Imperia Online Turkey  
Nisan 29, 2024, 10:45:27 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Avrupa Birligi & Türkiye  (Okunma Sayısı 8883 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Can evimden baktım sana İstanbul!

Üyelik Bilgileri
« : Mayıs 20, 2011, 12:49:13 ÖS »

Güzel bir Animasyon yapmışlar  Wink

http://www.videofacem.com/avrupa-ile-turkiye-arasindaki-fark-koptum-yaaa.izle

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
ReBeL37
Türkish 12 Diyar 68 ÖzqüR
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mayıs 20, 2011, 01:14:50 ÖS »

Güzelmiş Bizi çok güzel yansıtmış  Grin

sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mayıs 20, 2011, 02:22:51 ÖS »

Medeniyeti öğrenmeden medeniyet sahibi olmaya çalıştığımızın resmi...  Cry

Cool

TD 2 - Diyar 23 - 10.01.2009 NET DEĞER LİDERİ
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mayıs 20, 2011, 02:26:14 ÖS »

Cool

Çok Duygusal bir milletiz ama saygı için aynı şeyler geçerli değil malesef Sad

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mayıs 20, 2011, 02:28:14 ÖS »

Cool
Medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar... Yani ''herif'' diyeni banlayıp ''kabahat seni peydahlıyanlarda'' diyene birşey yapmamak.
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mayıs 20, 2011, 08:43:53 ÖS »

Çok Duygusal bir milletiz ama saygı için aynı şeyler geçerli değil malesef Sad

;D

Tunahan Sana Saygı pek ugramamış sanırsam Sad

c0ntraw0lta
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mayıs 20, 2011, 10:20:59 ÖS »

Ellerine sağlık, gülümseten bir paylaşım Smiley
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mayıs 20, 2011, 10:27:57 ÖS »

Ellerine sağlık, gülümseten bir paylaşım Smiley

Teşekkürler  *rose*

Acı ama gerçekler Sad

c0ntraw0lta
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Mayıs 20, 2011, 10:47:22 ÖS »

Tüm bu gerçeklerin temel sebebi ; Eğitimsizlik, cahillik . Ülkemizde ne zaman eğitim ve öğretim geliştirilirse o zaman tüm bunlar geride kalır. Öncelikle dinimiz olan İslám tüm içeriğiyle gençlere, herkeze aşılanmalı.

Günümüzde kaç genç islamın, imanın şartlarını biliyor ? Kaç genç; tüm namaz vakitlerini bir kenara koyalım; Cuma Namazını kılıyor, kılabiliyor ? Kaç genç oruç tutuyor, tutabiliyor ?  Güzel ahlák ve güzel ilimin, eğitimin temeli,hakkı İslám'ın içinden geçer. Diye düşünüyorum ve düşündükçede halimize üzülüyorum.
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mayıs 21, 2011, 06:20:23 ÖÖ »

Tüm bu gerçeklerin temel sebebi ; Eğitimsizlik, cahillik . Ülkemizde ne zaman eğitim ve öğretim geliştirilirse o zaman tüm bunlar geride kalır. Öncelikle dinimiz olan İslám tüm içeriğiyle gençlere, herkeze aşılanmalı.

Günümüzde kaç genç islamın, imanın şartlarını biliyor ? Kaç genç; tüm namaz vakitlerini bir kenara koyalım; Cuma Namazını kılıyor, kılabiliyor ? Kaç genç oruç tutuyor, tutabiliyor ?  Güzel ahlák ve güzel ilimin, eğitimin temeli,hakkı İslám'ın içinden geçer. Diye düşünüyorum ve düşündükçede halimize üzülüyorum.
sana şunu diyeyim cevremde tanıdıgım butun namaz kılan gerek 17-19 yas arası cocuklar gerek 50 kusur adamlar o kuralları daha beter ıhlal ediyor.. avrupadakıler namaz mı kılıyorda o kurallara uyuyor ? konuyu buralara cekmeyelım lutfen.. bu insanın ıcınde olması gereken birşey.. park şeyını yapmışlar mesela.. bı ornekde ben vereyım.. bızım onde arsa war odekı arsanın yola gırebılmesı ıcın kaldırıma beton attık.. arabayı arsaya cekıyoz.. af edersınız hayvanın cocukları kahveye v.s karsıdakı apartmana gıderken arabayı o geçişe park edıyor araba cıkamıyor.. gerek dısardan ıcerı park ederken gerek ıcerden dısarı cıkarken saatlerce o hayvanı arıyoruz. bır ıkı lastık patlatmışlıgımda var.. hiç akıl edemıyorlar aha hastam oldu ben bu hastayı nasıl hastaneye  yetıstırıcem ? taksımı beklıcem ambulans mı ? kapıda araba dururken..
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mayıs 21, 2011, 06:41:37 ÖÖ »

sana şunu diyeyim cevremde tanıdıgım butun namaz kılan gerek 17-19 yas arası cocuklar gerek 50 kusur adamlar o kuralları daha beter ıhlal ediyor.. avrupadakıler namaz mı kılıyorda o kurallara uyuyor ? konuyu buralara cekmeyelım lutfen.. bu insanın ıcınde olması gereken birşey.. park şeyını yapmışlar mesela.. bı ornekde ben vereyım.. bızım onde arsa war odekı arsanın yola gırebılmesı ıcın kaldırıma beton attık.. arabayı arsaya cekıyoz.. af edersınız hayvanın cocukları kahveye v.s karsıdakı apartmana gıderken arabayı o geçişe park edıyor araba cıkamıyor.. gerek dısardan ıcerı park ederken gerek ıcerden dısarı cıkarken saatlerce o hayvanı arıyoruz. bır ıkı lastık patlatmışlıgımda var.. hiç akıl edemıyorlar aha hastam oldu ben bu hastayı nasıl hastaneye  yetıstırıcem ? taksımı beklıcem ambulans mı ? kapıda araba dururken..

