Imperia Online Turkey  
Mart 28, 2024, 04:51:22 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: OYUNLA İLGİLİ YARARLI SAVAŞ BİLGİLERİ  (Okunma Sayısı 28724 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Şubat 05, 2011, 01:05:43 ÖS »

bahsettiğin şeyde hemen anlaşılabilecek bir olay adamın ölen asker sayısı takip ediliyorsa önemli bir ayrıntıdır bence.ölen asker sayısı değişmeden puan düşüyorsa illaki adam online ..kaynağa 1 k okçu yollayıp askeri puan almadan de puan kaybı yapılabilir doğru ama ölen asker sayısı illaki göz önüne alınmıştır takip eden oyuncu tarafından.

Tebrik ederim dostum. Adam terhisle puan düşüşü yapıyorsa buradan anlarız . Peki terhis etmediyse sadece vuruş yaptı ve askeri puanı artmadı puan düşüşü yok yani
boyahane
Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Şubat 05, 2011, 01:25:32 ÖS »

Tebrik ederim dostum. Adam terhisle puan düşüşü yapıyorsa buradan anlarız . Peki terhis etmediyse sadece vuruş yaptı ve askeri puanı artmadı puan düşüşü yok yani

bence bunuda yapması cok kolay kaynağa meydan atar asker yok askeri puan yok Smiley ve vuruşta var Smiley
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Şubat 05, 2011, 02:16:11 ÖS »

3. maddede anlattığım oyuncunun off olmadığını nasıl anlarsını? bunu 4. maddede cevaplayacağım zaten ama bilen arkadaşlar bir yorum yapsın bakalım Smiley

Şimdi olay şu bir adamı takip ediyorsunuz adamın hucum zaferi arttı puan düşüşü yaşadı ama askeri puanı hiç artmadı bunun üzerindende 8 saat geçti bu adam off olmayabilir 3. maddede anlattığım yöntemi yaptıysa ama biz bunu nasıl anlarız?

abi soru mu eksik yoksa kelimelerden anlamlar mı çıkartmamız gerekiyor? neden 8 saat neden 10-12 veya 2-4 değil? neden hücum zaferi neden hücum yenilgisi değil? sanki yazdığın cümlede bir oyun var gibi...bu oynda puan düşüşü sadece asker kaybıyla olur.. terhis yok diyorsun o zaman tek seçenek askeri puan kazanmadan yapılan saldırıdır.. şimdi diyorsan ki hücum yenilgisi de artmayacak ben pes ediyorum o zaman benim bilmediğim birşey varmış diyeceğim aklıma başka bir seçenek gelmiyor  Grin  Grin  Grin 
carlsberg
Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Şubat 05, 2011, 02:54:12 ÖS »

çok az askeri olan bi adama meydan savaşı yapar 3-5 asker öldürdü diye askeri puan vericek halleri yok ya hem hücum zaferi var hem ufakta olsa puan düşüşü Smiley
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Şubat 05, 2011, 03:00:53 ÖS »

yıktıgı kale seviyesine göre askeri puan alacaktır...ancak meydan savaşında askeri puan almaz rakibin askeri yoksa yada çok azsa...

ANI YAŞA!!!HAYATIN
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Şubat 05, 2011, 03:04:32 ÖS »

bence bunuda yapması cok kolay kaynağa meydan atar asker yok askeri puan yok Smiley ve vuruşta var Smiley

Yahu bunu ben 3. maddede demişim zaten Smiley biz nasıl anlarız diyorum Smiley
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Şubat 05, 2011, 03:06:59 ÖS »

abi soru mu eksik yoksa kelimelerden anlamlar mı çıkartmamız gerekiyor? neden 8 saat neden 10-12 veya 2-4 değil? neden hücum zaferi neden hücum yenilgisi değil? sanki yazdığın cümlede bir oyun var gibi...bu oynda puan düşüşü sadece asker kaybıyla olur.. terhis yok diyorsun o zaman tek seçenek askeri puan kazanmadan yapılan saldırıdır.. şimdi diyorsan ki hücum yenilgisi de artmayacak ben pes ediyorum o zaman benim bilmediğim birşey varmış diyeceğim aklıma başka bir seçenek gelmiyor  Grin  Grin  Grin  

8 saat dememin bir önemi yok yani 6 saat off süresinden fazla bir saat olsun diye dedim Smiley Adam 8 hucum zaferi yapmış bunu meydan savaşı olarak yaptığı için askeri puanı artmıyor. Niye meydan savaşı yapıyor ? kendisini takip edenlere off süsü vererek tuzak kurmak için. Peki adamın tuzak kurmaya çalıştığını biz nasıl anlarız soru bu?

