Imperia Online Turkey  
Haziran 17, 2024, 04:57:46 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Oku  (Okunma Sayısı 3212 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Adko34
Batuhan Kılıç [Ç]
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
Oku
« : Mart 19, 2011, 09:07:00 ÖÖ »

Selam İlk olarak Bazı düsüncelerim var İste Onlar oyun daha güzel olur
1- 1 Tane yapılan Özel Birim Muhafız Muhafızın isimini biz koyabileyim Birim Özel Binada üretirsin ..
2- 1 Kere Olsa bile Ad degistirme 1 Kez bedava + Sonrası 5 kredi
3- Premium Üyeliklere Saldırıcagın kisiye otomatik saldırı Örnek
Otomatik Saldırı Saati
08.30
Göndermek İstedigin askerler
10000 Mızraklı asker 5000 okcu
Cevimdısı oluncada otomatik dalsın
adko34 ...
Diyar 28
Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #1 : Mart 19, 2011, 10:17:31 ÖÖ »

1- 1 Tane yapılan Özel Birim Muhafız Muhafızın isimini biz koyabileyim Birim Özel Binada üretirsin ..
Otomatik Saldırı Saati
08.30
adko34 ...
Diyar 28
1. sini anlamadım diyerlerine katılmıyorum Grin

engiinn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 19, 2011, 10:51:19 ÖÖ »

ee şey ... 1. yi bende anlamadım Smiley isim değiştirme olunca düşük puandayken herıf saldırır saldırır.. sıra bıze gelınce tak die id degistirir  Grin en sonuncusuda oyunun ıcıne eder dıye dusunuyorum  Smiley
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 19, 2011, 01:19:40 ÖS »

Otomatik Saldırı Saati
08.30
adko34 ...
Diyar 28

1. sen burada diğer bazı oyunlarda olan kahramandan bahsetmişsin. İşte bir tane kahraman yapalım özellikleri diğer askerlerden çok olsun demek istemişsin. Fakat diğer kahraman olan oyunlarda maximum 300k asker varken burada 4  5 milyon asker oluyor bu yüzden kahramanın pek etkisi olmaz diye düşünüyorum...

2. Bu tamamen saçmalık isim değişikliğini normal hayatta bile öyle şak diye yapamazsın. Hesdabı neye göre takip edeceksiniz? Adamda kredi çoksa zırt pırt isim değiştirir. Düşünsene sabah açmışsın sana saldırmış birisi rapordaki ismi aratıyorsun böyle oyuncu yok diyor Huh? nasıl anlayacaksın kimin saldırdığını Huh? bÖyle bir özellik oyunla taban tabana zıt...imkansız...

3. Oldu olacak parası olan için io program yapsın size 1 yıl boyunca askerleri nasıl gödereceğinizi nelerin basılacağını falan önden girin. 1 yıl sonunda da açar sıralamanıza bakarsınız Smiley  Oto saldırı online oyunun mantığına ters !!!
Adko34
Batuhan Kılıç [Ç]
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mart 20, 2011, 09:30:13 ÖÖ »

Ya anlamadınız kahraman nın kılıçlarında
Kahraman mızragı &10 mızraklılara etkili vb olabilir xD
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mart 20, 2011, 01:30:29 ÖS »

total war oynayanlar bilir orduların yıldızlı komutanları oluyor kahraman değil ama orduların başına vuruş gücü mevcut askerlerden üstün olan komutan koymak eğlenceli olabilir.. kendine has araştırması falan olur.. askeri akademi seviyesi kadar komutan basarız mesela  Smiley her birimin kendi komutanı olur ve komutanın gücünü de oyuncunun askeri puanı belirler.. askeri puan farkı çok olan oyuncuların aynı şekilde savaşıyor olması adaletsizlik yaratıyor.. savaş yaptıkça askerlerin tecrübeleri de artıyor gerçekte ama oyunda hiçbir değişen şey olmuyor bunlar da eklenebilir... tecrübe vuruş güçlerine ve moral düşüşlerine etki eder tecrübeli askeri ve kaliteli komutanı olan oyuncunun morali daha uzun süre dayanır... özellikle oyunun ilerleyen aylarında çok savaş yapmış biriyle hep eko yapmış birisi karşılaşınca arada dağlar kadar askeri puan farkı olmasına rağmen aynı şekilde savaşıyorlar ve savaş yapanın askerleri azaldığı için eko yapanlardan hep kaçırmak zorunda kalıyorlar orduları halbuki savaşan adamın askerleri ve olursa komutanları çok daha tecrübeli olacağından karşı koyması daha kolay olur.. bu oyunun mevcut sistemiyle üst sıralarda bitirmek için 5-6 ay eko kasmak daha sonra 2-3 ay dengeli oynamak şart zaten son aylarda da fazla oyuncu kalmıyor haritan da kötüyse savaşacak oyuncu bulamıyorsun.. oyun savaşmayı ne kadar özendirirse o kadar eğlenir oyuncular ve oyunu bırakanlar da azalır..
Adko34
Batuhan Kılıç [Ç]
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mart 20, 2011, 06:25:00 ÖS »

