Imperia Online Turkey  
Nisan 25, 2024, 10:42:18 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: askerler  (Okunma Sayısı 3354 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« : Ekim 15, 2010, 05:42:45 ÖS »

bu asker konusuna ne diyorsunuz arkadaşlar. Göçebeler yarı fiyatı paraya asker basıyor. Ama göçebelerde akıncı yerine başka okçu çeşidi daha var. Göçeber ile imperia askerleri arasında güç farkı olacak gibi sanki. Ayrıca göçebelerdeki katafrat okçular akıncı yerine mi geçecek  Huh? Huh?  Şövalyeleri bunlar mı biçecek acaba?
« Son Düzenleme: Ekim 15, 2010, 05:47:12 ÖS Gönderen: nowayout » Kayıtlı
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Ekim 15, 2010, 05:56:13 ÖS »

göçebelerde farklı asker grupları var.Genel olarak daha ucuza asker basabilecekler ama etkileri imperialıların askerlerine göre daha düşük.Mesela javelin man le mızraklı karşılaştırıldığında mızraklı daha güçlü bir birim.

http://www18.imperiaonline.org/imperia/game_v5/game/help/index.php?page=unitsi
« Son Düzenleme: Ekim 15, 2010, 05:58:33 ÖS Gönderen: devilkiss » Kayıtlı

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
devrimci_28
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 15, 2010, 05:57:29 ÖS »

bana kalırsa ; imperialıların askerlerı daha guclu ama daha fazla para werıyorlar  100 demıre 1 asker alıyorsa gocebe 100 demıre 2 asker alır ve guclerı esıtlenır ama goc ebelerın askerlerı daha hızlı oldugu ıcın burdan kazanır ? ama ımperıalılarda 1 asker oldugu ıcın bakım masrafını 1 asker olarak verır ama goc ebelerde 2 asker war bakım masrafını fazla werıcek buna gore hız=para... yanı goc ebelerın askerı oynaması gerek...
nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ekim 15, 2010, 06:01:55 ÖS »

peki abi Bu imperialıların şövalyelerini kim biçecek  katafrat okçuları mı  Huh? Huh?
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Ekim 15, 2010, 06:05:35 ÖS »

peki abi Bu imperialıların şövalyelerini kim biçecek  katafrat okçuları mı  Huh? Huh?

Barakalarda asker resimlerini tıkladığınızda hangi birimin hangi askerlere ne oranda etkili olduğu yazıyor.Örneğin;

Hafif okçular

- Garnizondayken koçbaşları hariç bütün kuşatan orduya karşı 4 kat daha etkili savaşır.
- Kılıçlı piyadeye 2 kat daha etkisiz, Mızraklılara karşı ise 2 kat daha etkili savaşı
« Son Düzenleme: Ekim 15, 2010, 06:07:39 ÖS Gönderen: devilkiss » Kayıtlı

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
devrimci_28
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ekim 15, 2010, 06:12:45 ÖS »

Barakalarda asker resimlerini tıkladığınızda hangi birimin hangi askerlere ne oranda etkili olduğu yazıyor.Örneğin;

Hafif okçular

- Garnizondayken koçbaşları hariç bütün kuşatan orduya karşı 4 kat daha etkili savaşır.
- Kılıçlı piyadeye 2 kat daha etkisiz, Mızraklılara karşı ise 2 kat daha etkili savaşı
bız o barakaları açmadık ve açmadan ogrenmek ıstıyoruz ? nasıl olacak bu iş ? barakaları actıkdan sonra ogrendıgımızde ış işden geçelı cok olmuş olacaz ve dımbıldızlakkalacaz ortada...
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ekim 15, 2010, 06:17:14 ÖS »

bız o barakaları açmadık ve açmadan ogrenmek ıstıyoruz ? nasıl olacak bu iş ? barakaları actıkdan sonra ogrendıgımızde ış işden geçelı cok olmuş olacaz ve dımbıldızlakkalacaz ortada...

asker basmak için zaten baraka basacaksın.O zamanda bakar karar verirsin hangi askeri basacağına.

nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ekim 15, 2010, 06:19:38 ÖS »

sağolasın abi anladım Grin Ama kişisel sıralama olmadığına göre göçebe daha zevkli olacak sanki  *freak*
devrimci_28
Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ekim 15, 2010, 06:21:14 ÖS »

asker basmak için zaten baraka basacaksın.O zamanda bakar karar verirsin hangi askeri basacağına.
ırk secerken kararımızdan bahsetmıştım... Sad
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ekim 15, 2010, 06:22:43 ÖS »

askeri oynayacak kadar zamanı olan için bencede göçebe oynamak daha zevkli olurdu..benim şansım yok bu konuda..şuan oyundayım ama devam edecek zamanım olacağını sanmıyorum.

nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Ekim 15, 2010, 06:26:27 ÖS »

ben de aynı acemi kalmayak die açtım yoksa benim de ni,yetim yok zaman yok Grin
devrimci_28
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Ekim 15, 2010, 06:26:51 ÖS »

askeri oynayacak kadar zamanı olan için bencede göçebe oynamak daha zevkli olurdu..benim şansım yok bu konuda..şuan oyundayım ama devam edecek zamanım olacağını sanmıyorum.
ben senın fıkrını sormadım ki ? ve senın ımkanlarınıda sormadım. sadece sordugum biz geç olmadan şu askerlerı gorsekde ırk secımını ıs ısten gecmeden yenıden duzenlesek... onun ıcınde senın bır yetkılı olarak bıze kendı gorusunu degıl bır lınk atman yada soyle soyle ogrenebılırsın demen ? bana ısımımı ogretıyorsun dıyeceksın evet ısını ogretıyorum cunku yanlış yapıyorsun...
ankara-cengiz
_YOZGATLI_
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

made in TÜRKİYE

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Ekim 15, 2010, 06:43:35 ÖS »

ben senın fıkrını sormadım ki ? ve senın ımkanlarınıda sormadım. sadece sordugum biz geç olmadan şu askerlerı gorsekde ırk secımını ıs ısten gecmeden yenıden duzenlesek... onun ıcınde senın bır yetkılı olarak bıze kendı gorusunu degıl bır lınk atman yada soyle soyle ogrenebılırsın demen ? bana ısımımı ogretıyorsun dıyeceksın evet ısını ogretıyorum cunku yanlış yapıyorsun...
yaa kardeş sen nekadar ukelasın adam sana insan gibi cevap yazıyor..senin tavrına bak.valla senin gibiler yüzünden şu forumdanda uzaklaşacam ayıp bu tavrın.ne dedi sana kötü birşeymi söyledi öyle olsa bende seninle beraber olurum..ayrıca şunuda yazayım bir tane bile mod,op,admin tanıdığım yoktur...

güzeli güzel yapan edeptir,edep ise güzeli sevmeye sebeptir..¨★★ •º°”˜¨ ★:^ ¨˜”°º• ★YOZGATLI★★•º°” ˜¨ :^ ¨˜”°º• ★★
ankara-cengiz
_YOZGATLI_
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

made in TÜRKİYE

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Ekim 15, 2010, 06:45:18 ÖS »

al modun yazdığıda bu ....zamanı olana göçebe daha zevkli benim oyunum var ama vaktim yok oynuyamıycam..demiş..ee ne var bunda ayıp yaa.
« Son Düzenleme: Ekim 15, 2010, 06:47:26 ÖS Gönderen: ankara-cengiz » Kayıtlı

güzeli güzel yapan edeptir,edep ise güzeli sevmeye sebeptir..¨★★ •º°”˜¨ ★:^ ¨˜”°º• ★YOZGATLI★★•º°” ˜¨ :^ ¨˜”°º• ★★
ankara-cengiz
_YOZGATLI_
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

made in TÜRKİYE

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ekim 15, 2010, 07:05:40 ÖS »

ayrıcada bırakın şu mod,admin düşmanlığını insana insan gibi yaklaşan her istediğinin cevabınıda,her emeğinin karşılığınıda alır..hele bir tanesi var yazıp duruyor bunları nereye şikayet edecem bulgaristandaki bakkalamı diyor..yaa önce aynaya bak seni ben td5de yaptıklarını biliyorum raporları bile var bende yaptığın hilelerin..sonra ceza alınca kuyruğuna basılmış kedi gibi cıyak cıyak bağırıyorlar..kardeşim istisnalar hariç kimse durduk yere ceza almaz..

not=yukardaki mesajım herkesedir..isteyen üstüne alınır..

Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!