Imperia Online Turkey  
Mart 28, 2024, 12:03:15 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: OYUNLA İLGİLİ YARARLI SAVAŞ BİLGİLERİ  (Okunma Sayısı 28722 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
yeniceri
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #60 : Nisan 07, 2011, 06:56:03 ÖS »

hemen kisisel notlar bölümüne yazdım Grin  asker basım olayını biliyordumda okçu fazla kullanmıyordum bu sefer okcu basma sayısınıda eşit yapayım Grin
birde bu savasta moral düşme oranını çözemedim onuda anlatabilirmisin bazen 7 moral düşüyor bazen 4 bazen 1 bunu ayarlama imkanın var mı.. meydan savaslarında ve kale kusatmalarında..çok sordum galiba:D
yeniceri
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #61 : Nisan 07, 2011, 07:04:27 ÖS »

bir kişinin of saatini 100 de 2 yanılgıyla bulmak cok daha kolay saat başı takip edip resim cekmek mesaj atmak uzun iş cok daha kolay yolları var uyguluyorum daha bu güne kadar 1 2 istisna hariç bulamadıgım olmadı ama kusura bakmayın size bilgi veremeyecegim cünkü ben hala oynuyorum ve düşmana cephane vermek olmaz.
kartosman anlat hele bakalım sen bana Grin
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #62 : Nisan 07, 2011, 07:55:01 ÖS »

hemen kisisel notlar bölümüne yazdım Grin  asker basım olayını biliyordumda okçu fazla kullanmıyordum bu sefer okcu basma sayısınıda eşit yapayım Grin
birde bu savasta moral düşme oranını çözemedim onuda anlatabilirmisin bazen 7 moral düşüyor bazen 4 bazen 1 bunu ayarlama imkanın var mı.. meydan savaslarında ve kale kusatmalarında..çok sordum galiba:D

Kale kuşatmasında ilk iki tur okçular ve mancınıklar atış yapar bu yüzden ilk 2 tur moral kaybı olmaz sonrasında her turda moral kayıpları başlar
1. eğer kale içinde okçu varsa (yanında diğer askerlerden de olsa önemli değil) moraliniz 7 şer düşer
2. eğer kale içinde okçu yok başka askerlerden varsa moraliniz 4 er düşer
3. eğer  kalede okcu harici asker varsa ve sizin ordunuzda okcu varsa her turda 1 moral duser

İp ucu: 100 moralle başladığınız bir kale kuşatmasında yolladığınız askerde okçu bileşeni yoksa meydan boş olsa dahi kale kuşatmasına 96 ile girersiniz. Yani meydanda 4 moral kaybedersiniz. bu yüzdeen ben bonusa yollarken bile askerlerin yanına muhakkak 55 okçu koyarım Smiley el alışkanlığı 4 moral kazanç sağlar Smiley
« Son Düzenleme: Nisan 07, 2011, 09:44:10 ÖS Gönderen: pears » Kayıtlı
yeniceri
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #63 : Nisan 07, 2011, 09:20:40 ÖS »

biraz karıştı galiba kafam bir savunma ve bir saldırı olarak anlatsan bu moral olayını..
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #64 : Nisan 07, 2011, 09:22:47 ÖS »

biraz karıştı galiba kafam bir savunma ve bir saldırı olarak anlatsan bu moral olayını..

bu anlattıklarım saldıran için moral kayıpları Smiley
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #65 : Nisan 07, 2011, 10:09:00 ÖS »

tamamen anlatayım o zaman ;

genel kuralı şu savaşın ;

eğer iki tarafta eşite yakın kayıp yaşıyorsa 4 er moral kaybeder.

ama bir tarafın kaybı %20 - 50 arası çoksa (diğerine göre) 1 moral daha fazla kaybederken az olan taraf ,1 moral az kaybeder. yani az asker kaybeden 3  çok asker kaybeden 5 moral kaybeder.

bir tarafın kaybı %50 -150 arası çoksa (diğerine göre) 2 moral daha fazla kaybederken az olan taraf ,2 moral az kaybeder. yani az asker kaybeden 2  çok asker kaybeden 6 moral kaybeder.

bir tarafın kaybı %151 ve üzeri ise (diğerine göre) 3 moral daha fazla kaybederken az olan taraf ,3 moral az kaybeder. yani az asker kaybeden 1  çok asker kaybeden 7 moral kaybeder.

Bunlar genel durumdur meydan savaşı kale farketmez savunan içinde saldıran içinde aynıdır.

Gelelim kale kuşatmasına eğer kale kuşatması yaptığınızda kalede okçu varsa (yanında diğer askerlerin olması değiştirmez) okçular size vuruş yaptığından ve okçuları sizin vurmanız zor olduğundan her turda 7 moral kaybedersiniz.

eğer kalede okçu yok başka askerler var ve sizde okçu var ise vuruşu sadece sizin okçular yaptığından %151 lik fark oluşacağından  1 moral kaybedersiniz

eğer kalenin içi boşsa sizde okçu olsun olmasın herhagi bir vuruş olmadığından 4 moral kaybedersiniz.(çünkü iki tarafta dakayıplar eşit ve sıfırdır)

eğer kalenin içinde okçu değil diğer askerlerde varsa ve sizde okçu yoksa gene 4 moral kaybedersiniz. çünkü kale yıkılana kadar iki tarafta birbirine vuruş yapamaz.

