Imperia Online Turkey  
Nisan 24, 2024, 01:43:00 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: OYUNLA İLGİLİ YARARLI SAVAŞ BİLGİLERİ  (Okunma Sayısı 28777 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
boyahane
Ziyaretçi
« Yanıtla #45 : Şubat 05, 2011, 04:51:24 ÖS »

Tam üstüne bastın Smiley Evet aynen öyle ...... Sorunun cevabı geldiğine göre söyleyeyim.

Soru şuydu Adamın biri karşısındakileri kandırmak için askerlerini bonusa meydan savaşı olarak yolluyor. Bu yüzdende askeri puanı artmadan hucum zaferi artıyor. Onu takip edenler ise kesilen asker sayısı ayrıntısına bakmıyorsa (ki bir çok oyuncu bakmıyor) tongaya düşüp bu adam off bak hucum zaferi arttı ama askeri puanı artmadı diye düşünerek rahat rahat asker yolluyor. (Askeri puan oyuna gir çık yaptığınızda yazılır)

Ama kesilen askerlerde şöyle bir durum vardır. Kale kuşatmasında sistem otomatik olarak meydana 1 kaleyae 1 olmak üzere 2 adet mızraklı verir savunana. Boş kale vuran 2 asker kesmiş olur.( zaten bazı bonusların 50 puandan 49 puana düşüp bonustan çıkması bu yüzden olur) Ama meydan savaşında sadece meydandaki 1 askeri kesmiş olursunuz. Yani bonusa 8 saldırı yapan kişi en az 16 asker kesmişse bonusa kale yapmıştır ve askeri puanının artmasını doğal olarak beklersiniz. Ama 8 saldırı yapan kişi 8 asker kestiyse bu adam tuzak kurmak için meydan savaşı yapmıştır, ondur.

evet farkındayım forumdaki er rütbesi bana yakışmıyor Smiley
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #46 : Şubat 05, 2011, 05:04:56 ÖS »

evet farkındayım forumdaki er rütbesi bana yakışmıyor Smiley

Forumdaki rütbenin önemi yok Smiley Bende en fazla çavuşmuydum teğmenmiydim neydim Smiley
boyahane
Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Şubat 05, 2011, 05:17:41 ÖS »

Forumdaki rütbenin önemi yok Smiley Bende en fazla çavuşmuydum teğmenmiydim neydim Smiley

sıra ordu diziliminde Smiley
kartosman
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #48 : Şubat 05, 2011, 06:01:19 ÖS »

sıra ordu diziliminde Smiley

4=2=4=2 bunu anladıysanız mesele yok mancınıkda cok cetin gececek savaşlarda 3 turda kaleyi yıkacak sayıda olmalı tabi onurlar daha düşükken
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #49 : Şubat 06, 2011, 11:20:49 ÖÖ »

Tam üstüne bastın Smiley Evet aynen öyle ...... Sorunun cevabı geldiğine göre söyleyeyim.

Soru şuydu Adamın biri karşısındakileri kandırmak için askerlerini bonusa meydan savaşı olarak yolluyor. Bu yüzdende askeri puanı artmadan hucum zaferi artıyor. Onu takip edenler ise kesilen asker sayısı ayrıntısına bakmıyorsa (ki bir çok oyuncu bakmıyor) tongaya düşüp bu adam off bak hucum zaferi arttı ama askeri puanı artmadı diye düşünerek rahat rahat asker yolluyor. (Askeri puan oyuna gir çık yaptığınızda yazılır)

Ama kesilen askerlerde şöyle bir durum vardır. Kale kuşatmasında sistem otomatik olarak meydana 1 kaleyae 1 olmak üzere 2 adet mızraklı verir savunana. Boş kale vuran 2 asker kesmiş olur.( zaten bazı bonusların 50 puandan 49 puana düşüp bonustan çıkması bu yüzden olur) Ama meydan savaşında sadece meydandaki 1 askeri kesmiş olursunuz. Yani bonusa 8 saldırı yapan kişi en az 16 asker kesmişse bonusa kale yapmıştır ve askeri puanının artmasını doğal olarak beklersiniz. Ama 8 saldırı yapan kişi 8 asker kestiyse bu adam tuzak kurmak için meydan savaşı yapmıştır, ondur.

