Imperia Online Turkey  
Nisan 26, 2024, 02:34:19 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 4   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: V5 Oyun Başı Stratejisi  (Okunma Sayısı 16857 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 19, 2010, 02:13:31 ÖS »

Görevleri kesinlikle tamamlamanızı öneriyorum çünkü verdiği ödüller çok iyi.görevler bittikten sonra v4ün aksine araştırma ağırlıklı bir oyun değil askeri ağırlıklı bir oyun oynamamız gerekiyor.sebebini kısaca açıklamak gerekirse bu versiyonda ele geçirdiğimiz kaynaklar altına çevrilmeden geliyor.bu en önemli sebep.diğer sebep ise sağlık basmak için gereken altın miktarını yüksek vergi koymadan elde edemememiz.yüksek vergi yüzünden kaçan nüfus sağlıkla elde ettiğimiz avantajı bozuyor ve sağlık basmayanlar daha çabuk gelişiyor.

İlk yapmamız gereken kılıçlı ağırlı bir ordu kurmak.çünkü görev sayesinde zaten her kalede 25 okçu var.200 kılıçlı 100 mızraklı 50 okçu gibi bir ordu kurabilirsiniz.bunlardan önce kale 2 sağlık 2 basmak isterseniz basın ya da saldırıları yaptıktan sonra basın siz bilirsiniz.zaten çalışan nüfustan az da olsa vergi alacağınız için altın üretimi kendiliğinden gerçekleşecek ve sağlık basabileceksiniz.

Benim tavsiyem üstteki orduyu kurana kadar kaynak biriktirin.orduyu kurduktan sonra kale 1-2 olan oyunculara saldırılara başlayın.gelen kaynakları kaleye ve sağlığa yatırın.mimari ve üniversiteleri aksatmayın.gelen kaynakla 200ün altına düşmeyecek şekilde asker basın hatta içinde okçu olan kale 3leri yıkacak orduyu kurmaya başlayın.asker konusunu abartmayın derim çünkü asker basmak çok zor ve kimse asker kaybetmeyi göze alıp size saldırmaz emin olun.
Oyunun her evresi askeri hamlelere dayanacak gibi görünüyor.o yüzden kendinizi iyi ayarlamalısınız ve diyarın güncel yapısının gerisinde kalmayacak şekilde ordunuzu yenilemelisiniz.salt eko oynamak isteyenler dahi asker basıp topladığı kaynağı ekoya yatırarak gelişimlerini sağlamak zorunda.diyarın ilk 2 haftası kazandığınız malları küçük parçalar halinde ticarete sunarsanız topladıklarınızla birlikte kısa sürede merkezi basarsınız.

İlerleyen vakitlerde nüfusunuz gelişimini tamamlayınca isterseniz eski versiyondaki gibi savunma+eko stratejisine dönebilirsiniz fakat ürettiği kaynakların yanı sıra etraftan da toplayan oyuncuları yakalamanız zor görünüyor.eski versiyonda savaşanlar sadece altın alıyorlardı ve eko yapanların sattığı demirleri almak zorundalardı.bu yüzden eko yapanlar savaşanlardan nemalanıyorlardı.bu versiyonda bu durum nerdeyse tamamen ortadan kalkmış.

Bu versiyonda da başarıyı etkileyen en önemli faktör yapacağınız hamleleri önceden planlayıp ona endeksli üretim yapmak ve komşularınıza göre strateji belirlemektir.ama dediğim gibi askersiz oynamaya kalkmak ya da büyük savaşlara erken başlamak gelişiminizi ciddi anlamda etkiler.mutluluğunuzu yüksek seviyede tutarak sağlık 4-5 basanların bir günde ürettiği nüfusu güncelleme vaktinde toplayabilme şansınız var.biraz şansa dayalı ama etkisi büyük.herkesin stratejisi farklıdır  ben aklıma yatan stratejiyi paylaştım.üstteki stratejinin özeti:diyar başına askeri başlayıp dengeli gitmeyi gerektiren bir versiyon olmuş.
not:
-imperialıysanız ilhak edeceğiniz eyaletleri odun bonuslu eyaletlerden seçin kesinlikle.çiftlik basabilmek için çok fazla odun gerekiyor.
-koçbaşı basmak şart gibi duruyor.koçbaşı+kılıçlı+okçu karışımı bir orduyla yan eyaletlerinizi çok az kayıpla ve maksimum karla yağmalayabilirsiniz.ama yük ambarlarınızı tüm kaynağı alacak şekilde ayarlayın öyle saldırın.yoksa boşu boşuna kaynakları eksiltmiş olursunuz.
-eyaletleri köleleştirmeyin elinizde kalır ve zaten vergi alamıyorsunuz mutluluk çok çabuk düşüyor.düşen mutluluğun telafisi haftalar sürüyor.aldığınız altının 3-4 katını festival düzenlemek için kullanmak zorunda kalırsınız.
-imperialıysanız mimariye çok önem verin.çünkü oyunun her döneminde sürekli çiftlik basmak zorunda kalacaksınız.
« Son Düzenleme: Kasım 20, 2010, 09:48:43 ÖÖ Gönderen: imperialis » Kayıtlı

F.S.M.
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Ekim 19, 2010, 02:18:51 ÖS »

