Imperia Online Turkey  
Nisan 16, 2024, 06:45:11 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: ordu bakım masrafı revize edilemezmi.  (Okunma Sayısı 2630 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BEYAZULKE
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Mart 26, 2011, 01:40:30 ÖÖ »

Ardadaşlar diyar 7 de oynuyorum .bu 4. sezonum..
çok ilginç bir diyar oldu..bonus (maden)nerdeyse yok..millet oyunu bıraktığında işçileri boşa çıkarıp öyle bırakıyor..100-200 bin altın aldıkmı seviniyoruz.
önceki diyarlarda bu sıkıntı yoktu..şimdi bunu neden yazdım...ordu bakım masrafım şovalyeler yandayken 25 milyon civarı.onları ana eyalete taşıdığımda en az 30 milyon altın demektir bu..(23 eyaletim var 20 sinde kaleler 8 ve sırf daha çok asker alsın diye askeri mimari yükselttim..
 Günlük üretimime bakıyorum hepsini altına çevirsem askeri masrafın dörtte birini karşılıyor ancak..millet altın bulamadığı için asker beslemek için sürekli demir-odun satıyor..bu yüzden pazar fiyatlarıda yerlerde..fyatlar yükselmiş olsa günlük üretim askeri masrafı karşılayabilirdi belki.
net puanda 2. olan bulgar oyuna fazla girmeyince eksiye düştü ve bir türlü çıkamadı..en son oyunu tatile alıp bıraktı galiba.şu anda net puanda 2. durumdayım.2 X te sadece 23 oyuncu var.savaşabileceklerim en yakın 5 saat mesafede.orduyu yollayıp boş dönersem(adam oyundaysa eğer) bende eksiye düşüp oyunu bırakmak zorunda kalacağım..
bu yüzden ordu bakım masrafının gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum..odun ve demir sıkıntım yok ama yukarıdaki nedenlerden dolayı asker basamıyor,savaşamıyorum...buyrun sizde inceleyin arkadaşlar.

İmparatorluk Özeti
Mevcut kaynaklar
Odun 37705754
Demir 13518597
Taş 1183219
Altın 14787932
 Saat başına kaynak
Odun 271461
Demir 126252
Taş 16115
Altın 80359

Nüfus
Nüfus 4915907
Nüfus limiti 5672683
Serbest köylüler 2671
İşçiler 4064897
Serbest ekonomide çalışanlar 848339
Saatlik nüfus gelişimi 2708
Saatlik ordu bakım masrafı 903826

pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 26, 2011, 09:01:31 ÖÖ »

Ordu bakım masrafları bana göre makul. Basmayın o zaman bakamayacağınız orduyu Smiley Orduyu sınırlayan en güzel etmen ordu bakım masrafı. Ekosuna göre asker basamasını sağlıyor oyuncuların. Madem altın sıkıntısı çekiyorsun savaş erit azıcık ordunu ve altın topla. Git yanlarını vur oralardan kayıpsız altın topla. Mesafe uzak deme 5000 mesafe çok ideal. Tüm diyarlara kıyasla iyi bile sayılır o mesafe. 5X indekilere saldır. Smiley

Dip Not : Sanırım sende bütün eko yapan oyuncular gibi savaşmaya geç kalmışsın ve onurun az olduğu için adam vuramıyorsun. Arada azıcık savaş yapmış onurunu 2000  3000 ne çıkarmış olsaydın 5X problem olmazdı. Bu oyunda dengeli oynamak lazım. He ben puana oynadım diyorsan asker senin neyine ki basmasaydın o zaman Smiley
« Son Düzenleme: Mart 26, 2011, 09:04:01 ÖÖ Gönderen: pears » Kayıtlı
atıl
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 26, 2011, 10:51:37 ÖÖ »

