Imperia Online Turkey  
Nisan 24, 2024, 01:15:47 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Fetih Çağı  (Okunma Sayısı 1891 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
atıl
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Kasım 13, 2010, 10:18:02 ÖS »

Yeni versiyonu gerçekten çok beğendim emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Benim görüş açımdan yeni versiyon çok iyi kurgulanmış , konfigre edilmiş ve en önemlisi müthiş bir emek verilmiş. Oyunun artık oynamaya değer bir hale dönüştüğü ve diğer oyunlar arasında sıyrılıp çok seçkin bir yere oturacağını düşünüyorum.Şu haliyle hileye daha az kapı açacağını  umuyorum. Oyuncuların görüşlerini dikkate alıp uygulamaya çalıştıkları için İ.O. teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: Kasım 13, 2010, 10:25:29 ÖS Gönderen: atıl » Kayıtlı
nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Kasım 13, 2010, 10:26:07 ÖS »

baharat yolu da var hayallerin gerçek oldu  Grin Grin
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Kasım 14, 2010, 11:14:22 ÖÖ »

Yeni versiyonu gerçekten çok beğendim emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Benim görüş açımdan yeni versiyon çok iyi kurgulanmış , konfigre edilmiş ve en önemlisi müthiş bir emek verilmiş. Oyunun artık oynamaya değer bir hale dönüştüğü ve diğer oyunlar arasında sıyrılıp çok seçkin bir yere oturacağını düşünüyorum.Şu haliyle hileye daha az kapı açacağını  umuyorum. Oyuncuların görüşlerini dikkate alıp uygulamaya çalıştıkları için İ.O. teşekkür ederim.

*rose*

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
blues
Turkish forum admin and
Community Manager
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Kasım 15, 2010, 09:43:47 ÖÖ »

IO ekibi adına teşekkür ediyorum. Versiyonu beğendiğin için sevindim.
Bana her zaman yardım eden TR forumu modları ve fikirlerini paylaşan tüm forum üyelerine çok teşekkür ediyorum.

Şikayet ve sorularınızı support_tr@imperialsupport.org mail adresine gönderebilirsiniz.
ankara-cengiz
_YOZGATLI_
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

made in TÜRKİYE

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Kasım 15, 2010, 10:53:05 ÖÖ »

evet katılıyorum kardeş sana.bende zevkle oynuyorum, acaba io gibi türk diyarları açılacakmı yoksa int diyar olarakmı devam edecek ,her oyunda olduğu gibi bu oyundada elbette eksik olan yerler var onları forumda yazıyoruz bu yazılarımıza olumlu olumsuz bir yanıt alırsak daha güzel çözüm bulur ve güzelleştiririz oyunu diye düşünüyorum.. *rose*

güzeli güzel yapan edeptir,edep ise güzeli sevmeye sebeptir..¨★★ •º°”˜¨ ★:^ ¨˜”°º• ★YOZGATLI★★•º°” ˜¨ :^ ¨˜”°º• ★★
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Kasım 15, 2010, 11:24:35 ÖÖ »

madem versiyonla ilgili tebrikler var bencede fena değil ama çok eksikler var bence. Oyun esnasında heryerden heryere erişmek mümkün olmalı atıyorum mesajmı geldi mesajı gönderenin üzerine tıklayıp profiline profilindeki bir düğmedende haritasına falan ulaşabilmeliyim. Aynısı savaş raporlarında da olmalı adamın birisi size saldırmış. Ben o saldıran oyuncuyu oyuncularda aramadan direk saldırı raporundaki ismine tıklayarak profilinden saldırı gönderebilmeliyim.

Sayın blues,
Oyun için şu eklemelerin yapılmasını önerirseniz çok memnun olurum.
1. Profilde saldırı, casusluk, eyalet haritası,mesaj gönder gibi simgeler konulsun
2. Oyuncunun ismine nerde tıklarsak tıklayalım profiline ulaşabilelim.
3.Hesap makinesinde bir hesaplama yaptığımızda yaptığımız hesaplama kapatım yeniden girdiğimizde duruyor fakat değişiklik yapamıyoruz tekrardan değerler girmek zorunda kalıyoruz. Savaş simülesindeki hesaplanmış değerleri direk hesap makinesine aktaran bir tuş olsun

Şimdilik bunlar var aklımda ...

blues: tamam teşekkürler. öneriler iletilecek
« Son Düzenleme: Kasım 15, 2010, 11:51:03 ÖÖ Gönderen: blues » Kayıtlı
RedArmy01
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Kasım 15, 2010, 03:10:19 ÖS »

madem versiyonla ilgili tebrikler var bencede fena değil ama çok eksikler var bence. Oyun esnasında heryerden heryere erişmek mümkün olmalı atıyorum mesajmı geldi mesajı gönderenin üzerine tıklayıp profiline profilindeki bir düğmedende haritasına falan ulaşabilmeliyim. Aynısı savaş raporlarında da olmalı adamın birisi size saldırmış. Ben o saldıran oyuncuyu oyuncularda aramadan direk saldırı raporundaki ismine tıklayarak profilinden saldırı gönderebilmeliyim.

