Imperia Online Turkey  
Nisan 25, 2024, 03:55:54 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Onur puanındaki çelişkili durum...  (Okunma Sayısı 2713 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
_JuSTuS__
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

_Optimus___justus_

Üyelik Bilgileri Site
« : Eylül 17, 2007, 06:25:52 ÖS »

Ben onur konusuna da değinmek istiyorum çünkü oyunu bu konuda da hatalı buluyorum...şimdi şöyle,bilindiği gibi oyunun başlarında ve ortalarındaki savaşlarda 3 çarpılara saldırırken (en düşük puanlısında) 20 onur kaybederiz ve savaşı kazanmamız halinde ise sadece 2 onur kazanabiliriz...bu durum uzun bir süre böyle olur...sonra oyunun ilerlediği zamanlarda seçkinlere geçildiğinde ve ordular çok kalabalıklaştığında 3 çarpılara saldırırken yine aynı şekilde 20 onur kaybederiz ama bunun karşılığında kaybettiğimizden çok daha fazla onur kazanabiliriz...şimdi ben oyun tasarımcılarına soruyorum bizim savaşlarda daha fazla onur kazanmak için illaki kalabalık bir orduya sahip olmamız mı gerekiyor ? onurun ölçütü bu mudur ?yani oyunun başlarında 3000 kişilik bir orduyla 2000 kişilik bir orduyu yendiğimizde (ki bu savaş zordur) sadece 2 onur kazanıyoruz da ,oyun ilerlediği zamanlarda kalabalık ordumuzla-misal- 100000 kişilik orduyla 40000 kişilik orduyu yendiğimizde (ki bu savaş daha kolaydır) neden çok fazla onur kazanıyoruz ? bu kadar fazla onuru haketmemize neden olan sebep nedir ? ben bunun cevabını bulamadım zaten bunun mantıklı bir açıklaması olduğunuda sanmıyorum...yani oyun onur bakımından büyük ölçüde hatalıdır ve düzeltilmelidir...neden büyük ölçüde dedim onu da açıklayayım...şimdi ben kendimden örnek vereyim...ben şu anda bir diyarda net değerde açık ara birinciyim ve güçlü ekonomim ve yoğun nufusum sayesinde bu fark daha da açılacak...ve oyun daha 1. ayında... yeni kural değişiklikleriylede seçkinlere geçmek eskisinden çok daha geç bir zamanda olacak...neden bundan bahsediyorum...çünkü,ben şu anda savaşmak istesem 2 çarpıda sadece 30 oyuncuyu görüyorum ve harita biliminide abartacak kadar oyun ilerlemedi, yani anlatmak istediğim bu yeni online kuralınında devreye girmesiyle (ben ordumu gönderdiğimde kişi online olabilir ve onur puanların boşa gidecek olabilir) benim savaşmam çok güç bir hale geldi...eğer oyunun bu hatası düzeltilirse yani onur kalabalık ordular olduğu zaman fazla alınmadığında,savaşın zorluğuna göre bu onur puanı ayarlaması yapıldığında oyun,oyunu iyi bilenler için daha oynanabilir bir hale gelecektir...ben şahsen bu durumun böyle olmasından dolayı savaşlarımı seçkinleri çıkartıncaya kadar ( yeni kurallarla şövalye 14 zırh gerektiriyor) ertelemek zorunda kaldım...ve oyun maalesef iyi oyuncuları yine ekonomi yapmaya zorunlu kılmaktadır...oyun tasarımcılarının bu durumu düzeltmek istedikleri yeni kurallardan açıkça anlaşılıyor...eğer bu konuda önemli bir düzeltme daha yapmak istiyorlarsa, onur puanında ki bu çelişkili durumu da mutlaka düzeltmeliler diye düşünüyorum...oyun tasarıncılarına duyurulur...
imperialı
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Eylül 18, 2007, 09:57:40 ÖÖ »

ben diyar 4 de oynuyorum henüz bahsettiğin kurallar burada uygulanmadı ama uygulansaydı yani senin anlattığın gibi olsaydı herhalde bırakırdım.çünkü oyunun amacı ve hevesi bitmiş olurdu. ama değişeceğini sanmıyorum aksine her yenilik özellikle yeni oyuncuları oyundan soğutmak amacında.oyunun dünyadaki popularitesi artmış ve aşırı yüklenmeden dolayı server hataları başlamış diye duydum.o yuzden biraz zorlaştırarak zayıfların oyundan çabuk düşmesini düşünüyor olmalılar.   :-\
memat
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Eylül 23, 2007, 07:20:42 ÖS »

Alıntı
...Yani oyunun başlarında 3000 kişilik bir orduyla 2000 kişilik bir orduyu yendiğimizde (ki bu savaş zordur) sadece 2 onur kazanıyoruz da ,oyun ilerlediği zamanlarda kalabalık ordumuzla-misal- 100000 kişilik orduyla 40000 kişilik orduyu yendiğimizde (ki bu savaş daha kolaydır) neden çok fazla onur kazanıyoruz ?...

