Imperia Online Turkey  
Nisan 24, 2024, 05:13:17 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Koloni  (Okunma Sayısı 5788 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
KDOZTEKIN
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 26, 2011, 12:11:09 ÖÖ »

Öncelikle kolonileri açarak oyuna heyecan getirdiğiniz için teşekkürler. Ancak bir görüşümü bildirmek isterim. İttifak arkadaşlarımdan birinin kolonisine bir oyuncu peşpeşe 6 ordu gönderip koloniyi yıktı. Yıkılma olayını kaldırmayabilirsiniz ama bir kişi bir anda ancak bir saldırı gerçekleştirse daha iyi olur gibime geliyor 6 saaatlik çevrimdışı süresizde o koloninin yıkılması neredeyse engellenemez ben koloni bastım ama kullanmayacağım destek kuvvetlerle birlikte koloniyi savunmak imkansız hale geliyor. Bence koloninin yıkılması iptal edilmeli. 9m odun 800k demir 2.2 taş kaynak gerçekten iyi kaynak bunun yerine birazda altın koyarak ( ki koloni her seferinde 2 katı fiyatına basılıyor) merkezi bile basılabilir. Ve oyunun ilerleyen aşamalarında koloniyi kullanan insan sayısı 1 elin parmaklarını geçmeyecektir. Buda nacizane düşüncemdir. Şimdiden teşekkürler.
-attilla-
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ocak 26, 2011, 11:18:07 ÖÖ »

kdoztekin arkadaşıma aynen katılıyorum... bu konuda birkaç şeyde ben eklemek isterim....

1. kolonileri korumak tamamen imkansız çünkü nedense kolonilere herkes saldırabiliyor... 1,2M puanım var kolonime 10k puanlı adam saldırıyor.. bu bir hata mıdır? yada bu iş böyle mi olacak? benim kolonime saldıran adamı ben yıkamıyorum...

2. arkadaşımın kolonisine katafrakt destek yolluyorum. 744IM mesafeye 9:18 saat sürüyor.... aynı mesafeye katafraktla saldırı 1:20 saat... desteğe yollanan ordunun hızı bu kadar yavaş olursa saldırı alan herhangi bir koloniye kendi kolonimde dahil destek yetiştirmek imkansız......

bu şartlar altında koloni kurmanın bir anlamı kalmıyor...
KDOZTEKIN
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 08, 2011, 11:19:01 ÖS »

Ayrıca okumamak benim hatam olabilir ama aynı türden iki koloninin işe yaramamasını anlamadım. Pamuğun fazlasını çöpemi atıyorum yani. Verimli kaynak %10 benim etrafımda yok. %5 ten iki tane var. bari iki tane %5 alındığında %10 gibi varsayılsın hatta bence bu tamamen kaldırılsın ne demek yani oyunda bazı şeyler engellenebilir. Bunu eminimki bizden çok düşünmüşsünüzdür ama eğer benim yeterli kaynağım varsa ve pamuk kolonileştirmek istiyorsam buna engel olunmamalıdır. Bu tamamen stratejiye ve kaynağa bağlı bir olaydır 15m kaynak verip aldığım koloni hiçbir işe yaramıyor. Kaldı öylece elimde. 1. seviye vergi bile alamıyorum uzak diye. En azından sınırı arttırın 3-5 bişey diyin 2. sinin yaramaması bence hiç doğru değil.
KDOZTEKIN
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 08, 2011, 11:50:17 ÖS »

Yada basit bir uyarı koyulsun bu koloniyi etkinleştirirseniz özel kaynaktan yararlanamayazaksınız diye
Cengiz_Khan
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Aralık 28, 2012, 04:51:07 ÖS »

eğer öyle koloni yıkılması engellenirse diyarda terk yakalanmaz herkes birbirinin 0-100 mesafesine koloni atar millet birbirinden terk kapmaya çalışır en azından çevrende koloni gördüünde ykarsan en azından belli bir süre bölgendeki terklere yetişebiilrsnz ...
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!