Imperia Online Turkey  
Nisan 25, 2024, 04:28:33 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 3 [4] 5   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ÇILGIN PROJE & kanal İSTANBUL !  (Okunma Sayısı 12479 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #45 : Nisan 30, 2011, 05:55:01 ÖS »

benim annem orduludur fındık işlerini bilirim ıçkın keserken bıçkıyla elimi kesmişliğim de vardır Smiley dediğin işlerin hepsini de yapmışlığım vardır.. fındıktan parayı sen de bunu gayet iyi biliyorsun ki tüccar denilen aracılar kazanıyor.. bizim köyde tutumlu olmasını bilenler fındığı ocaktan önce satmazlar ve gayet güzel para kazanırlar.. ama birçok insan tüccara yıl içinde borç yaptığı için eylül ayında patostan çıkıp kuruttuğu gibi tüccara götürüyor.. fındık işi çok ilginç bir konudur biz de çok tartışmışızdır londrada belirlenir fiyatı ve türkiye dekiler oynama yapamaz.. bunun sebebini de sana söylerim ama yine beğenmezsin.. burda devletin de suçu var ama yine önceden dediğim gibi iş çiftçide bitiyor.. akıllı olan çok güzel para kazanıyor fındıktan... ve şundan emin olki fındık üretimi bursada domates vb. toplamaktan kat kat kolay bir iş.. millet güneşin anlında tarlada çalışırken fındık toplayanlar gölgeliklerde serin serin toplarlar fındığı çoğu zaman...
gölge serin ? geçen yaz 40 dereceydi.. ellerin sureklı hareket halinde ter ter ter... oturulan yerden laf anlatması cok kolay.. yapan bilir.. sabah 6 akşam 7.. ve fındık fiyatını devlet belirler.. ve tüccarlar ona göre fiyat koyar.. devlet 6 lıra derse tuccar 5.80 gibi alır.. begenmeyen tuccara vermez fiskobirliğe verir.. fisko birlik ise paranı 6-7 ay sonra verir  Wink
kartosman
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #46 : Nisan 30, 2011, 06:42:29 ÖS »

...ayrıca bu planlar hep 2023 odaklı bunun sabebinide bir araştırın...
evet haklısın 2023 2023 senesi büyük orta dogu projesinin son bulma yılı 1910 lu yıllarda ilk bilderberg toplantıları yapıldı aslında bu toplantılar siyonist hareketin diğer toplantısını saklamak için organize edilen bir toplantıydı 1916 yılında yanlış hatırlamıyorsam büyük yahudi loncası şu kararı aldı 40 sene içinde israil devleti kurulacak ve 100 120 sene arasındada büyük israil devleti tamamlanmış olacak ve tarihleri orta dogunun yakın tarihini araştırırsanız bu planın hiç aksamadan yürüdügünü göreceksiniz şu an orta doguda sadece bizde ayaklanma ve iç şavaş yok bu kadar devlet durduk yeremi karıştı hepsindede zulummu vardı sorosun sivil toplum kuruluşları 3 4 senedir bu ülkelerde son hız faliyet gösteriyo suriyede 100 20lik bir kesim iktidarı yıllardır taşıyo lübnandada aynı 100 de 20 lik kesimin elinde iktidar mısır aynı burada iktidar kesimlerinin mezheplerini yazmayacagım araştırın bunlar hep yıllar önce planlanan olaylar ve türkiye dikkat edin ayaklanma denemeleri yapılıyo bize dinimiz unutturulmaya calışılıyo dinler arası diyalog kaç yıldır gündemde (son din islamiyettir ve diger dinler bozulmuş hakkaniyetlerini kaybetmişlerdir bence tek hak din islamiyet oldugu için dinler arası diyaloğ diye bir şey olmaz bu proje islamiyeti kotolikleştirme projesidir)) milliyetcilik öldürülmeye calışıyo bi parantez daha acmam lazım (( milliyetcilik sadece parti degildir milliyetcilik vatanını ülkesini milletini sevmek ve onun kalkınıp yücelmesi için elinden geleni yapmaktır millet kavramıda bir devleti oluşturan halklar toplulugudur yani bir insanın solcu sagcı türk kürt çerkes alevi sünni olması milliyetci olmasına engel degildir ))yani anlayacagınız önümüz karanlık bazı oyunları ters cevirmemiz lazım
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #47 : Nisan 30, 2011, 06:55:19 ÖS »

2012de dunya yok olucak beyler
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #48 : Nisan 30, 2011, 07:05:35 ÖS »

