Imperia Online Turkey  
Nisan 25, 2024, 11:36:46 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 [3] 4 5   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ÇILGIN PROJE & kanal İSTANBUL !  (Okunma Sayısı 12482 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Can evimden baktım sana İstanbul!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Nisan 30, 2011, 11:29:54 ÖÖ »

Proje ile ilgili degilde Saglık ile ilgili bilginiz varmı bi okuyun isterseniz

http://www.sgkbilgi.net/18-yas-alti-cocuklarda-gss

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Nisan 30, 2011, 01:57:02 ÖS »

bu ülkede hiçbir çocuk açlıktan ölmez arkadaşlar eğer öldüysede bu anne ve babasının suçudur...insanlar dertlerini sıkıntılarını anlatmadığı sürece yardım istemedikleri sürece onlara yardım edilmesi beklemesin kimse... şuanda sosyal hizmetler ve sosyal sigortalarla ilgili hukuk danışmanlığı yapıyorum kaymakamlığa başvurupta halini arzeden hiçbir vatandaşımız geri çevrilmiyor...kürt türk alevi falan diyede bakılmıyor yada sen hangi partiye oy verdin denmiyor...

yandaşlığın söz konusu olduğu yerler sadece büyük işler ve bunu yapanda sadece hükümet değil herkes kendi yakınına veriyor...burdan hepinize soruyorum siz olsanız ne yapardınız???birçok arkadaş möntröden söz ederken yapılan kanalın gereksiz olduğunu söylemişler ama kaçtanesi möntrönün tamamını okudu merak ediyorum...biz istemediğimiz sürece hiçbir gemiyi boğazlardan geçirmeyiz türlü türlü sebeplerde tutabiliriz yeterki gerekli güce sahip bir ülke olalım...mesela şuanda israilin yaptığı herşey yanlış nerdeyse ama kimse birşey yapamıyor...ayrıca bu planlar hep 2023 odaklı bunun sabebinide bir araştırın...
başvuracaksın yardım edecekler oyle mi  Smiley  pekiya şunu sorarım bu insan neden yardıma ihtiyaç duyuyor ?  A - işi olmadığı için   B- parası olmadığı için C- tayyibin akrabası olmadığı için    3 şık sunuyorum işin kolaylaşsın..  aa dur dur sen hükümet yanlısıydın dimi du sana şifre vereyim  hangı harf ıle baslıyorsa buyukden kucuge altlarına yazın hangi harf çakışıyorsa doğru cevap odur  Wink

gelelim 2023 odaklı olmasına.. ''BOP''  bişey hatırlatıyor mu ?
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Nisan 30, 2011, 02:08:20 ÖS »

başvuracaksın yardım edecekler oyle mi  Smiley  pekiya şunu sorarım bu insan neden yardıma ihtiyaç duyuyor ?  A - işi olmadığı için   B- parası olmadığı için C- tayyibin akrabası olmadığı için    3 şık sunuyorum işin kolaylaşsın..  aa dur dur sen hükümet yanlısıydın dimi du sana şifre vereyim  hangı harf ıle baslıyorsa buyukden kucuge altlarına yazın hangi harf çakışıyorsa doğru cevap odur  Wink

gelelim 2023 odaklı olmasına.. ''BOP''  bişey hatırlatıyor mu ?
çalışmak siteyen herkese iş var ama bizim insanımız mesleklerinde beceriksiz okullarını tam anlamıyla okumazlar ondan sonra çıkarlar dolgun maaşlı iş ararlar kimse kusura bakmasın 3 kuruşa 5 köfte yok...ayrıca ben hükümet yanlısı değilim merak etme sadece realistim ve tarafsız bakabiliyorum ama sizin gibilerde AT GÖZLÜĞÜ var malum sadece önünüze bakabilirsiniz...ben hiçbir sermayem olmadan sadece girişimciliğim ve işten anlamam sayesinde geçen yıldan bu yana 100milyar kazandım ve yaşım 25 ne devletten iş bekledim nede başkalarından...

