Imperia Online Turkey  
Nisan 19, 2024, 02:37:47 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Suvari ve mizrakli savaşiyla ilgili.  (Okunma Sayısı 6029 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
oxxo26
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Nisan 30, 2011, 07:33:24 ÖÖ »

- Okçulara karşı 4 kat, Kılıçlı piyadeye karşı 2 kada daha etkili, Mızraklılara karşı ise 4 kat daha etkisiz savaşır. kı bız bunu ıkı kat olarak hesaplıyoruz 4 degıl:=))
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Nisan 30, 2011, 09:24:08 ÖÖ »

konuyu yanlış yere açmışsınız siz v5 oynuyorsunuz dediklerinizden bu çıkıyor... ikincisi gelen adam göçebe olup kat okçuları (süvari okçularından herhangi birisi) varsa mzraklı türlerinin zaten karşı koyma şansı yok.. ayrıca mızraklı türlerinin şovalyelere karşı etkisi 4 kattan 2 kata düşürüldü tek başına mızraklı türünü atlı türünün önüne sürme devri bitti gibi..  v5 in statejileri çok çok daha farklı köy baskını yemek normal birşey göçebeler çok avantajlı köy baskınlarında.. onun için sağlığı yükselteceksiniz mutluluğu artıran şeyleri yapacaksınız ki baskın yiyince toplarlanmanız kolay olsun.. v5 te eyalette geri çekil de yok ittifak savaşındaysanız ben size şovlarla(veya atlı neyiniz varsa artık) meydan savaşına gitmenizi öneririm adam off sa çok güzel puan alırsınız... 
oxxo26
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Nisan 30, 2011, 09:29:30 ÖÖ »

ewt v5 oynuyozz ne olursa olsun varkedmezkı sonucda mızraklının bı ıs yapması lazım ıkı kat edkılı ıse 0 edkı yapıyo mantıklımı bu  gocebeyım ve ekonomı oynuyom yıne askersız yanı veya az askerle ıla savasmı olması lazım sıtretejınınde ıla askermı basmak lazım ıkı tur oyun vardır bı askerı tarz bıde ekonomı tarzı bu v5 de bu ekonomı tarzı kalmamıs tamamen asker agırlıklı oyun olmus  adamın suvarısı senden 3 bın bıle fazla olsa savas alıyo mantık nerde burda:)
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Nisan 30, 2011, 09:58:54 ÖÖ »

süvarisi değil ama süvari okçusu fazlaysa mızraklıya karşı sonuç normal.. ayrıca göçebeysen istediğin kadar ekonomi oyna imperialıdan geri kalacaksın.. göçebe askeri oyuna daha uygun.. imperia lının askerleri daha kalitelidir aradaki az bir farkın etki etmesi de çok garip bir durum değil.. v5 i v4le kıyaslama bence bütün savaş stratejileri yeniden şekilleniyor kuracağın ordu da rakibin ordusuna göre etkili veya etkisiz bir hal alıyor yani tek bir doğru yok demek daha doğru ama kılıçlı ve mızraklıların etkisi daha az orası kesin.. süvarisi çok olup arka cephedeki okçularına birşey olmadan savaşabilen oyuncu fazla kayıp vermeden çok adam kesiyor v5te.. atıyorum saldıran 50k savunan 250k puan kaybedebiliyor bir meydan savaşında..göçebeler daha avantajlı okçuları da alı olduğu zaman uzak mesafelere de kısa sürede varıyorlar
oxxo26
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Nisan 30, 2011, 10:06:18 ÖÖ »

anladım arkadasımda  beız sımu yapdık savs yapmadım zaten yok o kadar ordum 10 bın vardı hepsınden adam 25 bın atlı ıle gelıyodu alır dıye sımuya sokdum almadı savası bunun uzerıne mızraklıyı karsısına cıkardım yınesımuda 25 bıne 25 veya ne kadar ısdersen esıt sekılde yıne almadı yıne yenıldı yanına 10 bınde atlı koydum savunmaya yıne yenılıyo savunma  adam sadece atlı basıp oyun oynuyo gocebe gelende her sey aynı yanı hata benım artım bıle vardır cunkı seckınler acılmak uzere 12 ye 14 dur arasdırmalar ole denedım yıne husran oluyo bende dıyomkı bu oyun savas ve ekonomı oyunu ıdı ekonomı kalmamıss sadece savas agırlıklı olmus ama en azından eko oynayanlara v4 dekı gıbı mızraklıları ıs yapdıracak hale getırseler en aızndan gelen sadece kale yıkımına gelır on  of olmadıgını gormedıgı surece cunkı atlılarının gıtme telıkesı olacak ve rıske atmaz  askere oynuyo cunkı adam sense eko ve savunmaya ben sadece bunu dıle getırdım
oxxo26
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Nisan 30, 2011, 10:07:26 ÖÖ »

sadece atlı bunlar atlı okcusuda yok belırteyım
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Nisan 30, 2011, 10:32:50 ÖÖ »

demekki senin 2 katın kadar atlısı varmış normal sonuç.. v5 atlıların çok daha etkili olduğu bir versiyon.. mızraklı ve kılıçlılar etkili değil.. onun karşısına senin göçebe olduğunu düşünürsek yarısından daha fazla kadar süvari ve eş seviyedeki mızraklı türünü çıkartman gerek.. ki göçebede seçkin mızraklısı yok ilerleyen aylarda zaten mızraklıyı pek kullanmıcaksın.. kat ve kat okçusu senin askerin ona göre barakarı yükselt.. alınan koloniler, loncalar ın da etkisi büyük oluyor onu da unutma..  ayrıca taktik düzeni de çok önem taşıyor kanatlara açıldığında birimler daha etkili vuruyorlar.. başlangıç morali de aynı şekilde.. belki de moralden kaçmıştır senin ordun bilmiyorum anlamsız şekilde savaş raporu atılamıyor v5te sen bana özelden değerleri at ben bir simüle edeyim bakalım daha iyi anlatabilirim belki..
oxxo26
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Nisan 30, 2011, 10:34:02 ÖÖ »

gelende gocebe ama onu yazdım ben ımperıalıdan bahsedmıyoz burda
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!