2012de dunya yok olucak beyler
hatırlat bana allah ızın verırse 2013 de yazıcam sana  Smiley
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #49 : Nisan 30, 2011, 08:43:54 ÖS »

bu ülkede hiçbir çocuk açlıktan ölmez arkadaşlar eğer öldüysede bu anne ve babasının suçudur...insanlar dertlerini sıkıntılarını anlatmadığı sürece yardım istemedikleri sürece onlara yardım edilmesi beklemesin kimse... şuanda sosyal hizmetler ve sosyal sigortalarla ilgili hukuk danışmanlığı yapıyorum kaymakamlığa başvurupta halini arzeden hiçbir vatandaşımız geri çevrilmiyor...kürt türk alevi falan diyede bakılmıyor yada sen hangi partiye oy verdin denmiyor...

yandaşlığın söz konusu olduğu yerler sadece büyük işler ve bunu yapanda sadece hükümet değil herkes kendi yakınına veriyor...burdan hepinize soruyorum siz olsanız ne yapardınız???birçok arkadaş möntröden söz ederken yapılan kanalın gereksiz olduğunu söylemişler ama kaçtanesi möntrönün tamamını okudu merak ediyorum...biz istemediğimiz sürece hiçbir gemiyi boğazlardan geçirmeyiz türlü türlü sebeplerde tutabiliriz yeterki gerekli güce sahip bir ülke olalım...mesela şuanda israilin yaptığı herşey yanlış nerdeyse ama kimse birşey yapamıyor...ayrıca bu planlar hep 2023 odaklı bunun sabebinide bir araştırın...

Yardım yapılacağına, verilen maaşlarda düzenleme yapılsa daha iyi olmaz mı? İşsizlik çözülse daha iyi olmaz mı?
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #50 : Nisan 30, 2011, 09:06:23 ÖS »

gölge serin ? geçen yaz 40 dereceydi.. ellerin sureklı hareket halinde ter ter ter... oturulan yerden laf anlatması cok kolay.. yapan bilir.. sabah 6 akşam 7.. ve fındık fiyatını devlet belirler.. ve tüccarlar ona göre fiyat koyar.. devlet 6 lıra derse tuccar 5.80 gibi alır.. begenmeyen tuccara vermez fiskobirliğe verir.. fisko birlik ise paranı 6-7 ay sonra verir  Wink
o işleri ben de yaptım fındık zamanı daha 13 yaşımdayken amele olarak bilmediğim yerlerde fındık topladım ayrıca bursanın sıcağında domates toplamışlığım da vardır ikisinin arasındaki farkı biliyorum merak etme sen oturduğum yerden yazmıyorum.. deniz kenarındaysa bahçen dediklerin birkaç günlüğüne olabilir ama içerilere gittikçe rakım 2000lere çıkar ve sıcaklık ve nem ortadan kalkar.. devlet dediğin zaten fiskobirlik fiyatıdır ve tüccar o kadar yakın rakam vermez dediğin gibi geç veriyor devlet parayı o sebepten tüccar nerdeyse yarı fiyatından başlar almaya.. akıllı olanın birikimi vardır ve tutar fındığı ocak-şubat ayına kadar ve gayet güzel para kazanır.. konunun gayet dışına çıktık farkındaysan ama her yerde aynı şeyleri söylüyorsun bir kere de insanımızın eksikliklerini tembelliklerini söylesen iyi olur.. her olayın arkasında hükümeti suçlu göstermek hiçbir sorunu çözmüyor..hükümetin benim de  sevmediğim birçok yanı var ama herşeyi yanlış yapıyor da değiller.. devletin yaptığı herşey rant yaratır bu gayet doğal birşeydir.. bizim bakmamız gereken konu haksız bir rant söz konusu mudur değil midir.. sen o mevkiden arsa almak istiyorsun da engelleyen mi oldu? bizim bunları konuşmamız gerekir.. her hükümet milyarlarca lira para harcamıştır bundan sonra da bu paralar harcanacaktır çünkü devlet bunun için vardır.. bizim ülkemizde yasalar eksiktir bu sebepten de her gelen iktidar kendi yandaşlarını kollayabilmiştir burda suçlu aramak yerine adil düzenin nasıl olacağını konuşmamız gerekir.. hangi parti gelse borusunu öttürecek çünkü yasalar nerdeyse herşeylerine izin veriyor..
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #51 : Nisan 30, 2011, 09:26:40 ÖS »