*rose* Smiley Teşekkürler Baya aydınlatmış oldun Emegine Saglık Smiley
ankara-cengiz
_YOZGATLI_
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

made in TÜRKİYE

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 19, 2010, 03:20:03 ÖS »

uğur eline sağlık kardeşim güzel açıklamışsın ..ilerde oyunu tam çözdüğümüzde bu yazılara güleceğiz bu kesin Smiley

güzeli güzel yapan edeptir,edep ise güzeli sevmeye sebeptir..¨★★ •º°”˜¨ ★:^ ¨˜”°º• ★YOZGATLI★★•º°” ˜¨ :^ ¨˜”°º• ★★
ankara-cengiz
_YOZGATLI_
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

made in TÜRKİYE

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ekim 19, 2010, 03:31:47 ÖS »

"Diyarın efendileri" yarışması
Diyarın son 4 ayında ittifaklar diyar galibiyeti için yarış dönemine başlar.

Tüm saraylarının etkisini geliştirerek Global haritanın 2/3'ünü kendi kontrolü altına bulundurup üstünlüğünü en az 168 saat boyunca tutmayı beceren ittifak galip sayılır.
\"Diyarın efendileri\" yarışmasında galip ittifak ilan edildikten sonra diyar biter. Eğer Global haritanın 2/3 kısmını kendi kontrolü altına geçirip 168 saat boyunca üstünlüğünü korumayı başaran bir ittifak yoksa ve galip ilan edilemezse, diyar 12. ayınında biter.

güzeli güzel yapan edeptir,edep ise güzeli sevmeye sebeptir..¨★★ •º°”˜¨ ★:^ ¨˜”°º• ★YOZGATLI★★•º°” ˜¨ :^ ¨˜”°º• ★★
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ekim 19, 2010, 03:49:20 ÖS »

rica ederim *rose* diyar ilerledikçe eklemeler yaparım

c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Ekim 19, 2010, 04:54:11 ÖS »

Baya baya aydınlandım ben asker basmaktan nefret etsemde suan 25 okçu daha bastım Sad

Saol, ellerine sağlık kardeşim  *heart* *rose*

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ekim 19, 2010, 04:58:02 ÖS »

Baya baya aydınlandım ben asker basmaktan nefret etsemde suan 25 okçu daha bastım Sad

Saol, ellerine sağlık kardeşim  *heart* *rose*
seninde kardeşim *rose*

nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ekim 19, 2010, 05:12:38 ÖS »

*rose* ellerine sağlık  uğur. Tam benim v4 teki stratejiyi yazmışsın  *freak*  *hihi*
devrimci_28
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ekim 19, 2010, 06:12:42 ÖS »

emeğıne saklık... ( ama okumadım bakalım kendı stratejımle ne halt yıcem... )  ama sızı bır konuda uyarayım... cırıt atan sakınha sakın almayın... 235 tane aldım 75 okcu kale 1 e gıttım 199 tane kılıclı yolladım ger kalan mızraklı sayısı 130  kılıclı sayısı 180 yanı mızraklılar yarı yarıya ölüyor...
« Son Düzenleme: Ekim 19, 2010, 06:22:29 ÖS Gönderen: devrimci_28 » Kayıtlı
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ekim 19, 2010, 07:54:18 ÖS »

Uğur çok güzel yorumlamışsın.. bunu planı uygulayan kolay devrilmez...

emeğine sağlık +  *rose*
devrimci_28
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 19, 2010, 09:47:30 ÖS »

abı sen ne stratejısı anlatıyon ya 1. olmuş 960 puan Shocked Shocked Shocked
ankara-cengiz
_YOZGATLI_
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

made in TÜRKİYE

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ekim 19, 2010, 10:10:23 ÖS »

nerde yazıyor 960 puan olduğu Huh? ben niye göremiyorum  Huh?

c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ekim 19, 2010, 10:11:43 ÖS »

Küfürlü mesaj olarak rapor et

IrishGore (Diyar 82)

Irk:    Göçebe
Sıralama:    2
Onur:    -16
Askeri Puan    17
Rütbe    0
Savunma Zaferleri    0
Savunma Yenilgileri    0
Hücum Zaferleri    31
Hücum Yenilgileri    0
Öldürülen Düşman Askeri    3096
Kaybedilen Asker    790
Köy baskınları    0

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Ekim 20, 2010, 04:47:54 ÖÖ »

teşekkür ederim arkadaşlar.tabi bu stratejiyi yazmakla uygulamak arasında dağlar kadar fark var o da bir gerçek.
belki bu stratejiyle yapmıştır o puanı Grin ben yazdım ama daha uygulayamadım belki uygulasam piyyuu bi bakmışın 1050 puanım Grin

_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ekim 20, 2010, 09:02:53 ÖÖ »

teşekkür ederim arkadaşlar.tabi bu stratejiyi yazmakla uygulamak arasında dağlar kadar fark var o da bir gerçek.belki bu stratejiyle yapmıştır o puanı Grin ben yazdım ama daha uygulayamadım belki uygulasam piyyuu bi bakmışın 1050 puanım Grin

yavaşş , yerler yaş Grin

ugur age of kurdum aga gel oynayalım Grin
Sayfa: [1] 2 3 4   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!