ANI YAŞA!!!HAYATIN
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Nisan 30, 2011, 02:20:53 ÖS »

çalışmak siteyen herkese iş var ama bizim insanımız mesleklerinde beceriksiz okullarını tam anlamıyla okumazlar ondan sonra çıkarlar dolgun maaşlı iş ararlar kimse kusura bakmasın 3 kuruşa 5 köfte yok...ayrıca ben hükümet yanlısı değilim merak etme sadece realistim ve tarafsız bakabiliyorum ama sizin gibilerde AT GÖZLÜĞÜ var malum sadece önünüze bakabilirsiniz...ben hiçbir sermayem olmadan sadece girişimciliğim ve işten anlamam sayesinde geçen yıldan bu yana 100milyar kazandım ve yaşım 25 ne devletten iş bekledim nede başkalarından...
geçen yıldan bu yana 10 milyar.. bir yılda 12 ay var.. 800 mılyon maaş oluyor aylık ortalama.. 400 milyon kira 2 çocuk 4 boğaz bakıyorsun. 500 lira ile..  senin yaş 25 sen parayı yiceğin yerleri biliyorsun ancak herkes 25 yaşında değil.. ha bide şunu belirteyim.. beceriksiz halkımız ogle degıl mı ? kendi halkına hakaret etmeyi ne çok seviyorsun sen öyle ?...  ulan tekel işçileri kaç yıldır becerıklıydıde  1  bucuk 2 yıl once mı becerıksız oldular birden bire ? ah aah.. sen parasız kal açkal evin barkın olmasın.. gör bakayım.. biz senin gibi ayda 800 milyonu tek başımıza yiyenlerden değiliz bi ekmeği 8-9 a böler de yeriz ! benim babam 1200 maaş alıyor.  kira çık.. 400 lira.. 800 lira kalıyor.. 8 lirayı kaç boğaz yiyor senin haberin var mı ? + faturalar.. gelip burda bana işsizlik yok ayakları tastlama..
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Nisan 30, 2011, 02:57:30 ÖS »

ben genel olarak yasin in dediklerini katılıyorum da sermayesiz 100milyar işini anlayamadım ne iş yaptın da kazandın kardeşim o parayı? anlat da biz de kazanalım merak ettim valla
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Nisan 30, 2011, 03:05:45 ÖS »

arkadaşım ben anamdan zengin yada paralı doğmadım çalışıyorum ve kazanıyorum allaha şükür... kazandığım parayıda harvurup savurmuyorum para kolay kazanılmıyor ama çalışan emin ol kazanıyor...ayrıca ben halkıma hakaret etmedim yan gelip yatarak para kazanmak isteyenleredir lafım...herkes memur olmak istiyor anlamıyorum neden illa devlet olacak???çünkü gaantili çalışsanda çalışmasanda her ayın 15inde alırsın paranı özel sektörde ise sadece gerçekten çalışan fazlasıyla alır maaşını...aylardır eleman arıyorum ama bulamıyorum başvuranlara soruyorum bilgisayar bilgin ne kadar diye adam facebook msn kullanıyorum diyor bunları bilgisayar bilgisi olarak kabul ediyor...nerelerde çalıştın ne iş yaptın yada neler yapabilirsin diyorum yüzüme bakıyor...bildiğin herhangi bir yabancı dil varmı diyorum yüzüme bakıyor...ayda kaç kitap okuyorsun diyorum yine ses yok şimdi bu adamı işe almayan suç bendemi devlettemi hükümettemi yoksa bu adamda mı?

ANI YAŞA!!!HAYATIN
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Nisan 30, 2011, 03:22:17 ÖS »

wuw Smiley)..100 milyar mış  Shocked ben onu 10 milyar okumuşum Embarrassed  tamam yasınkk ben senle tartışmıyorum.. haklısın. 1 yılda 100 bin kazansam bende çılgınlardan biri olurdum  Grin
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Nisan 30, 2011, 03:46:25 ÖS »