o işleri ben de yaptım fındık zamanı daha 13 yaşımdayken amele olarak bilmediğim yerlerde fındık topladım ayrıca bursanın sıcağında domates toplamışlığım da vardır ikisinin arasındaki farkı biliyorum merak etme sen oturduğum yerden yazmıyorum.. deniz kenarındaysa bahçen dediklerin birkaç günlüğüne olabilir ama içerilere gittikçe rakım 2000lere çıkar ve sıcaklık ve nem ortadan kalkar.. devlet dediğin zaten fiskobirlik fiyatıdır ve tüccar o kadar yakın rakam vermez dediğin gibi geç veriyor devlet parayı o sebepten tüccar nerdeyse yarı fiyatından başlar almaya.. akıllı olanın birikimi vardır ve tutar fındığı ocak-şubat ayına kadar ve gayet güzel para kazanır.. konunun gayet dışına çıktık farkındaysan ama her yerde aynı şeyleri söylüyorsun bir kere de insanımızın eksikliklerini tembelliklerini söylesen iyi olur.. her olayın arkasında hükümeti suçlu göstermek hiçbir sorunu çözmüyor..hükümetin benim de  sevmediğim birçok yanı var ama herşeyi yanlış yapıyor da değiller.. devletin yaptığı herşey rant yaratır bu gayet doğal birşeydir.. bizim bakmamız gereken konu haksız bir rant söz konusu mudur değil midir.. sen o mevkiden arsa almak istiyorsun da engelleyen mi oldu? bizim bunları konuşmamız gerekir.. her hükümet milyarlarca lira para harcamıştır bundan sonra da bu paralar harcanacaktır çünkü devlet bunun için vardır.. bizim ülkemizde yasalar eksiktir bu sebepten de her gelen iktidar kendi yandaşlarını kollayabilmiştir burda suçlu aramak yerine adil düzenin nasıl olacağını konuşmamız gerekir.. hangi parti gelse borusunu öttürecek çünkü yasalar nerdeyse herşeylerine izin veriyor..
amele ? .. sen turk halkını degıl kendınıde assagılamaya başladın...  şuan hangı aydayız bılader.. ocak subat dıyosun aha mayıs geldı fındık fıyatı 4 bucuk lira.. bizim 2 bucuk ton fındıgımız var emanette... emanetın anlamını bılıyorsundur umarım.. yukselmesını beklıyoruz ama tık yok. tuccarında yarı yarıya fıyat kırdıgı felan yok. 2000 rakım dıyosun.. deget dıyorum ben yaşadım senın burda 2 kelımene kanıcak degılım.. sıcagın ortasında gunde 3 -4 lıtre ter akıtıyodum  *xxx* *xxx* su bıtıyodu ısınıyodu sıcaktan 4 km yokuş cıkıp su alıp gelıyordum...  motoru sırtına verdımmıydı gorursun...  4 bucuk lıra ıcın mıydı onca ezıyet... 2.600 masrafımız oldu sırf fındık ıcın.. yol masrafları dahıl deıl.. 1 bucuk ton fındıgımız oldu.. 4 bın lıra ıcın degdımı sanıyorsun ? gelıpte burda BENİ gobegını kasıyan adam olarak tanıtma. sehırlı adamlarda gerçek sanacak..
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #52 : Nisan 30, 2011, 09:43:56 ÖS »