Sanırım yeterli olur Smiley
SPY73
spy73
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

zafer

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #66 : Mayıs 12, 2011, 01:52:23 ÖS »

ARKADAŞIM PAYLAŞIMLAR ÇOK İYİ VE GÜZEL DE BİLMİYORUM AMA BU YAZILANLAR OKUNURSA ESKİ KURT TABİRİ SARSILIR SANIRIM  *hahaha* *hahaha* *hahaha*  SAVUNMA YAPARKEN ÖZELLİKLE İTTİFAK SAVAŞI YAPARKEN BU YAZDIKLARIN ÇOK İNCE AYRINTI OLSA BİLE SAVAŞIN KADERİ OLUYOR BİZ BU SENE D5 TE İKİ İTTİFAK SAVAŞINA GİRDİK VE BU AYRINTILAR SAYESİNDE ÇOK RAHAT İKİ İTTİFAK SAVAŞINI DA KAZANDIK LÜTFEN KİMSE YANLIŞ ANLAMASIN  BU SÖYLEDİĞİMİ AMA GERÇEKTEN DE ÇOK RAHAT KAZANDIK ... *rose*

YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL .
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN .
            S P Y 7 3
tahsin18
NUMARAM DEĞİŞMEDİ HALA 1 NUMARAYIM..!
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

VERECEK CEVABIN YOK SUS VE İTAAT ET!!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #67 : Haziran 06, 2011, 02:12:27 ÖS »

tekrar söylüyorum pears bunlar gereksiz şeyler kimse böyle şeylerle kafasını yormasın.
gücün varsa gider yıkarsın gücün yoksa bunları okuyup avunursun anca benim düşüncem bu yönde  *pardon*

elf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #68 : Haziran 06, 2011, 04:14:34 ÖS »

Arkadaşlar farklı bir konu açmadan size bir şey sormak istiyorum. Savunmadayken kazandığın bir savaşta adamın mancınıklarını da kaybettiğinden dolayı askeri puan kazanır mıyız? Yani kısaca mancınık yıkmak askeri puan kazandırır mı?
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #69 : Haziran 06, 2011, 04:18:12 ÖS »

Arkadaşlar farklı bir konu açmadan size bir şey sormak istiyorum. Savunmadayken kazandığın bir savaşta adamın mancınıklarını da kaybettiğinden dolayı askeri puan kazanır mıyız? Yani kısaca mancınık yıkmak askeri puan kazandırır mı?

tAbii ki düşmana kaybettirdiğin mancınıklarda askeri puana etki eder... Smiley

Cool

TD 2 - Diyar 23 - 10.01.2009 NET DEĞER LİDERİ
elf
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #70 : Haziran 06, 2011, 04:25:38 ÖS »

teşekkürler bilgi için.
carlsberg
Ziyaretçi
« Yanıtla #71 : Haziran 06, 2011, 05:42:48 ÖS »

tekrar söylüyorum pears bunlar gereksiz şeyler kimse böyle şeylerle kafasını yormasın.
gücün varsa gider yıkarsın gücün yoksa bunları okuyup avunursun anca benim düşüncem bu yönde  *pardon*

Dostum senin derdin ne ya? cidden merak ediyorum kendini bu oyunun en bilgili insanı kralı falan mı sanıyosun? pearsın verdiği bilgilerle oyununu sürdüren bir sürü insan vardır bu oyunda emin ol ve bu bilgilerin bir kısmını sen de bilmiyordun ve pears sayesinde öğrendin bundan da eminim.. adam yardım etmek için bu kadar emek harcamış çaba sarfetmiş beğenmiyosan eğer yorum da yazma gayet güzel bir konu olmuş bu ve ciddi anlamda çok düzgün işe yarıyacak bilgiler içeriyor..
gücün varsa gider yıkarsın yoksa okuyup avunursun sözüne baktığıdma senin oynadığın yerlerdeki insanların oyundan pek anlamadığı senin de bu sayede ufak tefekte olsa birşeyler yapabildiği sonucunu çıakrıyorum ben. eğer gerçekten kaliteli bu oyunu çok düzgün oynayan insanlarla birlikte oynasaydın bu oyunu bu işlerin bu kadar basit olmadığını bilirdin. ama senin oynadığnı yerde durum belli, oyuna başla deli gibi asker bas sürekli asker bas sonra bak oyunla ilgienmeyenlere saldır askeri puan onur topla bu kadar yani yaptığın şey. yok öyle gücün varsa gider yıkarsın. ben sana birşey söyliyim geçen sezon oynadığım diyarda yaklaşık 5 ay boyunca asker kaçırdım ben benim 3 katım kadar askeri olanlar vardı ve diyar bitimine son 4 gün kala benim bir anlık hatam yüzünden ben yakalandım yoksa emin ol ellerinde güç olmasına rağmen beni yakalayamazlardı. yani bu işler sandığın kadar basit değil..
_Etna_
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

En iyi saldiri , SAVUNMADIR.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #72 : Eylül 08, 2011, 09:57:50 ÖÖ »

Her bir bilginin ve yazinin degeri var. Tesekkurler pears guzel bilgiler.