Sayın blues,
Oyun için şu eklemelerin yapılmasını önerirseniz çok memnun olurum.
1. Profilde saldırı, casusluk, eyalet haritası,mesaj gönder gibi simgeler konulsun
2. Oyuncunun ismine nerde tıklarsak tıklayalım profiline ulaşabilelim.
3.Hesap makinesinde bir hesaplama yaptığımızda yaptığımız hesaplama kapatım yeniden girdiğimizde duruyor fakat değişiklik yapamıyoruz tekrardan değerler girmek zorunda kalıyoruz. Savaş simülesindeki hesaplanmış değerleri direk hesap makinesine aktaran bir tuş olsun

Şimdilik bunlar var aklımda ...

blues: tamam teşekkürler. öneriler iletilecek
önerilerin güzeş ancak 3. yu daha da gelıstırebılırız.. senın dedıgının yerıne ılk zamanlar casusluk kısmında sımule et butonu var ? onu kaldırmışlar tekrar koyulsun. bırdaha yazmıyalım bır saat.. adama casus gonderdıgımızde raporda gerı cek felan war oraya saldır-sımule et konulmalı..
2. olarak : öbür diyarlardaki gibi bir sıralama yapılsın. yani sıralamayı tıkladıgımızda yakınlıkdan uzaklıga dogru oyuncular sıralansın 2x-3x-4x-5x  butonlarıda olsun...
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Kasım 15, 2010, 11:10:27 ÖS »

ben yeni versiyonu pek beğenmedim.ama ne yalan söyliyeyim oyuncuların istekleri doğrultusunda değişiklik yapılıyor olması bana umut veriyor.versiyon son halini aldığında bir daha denemek lazım.ben eleştiri yapıcam biraz:
1-ırklar arası çok fazla dengesizlik var.bunu uzun uzun tartışmaya gerek yok ilk 40a bakan anlar demek istediğimi.1 tane bile imperians yok.
2-ırklar arası en büyük fark ve dengesizlik çiftlik bence.diyarın ilerleyen günlerinde imperians avantajlı olacak gibi görünse de diyarın başındaki dengesizlik yüzünden diyarın son günleri göçebeler arasında geçecek galiba.imperiansların geri kalmasının sebebi hem askerin hem evlerin hem de çiftliğin çok fazla odun istiyor olması.odun kesinlikle yetişmiyor.imperialılar 3binalara 2 askere odun yatırıyorsa göçebeler 5ini de askere yatırıyor.
bu da savaşta büyük fark yaratıyor.imperialılar göçebelere göre 2 kat daha güçlü fakat asker basma hızı açısından en az 5-6 kat daha zayıf kalıyorlar.bu da oyun başında kaynak toplamaktan tutun da yan eyaletleri koçbaşı sayesinde kayıpsız sömürmeye kadar birsürü alanda göçebelere avantaj sağlıyor.
3-merkezi yönetimi erken açmak ortalamayı düşürdüğü için nüfus göçüne sebep oluyor.full mutluluk olduğu halde günlerce 2bin'er nüfus kaybı yaşadım.bu da oyuncuları eko yapmaktan soğutuyor.
4-imperialılarda ana eyalete 100k çiftlik bonusu veriliyor fakat ana eyalet değişince bonus da yeni eyalete kayıyor.yani dağları box yapıp ana eyaleti oraya taşıdığınızda eski eyaletinizde 100binlik bir çiftlik açığı dağlarda ise 40k nüfusa 100binlik kapasite oluşuyor.
5-savunma yaparken kuşatma silahları da hasar alıyor.saldırırkende alıyorlar.yani 2bin mancınık basıp kalede bırakamıyorsunuz.askeri kaçırırken mancınıkta eklemek zorundasınız.kazandığımız savaşta bile 2-3yüz mancınık kaybedeceğiz anlaşılan.ve 100 mancınık basabilmek için 20 seviye kuşatma atölyesi basmak gerekiyor.
6-bir eyaleti köleleştirmenin hiçbir artısı yok.köleleştirdiğiniz eyaletin kölesi oluyorsunuz.vergiyi yükseltince mutluluk çok düşüyor bu yüzden hiçbir gelir elde edemediğiniz gibi ilhak etmek için de festivaller düzenlemek gerekiyor günlerce.
7-savaş süreleri çok fazla.
8-kaleler avantajını çok çabuk kazanıp kaybediyorlar.herkes hem üretip hem topladığı için hemen kaleyi basıyor.etkiye tepki olarak asker basımları da hızlanıyor.yani programcıların demek istediği ''meydana asker koyacaksın.''hatta geri çekilin de olmadığını düşünürsek ''meydana yenilmeyecek bir ordu koyacaksın.''