amele ? .. sen turk halkını degıl kendınıde assagılamaya başladın...  şuan hangı aydayız bılader.. ocak subat dıyosun aha mayıs geldı fındık fıyatı 4 bucuk lira.. bizim 2 bucuk ton fındıgımız var emanette... emanetın anlamını bılıyorsundur umarım.. yukselmesını beklıyoruz ama tık yok. tuccarında yarı yarıya fıyat kırdıgı felan yok. 2000 rakım dıyosun.. deget dıyorum ben yaşadım senın burda 2 kelımene kanıcak degılım.. sıcagın ortasında gunde 3 -4 lıtre ter akıtıyodum  *xxx* *xxx* su bıtıyodu ısınıyodu sıcaktan 4 km yokuş cıkıp su alıp gelıyordum...  motoru sırtına verdımmıydı gorursun...  4 bucuk lıra ıcın mıydı onca ezıyet... 2.600 masrafımız oldu sırf fındık ıcın.. yol masrafları dahıl deıl.. 1 bucuk ton fındıgımız oldu.. 4 bın lıra ıcın degdımı sanıyorsun ? gelıpte burda BENİ gobegını kasıyan adam olarak tanıtma. sehırlı adamlarda gerçek sanacak..
benim öyle birşey dediğim yok sen bana o şekilde hitap ediyorsun asıl.. ben fındık toplamanın zor olmadığını söylemedim bursadaki tarlalarda çalışanlara kıyasla daha az zahmetlidir dedim.. bursadaki işçiler zenciye dönüşürler karadenizliler dönüşmezler acaba niye.. sen 15-20 gün topluyorsun bitiriyorsun fındığı adamlar mayıstan eylüle kadar 2-3 ürün alıyorlar aradaki farkı umarım şimdi anlarsın.. karadeniz bursadan daha sıcak diyorsan daha seninle konuşmaya gerek yok diyorum ben de.. ben ikisini de yaptım biliyorum neyin ne olduğunu.. onun adı ameledir ben gocunmuyorum bundan sen niye gocunuyorsun onu da bilmiyorum.. ben hayvan da güttüm bahçelerde ıçkın da temizledim bahçelerdeki otları da temizledim girebiyle bıçkınla.. sizin araziniz azmış onun için çok bir getirisi olmamış.. fındıktan başka ürünlere yönelmek lazım diyeceğim kesin yetişmiyor bizim orda diyeceksin.. konunun gayet dışındayız sadece şunu belirtmek isterim ki fındık toplamak birçok tarım işine göre daha az zahmetlidir sen ne dersen de..
Napolion
Berkan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Napolion

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #53 : Nisan 30, 2011, 11:24:29 ÖS »

kazanan kazanır arkadaşım ben sermayesiz kazandım demesine takıldım Smiley şunu da belirtmek isterim ki iktidar partisi yine iktidarda kalırsa 4 yıl sonra işsizliği %6lara çekecektir taraf tuttuğum için demiyorum ama ekonomi okuduğum için bu şekilde tahmin ediyorum... enflasyon hedeflemesi yüzünden yıllardır yüksek işsizliğe göz yumdular küresel kriz onların da planlarını bozdu şimdiye kadar enflasyon politikasını bitirmeyi hedefliyorlardı.. işsizlik rakamları genelde sabit kalsa da işe giren kişi sayısı her yıl bir önceki yıla göre artar ama genç nüfus patlaması olduğu için yüzdeye vurulduğunda bu etmen önemsiz kalır çünkü işsiz sayısında artış yaşanmıştır.. yasinkk bence doğru söylüyor herkes kolay ekmek derdinde.. enginn de doğru söylüyor yandaşlarına torpil geçiyorlar..

işsizliği hemen düşüreyim mi sana Smiley açık öğretimde okuyan 1.5 milyondan fazla öğrenci var...80 milyon nüfulsu bi ülkenin en az 2m öğrenci geri kalan 2m asker geri kalan 20 m yaşlı:) bak düşürdüm....(rakamlar afaki)

yasinin iş beğenmeme konusunda sölediklerine %100 katılıorum...kendini geliştirmeden herkes hemen 2milya maaş istior...bi yerlerden başlamak xor gelior...

açlık konusunda ise çalışana ekmek yerde var...

hükümeti şu şekilde eleştricem ben...yapıolar eyvAllah ama tek başında iktidar bi hükümet daha fazlasını yapmalı...

yollar bahçeler yapıldı denio evet yapıldı yağılsında ama önce fabrika kur üreten ol tüketen olmaktan cık,eğitim sistemini düzelt yollat baheler kendisi düzelir

YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR !! H.NİHAL ATSIZ !!
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #54 : Nisan 30, 2011, 11:42:39 ÖS »

geçen hazirandan bu yana iki belediyenin imar projelerini sanal ortama aktardım...kendimi hukuk danışmanlığı konusunda geliştirdiğimden epey çevrem var onuda kullandım tabiii ama torpil olarak değil yanlış anlaşılmasın araş gereç konusunda sermayesiz yapılamayacak bir işi yaptım...mesela kullandığım tarayıcıların en ucuzu 25000 euro idi ben 2 ay ödemesiz şekilde kiraladım...belediyeylede antlaşmayı beni zora sokmayacak onlarında işine gelecek şekilde tek seferde değil taksitli olarak yaptım ve bu sayede çalışanlarımın maaşlarını rahatça ödedim...proğramcılık okuyorum şuanda ve gayet becerikli proğramcı arkadaşlarım var  taradığımız bilgilerin kullanılabileceği proğramları ve basit arama motorlarını komisyon karşılığında arkadaşlara yazdırdım yine cebimden bir lira çıkmadı en az 100binlira değerinde proğramlardan bahsediyorum...

ilk belediye akpli
ikincisi ise chpli idi  ben iki parti mensubu olmamama rağmen çok iyi hazırlandım ve ihaleleri aldım...çok daha fazlası kazanılabilirdi aslında ama benim için 100binlira mükemmel bir para...

yıllardır ekonomiyi teknolojiyi eğitim alanını hepsini yakından takip ediyorum bir emek harcıyorum bu emeğimin karşılığınıda alıyorum şükür...

