Imperia Online Turkey  
Nisan 29, 2024, 06:07:08 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: OYUNDAKİ TİCARET SİSTEMİ ÜZERİNE DENEMELER  (Okunma Sayısı 1300 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Mart 04, 2011, 09:39:11 ÖS »

io da ticaret eskiden direk sistem tarafından alış satış yapılan şekildeydi. Yani piyasada sabit bir kur vardı bu sabit kur üzerinden direk alım satım yapıyordunuz. Daha sonra serbest pazar sistemi getirildi. Bu sistemde oyuncular diledikleri fiyattan satış yapmya başladılar. Ancak bu 0.1 den satışlarla suistimal edildi. io bunun önüne geçmek için pazar fiyatının yarısından az tekliflere oto alım sistemi koydu. Ancak bu da suistimal edildi pazar fiyatını yükseltip elindekileri yarıdan aşağı fiyatta sisteme satarak kar elde edenler ortaya çıktı. (pazardaki odunun tamamını alıp piyasaya 99 dan odunu sürüp ardından 45 den 49 dan elinde ne kadar odun varsa sürerek sistemin almasını sağlamak şeklinde) İo da bunu engellemek için oto alımı iptal etti. Ve eski 0.1 ler ortaya yeniden çıktı. Olay budur. Peki io ticaret konusunda neden sıkıntı içersindedir;

1. Oyun sadece Türkiyede oynanmıyor. Yurdşında da oynanıyor. Ve oyuncuların çoğunluğu serbest pazar sistemini istiyor (hile yapmak için değil yanlış anlaşılma olmasın) bu yüzden ilk sisteme geri dönülemiyor.

2. Sistem 0.1 den alım ve satım yapanları direk banlasa bu sefer pazar 0.1 de kitlenir kalır. Kimse ban yememek için almadığından pazar sürülen 0.1 odun pazarda yapışıp kalır.

şimdi sizlerin önerilerini dinleyeyim. Yapılan öneride bir açık gören varsa o da yazsın. Birlikte sağlam bir ticaret sistemi oluşturmaya çalışalım. Ama unutmayın serbest pazar olacak bu şart...
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 04, 2011, 09:54:25 ÖS »

yapışıp kalmasın
pazara 0.1den sunulan mal otomatik olarak geri çekilsin ve malı süren arkadas banlansın
WikiLeaks
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 04, 2011, 10:00:57 ÖS »

tamamen serbest bırakılmasın o zaman geçici olarak, mesela satışa koyan da  odunu 0.5 ile 1 arasında koyabilsin. tamamen serbest olmasın. alt üst limit olsun. en azından 0.1den hile yapanlar  ya da  40 altından odun satasnlar engellenmiş olur. hilenin çapı kücülür.
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 04, 2011, 10:11:13 ÖS »

piyasadaki kaynakların ortalama fiyatından satış yapılması ve ortalama fiyattan alınması tek çözüm olabilir ama burdada pahalıdan satan oyuncular zarar ederken ucuzdan satanlar kar elde ederler ve serbestlikten söz edemeyiz...0.1den alanlar değilde satanların banlanması multicilerin multi hesapsız kalmasını sağlayabilir ama buda kesin biz çözüm olmaz... farklı ipler kullanılarak alım satım yapan birisinide tespit edemezsiniz o zaman direk oyuncular arasındaki alım satım incelenmeli buda nasıl olabilir gerçek hayattaki gps'i düşünelim 0.1den satılan mallar otomatikman takibe alınsa ve bu 0.1den satılan kaynağı alan kişiyede ulaşılsa çıkış yeri ve giriş yeri belli oluncada sadece ceza vermeye kalır iş...tabikide ilk 0.1inde bir oyuncuya ceza veremezsiniz o anda görmüş ve almış olabilir...premıumsam ben eğer sürekli ticareti takip ederim mesela benim gibi yüzlerce oyuncu olduğunada eminim...aynı hesaplar arasında mesela 3 satış olduysa ilk cezayı verirsin ceza ne olabilir alınan kaynak 10milyon altınlık olsun bu adamın o kadar araştırmasını silersin...baktın oyuncu hala uslanmıyor hem araştırma silersin hem 2 gün ceza yinemi akıllanmadı SÜRESİZ banlarsın...