Yani olabilir öylede yada Böyle birimin özelligi olsun
Özel Birim arastırması 1
Komutan
Son Seviyede
Özel birim arastırması 10
Kahraman
Özellikleri :
Savaş sırasında 100½10 Daha güclü saldırı Vb
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mart 20, 2011, 06:53:16 ÖS »

total war oynayanlar bilir orduların yıldızlı komutanları oluyor kahraman değil ama orduların başına vuruş gücü mevcut askerlerden üstün olan komutan koymak eğlenceli olabilir.. kendine has araştırması falan olur.. askeri akademi seviyesi kadar komutan basarız mesela  Smiley her birimin kendi komutanı olur ve komutanın gücünü de oyuncunun askeri puanı belirler.. askeri puan farkı çok olan oyuncuların aynı şekilde savaşıyor olması adaletsizlik yaratıyor.. savaş yaptıkça askerlerin tecrübeleri de artıyor gerçekte ama oyunda hiçbir değişen şey olmuyor bunlar da eklenebilir... tecrübe vuruş güçlerine ve moral düşüşlerine etki eder tecrübeli askeri ve kaliteli komutanı olan oyuncunun morali daha uzun süre dayanır... özellikle oyunun ilerleyen aylarında çok savaş yapmış biriyle hep eko yapmış birisi karşılaşınca arada dağlar kadar askeri puan farkı olmasına rağmen aynı şekilde savaşıyorlar ve savaş yapanın askerleri azaldığı için eko yapanlardan hep kaçırmak zorunda kalıyorlar orduları halbuki savaşan adamın askerleri ve olursa komutanları çok daha tecrübeli olacağından karşı koyması daha kolay olur.. bu oyunun mevcut sistemiyle üst sıralarda bitirmek için 5-6 ay eko kasmak daha sonra 2-3 ay dengeli oynamak şart zaten son aylarda da fazla oyuncu kalmıyor haritan da kötüyse savaşacak oyuncu bulamıyorsun.. oyun savaşmayı ne kadar özendirirse o kadar eğlenir oyuncular ve oyunu bırakanlar da azalır..

Bak burada yanlışsın io da savaş yapana çok güzel ödül var aslında  " ONUR" Smiley çok savaş yapan 200 den fazla morallerle savaşa başlıyor ki bu çok büyük avantaj . Örneğin ben geçen td 9 da 425 moralle box a giriyordum. Bu ne demek sana eşit hatta senden dfaha fazla orduyu meydanda kaçırırsın demek Smiley  Al sana savaşana ödül ve tecrübe .

Yani olabilir öylede yada Böyle birimin özelligi olsun
Özel Birim arastırması 1
Komutan
Son Seviyede
Özel birim arastırması 10
Kahraman
Özellikleri :
Savaş sırasında 100½10 Daha güclü saldırı Vb

Bu senin dediğini io yapmaz zira direk başka bir oyunun özentisi gibi oluyor o zaman. Smiley Direk başka oyundan kopya olmuş oluyor. esasında v4 bence bazı açıkları olmasa en güzel versiyon ...
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Mart 21, 2011, 01:03:32 ÖÖ »