kazanan kazanır arkadaşım ben sermayesiz kazandım demesine takıldım Smiley şunu da belirtmek isterim ki iktidar partisi yine iktidarda kalırsa 4 yıl sonra işsizliği %6lara çekecektir taraf tuttuğum için demiyorum ama ekonomi okuduğum için bu şekilde tahmin ediyorum... enflasyon hedeflemesi yüzünden yıllardır yüksek işsizliğe göz yumdular küresel kriz onların da planlarını bozdu şimdiye kadar enflasyon politikasını bitirmeyi hedefliyorlardı.. işsizlik rakamları genelde sabit kalsa da işe giren kişi sayısı her yıl bir önceki yıla göre artar ama genç nüfus patlaması olduğu için yüzdeye vurulduğunda bu etmen önemsiz kalır çünkü işsiz sayısında artış yaşanmıştır.. yasinkk bence doğru söylüyor herkes kolay ekmek derdinde.. enginn de doğru söylüyor yandaşlarına torpil geçiyorlar..
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Nisan 30, 2011, 03:51:27 ÖS »

kazanan kazanır arkadaşım ben sermayesiz kazandım demesine takıldım Smiley şunu da belirtmek isterim ki iktidar partisi yine iktidarda kalırsa 4 yıl sonra işsizliği %6lara çekecektir taraf tuttuğum için demiyorum ama ekonomi okuduğum için bu şekilde tahmin ediyorum... enflasyon hedeflemesi yüzünden yıllardır yüksek işsizliğe göz yumdular küresel kriz onların da planlarını bozdu şimdiye kadar enflasyon politikasını bitirmeyi hedefliyorlardı.. işsizlik rakamları genelde sabit kalsa da işe giren kişi sayısı her yıl bir önceki yıla göre artar ama genç nüfus patlaması olduğu için yüzdeye vurulduğunda bu etmen önemsiz kalır çünkü işsiz sayısında artış yaşanmıştır.. yasinkk bence doğru söylüyor herkes kolay ekmek derdinde.. enginn de doğru söylüyor yandaşlarına torpil geçiyorlar..
ekono mi mi okuyorsun ?.. desene bu hocalar da iş yok..  2000 li yıllarda türkiye kendi kendine yeten bir ülkeydi.. ''ABD'den pamuk ve soya, Çinden susam alan Türkiye'nin tarım ürünleri dış alımı 2008'in ilk altı ayında yüzde 53.4 arttı''  sen nası ekono mi okuyosun yaw.. ula etin fiyatı 30 tl lere yukseldı şımdı kılosu 19 lira.. eti bile dışardan getırıyoz la.. 3 cocuk lamı ekonomı oluyo Smiley bana okulda gelişmiş ulkeler az cocuk yapar ornegın ıngıltere dediler.. biz gelişmekteyiz ama cocuk sayısını arttırıyoruz.. nası gelıscez ekonomı bole mı yuruyo  Smiley
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Nisan 30, 2011, 03:55:50 ÖS »

al bide şuna bak..   http://www.facebook.com/video/video.php?v=200317533326268
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Nisan 30, 2011, 04:06:44 ÖS »

ekono mi mi okuyorsun ?.. desene bu hocalar da iş yok..  2000 li yıllarda türkiye kendi kendine yeten bir ülkeydi.. ''ABD'den pamuk ve soya, Çinden susam alan Türkiye'nin tarım ürünleri dış alımı 2008'in ilk altı ayında yüzde 53.4 arttı''  sen nası ekono mi okuyosun yaw.. ula etin fiyatı 30 tl lere yukseldı şımdı kılosu 19 lira.. eti bile dışardan getırıyoz la.. 3 cocuk lamı ekonomı oluyo Smiley bana okulda gelişmiş ulkeler az cocuk yapar ornegın ıngıltere dediler.. biz gelişmekteyiz ama cocuk sayısını arttırıyoruz.. nası gelıscez ekonomı bole mı yuruyo  Smiley

