Imperia Online Turkey  
Nisan 23, 2024, 12:38:46 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: DNS sorunu ve Hukuki Yaptırım  (Okunma Sayısı 13600 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« : Aralık 19, 2010, 11:36:35 ÖÖ »

Bu konunun cuma günü açılması gerekiyordu ve modlar tarafından açılmalıydı.çoğul konuşmaya dilim varmıyor çünkü forumla ilgilenen tek mod olduğunun hepimiz farkındayız.neden bu işe de koşturmuyorsun demek biraz gaddarlık olur.o yüzden tek modumuzu söyleyeceklerimden hariç tutuyorum.nedense yıllardır modlarımız sadece kendini seçenleri hatırlıyorlar.seçilme amaçlarını hemen unutuveriyorlar.modların asıl görevi temsilciliktir.modlar bizim,admin modların temsilcisidir.forumdaki soruyu ben de cevaplarım.asıl görev hakların korunması.cumadan beri hakkımız yeniyor fakat hiçkimsenin umrunda değil.yapacak birşey yok mu?var.1 yıl ilk 20de kalsanız dahi 6 saatlik üretim ve premiuma 1k kredi harcıyorsunuz.1k kredi işin ucuz tarafı.asıl ağır taraf ise uykusuz kalınan geceler ve yediğiniz küfürler.

bu kadar bedel ödeyip hala  adminlerin cuma gününden bozuk bir oyundaki saldırıları açıp evlerine tatil yapmaya gitmesi zorunuza gitmiyorsa diyecek birşey yok yazımın gerisini okumayın.düşünün ki 10 aylık bir emek sahibi oyuna erişemiyor fakat onun can düşmanı tıkır tıkır oynuyor.sonuç ise 10aylık emek+paranın çöp olması.bu konuda suçlu blues değil.blues orada bir çalışan.saldırılar kapansın dediğinde iş bitmiyor.hatırlarsanız daha önceki bir problemde  ben bastırıyorum fakat sonuç alamıyorum siz de mail atın demişti.asıl olay ofisteki şef ya da oyun sahibi yani yetkili kişi.

siz para verip kredi yüklettiğiniz oyuna erişemiyorsanız oyun sahibi sorunu halledip paranızın yanmayacağını garanti etmek zorunda.beğenmiyorsan oynama mantığı yıllar önce tüketici hakları kararnamesiyle çürütüldü.hakkımızı aramak için hukuki yol açık.ben de mağdurum fakat para karşılığı kredi almadım.parasıyla rezil olanlar aşağıdaki oyun sözleşmesininden vereceğim alıntıları okusunlar lütfen:

Alıntı
1.3 Imperia online, Online-oyunları ve diğer hizmet tekliflerini sahip olduğu teknik ve işletme olanakları kapsamında yıllık % 98,0 kulllanılabilirlik ortalaması ile sunmaktadır. Buna Online-oyunların ve diğer hizmetlerin kullanımı esnasında zorunlu teknik nedenlerden veya gerekli bakım çalışmalarından dolayı kesilen veya engellenen, bu sözleşmenin şartlarından dolayı Imperia Online’ın sorumlu olmadığı zamanlar dahil değildir.

9.2.Imperia Online’ın sorumluluğu, hengi hukuki nedenden olursa olsun, ister sözleşmeye dayalı yükümlülük ihlali veya isterse de izinsiz bir eylem olsun, aşağıdaki düzenlemelere göre belirlenir:
9.2.1.Eğer Imperia Online, yükümlülüğe neden olan hizmeti ücretsiz olarak sunuyorsa, o durumda Imperia Online sadece kasıt ve büyük ihmalkarlık hallerinden sorumlu olur.
üstte de gördüğünüz gibi imperia online size şunu diyor.yüzde 98 oranında sorunsuz/kesintisiz bir oyun sunacağız.virgülü yanlış yere koymuşlar sanırım neyse diğer madde de ise hatalarımız olabilir hatalardan sorumlu değiliz ihmallerden sorumluyuz.giriş problemi olduğunu söyleyip saldırıları açıp tatile gitmek ihmalkarlıktır hem de daniskası.bu yüzden imperia online %100 suçludur.pzt. göreceksiniz ki kayıplar iade edilmeyecek.
aynı imperiaonline şöyle de bir madde koymuş.maddenin içeriğinde eğer birisi sizin hakkınıza tecavüz ediyorsa suçlusu sizsiniz eğer biz kendimizi savunmak zorunda kalırsak masraflarımızı ödersiniz gibi bir tabir var.ayrıca sanki çok iyi hizmet veriyorlarmış gibi bide ödemeleriniz gecikirse masraf alırız diye de bir madde koymuşlar.gördüğünüz gibi oyun kurucuları kendinden o kadar emin ki hatayı kabul etmiyorlar.