bunlar şuan aklıma gelenler.bunlara bakarak bu versiyonun strateji değil savaş oyunu olduğu söylenebilir.yeni düzenlemeler yapılsa da versiyon savaş merkezli kalmaya devam edecektir diye düşünüyorum.ama bana kalırsa 8.aydan sonra ittifak savaşından başka birşeyin olmayacağı bir diyar için eko yapmak bu kadar zorlaştırılmamalıydı.
bu versiyonda en çok beğendiğim ve eski versiyona da uygulanmasını arzu ettiğim 2 özellik ise yükleri anında nakledebilmemiz ve ittifak bağışı sistemi.hazineci hesap sorununu çözmüş io.darısı bakıcılığın başına.gerçi onla da ilgili bir düzenleme yapılmış ama işe yarayacağını sanmıyorum.

RedArmy01
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Kasım 16, 2010, 08:32:39 ÖÖ »

ben yeni versiyonu pek beğenmedim.ama ne yalan söyliyeyim oyuncuların istekleri doğrultusunda değişiklik yapılıyor olması bana umut veriyor.versiyon son halini aldığında bir daha denemek lazım.ben eleştiri yapıcam biraz:
1-ırklar arası çok fazla dengesizlik var.bunu uzun uzun tartışmaya gerek yok ilk 40a bakan anlar demek istediğimi.1 tane bile imperians yok.
evet buna bende katılıyorum.. goç ebeyım ama ımperıalı ya dalmak ıstedıgımde 150 okcuya 400 gıbı bır asker kaybedıyorum asker güçleri çok farklı...  *xxx*
RedAlert3
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Kasım 16, 2010, 10:19:06 ÖÖ »

Daha önce bir takım strateji oyunlarını oynamış biri olarak şunları söyleyebilirim;

- Oyunun genel anlamda beğenmekle beraber eksiklerininde olduğunu söyleyebilirim...
- Oyunda ordunun saldırma hızının son değişiklikle en yakın yere ulaşması 40 dakika gelmeside 40 dakika bu çok yanlış bir uygulama ve süre kısaltılmalı veya harita bilimine bırakılmalı...Adam emek vermiş harita bilimini 7 yapmış sen hala en yakın yere 40 dk ile gidiyorsun...Bunu kaldırmalılar...836 mesafe birine ordu göndereyim dedim adama ordunun ulaşma saati 6 saat civarı birde bunun geri dönüşüyle oyunda saldırmak nafile olur...Bu kadar uzun sürelerle oyunda hiçbirşey yapılamaz bence...Çok uzaktaki sağlam ordusu olan etrafında haikimiyet kurduktan sonra uzak yerlere ordu yollamayı deneyecek buda ayrı bir ilginç durum...Bu konuda HAKKANİYETLİ ve ADALETLİ bir çözüm üretmeleri gerekir oyun kurucularının...
- Oyunda ittifak araştırmalarını yüksek tutmamıza rağmen, örnek olarak ağır süvaride zırh 8 isterken , benim araştırmalarım 7, + 1 ittifak araştırmasını kabul etmiyor illa 8 i basacaksın diyor...burasıda ilginç ve bana göre anlamsız...Neden o zaman ittifak araştırması yapılmakta?
- Oyunda size saldıran kişinin gelmesini görmekle beraber geri dönüşünüde görmek gerekir ileride önüne ordu çekmek oyuna ayrı bir heyecan katacaktır tabi bu ittifak arkadaşlarına mahsus bir şekilde yapılabilir...Süper bir fikir bence Smiley

İlk izlenimlerim bunlar, gözüme çarpan çarpıklıkları gördükçe  iletmeye devam edeceğim...

saygılar,

Red Alert
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!