ekonomi öyle birşeydir ki her yerden bir açık bulabilirsin.. benim hocalarımdan birisi hurşit güneş ti demekki ana muhalefette de iş yok senin mantığına göre.. kendi kendine yeten ülke yoktur bir kere bunu bilmek lazım.. onlar tipik içe kapanık türkiye isteyen zihniyetin uydurmasıdır.. bursa kadar hollanda koca türkiyeden 4 kat fazla tarım geliri elde edebiliyorsa bunun altında yatan sebep devlet politikasıyla açıklanamaz.. bizim çiftçimiz alışıktı devletin her türlü desteğiyle üretmeye 4ay çalışıp 8 ay yatıp dünyaları kazanmaya.. o ürünler dışarıdan gelmeseydi dediğin gibi işte etin kilosu nasıl30 lira olduysa o ürünler de ateş pahası olacaktı.. et üzerinde oyun oynadılar piyasaya sürmeyip fiyatları katladılar iktidar bu oyunu bozdu sen yine de suçu onlara atabiliyorsun ya bu da ilginç.. ben iktidar yanlısı değilim onu söyliyim oyumu onlara da vermeyeceğim ama kafana saksı düşse iktidar suçlu diyorsun sürekli.. çocuk olayına gelince de batıda ortalama doğurganlık 2 iken özellikle güneydoğuda bu rakam 7ye çıkıyor.. şimdi sövülüyor belki ama 30-40 sene sonra güneydoğulu kadınlar sayesinde biz büyük bir ekonomi olabileceğiz şimdiki çin gibi.. batılı zihniyet kadınlarımızı çocuk yapmaktan alıkoyuyor ama nüfus artmazsa o ülke çökmeye doğru gider bunu da belirtmek isterim.. 30-40 sene sonra avrupa nın wetkisi çok azalırken asya devletlerinin gücü çok çok artacak ekonomi oraya kayıyor çünkü.. 
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Nisan 30, 2011, 04:31:19 ÖS »

ekonomi öyle birşeydir ki her yerden bir açık bulabilirsin.. benim hocalarımdan birisi hurşit güneş ti demekki ana muhalefette de iş yok senin mantığına göre.. kendi kendine yeten ülke yoktur bir kere bunu bilmek lazım.. onlar tipik içe kapanık türkiye isteyen zihniyetin uydurmasıdır.. bursa kadar hollanda koca türkiyeden 4 kat fazla tarım geliri elde edebiliyorsa bunun altında yatan sebep devlet politikasıyla açıklanamaz.. bizim çiftçimiz alışıktı devletin her türlü desteğiyle üretmeye 4ay çalışıp 8 ay yatıp dünyaları kazanmaya.. o ürünler dışarıdan gelmeseydi dediğin gibi işte etin kilosu nasıl30 lira olduysa o ürünler de ateş pahası olacaktı.. et üzerinde oyun oynadılar piyasaya sürmeyip fiyatları katladılar iktidar bu oyunu bozdu sen yine de suçu onlara atabiliyorsun ya bu da ilginç.. ben iktidar yanlısı değilim onu söyliyim oyumu onlara da vermeyeceğim ama kafana saksı düşse iktidar suçlu diyorsun sürekli.. çocuk olayına gelince de batıda ortalama doğurganlık 2 iken özellikle güneydoğuda bu rakam 7ye çıkıyor.. şimdi sövülüyor belki ama 30-40 sene sonra güneydoğulu kadınlar sayesinde biz büyük bir ekonomi olabileceğiz şimdiki çin gibi.. batılı zihniyet kadınlarımızı çocuk yapmaktan alıkoyuyor ama nüfus artmazsa o ülke çökmeye doğru gider bunu da belirtmek isterim.. 30-40 sene sonra avrupa nın wetkisi çok azalırken asya devletlerinin gücü çok çok artacak ekonomi oraya kayıyor çünkü.. 
ula bizim çifçimiz 4 ay calısıp 8 ay yatarken biz ucuza  domates yiyorduk..  ve gevura para kazandırmıyorduk.. ben dometesin 5 lira oldugu zamanları biliyorum. dısa bagımlı değildik.. turkıye dısarıya domates satıyordu 8 ay yatarak. ama şimdi o adam 12 ay yatıp aç kalıyor. seni ben o ekonomı okulunda tutan hocaların .. diyorum başka bişey demiyorum . hollanda ufacık bır yer ıle cok guzel tarım yapıyorsa bu turkıyenın gerı kalmışlıgıdır adamlar makinalarla tarım yapıyor.. biz ise normal. hangı 30 40 yıl dıye de sormak geçiyor içimden. bak bişey diyim.. bir okumuş insan dogudaki 7 cahil insana bedeldir. ben ilk okulda 70 kişilik sınıfta okudum. sebebi ne biliyormusun ? sizin gibilerin ekonomiyi nufusa baglamasından dolayı. bir tarlada 10 kişinin gorecegı işi bir makina hallediyor. boylemı tarımı kalkındıracaksın ?..  daha fazla yazmak istemiyorum.. sen en kısa sürede o okulu bırak yoksa ilerde ülkenin içine edenlerden biri olucaksın.
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #42 : Nisan 30, 2011, 04:49:16 ÖS »

