Imperia Online Turkey  
Nisan 19, 2024, 07:19:07 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Lens  (Okunma Sayısı 2467 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Şubat 19, 2011, 04:50:10 ÖS »

Lens kullanan var mı? Numaralı lens alacağım. Lens kullanmak zor mudur, bu konuda tecrübesi veya bilgisi olan varsa yazabilir mi? Smiley
« Son Düzenleme: Şubat 19, 2011, 04:59:07 ÖS Gönderen: seyhun » Kayıtlı
Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #1 : Şubat 19, 2011, 05:02:33 ÖS »

Lens kullanan var mı? Numaralı lens alacağım. Lens kullanmak zor mudur, bu konuda tecrübesi veya bilgisi olan varsa yazabilir mi? Smiley
bnm gözlerde bozuk birde annem baş hemşire ve oklmda sağlıkla ilgili ve yakınlarımdanda edindiim tecrübelere göre şunu söyleyebilirim kesinlikle kullanma hem kullanması zor hemde enfeksyon kapma riski çok fazla kullanıpda memnun olan 1 kişi görmedim gözünde hiç olmadık hastalıklara sebeiyet verebilirsin gözlük al gözlk takmam diyorsan lazerle çizdir Smiley

seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Şubat 19, 2011, 05:06:50 ÖS »

bnm gözlerde bozuk birde annem baş hemşire ve oklmda sağlıkla ilgili ve yakınlarımdanda edindiim tecrübelere göre şunu söyleyebilirim kesinlikle kullanma hem kullanması zor hemde enfeksyon kapma riski çok fazla kullanıpda memnun olan 1 kişi görmedim gözünde hiç olmadık hastalıklara sebeiyet verebilirsin gözlük al gözlk takmam diyorsan lazerle çizdir Smiley

Lazer ameliyatını da düşündüm ama onu okul bittikten sonra olurum. Arkadaşlardan biri kullanıyor, öğrendikten sonra kullanması kolaymış. O yüzden de almadan önce iyice bir sorayım dedim. Açıkçası gözlük takmak istemiyorum, okul bitene kadar geçici olarak da olsa lens takayım diye düşündüm. *freak*
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Şubat 19, 2011, 05:33:16 ÖS »

ne lens nede çizdirme tavsiye ederim... çizdirmenin yan etkileri yıllar sonra ortaya çıkıyor... o kadar göz doktoru tanırım hepside gözlüklü ne lens kullanıyorlar nede lazerle göz merceğini yaktırıyorlar...

ANI YAŞA!!!HAYATIN
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Şubat 19, 2011, 05:51:15 ÖS »

lens zahmetli iştir
titiz olman lazım cıkarıp takmasıda ayrı bi iş
Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #5 : Şubat 19, 2011, 06:34:01 ÖS »

en sağlıklısı gözlük : D

hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Şubat 19, 2011, 06:35:30 ÖS »

yok yok en iyisi bilgisayara bakmamak Smiley
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Şubat 19, 2011, 06:51:04 ÖS »

En iyisi gözlük ama bir süreliğine gözlükten kurtulmak istiyorum. Yorumlar için hepinize teşekkür ederim. Smiley
atıl
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Şubat 19, 2011, 09:11:35 ÖS »

Gözlükçü olarak şunu söyleyebilirim ki gözlük kullanmak uzun dönem için daha iyidir ama lens kullanmak istiyorsan günlük lensler var 1 kutuda 30 tane satılıyor, kullanıp atıyorsun lensi böylece hijyen sorunu bir nebze azalıyor, yeni kullanmaya başlayanlar ve sporcular için bu lensleri tavsiye ediyoruz. Böylelikle hem lensi hem gözlüğü değişimli kullanabilirsin.
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Şubat 19, 2011, 10:29:52 ÖS »

Gözlükçü olarak şunu söyleyebilirim ki gözlük kullanmak uzun dönem için daha iyidir ama lens kullanmak istiyorsan günlük lensler var 1 kutuda 30 tane satılıyor, kullanıp atıyorsun lensi böylece hijyen sorunu bir nebze azalıyor, yeni kullanmaya başlayanlar ve sporcular için bu lensleri tavsiye ediyoruz. Böylelikle hem lensi hem gözlüğü değişimli kullanabilirsin.

Günlük değil de, uzun dönem lens kullanmak istiyorum. Çünkü bu bir günlük olay değil. Benim bir gözümde astigmat var ve bu yüzden torik lens almam gerekiyormuş. Fiyatı biraz daha pahalıymış ve 6 ay kadar gidiyormuş. Fiyat olarak da 150 TL civarında dediler. Arkadaşım "öğrendikten sonra kolay" dedi, kuzenim ise "takması kolay, çıkarması zor" diyor. Atıl abi, senin de lens kullanımı konusunda bir yorumunu alabilir miyim? Smiley
atıl
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Şubat 20, 2011, 04:42:26 ÖS »

Evt astigmatın yüksekse torik lens almalısın ama önce göz doktoruna giderek gözlerinin lens kullanmaya uygun olup olmadığını ve kullanman gereken lens çapını öğrenmelisin.Kullanım kolaylığı veya zorluğu tamamen kişiden kişiye değişen bir durum denemeden bu lonuda bir şey söylemek zor. Sen bilinçli bir genç olarak hijyen konusunda sorun yaşamazsın diye tahmin ediyorum ama uzun dönem lens kullanımlarında gözde kuruluk(göz yaşının azalması) gibi ciddi bir sorun yarattığınıda unutma.
Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #11 : Şubat 20, 2011, 04:45:15 ÖS »

Evt astigmatın yüksekse torik lens almalısın ama önce göz doktoruna giderek gözlerinin lens kullanmaya uygun olup olmadığını ve kullanman gereken lens çapını öğrenmelisin.Kullanım kolaylığı veya zorluğu tamamen kişiden kişiye değişen bir durum denemeden bu lonuda bir şey söylemek zor. Sen bilinçli bir genç olarak hijyen konusunda sorun yaşamazsın diye tahmin ediyorum ama uzun dönem lens kullanımlarında gözde kuruluk(göz yaşının azalması) gibi ciddi bir sorun yarattığınıda unutma.
ya bişi sorca bu lazerle gözlerini çizdirmenin dez avantajını sölermisin durmadan teknoloji gelişior daha iii bir seviyeye gelmiştir diye düşünüyorum : D

Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #12 : Şubat 20, 2011, 06:59:31 ÖS »

okulda oretmıyolarmı onları sana ? hiç goz amelıyatına felan gırmıcekmısınız ? az da olsa onları bılmen gerek  Huh?
daha ilk yılım 2. döneme yeni geçtim onlara daha var Smiley

atıl
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Şubat 20, 2011, 07:14:25 ÖS »

ben karşıyım Grin
Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #14 : Şubat 20, 2011, 08:08:59 ÖS »

ben karşıyım Grin
Grin

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!