CEZALAR :d

1.puan silme
2.puan silme +48 saat ban
3.süresiz ban

ANI YAŞA!!!HAYATIN
Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #4 : Mart 05, 2011, 12:09:49 ÖÖ »

öncelikle burada yazılanları boşuna yazdımızı düşünüorum ama yinede yazim : )) ben pazardaki malları satışa sunarken bir önceki günün en ucuzu ile en pahalısını toplayıp tavan fiyatın olşmasını en pahalısını 2 ye bölüpde taban fiyatını fiyatını oluşturmasını öneririm hemen bir öernek verelim daha aydınlatıcı olsun Smiley

mesela dün en düşük demir fiyatı 2.4 dü en yüksek ise 3 dü (ben sallıorum rakamları ) demirin tavan fiyatı 2.4 + 3 = 5.4 taban fiyatı ise 3 / 2 = 1.5 = tavan fiyat : D

yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mart 05, 2011, 12:13:02 ÖÖ »

güzel fikir aslında senin taban ve tavanın ama çok fazla oynamayan bir ticaret olur ozaman fiyatlar diyarın 2. bilemedin 3. ayında sabitlenir kalır serbest piyasada fiyatlar arasında uçurum olabilmeli...Grin

ANI YAŞA!!!HAYATIN
Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #6 : Mart 05, 2011, 12:30:48 ÖÖ »

güzel fikir aslında senin taban ve tavanın ama çok fazla oynamayan bir ticaret olur ozaman fiyatlar diyarın 2. bilemedin 3. ayında sabitlenir kalır serbest piyasada fiyatlar arasında uçurum olabilmeli...Grin
uçurum olunca suyu çıkıyor Smiley)) 1 gün farkla ancak bu kdr fark olmalı zaten en fazla Smiley))
« Son Düzenleme: Mart 05, 2011, 12:32:49 ÖÖ Gönderen: Gio » Kayıtlı

torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mart 06, 2011, 11:29:44 ÖÖ »

gio nun dediği çok mantıklı onun dediğine bir ekleme de ben yapayım yapmaz bunlar ama olsun  Grin gün içerisinde de en düşük fiyatın %10veya %20sinden düşük mal sunulamasın hemen... fiyat 2.4ken 1.21-1.5 aralığındaki fiyatlardan aylarca millet yine mal aktardı bunu da engellemek için en düşük fiyat 2.4ken atıyorum 1 saatliğine %10 eksiği ile 2.16dan aşağıya demir satışa çıkamasın çıkacaksa da sistem alsın oyuncular alamasın.. 2.16dan çıkan demir 1 saat içinde tamamiyle satın alınmazsa gün içindeki yeni en düşük değer bu olsun.. bu şekilde olursa ucuzdan mal aktarmak nerdeyse imkansız hale gelir.. tavan değer in gio nun dediği gibi olması çok mantıklı.. ticarete anında giriyor zaten mal şayet io hileyi tamamiyle engellemek istiyorsa gün içindeki değerlerde de oynaklığın çok fazla olmamasını sağlamalı.. gerçek hayatta birisi bir ürünü piyasanın yarısına satıyorsa o ürün ya bozuktur ya da çalıntıdır.. io da da bu şekilde yaklaşılmalıdır olaya.. benim şahsi düşüncem ise io nun hilecilere bilerek göz yumduğudur ve ticaret sistemini fazla oynak yapıyor olmalarının sebebi de budur.. biz ne kadar adalet istesek de adamlar kararlarını hilecilerin ne kadar kredi aldıklarına göre vermektedirler kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez misali 
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!