ben de sövüp dururdum niye 1 asker var diye bak yeni birşey öğrenmiş oldum sağolasınız Grin  Grin peki bunu yapan oyuncu gören var mı ben şahsen hiç takip etmedim bugüne kadar hep casusluk basar adamın ordu hareketlerini takip ederim zaten birçok oyuncu da geceleri off oluyor.. uluslararasında etkili olsa gerek bu yöntem
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #50 : Şubat 06, 2011, 11:56:08 ÖÖ »

ben de sövüp dururdum niye 1 asker var diye bak yeni birşey öğrenmiş oldum sağolasınız Grin  Grin peki bunu yapan oyuncu gören var mı ben şahsen hiç takip etmedim bugüne kadar hep casusluk basar adamın ordu hareketlerini takip ederim zaten birçok oyuncu da geceleri off oluyor.. uluslararasında etkili olsa gerek bu yöntem

Ya bu dediğim olay uç bir taktik zaten yapana rastlamadım. (ben hariç) Smiley
FULLBOY
Ziyaretçi
« Yanıtla #51 : Şubat 09, 2011, 10:13:50 ÖÖ »

1 mızraklı savunma yaparken neden kale ıcıne kaçıo ben bunu merak ederım hep bılen varmı  Smiley
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #52 : Şubat 09, 2011, 02:02:18 ÖS »

1 mızraklı savunma yaparken neden kale ıcıne kaçıo ben bunu merak ederım hep bılen varmı  Smiley

çok uzun mızraklı bunlar kale içinden uzatıyor Grin

ANI YAŞA!!!HAYATIN
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #53 : Şubat 09, 2011, 04:59:21 ÖS »

o bakıyor kale boş malkoçoğlu geliyor yazıktır ayıptır savunmasız boş kaleye saldırılırmı diyor kaleye geçiyor savunmak için tek başına Grin meydandaki tek mızraklıda kendini kale kapısına bağlayan babası Grin
F.S.M.
Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : Şubat 09, 2011, 05:12:01 ÖS »

o bakıyor kale boş malkoçoğlu geliyor yazıktır ayıptır savunmasız boş kaleye saldırılırmı diyor kaleye geçiyor savunmak için tek başına Grin meydandaki tek mızraklıda kendini kale kapısına bağlayan babası Grin

Smiley Bence o Tarkan olucakdı Smiley kurdunu aramak için kaleye bakmaya girmiştir Smiley
atıl
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #55 : Şubat 10, 2011, 01:52:55 ÖS »

tebrikler pears güzel konu...
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #56 : Şubat 10, 2011, 02:26:50 ÖS »

tebrikler pears güzel konu...

teşekkürler dostum Smiley
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #57 : Şubat 10, 2011, 03:49:05 ÖS »

yahu aydın muhafızın fazlasının gereksiz olduğunu falan anlatma Grin asker kombinasyonu çok önemli herkes kombinasyon yaparsa farkımız azalır:D

ANI YAŞA!!!HAYATIN
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #58 : Şubat 10, 2011, 05:00:57 ÖS »

yahu aydın muhafızın fazlasının gereksiz olduğunu falan anlatma Grin asker kombinasyonu çok önemli herkes kombinasyon yaparsa farkımız azalır:D

Sadece anlattıklarımı bilmekle herkes oynayabilseydi Smiley Oyunu iyi oynamak için bir çok etken var uzun on olma, iyi takip etme, emek harcama ..v.b. problem olmaz daha iyi rakip sayısı artar oyun daha zevkli olur Smiley zaten türk diyarlarında adam bulamıyorsunuz Smiley
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #59 : Şubat 11, 2011, 01:48:11 ÖÖ »

tabikide öyle yav benimki işin esprisi teoride bilmekle uygulamak çok farklıdır... Smiley

ANI YAŞA!!!HAYATIN
Sayfa: 1 2 3 [4] 5 6   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!