ne yapılabilire gelince.dava açılabilir.samast şirket avukatıyla konuşacaktı.her ne kadar  birbirimizi sevmeksekte olayın benle alakası olmadığını kavrayıp konuya destek vereceğinden eminim.o iş olmasa bile 30kişi toplanıp ortak bir hesaba 30ar lira göndersek 900 lira eder.dediğim gibi,benim alacağım bir tazminat yok fakat  insanların 1 yıllık uykusuzlukları ve emekleri adminlerin 2 günlük uykuları için heba edilince dayanamadım.gerekli destek toplanmaz ve altı üstü bu bir oyun zihniyetiyle devam edilirse önümüzdeki yıllar boyunca yetkili kişilerin bu ''terbiyesizlikleri'' devam edecektir.
« Son Düzenleme: Aralık 19, 2010, 11:41:09 ÖÖ Gönderen: imperialis » Kayıtlı

0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Aralık 19, 2010, 11:48:52 ÖÖ »

*bravo* *bravo* *bravo* *bravo*

RedArmy01
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Aralık 19, 2010, 11:50:13 ÖÖ »

Alıntı
neyse diğer madde de ise hatalarımız olabilir hatalardan sorumlu değiliz ihmallerden sorumluyuz.giriş problemi olduğunu söyleyip saldırıları açıp tatile gitmek ihmalkarlıktır hem de daniskası.bu yüzden imperia online %100 suçludur

Alıntı
fakat  insanlar 1 yıllık uykusuzluklarının bedelini adminlerin 2 günlük uykuları için heba edilince dayanamadım.gerekli destek toplanmaz ve altı üstü bu bir oyun zihniyetiyle devam edilirse önümüzdeki yıllar boyunca yetkili kişilerin bu ''terbiyesizlikleri'' devam edecektir.
*bravo* *bravo* emeğine sağlık...

Alıntı
o yüzden tek modumuzu söyleyeceklerimden hariç tutuyorum.nedense yıllardır modlarımız sadece kendini seçenleri hatırlıyorlar.seçilme amaçlarını hemen unutuveriyorlar.modların asıl görevi temsilciliktir.modlar bizim,admin modların temsilcisidir.
sorunlarımızı dile getirmekle iş bitmiyor. sorun cozulene kadar bastırmamız lazım.. evet oyuncular bastırıyor ancak forumda.. ama forumda yetkılı yok ? bız konuşuyoruz biz dinliyoruz. :rant: yerimizde sayıyoruz...
tahsin18
NUMARAM DEĞİŞMEDİ HALA 1 NUMARAYIM..!
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

VERECEK CEVABIN YOK SUS VE İTAAT ET!!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 19, 2010, 12:07:37 ÖS »

GÜZEL KONUYA DEĞİNMİŞSİN UĞUR  *ok* O KADAR TRUSTED MEMBER GLOBAL MODERATÖR VAR SORULARI HEP AYNI KİŞİ CEVAPLIYOR DİĞERLERİNİN ONLİNE OLDUĞUNA BİLE ŞÜPHE DUYUYORUM BAZILARI GİZLİ TAKILIYOR(MUŞ) ADMİN HARİÇ DİĞER YETKİLİLERİN GİZLİ TAKILMASI SON DERECE YANLIŞ HELEKİ FORUMA BİLE UĞRAMAYIP HALA RÜTBELİ OLMALARI AYRI BİR YANLIŞ  *pardon*

