordu ve bende aynı goruşteyım. ve tek bır ornek ıle bunu kanıtlamıştım. bu mevzu neden bu kadar uzadı onu anlamış değilim.. hayır sıze karışmak gıbı olmasın ama konu bıraz daha uzarsa ''ilkel adam'' dan daha ileri gidileceğe benziyor. ve bu beni olumsuz yönde etkiler ve tahrik eder. sorunu çözersiniz tez zamanda işallah  *rose*
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Mayıs 23, 2011, 03:55:34 ÖS »

tabıkı objektıf olmak demek o demek degıldır. Ben sana olmayan bırseyı kabul et demedım, celıskı var mı evet var. Bu ınanc meselesı degıl kanıtlanmıs celıskıler varken ben ınanmıyorum buna dıyemezsın.
kanıtlanmış çelişkiler? takip ettiğin varsa sitenin linkini versene bana özelden nerden duydun da inandın çelişki olduğuna.. objektiflikten bahsedip kanıtlanmış çelişki var diyerek objektifliğini yitiriyorsun.. ben meydan okuyorum çelişkiyi kanıtla ben bırakacam bu dini.. ben o yollardan geçtim ve şunu gayet iyi biliyorum ki herkes inanmak istediğine inanıyor.. ben sana ispat da sunsam sen gene kulp bulabilir kabul etmeyebilirsin.. çok adam gördüm 2kere 2ye 4 dememek için yan yollar çizen.. 
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!