Beyazülke yi eskiden tanırım, pears dostum senide hatırı sayılır bir süredir forumdan tanıyorum. Şimdi pears mod olmana sevindim ama bazen yanlış çıkışlar yapıyorsun bu konuda olduğu gibi. Beyazülkenin yazdığı şeylere katılmamak mümkün değil.
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 26, 2011, 11:26:23 ÖÖ »

ordu bakımı olmazsa ekocular inanılmaz ordulara ulaşırlar.. oyun bu sayede herkesi savaş yapmaya zorluyor iyi bir takiple vurulacak oyuncu bulunur..  bonusların az olması bence de çözülmesi gereken bir sorun ancak bunun çözümü ordu bakımını kaldırmak olmamalı.. herkes ordu bakımından şikayet ediyor ama kaldırıldığında olacak sonuçları pek düşünmüyor..
Hİ-Tack
Afrasyap
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

saygı duy yeter!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mart 26, 2011, 12:48:43 ÖS »

bence ordu bakım masrafını azaltmak oyundaki bütün dengeleri bozar..herkes bakabileceği kadar asker basabilmeli... zaten ortaçağ savaşlarına göre 4-5 milyonluk askerler tam bir saçmalık..

Uploaded with ImageShack.us
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mart 26, 2011, 12:55:57 ÖS »

ben total war da oynuyorum ve o oyunda moğollar ordu bakımı ödemiyorlar karşı koyamadım valla belli bir süreden sonra.. hiç kimse bedavadan altın vermeyi sevmiyor ama ordu bakımı bir denge oluşturuyor bakım olmazsa 4-5 milyonluk ordular bile ufak kalır.. ama oyunu daha eğlenceli kılmak adına ittifak savaşı sırasında ordu yollayan oyuncuların bakımına bir ayar çekilmesi güzel olur
WikiLeaks
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mart 26, 2011, 02:27:20 ÖS »

bence de pears doğru söylemiş. bakamıycagın orduyu neden basıyosun.. bunun bi çözümü var aslında, kendine 3 4 hesap açıp büyüt, onlardan geçin bonus bulamıyosan. ya da oyunu bırakanlardan rica et sana kaynak yaratsınlar. benim bulundugum diyarda 0.55 ten taş satısı, 0.25 den odun satısı, ucuz demirler deli gibi satılıyo. sen de bunun gibi bi çözüm bul. hırsızlıgın cezası yok sonucta. bu saatten sonra yapabilicegin en mantıklı çözüm bu olur.
atıl
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mart 26, 2011, 04:34:31 ÖS »

Burda beyazülke nin bahsettiği şey oyunun kısır döngüye girmesidir kendisi gayet güzel açıklamış tekrar aynı şeyleri anlatmak anlamsız. Oyundaki eksik veya anlamsızlıkların çözüm yolu bundan şikayet edeni veya öneri getirene şöyle oyna böyle oyna demek değildir.(kaldıki bu anlatılan şeyleri zaten beyazülke bilir) Eskiden bu oyunun güzel tarafı insanlar belli şeylere zorlanmaması ister askeri ister eko ister ekoaskeri oynama imkanları olmasıydı. Zaten uzun zamandır şikayet konusu olan durumlar sebebiyle yeni versiyon yaratıldı ama  sanırım buda sorunu çözmedi.
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Mart 26, 2011, 09:05:43 ÖS »

Burda beyazülke nin bahsettiği şey oyunun kısır döngüye girmesidir kendisi gayet güzel açıklamış tekrar aynı şeyleri anlatmak anlamsız. Oyundaki eksik veya anlamsızlıkların çözüm yolu bundan şikayet edeni veya öneri getirene şöyle oyna böyle oyna demek değildir.(kaldıki bu anlatılan şeyleri zaten beyazülke bilir) Eskiden bu oyunun güzel tarafı insanlar belli şeylere zorlanmaması ister askeri ister eko ister ekoaskeri oynama imkanları olmasıydı. Zaten uzun zamandır şikayet konusu olan durumlar sebebiyle yeni versiyon yaratıldı ama  sanırım buda sorunu çözmedi.

