Imperia Online Turkey  
Nisan 25, 2024, 03:12:30 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 3 [4] 5   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: DNS sorunu ve Hukuki Yaptırım  (Okunma Sayısı 13602 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #45 : Aralık 19, 2010, 09:07:15 ÖS »

Sözkonusu bu durum dahilinde hukuki anlamda yapılabilecek fazlaca bir şey yok. İO strateji oyununa kayıt olurken Kabul ettiğimiz sözleşme gereği;

Ücretsiz olarak faydalanan oyuncular ve bedel ödeyerek premium olan oyuncular için; konunun başında ki alıntıya istinaden % 2 lik bir durum sözkonusu olduğundan Oyun dahilinde yapılan duyuru ile;

DNS arızası
[2010-12-16 10:59:42]
DNS arızası nedeniyle tüm IO diyarlarında (v4 ve Fetih Çağı) sonraki 3 veya 4 gün oyuncuların giriş sorunları yaşama olasalığı vardır.
Sorun çözülene kadar saldırılar ve orduların bakım masrafı durdurulmuştur.

Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Tüm oyuncuların buna göre hareket etmeleri tebliğ edilmiş.

Bu durum sadece İO için değil tüm kurumsallaşmış firmalar için geçerlidir ve bizim kabul etmiş olduğumuz sözleşme gereği hukuki olarak herhangi bir şey talep etme hakkımız bulunmamaktadır. Sad

Bu işin maddi durumudur.

Manevi Konumda yapılabilecek tabii ki alternatifler mevcut ancak bunun için bireysel değil toplu hareket etmek gerekir ki bu organizasyon yeteneği maalesef ve üzülerek yurdum insanında yoktur diyorum... Sad  Hak adına yapılacak tüm organizasyonlarda da sizinle beraberim.

Hak savunma sıfatında ise; sanal bir ortam içerisinde eğer hak savunmak reklama dayalı "bence ve kendi adıma konuşuyorum" aleni konu açmak bir şeyler yazmak, çizmek ve karalamaksa bunu ben yapamam. Ama bu konunun perde arkasında emin olun ki konuşuluyor, yazılıyor, çiziliyor..... Smiley

Cool

TD 2 - Diyar 23 - 10.01.2009 NET DEĞER LİDERİ
mattomay.
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #46 : Aralık 19, 2010, 09:14:11 ÖS »

avukat değil hakim olsa yiine bişey elde edemeyiz. hani şu oyuna kaydolurken kabul ediyorum şartları diye bi kutucuk işaretliyoruz ya.  bunlar işlerini hep sağlama alır. dolandırıcı olmak kolay değil.

demiştim.  bulgarlardan alacaklarımız çogaldı epey.
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #47 : Aralık 19, 2010, 09:18:18 ÖS »

demiştim.  bulgarlardan alacaklarımız çogaldı epey.

Bu işin Bulgarı, Türkü yok... Sad

Dolandırıcı nitelendirmesi biraz ağır bir itham sözleşmeyi kabul etmek biz bireylerin elinde. Tekrar altını çizerek söylüyorum:

Tüm kurumsal firmalar bize şıkları sunuyor kabul edip etmemek bizim insiyatifimizde... Smiley "GSM Kurumları, Bankalar, Alış-veriş merkezleri vs. vs.

Sözleşmeyi okuruz "okuyorsak" işimize geliyorsa kabul ederiz gelmiyorsa etmeyiz... Sad

Cool

samast
Ziyaretçi
« Yanıtla #48 : Aralık 19, 2010, 09:24:39 ÖS »

Dolandırıcı nitelendirmesi biraz ağır bir itham sözleşmeyi kabul etmek biz bireylerin elinde. Tekrar altını çizerek söylüyorum:

Tüm kurumsal firmalar bize şıkları sunuyor kabul edip etmemek bizim insiyatifimizde... Smiley "GSM Kurumları, Bankalar, Alış-veriş merkezleri vs. vs.

