Imperia Online Turkey  
Mart 28, 2024, 10:22:46 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: Sizin Binada En Çok Yaptığınız Şey Nedir ?
Odun İmalathanesi
Demir Madeni
Taş Ocağı
Çiftlik
Ambar
Yük Ambarı
Piyade Barakası
Okçu Barakası
Süvari Barakası
Kuşatma Silahları Atölyesi
Kale

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sizin Demir Madeniniz Kaç ?  (Okunma Sayısı 1994 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Republic
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« : Şubat 21, 2008, 10:06:37 ÖS »

http://img141.imageshack.us/my.php?image=demirmadenilj6.png

vallaha Benden bu kadar daha fazlası varsa söylesin Smiley
Tsubasa
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Şubat 22, 2008, 09:28:51 ÖÖ »

43-44 seviye yapmıştım ama resmi yok.  *pardon*
_muptiii_
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Şubat 22, 2008, 03:58:44 ÖS »

genelde 35-40 arası bırakırım ben demirle odunu  Smiley asker basmaktan ve nüfus artış hızı düştüğünden daha yüksek seviyeler gerekmedi  Grin  *pardon* 
Republic
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #3 : Şubat 22, 2008, 10:06:50 ÖS »

Tsubasa ama kaç puandayken 43-44 yapmıştın ?
Tsubasa
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Şubat 22, 2008, 10:17:00 ÖS »

Tsubasa ama kaç puandayken 43-44 yapmıştın ?

4 aylık diyarda 200bin üzeri puan varken yapmıştım. demir ileride çok pahalı olduğu için demir üretimi çok daha mantıklı oluyor... odun bonusu olan eyaletlerde işçiler sadece odun, diğerlerinde demire çalıştırmak çok çok daha gelir getirir...
Republic
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #5 : Şubat 22, 2008, 10:20:54 ÖS »

Ben şu an İstesem 41 e atarım ama gerek yok azcıkda odun çıkarsın 40 yeter diorum.saatlik 5000 demir 3000 odun çıkarıo zaten taşa gerek yokdemir herşeyin başı.Ayrıca ben burda daha 62000 küsür puandayımdünden bu güne 10000 puan aldım
GAZNELI
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Şubat 23, 2008, 09:28:05 ÖÖ »

Taş genelde odundan pahalı. Ticareti artırıp taş satıp odun almak daha mantıklı. BEn de demir madeni 37 yaptım. Daha fazla artırmıyorum çünkü puan artıyor komşulardan kaynak almak zorlaşıyor. 10x lerden kopmamak için artırmıyorum.

Tsubasa
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Şubat 23, 2008, 12:47:39 ÖS »

100 işçi saatte 5 altın, 5 taş, 10 odun veya 2 demir üretirler...

Bu mantıkla gidecek olursak diyarın başlarında altın üretimi için köylülerden vergi almak, ilerleyen zamanlarda artan fiyatlar ve düşen ticaret komisyonunun yardımıyla da kaynak satıp altın yapmak en mantıklısı. +25 odun üretimi olan eyaletlerde sadece oduna çalışmak, diğer normal eyaletlerde yüklenilebildiği kadar demire yüklenmek en mantıklısı.

İlerleyen zamanlarda odunun fiyatının 2 altın civarı demirin fiyatının da 10 altını geçtiğini düşünürsek kaynak satıp altın üretmek en mantıklısı. Bu yüzden mümkün olduğunca ileriki zamanlarda boşta işçi bırakmamak en doğrusu. Yani size şu kadarını söyliyeyim. Aynı işçileri doğru yerlerde çalıştırdığınız zaman %15-20 extra geliriniz olabilir, ki bu da az bir rakam değil... 
ipekis
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Şubat 23, 2008, 01:20:38 ÖS »

100 işçi saatte 5 altın, 5 taş, 10 odun veya 2 demir üretirler...

Bu mantıkla gidecek olursak diyarın başlarında altın üretimi için köylülerden vergi almak, ilerleyen zamanlarda artan fiyatlar ve düşen ticaret komisyonunun yardımıyla da kaynak satıp altın yapmak en mantıklısı. +25 odun üretimi olan eyaletlerde sadece oduna çalışmak, diğer normal eyaletlerde yüklenilebildiği kadar demire yüklenmek en mantıklısı.

İlerleyen zamanlarda odunun fiyatının 2 altın civarı demirin fiyatının da 10 altını geçtiğini düşünürsek kaynak satıp altın üretmek en mantıklısı. Bu yüzden mümkün olduğunca ileriki zamanlarda boşta işçi bırakmamak en doğrusu. Yani size şu kadarını söyliyeyim. Aynı işçileri doğru yerlerde çalıştırdığınız zaman %15-20 extra geliriniz olabilir, ki bu da az bir rakam değil... 

*ok*
w.a.m.
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Şubat 27, 2008, 09:05:55 ÖS »

tam hatırlamıyorum ama diyar 5 de banlanmadan önce odun madenine 90.000 demir yatırmıştım seviyeyi tam hatırlamıyorum
BENMASKE
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Şubat 27, 2008, 09:58:39 ÖS »

Odun imalathanesi 44, demir imalathanesi 42 yaptım. Aslında daha da arttırsam iyi olacak ama savaş moduna girdim için artık sadece asker basmaya para ayırıyorum Wink
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!