Onur ne kadar askerin çarpıştığı ile alakalı değil ne kadar askerin öldüğü ile alakalıdır. Yani sen 2000 ile 3000 askeri çarpıştırırsan kayıp verdiğin asker sayısı az olacaktır. Fakat 100000 ile 40000 kişilik bir ordu çarpışırsa ilk baştaki gibi asker sayısı az olmayacak yani çok daha fazla asker ölecektir. Buda senin onurunun artmasına sebep olacaktır. Onur savaşlardaki başarına bakılarak değil ne kadar askeri kayıp veriğine bakılarak hesaplanır.
GencKaptan
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 26, 2007, 09:53:16 ÖS »

ewet bu konuda tamamen memat a katılıyorum onur zor savasların mükafatı değil..asker kayıplarıyla alakalı bir değerlendirmedir. zaten bu Tüurkçe oyun klavuzunda da yazıyor.
_JuSTuS__
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

_Optimus___justus_

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #4 : Ekim 10, 2007, 09:58:29 ÖS »

arkadaşlar ben zaten sizin söylediğinizi yukarıdaki yazımda söyledim...ama benim amacım oyun kurallarının ne olduğunu söylemek değildi ki...ben ne demişim yazımda ,sizin söylediğinizi söylemişim,yani bu kurallar böyle demişim ama değişmesi gerektiği hakındada ayrıntılı bir şekilde açıklama yapmışım,ama siz yazımı anlamamışınız galiba,tekrar okuyun,bana hak vericeksiniz...
GencKaptan
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ekim 11, 2007, 01:27:29 ÖÖ »

arkadaşlar ben zaten sizin söylediğinizi yukarıdaki yazımda söyledim...ama benim amacım oyun kurallarının ne olduğunu söylemek değildi ki...ben ne demişim yazımda ,sizin söylediğinizi söylemişim,yani bu kurallar böyle demişim ama değişmesi gerektiği hakındada ayrıntılı bir şekilde açıklama yapmışım,ama siz yazımı anlamamışınız galiba,tekrar okuyun,bana hak vericeksiniz...

Evet yukarıdaki yazındaki söylediklerini söyledik bizde..bence sen tekrara oku bizim yazdıklarımızı gayet kısa ve anlaşılır...senin dediklerini aksini söyleyen yokki.. yazdıklarına katıldık sadece. en son yazan kişinin altında çıkacağından mesajım o yuzden memat a katılıyorum demişim.. sanada katılıyorum çünkü mematla aynı şeyi söylüyorsunuz Wink
kartal
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ekim 29, 2007, 03:22:42 ÖÖ »

Bu öneriyi daha da genişletmemiz gerekiyor bence. Mesela ''onur'' un nasıl kazanılacağı yada kaybedileceği hususunda. Gerçekten çok fazla askerimizin öldüğü savaştan mı daha fazla onur alacağız yada çok az askerin kaybedildiği savaşta mı? Belki de onur sistemini bu şekilde ayarlamalarının sebebi, ''denk yada ona yakın güçteki'' ordulardan kazanan tarafın kaybettiği asker miktarı, verdiği büyük mücadeleyle kazandığı saygınlıktır. Bunun için çok fazla ordu kaybetmekte mantıksız geliyor açıkçası. Daha oyunun başlarında da böyle zor mücadele ve kanlı savaşlara rağmen çok az onur puanı alıyoruz.  Bence bunun bir oranı olmalı. Yani kendimizden ölen askerlerin, toplam asker oranına göre saygınlık yani onur kazanmalıyız. İnanıyorum bu onur konusunda epey bir yol alabilir ve oyunda bu konuda değişiklik yapılmasını sağlaya biliriz.
aslan361
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ekim 30, 2007, 07:55:56 ÖS »

ewt katılıyorum
akbaba
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ocak 27, 2008, 02:37:02 ÖS »

merhaba herkese iyi oyunlar.
Bende onur konusunda arkadaşlara katılıyorum. çok asker kaybedilerek onur kazanmak mantıksız geliyor. tamam şuanda oyunun kuralları dahilinde ama bana etik gelmiyor. yani düşünün 3x inize saldırırken onur kaybedersiniz bunu geri kazanmak için göndereceğiniz hafif askerler sayesinde kaybettiğiniz onuru geri kazanmış olursunuz. bu durum 3x caydırıcılığını ortadan kaldırmaktadır. birde hafif askerlerin çok sayıda basılıp orudunun yanında savaşa gönderilmesiyle
madalya şansını arttırma yoluna gidiliyor ki buda etik olmayan bir durum. yani  madalya hakkedilmiş değilde satınalınmış oluyor.bu durumun düzeltilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!