Atıl,

Ben ne çıkış yapmışım Huh? Orayı anlayamadım Huh? Ben kendi fikrimi söyledim. Kaldı ki mod olmam doğru bildiğimi söylememe engel olmamalı diye düşünüyorum. Bu forumda ilginç bir durum var modsan yok şöyle diyemezsin böyle konuşamazsın Huh? Yahu mod oldum tamam ama Ben de sizler gibi oyuncuydum. Ve oyunculuğuma dayanarak fikrimi söylüyorum.

Ve yine belirtiyorum. Ordu bakım masrafı strateji oyunlarının olmazsa olmazı. Kaldı ki aynı şey spor oyunlarında bile var. Paran kadar klube futbolcu alırsın. Örneğin 2. lig klübüsün sana kabul edip messi geldi diyelim maaaşını neyle ödeyeceksin Huh? Olay bu kadar basit. Eğer bu engel olmazsa diyar saçmalar diye düşünüyorum.

Akıl verme olyaına gelince ( asker basmasayıdın,  yanları vur, onur yapsaydın,...v.b)  Bunların nesi yanlış Huh?  Doğru bildiğimi söylüyorum. Amacım kimseyi küçük görmek veya tepeden konuşmak değil yanlış anlaşılma olmasın...
F.Castro
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mart 26, 2011, 09:34:04 ÖS »

ya bu pears ı kim mod yaptı?  *sos*  *freak*   ben hem BEYAZULKE yi hemde tr4 den tanıdıgım catwalk yani atıL abiyi haklı buluyorum. asker basmıcaksın die bsy mi war pears? düşmanınla aynı ordu ya sahip olursan nasıl yıkıcaksın onu pardon? gereksiz bi kelime sarfiyatı. wikileaks maşallah millete yapmayın etmeyin dio dio şikayet edio ittifagına toplu gecio küfür edecem artık bu ucuzdan çekenlere dio ama kendisinin dediğide iyimiş  Grin

hırsızlıgın cezası yok sonucta. bu saatten sonra yapabilicegin en mantıklı çözüm bu olur.

way bee  *hahaha* bi görevlinin werdiği öneriye bakarmısınız  Grin seni görevli yapanı kutlamak lazım  *hahaha* millete laf ediorsunuz ama demekki önerdiğinize göre üstelikde "cezası yok, en mantıklı çözüm" gbi kelimelerle oyuncuları hile ye yönlendiren arkadaşı kutluyorum  *hahaha*

her ne kadar tr7 i bıraksam da genede takip ediyorum uzaktan, demekki sen böyle önerdiğine göre ucuzdan malları kimin çektiği belli oldu   *hahaha*

Cool
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mart 26, 2011, 10:39:36 ÖS »

ya bu pears ı kim mod yaptı?  *sos*  *freak*   ben hem BEYAZULKE yi hemde tr4 den tanıdıgım catwalk yani atıL abiyi haklı buluyorum. asker basmıcaksın die bsy mi war pears? düşmanınla aynı ordu ya sahip olursan nasıl yıkıcaksın onu pardon? gereksiz bi kelime sarfiyatı. wikileaks maşallah millete yapmayın etmeyin dio dio şikayet edio ittifagına toplu gecio küfür edecem artık bu ucuzdan çekenlere dio ama kendisinin dediğide iyimiş  Grin

way bee  *hahaha* bi görevlinin werdiği öneriye bakarmısınız  Grin seni görevli yapanı kutlamak lazım  *hahaha* millete laf ediorsunuz ama demekki önerdiğinize göre üstelikde "cezası yok, en mantıklı çözüm" gbi kelimelerle oyuncuları hile ye yönlendiren arkadaşı kutluyorum  *hahaha*

her ne kadar tr7 i bıraksam da genede takip ediyorum uzaktan, demekki sen böyle önerdiğine göre ucuzdan malları kimin çektiği belli oldu   *hahaha*

Cool

paşam benim modluğumdan sıkıntın mı var Huh? Ağzınla hile yaptığını söyleyen seni kaleye bile almıyorum Smiley

wilileaks her kimse ona laf sokacağım derken başa benim adını yapıştırmanda ayrıca ilginç Huh?

Git sıkıntını çöz adamla beni ne karıştırıyorsun !!!
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!