abi ben anlatamadım herhalde benim demek istediğim senin gibi dengeli oynayanları koruma amaçlı.. onur puanı asker kesen adama zaten oyunun verdiği tek savaş avantajı ama savunmada bir işe yaramıyor bildiğin gibi... sen birçok oyuncunun toplam nüfusundan daha fazla asker kaybetin o onura ulaşabilmek için ama bütün diyarları düşünürsek savaşmayan adamların orduları senin bile meydanda yenemeyeceğin kadar çok olduğu için üst sıralardakiler hep tehdit oluşturuyor dengeli oyun oynayanlara... sen adamın nüfusundan daha fazla asker kaybetmişsin ama savaş esnasında aynı değerlerle karşılaşıyorsun halbuki adam savaşmış adama kıyasla hiç savaş yapmamış hiç asker kaybetmemiş.. bu iki oyuncunun aynı değerlerle savaşıyor olması hiç adil değil.. resmen savaştığımız için enayi durumuna düşüyoruz ondan sonra da adamlar ordu kaçırıyorsun sürekli diyor halbuki oyun savaşmış olana tecrübe gibi birşey veriyor olsa özellikle savunmada karşı koyulabilir birçok orduya mevcut sistem savunmada hiçbir avantaj sunmuyor savaşmış olana.. birçok oyuncu artık ağır asker bile basmıyor gelişim aşamasında varsa yoksa ekonomi yapıyor ve birçok oyuncu da savaşsız dönemlerde oyunu bırakıyor..  12 ayın 5-6 ayını sadece bonuslarla idare etmek sadece sabırlı oyuncuların işi ve birçok oyuncuda bu sabır yok.. oyun savaşan oyunculara saldırıdaki moral avantajından daha fazlasını sunmalı ki millet savaşmaktan çekinmesin.. eko oynayanlardan asker kaçırmak birçok iyi oyuncuyu soğutuyor oyundan.. v5te kesilen asker odaklı da onur puanı artışı yapıldı ama savunmada yine etkisi yok halbuki savunmadaki başlangıç moraline de etki etse ve tecrübeli oyuncunun meydandaki moral düşüşü daha az olsa 130-150 başlangıç moraliyle gelen ekoculara karşı konulabilir.. tur başına 1 moral az kayıp bile savunmadaki başlangıç moralinin 140-150 olduğu durumlarda çok etkili olur.. birçok oyuncu da savaşmanın avantajlı olmasından dolayı savaş yapmaktan çekinmez..  komutan ve tecrübeli asker olayı eğlenceli ve değişik bir yöntem olabilir bana kalırsa savaşan oyuncu sayısını da kesinlikle artırır.. gerçek hayattan örnek verirsek cengiz kağan zamaında inanılması güç başarılar kazanan moğollar onun ölümünden sonra timurlenk hariç devam ettirememişlerdir bu başarıları halbuki askeri güçleri yine üstündü çevrelerine göre..  ayrıca savaş kazanmak sadece asker sayısı ile orantılı olsaydı biz yunanlıları kurtuluş savaşında yenemezdik.. asker sayısının yanında tecrübe ve komutan da çok çok önemlidir.. bu oyuna da gerçektekine benzer şeyler eklenirse hem daha eğlenceli hem de daha adaletli bir savaş ortamı oluşur..
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Can evimden baktım sana İstanbul!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Mart 21, 2011, 02:42:24 ÖÖ »

Bir Tarkan - BattalGazi -KaraMurat Gibi Türklere mal olmuş karekterlerden bahsediyorsun anlaşılan.
 Çanakkalede o Kadar birlige karşı koyan Atatürk Gibi Komutanın Zekasıyla Savaş kazanılmış.
Kazanılan onur puanlarına göre   bazı oyunlarda oldugu gibi ( Kilitli seçeneklerin açılması gerekiyor )  Bahsettigim oyunlar savaş strateji oyunu degil
örnek olarak Araba yarışlarında topladıgın puana göre Araba Seçeneklerinin çogalması gibi  Pokerde Kazandıgın chip miktarına göre özel odalara girebilmen gibi Yani limit dahilinde olması gerekiyor
Örneklendirecek olursak
 500 onur 110 moral
1000 onur 120 moral
1500 onur 130 moral
2000 onur 140 moral
2500 onur 150 moral Gibi her 500 onurda + 10 moral savunmada Rütbesine göre   ( lider ve Lier vekili )  avantaj olarak kullanması gerektigini düşünüyorum Böylelikle savaş Stratejisi uygalayan oyuncular savunmada söz sahibi konumuna geçebilirler diyar boyunca eko yapıpta diyarın bitmesine 2-3 ay kala fellik fellik kaçacak delik arıyorsunuz söylemleride ortadan kalkmış olur. Eko yapan kiişilerde bilirlerki savaşan oyuncuyu vurmanın kolay olmadıgını Tarlofanın dedigi gibi Orta çag strateji Savaş oyununda Savaşların daha çok yapıldıgı ( ittifak Savaşı olarak ) Eglenceli olacagı kanısındayım  Sıralamada bulunan ittifaklar diyarları savaş yapmadan bitirme gayretleri içerisinden kurtulmuş olurlar  Wink

Komutan Asker olarakta Her Birimin komutanı olması gerekiyor Süvarilerin kılıçlıların mızraklıların ve okçuların Bu komutanlarıda kaynak veya kredi ile degil kazanılan başarılara göre hak kazanılması gerekiyor.

