Imperia Online Turkey  
Nisan 19, 2024, 06:16:29 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: 200.000 Nüfus limiti hk.  (Okunma Sayısı 4774 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
RedAlert3
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Kasım 26, 2010, 01:14:30 ÖÖ »

merhaba arkadaşlar,

Şuan ana eyaletim 200.000 sınırında ve bunu yükseltmek için birşey yapılabilirmi? Ayrıca binalarda odun,demir ve taşın seviyelerini yükseltmek üretimi arttırırmı? bu nüfus limitine etki edermi?

saygılar,

Red Alert
ankara-cengiz
_YOZGATLI_
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

made in TÜRKİYE

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Kasım 26, 2010, 02:09:17 ÖÖ »

merhaba arkadaşlar,

Şuan ana eyaletim 200.000 sınırında ve bunu yükseltmek için birşey yapılabilirmi? Ayrıca binalarda odun,demir ve taşın seviyelerini yükseltmek üretimi arttırırmı? bu nüfus limitine etki edermi?

saygılar,

Red Alert
göçebe oynuyosan 200,000 limit son başka gitmiyor..taş,odun bunların etkisi olmaz nüfusa sağlık ve çiftlik etki eder..bildiğim budur

güzeli güzel yapan edeptir,edep ise güzeli sevmeye sebeptir..¨★★ •º°”˜¨ ★:^ ¨˜”°º• ★YOZGATLI★★•º°” ˜¨ :^ ¨˜”°º• ★★
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 26, 2010, 09:00:14 ÖÖ »

merhaba arkadaşlar,

saygılar,

Red Alert

Göçebe ırkının nüfus limiti 200.000 ile sınırlıdır. Maalesef Arttırmanın başka bir yolu yok.

Üretimi arttırmak için ise imalathanelerin içine işçi yerleştiremediğin sürece seviye arttırmanın bir anlamı kalmıyor. İttifak araştırmasından üretim artırmak başka bir yolu.... Smiley

200.000 limitinin bir dezavantajı da; Eyaletler limitini doldurduğu vakit gelen göç üste ilave olmuyor. Ya da 5 eyaletten 2 si limitini doldurmuş 3 tanesi nüfusa devam ederken göç gelirse; Göç miktarı 3 e değil yine 5 e bölünerek eyaletlere dağılıyor. Smiley

Cool

Cool
« Son Düzenleme: Kasım 26, 2010, 09:30:25 ÖÖ Gönderen: sertan1973 » Kayıtlı

TD 2 - Diyar 23 - 10.01.2009 NET DEĞER LİDERİ
RedAlert3
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Kasım 26, 2010, 09:38:40 ÖÖ »

Göçebe ırkının nüfus limiti 200.000 ile sınırlıdır. Maalesef Arttırmanın başka bir yolu yok.

Üretimi arttırmak için ise imalathanelerin içine işçi yerleştiremediğin sürece seviye arttırmanın bir anlamı kalmıyor. İttifak araştırmasından üretim artırmak başka bir yolu.... Smiley

200.000 limitinin bir dezavantajı da; Eyaletler limitini doldurduğu vakit gelen göç üste ilave olmuyor. Ya da 5 eyaletten 2 si limitini doldurmuş 3 tanesi nüfusa devam ederken göç gelirse; Göç miktarı 3 e değil yine 5 e bölünerek eyaletlere dağılıyor. Smiley

Cool

Cool

Açıklamalar için teşekkür ederim, işin ilginçi nüfus kotası dolan eyaletlerin hakkını diğer eyaletlere ilave edilse güzel olur, bana göre bu oyunda düzeltilmesi gereken bir durum...Üretimi ittifak araştırmalarında yukarılara çekmek sorun değil, ayrıca bir soruma net cevap verilmedi binalarda odun, demir ve taş seviyesini yükseltmenin bir anlamı varmı yoksa boşuna maden harcamayalımmı?
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Kasım 26, 2010, 09:59:58 ÖÖ »

Cool

Yukarıda yazmıştım onu da... Smiley Net puan değerini yükseltmekten başka bir faydası olmaz....

Cool

RedAlert3
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Kasım 26, 2010, 10:15:02 ÖÖ »

Yukarıda yazmıştım onu da... Smiley Net puan değerini yükseltmekten başka bir faydası olmaz....