ülkemizin tek sorunu var arkadaşlar oda ÇARPIK EĞİTİM eğitim düzelirse herşey çorap söküğü gibi düzelecektir...

ANI YAŞA!!!HAYATIN
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

oяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ║▌│█│║▌║││█║▌║▌||||||║

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #55 : Mayıs 03, 2011, 11:22:51 ÖS »

KANAL İSTANBUL sanal alem gündeminin birinci sırasına zıplamakta gecikmedi. Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda ''çılgın proje'' :

twitter'da kanal İstanbul;

ugurses (uğur gürses): Bir gemi kanalını şimdiden Manhattan bölgesi gibi canlandıranları kutluyorum.

selalekadak (Selale Kadak): Gerçekten Çılgın Proje’yi depremle ilişkilendirmek istemiştim ama olmadı. Umarım içinden kanal geçen İstanbul deprem felaketi yaşamaz!

FerdiCarrefour (Ferdi Carrefour): Ankara’nın ortasında 11 yıldır bitirilemeyen bir metro inşaatı varken, 20 milyar dolara kanal yaptırmak içün ne kullanmak gerekiyor?

aliabaday (Ali Abaday): Şu Çılgın Türkler’den sonra sıra Çılgın Türklerin Çılgın Projeleri… Bakalım bu kitap kaç baskı yapacak…

bugraakbaba: istanbul’a kanal tedavisi yapmaya başlanıcakmış

cuneytozdemir (Cüneyt Özdemir): Ülkece çılgın bir hayali tartışabiliyor olmak bile güzel…

Deniz_Zeyrek (deniz zeyrek): KANALİSTANBUL duble mi olacak tek yön mü? (Dolu tankerler kanaldan, boş tankerler boğaziçinden mi geçecek?)

metehan_demir (Metehan Demir): Yeni kanalın etüd ve yapımının durdurulması için 1500.cü geleneksel ‘yürütmeyi durdurma’ amaçlı danıştay başvurusuna en çok 3 gün veriyorum

metehan_demir (Metehan Demir): Bu kanal projesi Montrö Boğazlar sözleşmesine göre ne durumda? Sorun çıkarır mı, yoksa Türkiye’nin uluslararası hukuka göre hakkı mı?

FerzaneZenan (FerzaneZenan): @metehan_demir Montro Bogazlar sozlesmesinin kisitlayiciligi ihtimalinden dolayi yeni kanal sifreli olabilir

LeventUzumcu (Levent Uzumcu): Tamam anlıyorum devlette devamlılık esastır, peki ya coğrafyada?

sinandemir (sinan demir): proje çılgın ormanlara dalıyoruz. şimdi başlasak seçime kadar 1 mahalle gecekondumuz olur..

ceydak (Ceyda Karan): Kentin kuzeyinde hala bulunabilen ormanlar ne olacak? Onu anlayabilen var mı?

ceydak (Ceyda Karan): Boğaz güvenliğini hadi anladık, karadan yollar varken, her tarafı suyla kaplayıp aşılacak yeni köprüler yaratılmasının mantığı ne?

ahmetyesiltepe (Ahmet Yeşiltepe): Çılgın proje sayesinde çok sayıda “çanak çömlek” çıkacak ya, üzülelim mi sevinelim mi bilemedim..

ugurses (uğur gürses): Yeni bir boğaz değil, bir kanal bu. Otoyol projesi gibi düşünülmeli…

ahmethc (ahmet hakan): bu çılgın projenin arkasında jet fadıl’ın bulunduğundan derin bir kuşku duymaktayım.

mehvesevin (mehves evin): ikinci boğaz projesinin simulasyonu etkileyici. istanbul’un buna ihtiyacı var mı? sorunları çözecek mi, arttıracak mı?

ozgemumcu_ (Ozge Mumcu): projeyle ilgili son yorum: türkiye venedik olacak,tüm sıkıntılar bitecek.

hilmihacaloglu (hilmi hacaloğlu): madem kanal yapılacak ege karadeniz’e bağlansın. istanbul’u rahat bırakın!

facebook'tan ;

EN ÇILGIN PROJE

“Evde sıkıldım ve bir proje de ben yapıverdim. Elime mi yapışacak?