Sözleşmeyi okuruz "okuyorsak" işimize geliyorsa kabul ederiz gelmiyorsa etmeyiz... Sad

Cool
Ben şuan hukuki konulara girmek istemedim, bu konuda bilgisi olan arkadaşlara bırakıyorum o yorumu..Şu varki herşey sözleşme ve kurallara dayalı değildir... müşteri memnuniyeti ticari amaç güden tüm pozisyonlarda ön plandadır. Ama io yönetimi bu konuda biraz acemi sanırım yada paraya ihtiyacı yok. Kendi adıma konuşuyorum kredi almayı bundan sonra düşünmüyorum...
mattomay.
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #49 : Aralık 19, 2010, 09:25:36 ÖS »

Cool

ama sözleşmede demiyorki Türkiye de oyuna giremezlerken bulgarlar girip saldırabilir diye.  abi bizim istediğimiz adalet fazla bişey değil, bide sorunlarımızla ilgilenecek kişiler.
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #50 : Aralık 19, 2010, 09:28:37 ÖS »

Ben şuan hukuki konulara girmek istemedim, bu konuda bilgisi olan arkadaşlara bırakıyorum o yorumu..Şu varki herşey sözleşme ve kurallara dayalı değildir... müşteri memnuniyeti ticari amaç güden tüm pozisyonlarda ön plandadır. Ama io yönetimi bu konuda biraz acemi sanırım yada paraya ihtiyacı yok. Kendi adıma konuşuyorum kredi almayı bundan sonra düşünmüyorum...

Tabii ki bu senin demokratik hakkın ancak bu sadece seninle sınırlı kaldığın da bir anlam ifade etmiyor. Yukarı da beyan ettiğim gibi yurdum insanından bu tip konularda pek fazla umutlu değilim... Sad

Cool

Napolion
Berkan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Napolion

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #51 : Aralık 19, 2010, 09:33:42 ÖS »

valla ne diyim yazıklar olsun...benm ilk aklıma  gelen sey heralde hackerlar siteyi patlattı...madem bunlar h.sonu yok önüzmüdeki hafta bulalım bi hacker patlatsın siteyi...en sonunda işi gücü bırakcam bu yastan sora hacker olmaya uğrascam valla...io yönetimi sitemler sizlere

YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR !! H.NİHAL ATSIZ !!
Ironpunch
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #52 : Aralık 19, 2010, 09:49:11 ÖS »

Sözkonusu bu durum dahilinde hukuki anlamda yapılabilecek fazlaca bir şey yok. İO strateji oyununa kayıt olurken Kabul ettiğimiz sözleşme gereği;

Ücretsiz olarak faydalanan oyuncular ve bedel ödeyerek premium olan oyuncular için; konunun başında ki alıntıya istinaden % 2 lik bir durum sözkonusu olduğundan Oyun dahilinde yapılan duyuru ile;

DNS arızası
DNS arızası nedeniyle tüm IO diyarlarında (v4 ve Fetih Çağı) sonraki 3 veya 4 gün oyuncuların giriş sorunları yaşama olasalığı vardır.

Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

Tüm oyuncuların buna göre hareket etmeleri tebliğ edilmiş.

Bu durum sadece İO için değil tüm kurumsallaşmış firmalar için geçerlidir ve bizim kabul etmiş olduğumuz sözleşme gereği hukuki olarak herhangi bir şey talep etme hakkımız bulunmamaktadır. Sad

Bu işin maddi durumudur.

Manevi Konumda yapılabilecek tabii ki alternatifler mevcut ancak bunun için bireysel değil toplu hareket etmek gerekir ki bu organizasyon yeteneği maalesef ve üzülerek yurdum insanında yoktur diyorum... Sad  Hak adına yapılacak tüm organizasyonlarda da sizinle beraberim.

