Imperia Online Turkey  
Nisan 23, 2024, 10:39:29 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Nüfus Göçü  (Okunma Sayısı 7690 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 17, 2010, 11:09:26 ÖÖ »

Nüfus göçü çok saçma olmuş.oyunda nüfusu hızlı arttırmanın tek yolu sağlık.sağlık altınla basılıyor ve altın için de yüksek vergi almak gerekiyor.yüksek vergi alırsakta mutluluk düşüyor ve göç oluyor.yani sağlık basmak işkence haline gelmiş.basamayınca da nüfus çok yavaş artıyor gelişim hızımız da çok düşüyor bu yüzden.bu sistem yüzünden oyunun başı iyice durağanlaşmış bir türlü ilerleyemiyoruz.oyunun başları zaten en sıkıcı dönemdir.ticarete koyduğumuz maldan hayvan gibi komisyon kesiliyor ve zaten fiyatlar sabit değil ayrıca satılmıyor koyulan mal.sağlık basmak için nüfustan fedakarlık etmek gerekiyor feda ettiğimiz nüfusu telafi etmek için günlerce beklemek lazım elimdeki kaynakla ne yapacağıma karar veremiyorum bir türlü.gelişimime katkı sağlayacak hiçbirşey yok şuan basabileceğim.nüfusum yeterince kaçtı.şimdi nüfusu muhafaza etmeye kalksam bi sağlık için 3 gün beklemem lazım.
önerim;mutluluk yekten kalksın o çubuğun yerine ya sev ya terket yazılsın.

devrimci_28
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Ekim 17, 2010, 11:12:39 ÖÖ »

Nüfus göçü çok saçma olmuş.oyunda nüfusu hızlı arttırmanın tek yolu sağlık.sağlık altınla basılıyor ve altın için de yüksek vergi almak gerekiyor.yüksek vergi alırsakta mutluluk düşüyor ve göç oluyor.yani sağlık basmak işkence haline gelmiş.basamayınca da nüfus çok yavaş artıyor gelişim hızımız da çok düşüyor bu yüzden.bu sistem yüzünden oyunun başı iyice durağanlaşmış bir türlü ilerleyemiyoruz.oyunun başları zaten en sıkıcı dönemdir.ticarete koyduğumuz maldan hayvan gibi komisyon kesiliyor ve zaten fiyatlar sabit değil ayrıca satılmıyor koyulan mal.sağlık basmak için nüfustan fedakarlık etmek gerekiyor feda ettiğimiz nüfusu telafi etmek için günlerce beklemek lazım elimdeki kaynakla ne yapacağıma karar veremiyorum bir türlü.gelişimime katkı sağlayacak hiçbirşey yok şuan basabileceğim.nüfusum yeterince kaçtı.şimdi nüfusu muhafaza etmeye kalksam bi sağlık için 3 gün beklemem lazım.
önerim;mutluluk yekten kalksın o çubuğun yerine ya sev ya terket yazılsın.
tapınak var mutluluk bonusu verıyor tapınak basarsan mutluluk artar sehır merkezı var basarsan mutluluk artar yanı yapacagın şu mutluluk 100 ıse tapınak bas 110 yap şehır merkezınden festıval duzenle 115 yap sonra vergıyı arttır -15 mutluluk olsun =100 olsun Wink
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ekim 17, 2010, 11:15:10 ÖÖ »

mutluluğu arttırma yolunu biliyorum.ben diyorum oyunun başında gelişemiyoruz sağlık basamadığımız için sen diyorsun tapınak bas.ayrıca tapınak 2 ne kadar kaynak istiyor bak istersen bi.ve zaten mutluluk yüzünden nüfus artışı şans olmaya başladı.dün 88moralle 800 işçim kaçtı bugün 119 moralle 200 işçim kaçtı.

devrimci_28
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 17, 2010, 11:17:53 ÖÖ »

mutluluğu arttırma yolunu biliyorum.ben diyorum oyunun başında gelişemiyoruz sağlık basamadığımız için sen diyorsun tapınak bas.ayrıca tapınak 2 ne kadar kaynak istiyor bak istersen bi.ve zaten mutluluk yüzünden nüfus artışı şans olmaya başladı.dün 88moralle 800 işçim kaçtı bugün 119 moralle 200 işçim kaçtı.
anladım demek ıstedıgını ama herkesde boyle... herkes zor gelısıyor ben ılk gun perısan oldum resmen altın uretemıyorum tıcaret basmak ıcınde altın ıstıyordu.. *xxx*
bunu bende cozemedım hata vardır buyuk ıhtımal... ne yapman gerektıgını benden ıyı bılıyorsun Grin
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ekim 17, 2010, 11:19:47 ÖÖ »

anladım demek ıstedıgını ama herkesde boyle... herkes zor gelısıyor ben ılk gun perısan oldum resmen altın uretemıyorum tıcaret basmak ıcınde altın ıstıyordu.. *xxx*
bunu bende cozemedım hata vardır buyuk ıhtımal... ne yapman gerektıgını benden ıyı bılıyorsun Grin
işte bende onu diyorum altın yok fakirlikten kırılıyoruz kalksın şu mutluluk ya da düzenlensin bizde rahat rahat gelişelim.