Cool

Teşekkürler, ama ilginç bir durum Smiley bence nüfus limitine acil bir çözüm bulunmalı mesela nüfusu kredi kullandığın sürece yükseltebilme uygulaması olabilir...veya benzeri...
RedArmy01
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Kasım 26, 2010, 02:11:02 ÖS »

abı 200 bın oldu da düşmüyormu  Huh? benım kı 200 bın oldukdan sonra 150 bıne kadar düitü  Grin
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Kasım 26, 2010, 02:14:51 ÖS »

abı 200 bın oldu da düşmüyormu  Huh? benım kı 200 bın oldukdan sonra 150 bıne kadar düitü  Grin

sen onu bunu bırak da altını kurtar bakalım biraz.....  Lips Sealed

Cool

RedArmy01
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Kasım 26, 2010, 02:17:46 ÖS »

sen onu bunu bırak da altını kurtar bakalım biraz.....  Lips Sealed

Cool
bıraktım ben oyunu abı o altın duzelırmı  Grin ne guzel ıyı gıdıyordu herşey demırlerı satıp altını dengelıyordum odunu 1.4 den satıcagıma 2.4 yapmışım 48 saat kitlendi tıcaret haliyle -600 bını buldu  Grin ıtttıfagınız gelışsın bıraz yapcak bısı yok  *pardon*
ankara-cengiz
_YOZGATLI_
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

made in TÜRKİYE

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Kasım 26, 2010, 07:35:06 ÖS »

göçebelerdeki 200,000 nüfusun avantajları= yan eyaletlerden hiç asker basmadan sadece ana eyaletten şimdiye kadar 60,000 asker basmışım nüfus yine 200,000 kırmızıda Smiley ana eyaletten hafif basıp yan nüfusları çok rahat yükseltmek mümkün sağlık çiftlikle uğraşmadan çünkü ana eyalet çok çabuk kendini yeniliyor..
not=mutluluğunuz süper olmalıki nüfusunuz göç etmesin..siz göç almalısınız ben günde ortalama 4-5 bin göç alıyorum buda kurtarıyor nüfusu..

güzeli güzel yapan edeptir,edep ise güzeli sevmeye sebeptir..¨★★ •º°”˜¨ ★:^ ¨˜”°º• ★YOZGATLI★★•º°” ˜¨ :^ ¨˜”°º• ★★
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Kasım 26, 2010, 10:36:34 ÖS »

göçebelerdeki 200,000 nüfusun avantajları= yan eyaletlerden hiç asker basmadan sadece ana eyaletten şimdiye kadar 60,000 asker basmışım nüfus yine 200,000 kırmızıda Smiley ana eyaletten hafif basıp yan nüfusları çok rahat yükseltmek mümkün sağlık çiftlikle uğraşmadan çünkü ana eyalet çok çabuk kendini yeniliyor..
not=mutluluğunuz süper olmalıki nüfusunuz göç etmesin..siz göç almalısınız ben günde ortalama 4-5 bin göç alıyorum buda kurtarıyor nüfusu..

valla bende mutluluk 120 de olduğu halde paso nufus kaybediyorum Smiley Bence bu oyunda nufus kaybı kiminle eşleştiğine göre değişiyor. Puan yükseltirsem muhtemelen gene nufus gelmeye başlayacak Smiley
ankara-cengiz
_YOZGATLI_
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

made in TÜRKİYE

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Kasım 27, 2010, 12:40:23 ÖÖ »

valla bende mutluluk 120 de olduğu halde paso nufus kaybediyorum Smiley Bence bu oyunda nufus kaybı kiminle eşleştiğine göre değişiyor. Puan yükseltirsem muhtemelen gene nufus gelmeye başlayacak Smiley
bu oyun ilgi istiyor sen kaçgündür oyuna bakmıyorsun ..oyuna bak ilgilen festival yap şarkı söyle bişeyler yap işte Grin bak nasıl göç edecek millet sana Wink

pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Kasım 27, 2010, 07:56:59 ÖS »

bu oyun ilgi istiyor sen kaçgündür oyuna bakmıyorsun ..oyuna bak ilgilen festival yap şarkı söyle bişeyler yap işte Grin bak nasıl göç edecek millet sana Wink

kafaya oynayamadığım oyun, oyun değildir benim için Smiley öğrenmek için öylesine duruyorum bakalım daha ne kurallar eklenecek diye bakıyorum yoksa oyunu çoktan bıraktım Smiley takılıyoruz işte Smiley
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!