İpucu : Yani adamın meydan savaşıo yaptığını nasıl anlarsınız? Smiley
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #37 : Şubat 05, 2011, 03:30:15 ÖS »

iyi de abi 8 hücum zaferi yapmış diyorsun da meydan savaşı galibiyeti istatistiklere girmiyor mu? ben bilmiyorum valla giriyordur diye düşünmüştüm hep.. ikincisi de yine puan kaybedecek değil mi bizi kandırmak için?
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Şubat 05, 2011, 03:43:28 ÖS »

iyi de abi 8 hücum zaferi yapmış diyorsun da meydan savaşı galibiyeti istatistiklere girmiyor mu? ben bilmiyorum valla giriyordur diye düşünmüştüm hep.. ikincisi de yine puan kaybedecek değil mi bizi kandırmak için?

puan kaybetme durumunu boyhane açıkladı zaten. şimdiki soru puan kaybetmeden hucum zaferi artmış. meydan savaşı da kalede hucum zaferi olarak görünür. bunun ayrımını nasıl yaparsınız. işte ip ucu burası Smiley
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Şubat 05, 2011, 04:04:49 ÖS »

hmm.. benim kafa hala birinci soruda.. ölen asker sayısında hemfikiriz o zaman ilk soru için.. bu sorunun da cevabı askeri puan farkı olmuyor mu her yıkılan kale askeri puan verecektir ama boş meydan savaşı askeri puan vermeyecektir.. bu ikisinin ayrımı olsa gerek  Grin
carlsberg
Ziyaretçi
« Yanıtla #40 : Şubat 05, 2011, 04:09:57 ÖS »

puan kaybetme durumunu boyhane açıkladı zaten. şimdiki soru puan kaybetmeden hucum zaferi artmış. meydan savaşı da kalede hucum zaferi olarak görünür. bunun ayrımını nasıl yaparsınız. işte ip ucu burası Smiley

dostum şuanki soru ne tam olarak yazar mısın bi neyi çözdünüz ne kaldı hiçbişey anlamadım da Smiley sor ben çözüvereyim hiç uğraşmayın bu kadar Smiley
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Şubat 05, 2011, 04:14:13 ÖS »

ben de mallık bende galiba diyordum:) okuyorum okuyorum bir gariplik var bu işte diyorum:) abi kaçıncı soruyu sordun valla çözemedik
carlsberg
Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Şubat 05, 2011, 04:14:50 ÖS »

Smiley
boyahane
Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : Şubat 05, 2011, 04:35:55 ÖS »

bana öle geliyorki bu işin altından şu 2 asker olayı cıkacak hani diyar başında kale kuşatması yaptığında her zafer için öldürülen asker 2 diyorya ordan bulabiliriz sanırım meydanda böle bişey yok Smiley
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Şubat 05, 2011, 04:48:44 ÖS »

bana öle geliyorki bu işin altından şu 2 asker olayı cıkacak hani diyar başında kale kuşatması yaptığında her zafer için öldürülen asker 2 diyorya ordan bulabiliriz sanırım meydanda böle bişey yok Smiley

Tam üstüne bastın Smiley Evet aynen öyle ...... Sorunun cevabı geldiğine göre söyleyeyim.

Soru şuydu Adamın biri karşısındakileri kandırmak için askerlerini bonusa meydan savaşı olarak yolluyor. Bu yüzdende askeri puanı artmadan hucum zaferi artıyor. Onu takip edenler ise kesilen asker sayısı ayrıntısına bakmıyorsa (ki bir çok oyuncu bakmıyor) tongaya düşüp bu adam off bak hucum zaferi arttı ama askeri puanı artmadı diye düşünerek rahat rahat asker yolluyor. (Askeri puan oyuna gir çık yaptığınızda yazılır)

Ama kesilen askerlerde şöyle bir durum vardır. Kale kuşatmasında sistem otomatik olarak meydana 1 kaleyae 1 olmak üzere 2 adet mızraklı verir savunana. Boş kale vuran 2 asker kesmiş olur.( zaten bazı bonusların 50 puandan 49 puana düşüp bonustan çıkması bu yüzden olur) Ama meydan savaşında sadece meydandaki 1 askeri kesmiş olursunuz. Yani bonusa 8 saldırı yapan kişi en az 16 asker kesmişse bonusa kale yapmıştır ve askeri puanının artmasını doğal olarak beklersiniz. Ama 8 saldırı yapan kişi 8 asker kestiyse bu adam tuzak kurmak için meydan savaşı yapmıştır, ondur.
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!