POWERTURKS
Armorking
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #73 : Ocak 16, 2012, 11:02:50 ÖÖ »

Peki adamın saldırısını nasıl anlayacaksınız?
Bunun için adamın savaş geçmişine girin (oyuncunun isminin üzerine tıklayı oradan girersiniz) daha sonra tarihe göre sıaralıp en son kale yıkma savaşının raporunu bulun (eğer size veya bir arkadaşınıza saldırdıysa çok yakınlarda o rapor da yeterli olur). kale yıkma raporunda 3. tur da kale gücünün üzerine tuttuğunda askerlerin saldırı gücü yazar bu değeri ilkin kale seviyesi kaç sa yukarıda yazdığım vuran asker değerine bölün . daha sonra çıkan sonuç eğer sadece tek cinsten asker saldırdıysa muhafız için 78  79  80 gibi  değerler çıkacaktır. Muhafız vuruş gücü 60 olduğundan bu değerlerden 60 çıkarınca adamın saldırısı çıkmış olur. Yani 79 mu buldunuz 79-60 = 19  adamın piyade saldırı gücüdür. Saldırı menzilini ve zırhı ancak simülelerde deneme yanılmayla bulabilirsiniz, fakat adamın bulduğunuz gibi piyadesi 19 ise muhtemelen saldırı menzili ve zırhıda aynı değerdedir.
   Eğer saldıran asker cinsi aynı değilse de kale 8 e 20k muhafız 31200 akıncı vurdu diyelim burada iş biraz matematik gerektirecek şöyle bir denklem yazacaksınız
                                                    kale kuşatmasındaki asker vuruş değeri
                         piayde saldırısı= a = -------------------------------------
                                                     [20000*(60+a)] + [31200*(30+a)]

diyelim ki abi, 19 bulduk piyade saldırısını,
bu değer, ittifak araştırmalarının etkisiyle mi çıkıyor yoksa ittifak araştırması hariç mi?
yani ittifak araştırması ile birlikte 19
ya da ittifak araştırması hariç 19 mu?

Başkalarına imrenme,çok kimseler var ki senin hayatına imreniyorlar....(Hz. Mevlana)....
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Can evimden baktım sana İstanbul!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #74 : Ocak 16, 2012, 11:12:36 ÖÖ »

Peki adamın saldırısını nasıl anlayacaksınız?
Bunun için adamın savaş geçmişine girin (oyuncunun isminin üzerine tıklayı oradan girersiniz) daha sonra tarihe göre sıaralıp en son kale yıkma savaşının raporunu bulun (eğer size veya bir arkadaşınıza saldırdıysa çok yakınlarda o rapor da yeterli olur). kale yıkma raporunda 3. tur da kale gücünün üzerine tuttuğunda askerlerin saldırı gücü yazar bu değeri ilkin kale seviyesi kaç sa yukarıda yazdığım vuran asker değerine bölün . daha sonra çıkan sonuç eğer sadece tek cinsten asker saldırdıysa muhafız için 78  79  80 gibi  değerler çıkacaktır. Muhafız vuruş gücü 60 olduğundan bu değerlerden 60 çıkarınca adamın saldırısı çıkmış olur. Yani 79 mu buldunuz 79-60 = 19  adamın piyade saldırı gücüdür. Saldırı menzilini ve zırhı ancak simülelerde deneme yanılmayla bulabilirsiniz, fakat adamın bulduğunuz gibi piyadesi 19 ise muhtemelen saldırı menzili ve zırhıda aynı değerdedir.
   Eğer saldıran asker cinsi aynı değilse de kale 8 e 20k muhafız 31200 akıncı vurdu diyelim burada iş biraz matematik gerektirecek şöyle bir denklem yazacaksınız
                                                    kale kuşatmasındaki asker vuruş değeri
                         piayde saldırısı= a = -------------------------------------
                                                     [20000*(60+a)] + [31200*(30+a)]

diyelim ki abi, 19 bulduk piyade saldırısını,
bu değer, ittifak araştırmalarının etkisiyle mi çıkıyor yoksa ittifak araştırması hariç mi?
yani ittifak araştırması ile birlikte 19
ya da ittifak araştırması hariç 19 mu?

İttifak Araştırmaları ile beraber  Wink

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
Sayfa: 1 ... 3 4 [5] 6   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!