F.S.M.
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Aralık 19, 2010, 12:11:26 ÖS »

Çok dogru bir tesbit yapmışsın Uğur bende sorun yaşadıgımdan hesapları tatile aldım tlf ile girip zar zor alabildim Sad ve oyuna giremeyp tatile alamıyanlarda var dedigin gibi blues'in elinden fazla birşey gelmiyor sadece 3,5 saat saldırıları durdurabildi   o kadar Sad  modlar konusuna gelince sonuna kadar haklısın biryerden başlamak gerekli en azından form ahalisi olarak bu konuda birlik olmamız gerekir parayı geçtim harcanan emek ve zamanın karşılıgını hiç bir şekilde kimse ödeyemez zaten Sad
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Aralık 19, 2010, 12:13:16 ÖS »

yorumlar için teşekkürler.mod kısmını geçelim arkadaşlar diğer kısımlara yoğunlaşalım.o kısmı yazmamın sebebi modların bizden daha fazla nüfuza sahibi olmaları ve bu özelliklerini kullanmalarının bizim yararımıza olacağını düşünmemdi.sonuçta bize özelden 1 kişi soru soruyorsa onlara 10kişi soruyordur.daha fazla tanışıklıkları vardır oyuncularla.

Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #6 : Aralık 19, 2010, 12:20:52 ÖS »

uğur dostum forumda şuana kadar her yazdına katıldım galiba bu yazdığınıda noktasından virgülüne her şeyine katılıyorum resmen uzakdan krokisini çizmişsin oyunun içeriği oldukca zengin bir konu tbrk ediyorum seni fakat burda konuştuklarımızın boşa olucağından korkuyorum oyunda asıl söz sahibi olan kimseler yine kendi bildiklerini yapıcak gibi geliyor bana bu konuda verebiliceğim her türlü desteği vermeye çalışıcam (+)

nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Aralık 19, 2010, 12:23:19 ÖS »

oyunu oynamıyorum ama her türlü destek veririm .
F.S.M.
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Aralık 19, 2010, 12:23:58 ÖS »

*bravo* *bravo* emeğine sağlık...
 sorunlarımızı dile getirmekle iş bitmiyor. sorun cozulene kadar bastırmamız lazım.. evet oyuncular bastırıyor ancak forumda.. ama forumda yetkılı yok ? bız konuşuyoruz biz dinliyoruz. :rant: yerimizde sayıyoruz...

Bunun  sebebi de açılan konuların 3-5 msj dan sonra ciddiyetinin kaybolması ve konunun amacından sapması sonucu oldugu kanatindeyim sorular oyun hataları kısmında  açılan konularda genelde geyik muhabbetleri yapılmaya başlıyor buna biraz daha özen itina gösterirsek modlarda konuları sayfalarca okumak zorunda kalmazlar sorun hata varmı diye Sad

Not: polemige girmek için degil genelde hepimiz yapıyoruz  konu amacından sapmasın en kısa zamanda p.tesi günü samast arkadaşımız avukat ile görüşüp bizlerle paylaşırsa yapmamız gerekenleri izleyecegimiz yolu da biliriz
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Aralık 19, 2010, 12:29:08 ÖS »

sağol gio *rose* ciddi bir tepki verebilirsek sonuç alamasak bile bu şekilde umursamaz davranmalarını ve bize saygısızlık etmelerini önleyebiliriz en azından.

airman_01
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Aralık 19, 2010, 12:32:23 ÖS »

şu anda oyua gırıste  sadece turkıye kısmında sorun var dığer ulkelerde sorun yok bu yuzden de oyunu durdurmadılar ve mesaı  bıtıncede pasa pasa evlerıne gıttıler  kahvelerini içtiler noel hazırlıklarına devam ettıler eglendıler gulduler . pazartesı olunca bı zahmet gelıp bakacaklardır neler olmus dıye

sonrada yaa turkler gene oyuna gırememiş  cok uzulduk yaa dıyıp yenı kahvelerını alıp aralarında sohbete baslıyacaklardır. bundan emın olabılırsınız kısaca olan olacak kalan saglar oyuna devam edecekler bu dongude yıllardır oldugu gıbı aynı sekılde devam edecektır.

dun blues konu acmıs  oyuna gıremeyenler problemlerını yassın dıye sonrada kendınce cozum sunmus  bakmıs olacak gıbı degıl evde kahvesı sogumus banene demıs kahvemı onemlı oyuna gıremeyen turkler mı onemlı deyıp evının yolunu tutmustur.