ben okulu bitireli 2 yıl oldu ve dediğim gibi hurşit güneş benim hocamdı.. sen de benim dediğimi diyorsun işte çiftçimiz ilkel bundan daha normal birşey olabilir mi makineleşmiş olan ucuza üretiyor işte.. bizim çiftçimiz ziraat mühendisini önemsemeyen bir zihniyetteyse iktidar değişse ne olur.. ben domatesin memleketinde yaşıyorum domates olaylarını az çok biliyorum.. bizim çiftçimizin geneli zengindir ama sorsan fakirdir neden biliyor musun 100milyara gider traktör alır sırf komşu tarladakindekine nispet olsun diye.. bankaya borçlanır sonra tarım sigortası yaptırmaz bir dolu yağdı mıydı domatesler pert.. öde bakalım bankaya gereksiz traktörün borcunu kolaysa.. devlet artık tarlasını sigortalatmayana ziraat mühendisi çalıştırmayana destek vermiyor eskisi gibi bildiğim kadarıyla.. bazı şeyleri yaptırmak için zorbalık yapmak gerekiyor maalesef.. ayrıca gelişmiş ülkeler makine üretir çiftçilik yapmaz... bizim makine üretmemiz gerekli  onun için de yasinkk dediği gibi nitelikli elemanlar yetiştirmeliyiz
engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #43 : Nisan 30, 2011, 05:06:17 ÖS »