Hak savunma sıfatında ise; sanal bir ortam içerisinde eğer hak savunmak reklama dayalı "bence ve kendi adıma konuşuyorum" aleni konu açmak bir şeyler yazmak, çizmek ve karalamaksa bunu ben yapamam. Ama bu konunun perde arkasında emin olun ki konuşuluyor, yazılıyor, çiziliyor..... Smiley

Cool

%2 lik bir durum göremedik tam tersine %98 sorun var. Sözleşmeyi yenilemeleri gerekiyor %2 lik kullanılabilirlik diye değiştirilmesini talep ediyorum Smiley

DNS arızası

3 veya 4 gün dendi ertesi gün saldırılar açıldı nasıl oldu bu iş Huh?  Sorunu halletmeden saldırıları açtılar neden ?  Çünkü bu durumu sadece Türk oyuncular yaşıyorlardı..

Sonuç olarak bu oyun şimdiye kadar Türk oyuncuları pek dikkate almadı bundan sonrada almayacaktır...

airman_01
Ziyaretçi
« Yanıtla #53 : Aralık 19, 2010, 10:06:43 ÖS »

sertan  dedıklerın yazdıklarında  haklısında ufak bı ayrıntıyı gozden kacırıyorsun ne  dedıler ımpera yonetımı arıza var arıza bıtene kadar saldırılar durduruldu dıye ama ertesı gun saldırıları actılar ama sorun hala devam edıyordu turk oyuncular oyuna gırmekte zorlanıyordu ama dığer taraftan baska ulkelerden gırıste sorun kalmamıstı. olan turk oyunculara oldu  turkler sadece kendı dıyarlarında oynamıyorkı tun dıyarlarda turk oyuncular var sonucta zararı kım gordu cok konusan ama ıcraata gelınce bırlıkte hareket edemeyen yurdum ınsanı.

samast
Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : Aralık 19, 2010, 10:10:09 ÖS »

sertan  dedıklerın yazdıklarında  haklısında ufak bı ayrıntıyı gozden kacırıyorsun ne  dedıler ımpera yonetımı arıza var arıza bıtene kadar saldırılar durduruldu dıye ama ertesı gun saldırıları actılar ama sorun hala devam edıyordu turk oyuncular oyuna gırmekte zorlanıyordu ama dığer taraftan baska ulkelerden gırıste sorun kalmamıstı. olan turk oyunculara oldu  turkler sadece kendı dıyarlarında oynamıyorkı tun dıyarlarda turk oyuncular var sonucta zararı kım gordu cok konusan ama ıcraata gelınce bırlıkte hareket edemeyen yurdum ınsanı.

*rose* yani biz
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #55 : Aralık 19, 2010, 10:45:26 ÖS »

sözleşmede türklerin hakkı korunmasa da olur denmiyor.ihmalkarlık varsa io yönetimi suçludur diyor açık bir biçimde.cumadan herkesin sorununu halledip aman türkler de giremesin napalım diyip evlere dağılmak insanlardan tomar tomar para toplayan bir kurum için biraz abes kaçıyor.daha önce de yaşamıştık hepimiz hertürlü siteye giriyorduk imperiaya giremiyorduk birsürü insan perişan oldu cevap olarak sorun bölgesel dendi.türkleri mağdur etmeye iyi alıştılar.biz de sözleşmeyi kabul ettik demeye iyi alıştık.sözleşme,kabul eden 2 tarafın da hakkını korur ama şükür hiç görmedik hakkımızın korunduğunu.o madde sebebiyle değil fakat türkiye'de temsilcilikleri olmaması sebebiyle hakkımızı hukuksal yönden aramak baya zor görünüyor. ve sanırım bu kadar rahat davranmalarının sebebi de bu.ama yine de yapılabilecek şeyler var.bu bilgileri bize veren arkadaş çok zeki ve işini iyi bilen bir avukat ayrıca imperia oyuncusu.gerekli yol göstermeleri yapacaktır zaten konunun aleni kısmı yol haritasını çizme kısmıdır sadece.işi bilen insanları bulduktan sonra perde arkasında yazılıp çizilip en son taslak tekrar aleni olması açısından buraya taşınır.
verilen tepkinin şiddeti önemlidir bu yüzden tepkisiz kalınmamalı.tepki 3 kişiden de gelse gelmeli.onlarca türk oyuncu mağdur oldu fakat yarın adminler tekrar gelip oyuna baktıklarında başlarını ağrıtacak tek birşey bile olmadığını görecekler.e eşek olana semer vuran çok olur.