Madalya sisteminin de degiştirilmesi lazım  günün en kanlı savaşı olarak degilde haftalık verilmesi gerektigini düşünüyorum. 1 hafta içerisinde diyardaki  en çok kayıp olan 7 tane savaşa göre  verilmesi daha mantıklı olur . Ek olarakta haftanın ve ayın madalyası ( Oyuncusu )  uygulamalarının olması  ve bunlarıda ödüllendirmek isterlerse ödül de verilebilir  Wink
« Son Düzenleme: Mart 21, 2011, 03:10:11 ÖÖ Gönderen: Edessa » Kayıtlı

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Mart 21, 2011, 10:26:45 ÖÖ »

Sanırım onurun artması size savunmada daha güçlü hale getirecek sanıyorsunuz? Ama yanılıyorsunuz Smiley Adamın sizi kesecek asleri varsa isterse onurunuz savunmada 1 m olsun değişen bir şey olmaz  Smiley Onurun savunmada fazla olması sizin gibi savaşan ve onuru faszla olan bir oyuncunun sizi meydanda kaçırmamasına neden olur sadece. Yani savunmada fazla onurunuz sizin kesilmenizi zorlaştırmaz Smiley
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Mart 21, 2011, 11:21:12 ÖÖ »

abi adamın askerinin benim askerimi meydandan kaçırtamama durumundan bahsediyorum ben.. aradaki ordu farkının çok fazla olduğu durumlarda elbetteki savunmadaki onurun bir etkisi olmaz.. 
http://www9.imperiaonline.org/imperia/game_v4a/_addons/dokladi/?path=webcalc/43/2011_03_21/43118001_13077691  böyle bir savaşın olması sinir bozucu oluyor.. net puan farkı saldıran taraf için 2xten sonra onur ve moral kaybına uğratıyor ama askeri puan farkından dolayı hiçbir şey değişmiyor.. savunanın askeri puanının saldırandan 5 kat fazla olduğunu düşünelim moral bonusu verse oyun saldıran askeri puanı üstün olanı yenmek için daha çok beklemek zorunda kalır.. sürekli savaştığı için askeri bu seviyelere inen oyuncu da kendisini toparlamak için zaman bulur... komutan olayı oyuna  eğlence katacaktır isimlerini ben de malkoçoğlu battalgazi olsun isterim ama yapmaz bulgarlar  Smiley ben total war oynuyorum ve sürekli savaşıp komutanımın 10 yıldızlı olması için uğraşıyoum o oyunda hem komutanın yönetim kabiliyeti artıyor hem de savaşan askerler tecrübelendikçe savunma ve saldırı değerlerinde artış meydana geliyor.. imperiada da buna benzer şeyler olursa oyun eğlenceli hale gelir kim ne derse desin bu oyun savaştığın zaman eğlenceli oluyor ve savaşanla savaşmayanı oyunun birbirinden ayırması lazım ki savaşan adamlar oyundan soğumasın.. kaliteli komutanı olan oyuncunun ordusunun savaştan kaçma ihtimali de azalsın ekocuların özellikle diyar sonlarında borusu ötmesin    Grin  Grin
Adko34
Batuhan Kılıç [Ç]
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Mart 21, 2011, 07:11:01 ÖS »

Yeniden Saygılar Ve Selamlar H.G
Tm bende öyle olmasını istiyorum komutan olabilir yada böyle rütbeli asker aa zaten rütbe var sizde er vb onu diyeceksiniz simdi
ama bir düsünün bir özel birim saldırıda gücünüzü /10 artıyıyor rütbesine göre saldırını savummanı artıyıyor aa ama basmak icin 300k odun 25.000 demir 50.000 taş olabilir yani ölüncede yeniden basma olabilir arkadas yani ben suana kadar 5 konu actım xD zaten ben bu oyunu oynuyorum ama sıkıyıyorum arkadas adamma saldırıyorum 2 saat 15 saat -150 onur xD bune be xD Arkadas
1- Chat yok
2- Adam bana i-ne diyor sikaret ediyorum adam daha banlanmadı xD bekliyorum
Arkadas bunları beklemek zorundamıyım xD yani o oynadıgın oyun güzel oyun ama bu oyunda güzel ama sıkıcı 1 oyun var savaş oyunu chatı var
adamlar flodd yapınca otomatik banned 10 dk chatta admin var yardım ediyor chatta
Genel
Yardım
Ticaret
İttifak
Muhabet
İttifak
var ama bunda yok var diyorlar 1 kez görmedim kapatmıssınız neden admin alın forumda admin alımları diye yapabilirdiniz yani arkadas sıkıyıyorum sizde anlayın beni xD
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!