Dinde zorlama Yoktur. Ama konuya Dini alet etmeylim Arkadaşın yazdıgı yazıdan sen ne anladın ki ? Hemen Çevrenden örnek veriyorsun ?  5 Parmagın 5 i de bir degildir. Her insanın Başına Bir yetkili bir görevli vermekten ise düzeni sağlamak için Her kesin vicdanına Allah Korkusu aşılanmış olsa Bunların Hiç Birisi olmaz 

Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Mayıs 21, 2011, 07:09:30 ÖÖ »

Gerçekten tüm bu gerçeklerin temel sebebi eğitimsizlik ve cahillik, ülkemizde ne zaman eğitim öğretim gelişirse o zaman bunlar geride kalır ancak bu olayın islamla ne gibi bir alakası var? herkese aşılanmalı diyorsun da bakalım insanlar böyle birşey istiyor mu?

kaç gencin islamın imanın şartını biliyor olduğunun ne önemi var? bunları bilmek isteyenler zaten bilir, öğrenir. sanki gençlerin bunları öğrenmesine engel olan birşey varmış gibi konuşuyorsun fakat bu ülkede daha ilkokuldan itibaren senin bu dediklerin aşılanıyo.he bu ne kadar doğru tartışılır tabi.. güzel ahlak ve güzel ilmin, eğitimin temeli, hakkı İslam'dan falan geçmez. Müslüman olmayan bir adama sende güzel ahlak yok mu diyeceksin? insanların içini bilemezsin. Müslüman olmayıp dünyanın en iyi en dürüst insanları olanlarda var Müslüman olup sokakta insan kesip doğrayanlarda var. yani herşeyi dine bağlayamazsın bu şekilde..

Konuyu din tartışmasına dökmeyelim

Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Mayıs 21, 2011, 07:27:45 ÖÖ »

ben de onu diyorum işte olayları direkt dine bağlamayın bu şekilde, çünkü gerçekten hiçbir ilgisi yok konuyla dinin..

İsteyen istedigini ögrenir diyorsun ya istemeyen de ögrenmez bu sadece din için geçerli degil Her konuda geçerli. Bir şeyi seviyor  veya sevmiyor olman bir başkasını ilgilendirmez.  Bakıyorum da form u nerdeyse seçim meydanlarına çevirmişsiniz Sad

Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Mayıs 21, 2011, 07:40:47 ÖÖ »

yazına vermek istediğim 1 tek cevap var tartışma başlamasın nolur sadece söylemek istiyorum..

İsteyen istedigini ögrenir diyorsun ya istemeyen de ögrenmez demişsin ya işte yok öyle birşey. örnek veriyorum, A kişisi din kültürü ve ahlak bilgisi dersine girmek istemiyor ki bu en doğal hakkı sonuçta bu ZORUNLU SEÇMELİ bir ders. ancak 80 darbesinden sonra kaldırılan bir sistem var. darbeden önce din dersine girmek istemeyen öğrencinin velisi okul idaresine bir yazı yazarmış ve muaf olurmuş. ancak darbeden sonra bu ortadan kaldırılmış. yani şuanda bir kişi eğer din dersine katılmak istemiyorum derse bile anca havasını alır o derse girmek zorunda kalır. yani maalesef bu ülkede senin dediğin kural geçerli değil. yani o kişi maalesef bu saçma sistem yüzünden 8 yıl boyunca belki de mensup olmadığı bir dini en ince ayrıntısına kadar öğrenmek zorunda..

Bu Ülkede Ermenilerin Musevilerin Hırıstiyanların kendilerine ait okulları varmı yokmu ?

Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Mayıs 21, 2011, 07:50:36 ÖÖ »

Bir insanın Müslüman olmaması demek Musevi vey Hıristiyan olması demek mi sence? bu ülkenin %9 u Ateist olarak görünüyor ki bunların dışında belki bir o kadarlık kesim daha vardır henüz kimliğinden din ibaresini sildirememiş olan. Ateist veya Deist olan birine -ki bu ikisi yaklaşık olarak bu ülkenin en az %20lik kesimine tekabül ediyor- ne diyeceksin Hıristiyan okuluna git mi diceksin mesela?

%20 den Bahsediyorsan kendi okullarını kursunlar madem öyle bir inanışları var   Wink  Zorlamı silah mı dayadılar ille Müslümanların & Musevilerin & Hiristiyanların  okudugu okula gideceksiniz diye

Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!