ben okulu bitireli 2 yıl oldu ve dediğim gibi hurşit güneş benim hocamdı.. sen de benim dediğimi diyorsun işte çiftçimiz ilkel bundan daha normal birşey olabilir mi makineleşmiş olan ucuza üretiyor işte.. bizim çiftçimiz ziraat mühendisini önemsemeyen bir zihniyetteyse iktidar değişse ne olur.. ben domatesin memleketinde yaşıyorum domates olaylarını az çok biliyorum.. bizim çiftçimizin geneli zengindir ama sorsan fakirdir neden biliyor musun 100milyara gider traktör alır sırf komşu tarladakindekine nispet olsun diye.. bankaya borçlanır sonra tarım sigortası yaptırmaz bir dolu yağdı mıydı domatesler pert.. öde bakalım bankaya gereksiz traktörün borcunu kolaysa.. devlet artık tarlasını sigortalatmayana ziraat mühendisi çalıştırmayana destek vermiyor eskisi gibi bildiğim kadarıyla.. bazı şeyleri yaptırmak için zorbalık yapmak gerekiyor maalesef.. ayrıca gelişmiş ülkeler makine üretir çiftçilik yapmaz... bizim makine üretmemiz gerekli  onun için de yasinkk dediği gibi nitelikli elemanlar yetiştirmeliyiz
kardeş.. bol keseden atıyorsun.. benim halkımı oyle bir aşşağlıyorsun ki şuanda.. ben giresunluyum 2002 yılında fındık fiyatı 7 milyondu.. şuan 4 bucuk mılyon...  elin gevuru fındıgı bızden yok fiyatına alıyor. 20 gram çikolata 2 milyon.. çikolata cok mu pahalı.. ıcındekı fındık ? adamlar ıcıne 5-6 tane fındık ya koyuyor ya koymuyor.. ve cıkolatayla beraber 2 lıraya satıyor.. 20-30 gramlık şeyi..  4 bucuk mılyona alıyor kılosunu.. cıfcı perışan.. 50 donum arsadan 2 bucuk ton fındık cıkıyor.  bır yıl az verıyor bır yıl cok verıyor.. 2 -3 ton arası degısıyor 2 bucuk ton yapalım... 11 mılyar yapar.. 20 ton fındıgın toplanması asagı yukarı 12-13 gun suruyor 6 kişi ile... bir kişi kendisi bir kişide cocugu dıyelım.. 4 tane ırgat alması gerekecek..  yemek senden ise gunluk 20 yemek onlardan ise gunluk 25 lira.. 20 lıradan hesaplıyalım..  4x20 gunluk 80 lira.. 12 gün boyunca alınca 960 lira.. düş fındık parasından.. bin lira diyelim keselim 10 bin kaldı.. fındık toplanmadan önce altındakı otlar kırkılır.. yanı temızlenır gıresunlu olan veya fındık ıle ugrasan varsa bilir.. günlük yevmiyesi 130 lira.. benzın senden olursa benzın adamdan ıse 150 lira.  2 kişi 7 bucuk 8 gun suruyor.. 130 dıyelım 20 lırada benzın 150 lıra.. 2 kısı 300 lira carp 7 ile  2100 eder.. düş 10 binden.. 8 bin kaldı.. gübre ? fındıgı topladın herkesın arabası yok.. kamyon tutacaksın köye taşıtacaksın... ortalama 130 lira alıyor.. 12 gun suruyor.. bu bahcelerın 3 de 2 si yakın bahceler desek sırtta cuval gelır. 4 gününü kamyon dıyelım.. 500 lira..  8 binden düşelim..7.500 kaldı..  gübre olayı var.. ben gübre fiyatlarını felan bilmiyorum .. 50 donum arazı ıcın gubre ne kadar gıder.. kaç kuruştur haberım yok.. 1000 lıra dıyelım.. zaten gubreyı taşıttırması 130 lıra felan kamyon tutacaksın.. gübreyi dokmeye adam 2 kışı sen vardın 2 kısıde yanına adam aldın mı yovmıye 70 lira.. 3 gunde doksen.. 230.. 1230 etti ? düş 7500 den 6.300  fındık ocagı gordun mu bılmıyorum ocak derler.. her sene dıbınden yenılerı cıkar ve uzayınca verımlılıgı dusurur.. bunları kestırmek lazım 2 senede bır.. bu ıslem cok uzun suruyor.. 50 donum nerden baksan 20 gun surer..  3 kısı ıle.. yevmıye 70 lira gunde 230 20x230= 4600.. 2 senede bir bu işlem bol2 ye.. 2300..4 bin lira kaldı.. benim koylum kalan 4 bin lira ile kendisine bi araba alıp yan komşusuna hava atıyor.. ve sonuç vahim açlıkdan ölüyor.. *rose*
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Nisan 30, 2011, 05:34:23 ÖS »

benim annem orduludur fındık işlerini bilirim ıçkın keserken bıçkıyla elimi kesmişliğim de vardır Smiley dediğin işlerin hepsini de yapmışlığım vardır.. fındıktan parayı sen de bunu gayet iyi biliyorsun ki tüccar denilen aracılar kazanıyor.. bizim köyde tutumlu olmasını bilenler fındığı ocaktan önce satmazlar ve gayet güzel para kazanırlar.. ama birçok insan tüccara yıl içinde borç yaptığı için eylül ayında patostan çıkıp kuruttuğu gibi tüccara götürüyor.. fındık işi çok ilginç bir konudur biz de çok tartışmışızdır londrada belirlenir fiyatı ve türkiye dekiler oynama yapamaz.. bunun sebebini de sana söylerim ama yine beğenmezsin.. burda devletin de suçu var ama yine önceden dediğim gibi iş çiftçide bitiyor.. akıllı olan çok güzel para kazanıyor fındıktan... ve şundan emin olki fındık üretimi bursada domates vb. toplamaktan kat kat kolay bir iş.. millet güneşin anlında tarlada çalışırken fındık toplayanlar gölgeliklerde serin serin toplarlar fındığı çoğu zaman...
Sayfa: 1 2 [3] 4 5   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!