Imperia Online Turkey  
Nisan 16, 2024, 08:25:05 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 [2]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: konuşturmuyolar...  (Okunma Sayısı 5038 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
kara-han
KARA_HAN
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ekim 20, 2010, 05:06:12 ÖS »

Benim (Uzun yillardir yurt disinda yasiyor olmamdan dolayi) Turkcem biraz kisitli arkadasim.
Su yukarda yazdigin yaziyi, biraz daha acik (Yani benim anlayacagim sekilde) yazar misin..? Wink

Modlar ve blues forum ortamında oyuncularla içli dışlı oldukları için bu ilişkiler onları etkiliyor. Arada arkadaşlık olduğunda haliyle korumacılık başlıyor. Hele biz Türkler arasında arkadaşlığa dayalı koruma had safhadadır. Böyle bir ortamda açıkları ve kontrol mekanizmalarını öğrenmek zor değildir. Eğer karakteri müsaitse açıkları en kolay mod arkadaşları olan veya kendisi modluk yapanlar kullanabilir. Bunların ne yaptığını yöneticilerin bilmeleri gerekir ama belki başka şartlarda engellemek için sert davranabilecekken aradaki ilişkiler nedeniyle gevşek davranıyorlar diye düşünüyorum. Blues de herkese uyuyor doğal olarak. Mesela IP değiştirme şikayetinde blues, biz kimsenin bilgisayarına girip program yükleyip yüklemediğini kabul edemeyiz şeklinde yaklaşmıştı konuya. Oysa en önemli hile yollarından biri hakkında böyle dememeliydi. Bunları tespit etmenin başka yolları yokmu?
Fakat gerek blues gerekse diğer modlar eleştirilere karşı saldırgan değiller. Onun için herkes onlarla ilgili fikirlerini bu şekilde ifade edebilir ve etmelidir diye düşünüyorum. Baskı dürüstlüğe yönlendirecek şekilde gelirse (elimizden bu kadar geliyor) demeyip daha fazlasını yapmaya çalışacaklardır.
devrimci_28
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ekim 20, 2010, 05:31:46 ÖS »

yaw tartışmayın butun kabahatlı benım ben yaptım... Smiley
kara-han
KARA_HAN
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Ekim 20, 2010, 06:07:36 ÖS »

yaw tartışmayın butun kabahatlı benım ben yaptım... Smiley

Sen ne yaptın ki Grin Grin Grin
devrimci_28
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Ekim 20, 2010, 07:08:15 ÖS »

Sen ne yaptın ki Grin Grin Grin
yapmıştırım ben bışeyler Grin
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Ekim 20, 2010, 09:02:15 ÖS »

darbe yapalım beyler  *freak*
devrimci_28
Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Ekim 20, 2010, 09:06:54 ÖS »

darbe yapalım beyler  *freak*
halkın destegıne ıhtıyaç var... dereye varana kadar herkes olum ben o dereyı sekerek gecerım dıyor ama derenın kıyısına gelınce haydın bu dere derınmış gerı gıdelım oluyor...
Emekli Tufek
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Ekim 23, 2010, 05:09:35 ÖÖ »

Modlar ve blues forum ortamında oyuncularla içli dışlı oldukları için bu ilişkiler onları etkiliyor. Arada arkadaşlık olduğunda haliyle korumacılık başlıyor. Hele biz Türkler arasında arkadaşlığa dayalı koruma had safhadadır. Böyle bir ortamda açıkları ve kontrol mekanizmalarını öğrenmek zor değildir. Eğer karakteri müsaitse açıkları en kolay mod arkadaşları olan veya kendisi modluk yapanlar kullanabilir. Bunların ne yaptığını yöneticilerin bilmeleri gerekir ama belki başka şartlarda engellemek için sert davranabilecekken aradaki ilişkiler nedeniyle gevşek davranıyorlar diye düşünüyorum. Blues de herkese uyuyor doğal olarak. Mesela IP değiştirme şikayetinde blues, biz kimsenin bilgisayarına girip program yükleyip yüklemediğini kabul edemeyiz şeklinde yaklaşmıştı konuya. Oysa en önemli hile yollarından biri hakkında böyle dememeliydi. Bunları tespit etmenin başka yolları yokmu?
Fakat gerek blues gerekse diğer modlar eleştirilere karşı saldırgan değiller. Onun için herkes onlarla ilgili fikirlerini bu şekilde ifade edebilir ve etmelidir diye düşünüyorum. Baskı dürüstlüğe yönlendirecek şekilde gelirse (elimizden bu kadar geliyor) demeyip daha fazlasını yapmaya çalışacaklardır.

Aciklama icin tesekkurler.
Ayrica, yazdiklarinin buyuk bolumune katiliyorum.
Forumdaki en buyuk hastalik olan goygoyculugu ve kafa kol iliskilerini aciklayan guzel bir anlatim olmus. (+)

ESKI TUFEK diyor ki;
KRAL CIPLAK..!
Zira; O meshur hikayedeki cocuk gibi, benim Kraldan bir beklentim yok.
Kraldan beklentisi olanlara;
UGUR'LAR OLA.
samast
Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Ekim 25, 2010, 01:36:59 ÖS »

Bende katılıyorum goygoyyculuk cümlesi dahil hepsine(+= yarında +)
Gazik
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Gazik'e sefer olur, Zafer olmaz..

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Ekim 25, 2010, 02:37:36 ÖS »

Oyunun kuralları birbirini tutmuyor ki blues farklı karar veriyor bulgar adminler farklı.. bir oyun kuralları iki ayrı kişiye göre değişiyor. bunun en büyük örneğini bugün yaşadım. çıkacak sonuca göre maili yeni konu altında buraya açacağım..

İçimdeki fırtına kör kurşunla diner mi?
Kavgalar kansız biter mi?
Bir mavzer çığlığında seni aramak var ya
Bu hep böyle böyle gider mi?...
ominous
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Kasım 16, 2010, 12:38:35 ÖS »

bu forumda, egeraklibasinda bir insansan (eski tufek gibi) seni konusturmazlar.
ne kadar geyikciysen ne kadar yalamaysan o kadar iyi bu forumda.
Sayfa: 1 [2]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!