Başımın gözümün sadakası olsun, projemi halkın yararına hibe ediyorum.

1-Kanal Trabzon: Trabzon’dan başlayarak İskenderun körfezine uzanacak.

Akdeniz’de hamsi avlanacak.

2- Kanal Güdül: Karadeniz ile Akdeniz’in birleşmesinde Ege dışlanmayacak.Gâvur İzmir ıslah olacak.

3-Ankara adası: Ankara’ya deniz getirilmek suretiyle, Sakarya Caddesi sahilinde bira içilip, üst geçitten olta sallandırmak mümkün olacak.

4-İki Karadeniz: Bu kanallardan çıkan topraklarla Karadeniz doldurulup Rusya’yla birleşecek, iki ülke arasındaki ziyaretler kolaylaşacak. Bilâhare, burada ” Kanal Moskova” açılması ile ilgili araştırmalar başlayacak.

5-Eskişehir’in Akdeniz’le buluşması: Eskişehir’e suni denizler yapmaktansa; Eskişehir, Akdeniz’e nakledilecek.

6-Karadeniz’in Yeşil Adası Kıbrıs: Ada’yı, Akdeniz’den Karadeniz’e sevk etmek suretiyle, Kıbrıs sorununa kesin çözüm bulunacak

7-Yozgat Gölü: Van Gölü boşaltılarak, Yozgat’ta yeniden oluşturulacak. Her projeye gerekçe şart değil! Van Gölü milyonlarca yıldır aynı yerde, hareket olsun…

Lüzumu halinde “Konya Ovası ile Ağrı Dağı’nın yerlerini değiştirme” projesi de geliştirilebilir.”
« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2011, 11:18:38 ÖÖ Gönderen: sniper » Kayıtlı

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku
[██████████████████] 100%

Romantik [ Sadece Birine ]
[██████████████████] 100%

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
elf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #56 : Mayıs 13, 2011, 07:32:32 ÖS »

Bana da gereksiz bir proje gibi geldi ilk başta ama sonradan dünya kenti İstanbul'a böyle büyük çaplı yatırımların olması normal diye düşündüm. Artıları eksileriyle değerlendirimesi gereken bir projedir. Bazı arkadaşlar bu masrafın ihtiyacı olan yerlere yapılması görüşünde. Bence de haklılar ama şu bir gerçek ki bugün AKP hükumetinin hizmet götürmediği el atmadığı il nerdeyse kalmamıştır. Saygılar.
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #57 : Mayıs 16, 2011, 03:43:18 ÖS »

Bana da gereksiz bir proje gibi geldi ilk başta ama sonradan dünya kenti İstanbul'a böyle büyük çaplı yatırımların olması normal diye düşündüm. Artıları eksileriyle değerlendirimesi gereken bir projedir. Bazı arkadaşlar bu masrafın ihtiyacı olan yerlere yapılması görüşünde. Bence de haklılar ama şu bir gerçek ki bugün AKP hükumetinin hizmet götürmediği el atmadığı il nerdeyse kalmamıştır. Saygılar.

izmir.
elf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #58 : Mayıs 16, 2011, 08:00:46 ÖS »

Hiç bir şey yapmadılarsa bile yollarını genişlettiler, hızlı tren getirdiler havaalanı yolu yaptılar bunları görmek laazım..
elf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #59 : Mayıs 17, 2011, 05:10:43 ÖS »

İzmir belediyesi yıllardır CHP'nin elinde acaba belediyeniz ne yaptı İzmir için? Ama illa da CHP diyorlar başka birşey demiyorlar. CHP olsun da taştan olsun orda öyle otursun koltuğunda hiçbir şey yapmasa da olur mantığı da var.Smiley Aslında AKP'nin İzmir'e yaptığı da çok bile diyeceğim ama içim elvermiyor sonuçta Türkiye'nin en güzide illerinden biri. Neyse bu muhabbet uzar, AKP'nin İzmir için yanlı davrandığı ortada Ama İzmir halkının da AKP hükumeti için ön yargılı düşüncesi yok değil. Saygılar.
Sayfa: 1 2 3 [4] 5   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!