devrimci_28
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 17, 2010, 11:23:41 ÖÖ »

işte bende onu diyorum altın yok fakirlikten kırılıyoruz kalksın şu mutluluk ya da düzenlensin bizde rahat rahat gelişelim.
bana kalırsa mutlulukda yapılması gereken tek şey guncelleme saatının kalkması... veya 20 dk ye ındırılmesı ama ozamanda şu sorun oluşacak adam 23 saat yuksek vergıyı bındırecek. goc olayının başlamasına son 1 saat kala ındırecek vergıyı olacak mutluluk 120 alacak koylulerı aldıkdan sora tekrar bındırecek vergıyı koylulere... bunun ıcınde 20 dk ye ınerse tehlıke olur ama 20 dk ye ınecek ama nufus verme vaktı olunca 24 saatın ortalama mutluluguna bakılarak yapılacak... ama adam onlıne olur 20 dk de bı guncellenınce herıf 19 dk vergıyı bındırecek son 1 dk ındırecek boylece ortalamayıda yuksek tutacak onun ıcın guncelleme sanıyede bır yapılmalı oduna ıscı werdıgımız gıbı...
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ekim 17, 2010, 11:27:19 ÖÖ »

bana kalırsa mutlulukda yapılması gereken tek şey guncelleme saatının kalkması... veya 20 dk ye ındırılmesı ama ozamanda şu sorun oluşacak adam 23 saat yuksek vergıyı bındırecek. goc olayının başlamasına son 1 saat kala ındırecek vergıyı olacak mutluluk 120 alacak koylulerı aldıkdan sora tekrar bındırecek vergıyı koylulere... bunun ıcınde 20 dk ye ınerse tehlıke olur ama 20 dk ye ınecek ama nufus verme vaktı olunca 24 saatın ortalama mutluluguna bakılarak yapılacak... ama adam onlıne olur 20 dk de bı guncellenınce herıf 19 dk vergıyı bındırecek son 1 dk ındırecek boylece ortalamayıda yuksek tutacak onun ıcın guncelleme sanıyede bır yapılmalı oduna ıscı werdıgımız gıbı...

haklısın...

ugur fakat ben memnunum bu göç olayından Grin suan saatte 600 kusur vergi kesiyom mutluluk 120  *hahaha*

zfx.ro. 1082 nüfus kaybetti. Nüfusu _A_E_G_M_ oyuncusuna gitti.
zfx.ro.
1082 nüfus 1 No'lu eyaletten kayboldu.
_A_E_G_M_
1082 nüfus 1 No'lu eyalete ulaştı.
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ekim 17, 2010, 11:28:53 ÖÖ »

nasıl 120  *xxx*

_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ekim 17, 2010, 11:29:32 ÖÖ »

nasıl 120  *xxx*

Mutluluk 120/120
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ekim 17, 2010, 11:30:32 ÖÖ »

lan 600 vergi kesip nasıl 120 oluyor ne bastın da oldu öyle

_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ekim 17, 2010, 11:31:25 ÖÖ »

lan 600 vergi kesip nasıl 120 oluyor ne bastın da oldu öyle

olm benim köylüler mazoşist diyorum ya Grin vergi ne kaa fazla mutluluk okaa artıyo  *hahaha*
devrimci_28
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ekim 17, 2010, 11:32:00 ÖÖ »

haklısın...

ugur fakat ben memnunum bu göç olayından Grin suan saatte 600 kusur vergi kesiyom mutluluk 120  *hahaha*
ben Altın: 467/h  kesıyom 117 mutluluk festıval yapsan +1 werıyo senın nası 120 oluyo yemıyıp ıcmıyıp tapınak bastı desek oda kurtarmaz *SCRATCH*
devrimci_28
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ekim 17, 2010, 11:32:52 ÖÖ »

olm benim köylüler mazoşist diyorum ya Grin vergi ne kaa fazla mutluluk okaa artıyo  *hahaha*
senın eyaletten benım eyalete elçi yolla bızımkılerede oretsınler şu mazoşizm i *hahaha* *hahaha*
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Ekim 17, 2010, 11:34:18 ÖÖ »

hayda arkadaş ne tuhaf halkınız varmış ben 500 kessem mutluluk 90a düşüyor.

_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ekim 17, 2010, 11:35:49 ÖÖ »

hayda arkadaş ne tuhaf halkınız varmış ben 500 kessem mutluluk 90a düşüyor.

walla şaka bi yana bende anlamadım nasıl oldu.. en son kale 3 bastıgımda mutluluk 120 ye çıkmıştı.. öyle kaldı...
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!