samast
Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : Aralık 19, 2010, 10:49:47 ÖS »

sözleşmede türklerin hakkı korunmasa da olur denmiyor.ihmalkarlık varsa io yönetimi suçludur diyor açık bir biçimde.cumadan herkesin sorununu halledip aman türkler de giremesin napalım diyip evlere dağılmak insanlardan tomar tomar para toplayan bir kurum için biraz abes kaçıyor.daha önce de yaşamıştık hepimiz hertürlü siteye giriyorduk imperiaya giremiyorduk birsürü insan perişan oldu cevap olarak sorun bölgesel dendi.türkleri mağdur etmeye iyi alıştılar.biz de sözleşmeyi kabul ettik demeye iyi alıştık.sözleşme,kabul eden 2 tarafın da hakkını korur ama şükür hiç görmedik hakkımızın korunduğunu.o madde sebebiyle değil fakat türkiye'de temsilcilikleri olmaması sebebiyle hakkımızı hukuksal yönden aramak baya zor görünüyor. ve sanırım bu kadar rahat davranmalarının sebebi de bu.ama yine de yapılabilecek şeyler var.bu bilgileri bize veren arkadaş çok zeki ve işini iyi bilen bir avukat ayrıca imperia oyuncusu.gerekli yol göstermeleri yapacaktır zaten konunun aleni kısmı yol haritasını çizme kısmıdır sadece.işi bilen insanları bulduktan sonra perde arkasında yazılıp çizilip en son taslak tekrar aleni olması açısından buraya taşınır.
verilen tepkinin şiddeti önemlidir bu yüzden tepkisiz kalınmamalı.tepki 3 kişiden de gelse gelmeli.onlarca türk oyuncu mağdur oldu fakat yarın adminler tekrar gelip oyuna baktıklarında başlarını ağrıtacak tek birşey bile olmadığını görecekler.e eşek olana semer vuran çok olur.
*rose*
lancasgs
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #57 : Aralık 19, 2010, 10:58:50 ÖS »

s.a arkadaslar bu konuya bizde dahil olmak isteriz td9 selcuklu iltifaki olarak bizde cok magdur olduk bircok kez mail veya mesaj atmamiza karsilik bir kisi bize mesaj atmadi ustune ustun adminler bizi onlara mesaj atmayalim diye banladilar bu forumda cikacak ortak karara iltifak olarak uyacagimizi belirteyim oyunu birakmaksa birakiriz hukiki mucadele ise onada variz artik yeter yumuşak başlı olsak da uysal koyun değiliz.....
mattomay.
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #58 : Aralık 19, 2010, 11:02:24 ÖS »

teşekkür ettim kardeşim.
miarli
Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : Aralık 19, 2010, 11:22:05 ÖS »

bende  selcuklu ıttıfakının lıderı olarak lancags nın soledıklerının arkasındayım her yol bıze uyar d9un en uysal ıttıfakıyız sıfır sorunla bu oyunu zevkıne oynayan bır ıttıfak olarak bu haklı davada herturlu magdurıyetten dolayı ortaya cıkan hak arama  olusumlarına tam destek verıyoruz,,,,,bız vay askerım oldu vay kalem yıkıldı gıbı oyunsal konulardan dolayı asla  sorun cıkartmadık bunlar dogal ama ortada bır ıkıyuzluluk varsa kaldıkı var haksız bır adalet dagılımı var bu oyunda bunada karsıyız daha olmadı oynamayız olur bıter ,,,,
Sayfa: 1 2 3 [4] 5   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!