Bana kalkıp kımse bluesı savunmasın  madem bu oyundan sorumlu admın sorunu cozdurene kadar  vaya sorun cozlulene kadar işinin basında olmalıydı.
Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #11 : Aralık 19, 2010, 12:38:19 ÖS »

şu anda oyua gırıste  sadece turkıye kısmında sorun var dığer ulkelerde sorun yok bu yuzden de oyunu durdurmadılar ve mesaı  bıtıncede pasa pasa evlerıne gıttıler  kahvelerini içtiler noel hazırlıklarına devam ettıler eglendıler gulduler . pazartesı olunca bı zahmet gelıp bakacaklardır neler olmus dıye

sonrada yaa turkler gene oyuna gırememiş  cok uzulduk yaa dıyıp yenı kahvelerını alıp aralarında sohbete baslıyacaklardır. bundan emın olabılırsınız kısaca olan olacak kalan saglar oyuna devam edecekler bu dongude yıllardır oldugu gıbı aynı sekılde devam edecektır.

dun blues konu acmıs  oyuna gıremeyenler problemlerını yassın dıye sonrada kendınce cozum sunmus  bakmıs olacak gıbı degıl evde kahvesı sogumus banene demıs kahvemı onemlı oyuna gıremeyen turkler mı onemlı deyıp evının yolunu tutmustur.

Bana kalkıp kımse bluesı savunmasın  madem bu oyundan sorumlu admın sorunu cozdurene kadar  vaya sorun cozlulene kadar işinin basında olmalıydı.

abi bluesin elinden gelen bir şey yokki napsın adam bütün hafta sonunu bizle geçirse ne olucak ordaki insanlara anlatamıyor , anlamıyorlar daha doğrusu elinden geleni yapıyor saten bu olay onun yetkisini aşıyor aşmasa hal olur diye düşünüyorum ama diyerlerinin pek bizi taktını bende düşünmüyorum yasal bir hakkımız olmadıkça takılmayız ve o hakkıda kullanmamız lazım sonucu bekliyoruz hepimiz ....

imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Aralık 19, 2010, 12:39:35 ÖS »

int. forumda  başlık bile açılmamış hiç.ben sorunu genel sanıyordum.artık bölgesel de diyemezler sorun ülkesel diyip geçiştirmeye çalışacaklar.

tahsin18
NUMARAM DEĞİŞMEDİ HALA 1 NUMARAYIM..!
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

VERECEK CEVABIN YOK SUS VE İTAAT ET!!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Aralık 19, 2010, 12:44:18 ÖS »

abi iyi doğru söylüyorsunda şu konuda katılmıyorum sana bluesle ilgili bir durum yok ortada. o burada olsada hiçbirşeyin değişeceğini sanmıyorum programcılar tatil yapıyor ve bu hatayı düzeltecek kişide programcılar  *pardon*

airman_01
Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Aralık 19, 2010, 12:45:33 ÖS »

eğer elınden gelen buysa bırakacak bu ısı  eğer sorumlu oldugun ınsanlara yeterı kadar yardımcı olamıyorsan benden bu kadar dıyeceksın su anda turkıye avrupadakı en buyuk pazarlardan bırı ama malesefkı bırkısının cıkaracagı kadar gurultu bıle cıkartamıyoruz  hala anlamıyorsunuz eğer bu sorun bulgar ulkesınde olmus olsaydı su anda tum oyunlar tatıl edılmıstı. ve ımperi yonetımı full mesaı yapıyor olucaktı.

bız hala bırbırımızle ugrasmaya devam edelım .
Sayfa: [1] 2 3 ... 5   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!