Imperia Online Turkey  
Nisan 18, 2024, 09:41:27 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Minicik ve Güzel Bir Öykü... ;)  (Okunma Sayısı 2744 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« : Eylül 28, 2010, 09:17:41 ÖS »

Japonya'da bir çocuk 10 yaşlarındayken bir trafik kazası geçirmiş ve sol kolunu kaybetmiş. Oysa çocuğun büyük bir ideali varmış. Büyüyünce iyi bir judo ustası olmak istiyormuş. Sol kolunu kaybetmesiyle bu hayali de yıkılan çocuğun babası, Japonya'nın ünlü bir Judo ustasına giderek yardım istemiş. Usta ertesi günden itibaren tam on yıl boyunca çocuğa tek bir hareket öğretmiş ve her gün bu hareketi çalışmasını istemiş.

Çocuk zaman zaman hocasının yanına gitmiş. "Bu hareketi öğrendim başka hareket göstermeyecek misiniz" diye sormuş. Hocanın cevabı “Sen aynı hareketi çalış oğlum. Zamanı gelince yeni harekete geçeriz” olmuş. 2 yıl, 3 yıl, 5 yıl derken çocuk judodaki 10’uncu yılını doldurmuş. Bir gün hocası yanına gelip “Hazır ol" demiş "Seni büyük turnuvaya yazdırdım. Yarın maça çıkacaksın." Delikanlı şaşırmış. Hem sol kolu yok hem de judoda bildiği tek hareket var... Ünlü judocuların katıldığı turnuvada hiçbir şansının olmayacağını düşünmüş ama hocasına saygısından ses çıkarmamış. Delikanlı ilk müsabakasına çıkmış.
Rakibine bildiği tek hareketi yapmış ve kazanmış. İkinci, üçüncü maç, çeyrek final, yarı final derken final maçına çıkmış. Maç başlamış. Delikanlı yine bildiği o tek hareketi yapmış. Rakibini yenmiş ve şampiyon olmuş. Kupayı aldıktan sonra hocasının yanına koşmuş ve “Hocam nasıl oldu bu iş? Benim bir kolum yok ve bildiğim tek bir hareket var. Nasıl oldu da ben kazandım” diye sormuş. Hocası da “Bak oğlum, 10 yıldır o hareketi çalışıyordun. O kadar çok çalıştın k artık yeryüzünde o hareketi senden daha iyi yapan hiç kimse yok. Bu bir, ikincisi de o hareketin tek bir karşı hareketi vardır. Onun için de rakibinin senin sol kolundan tutması gerekir” demiş.

Bazen farkına varmasak da eksik gördüğümüz taraflarımız aynı zamanda en güçlü taraflarımız olabilir. Ama yeter ki bu eksiklik zihinlerde olmasın!

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 28, 2010, 09:19:06 ÖS »

ibretlik paylaşım kusum.+

seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Eylül 28, 2010, 09:20:04 ÖS »

Japonya'da bir çocuk 10 yaşlarındayken bir trafik kazası geçirmiş ve sol kolunu kaybetmiş. Oysa çocuğun büyük bir ideali varmış. Büyüyünce iyi bir judo ustası olmak istiyormuş. Sol kolunu kaybetmesiyle bu hayali de yıkılan çocuğun babası, Japonya'nın ünlü bir Judo ustasına giderek yardım istemiş. Usta ertesi günden itibaren tam on yıl boyunca çocuğa tek bir hareket öğretmiş ve her gün bu hareketi çalışmasını istemiş.

Çocuk zaman zaman hocasının yanına gitmiş. "Bu hareketi öğrendim başka hareket göstermeyecek misiniz" diye sormuş. Hocanın cevabı “Sen aynı hareketi çalış oğlum. Zamanı gelince yeni harekete geçeriz” olmuş. 2 yıl, 3 yıl, 5 yıl derken çocuk judodaki 10’uncu yılını doldurmuş. Bir gün hocası yanına gelip “Hazır ol" demiş "Seni büyük turnuvaya yazdırdım. Yarın maça çıkacaksın." Delikanlı şaşırmış. Hem sol kolu yok hem de judoda bildiği tek hareket var... Ünlü judocuların katıldığı turnuvada hiçbir şansının olmayacağını düşünmüş ama hocasına saygısından ses çıkarmamış. Delikanlı ilk müsabakasına çıkmış.
Rakibine bildiği tek hareketi yapmış ve kazanmış. İkinci, üçüncü maç, çeyrek final, yarı final derken final maçına çıkmış. Maç başlamış. Delikanlı yine bildiği o tek hareketi yapmış. Rakibini yenmiş ve şampiyon olmuş. Kupayı aldıktan sonra hocasının yanına koşmuş ve “Hocam nasıl oldu bu iş? Benim bir kolum yok ve bildiğim tek bir hareket var. Nasıl oldu da ben kazandım” diye sormuş. Hocası da “Bak oğlum, 10 yıldır o hareketi çalışıyordun. O kadar çok çalıştın k artık yeryüzünde o hareketi senden daha iyi yapan hiç kimse yok. Bu bir, ikincisi de o hareketin tek bir karşı hareketi vardır. Onun için de rakibinin senin sol kolundan tutması gerekir” demiş.

Bazen farkına varmasak da eksik gördüğümüz taraflarımız aynı zamanda en güçlü taraflarımız olabilir. Ama yeter ki bu eksiklik zihinlerde olmasın!

Evet, çok güzel. (+K)
c4nsu
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 28, 2010, 09:20:42 ÖS »

Teşekkürler kuzum..  *rose* *heart*

Teşekkürler seyhun  *rose*

FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Eylül 28, 2010, 09:20:45 ÖS »

cansu harikasın *rose*
ankara-cengiz
_YOZGATLI_
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

made in TÜRKİYE

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Eylül 28, 2010, 09:23:53 ÖS »

çok güzeldi..iki oğlumuda çağırdım okuttum bu yazıyı teşekkürler kardeşim *rose*

güzeli güzel yapan edeptir,edep ise güzeli sevmeye sebeptir..¨★★ •º°”˜¨ ★:^ ¨˜”°º• ★YOZGATLI★★•º°” ˜¨ :^ ¨˜”°º• ★★
c4nsu
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Eylül 28, 2010, 09:27:11 ÖS »

Embarrassed Teşekkür ederim hellboy  *rose*

Utandım..

Teşekkürler ankara-cengiz  *rose*

FORUM HEPİMİZİNN...!

J
BornToWin
Bay X
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bazı konularda (!) hala 1 incisiniz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Eylül 28, 2010, 09:30:30 ÖS »

Başını okudum biliyorum hikayeyi teşekkürler Smiley

2 Şey Akıl Hafifliğini Gösterir. Söylenecek Yerde Susmak, Susacak Yerde Söylemek!
c4nsu
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Eylül 28, 2010, 09:32:09 ÖS »

Önemsiz Born  Smiley

FORUM HEPİMİZİNN...!

J
bulgarıstan
Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 28, 2010, 09:39:13 ÖS »

güzeldi...
ankara-cengiz
_YOZGATLI_
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

made in TÜRKİYE

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Eylül 28, 2010, 09:39:34 ÖS »

borntowin altyazın çok güzelmiş Smiley Lips Sealed

güzeli güzel yapan edeptir,edep ise güzeli sevmeye sebeptir..¨★★ •º°”˜¨ ★:^ ¨˜”°º• ★YOZGATLI★★•º°” ˜¨ :^ ¨˜”°º• ★★
c4nsu
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Eylül 28, 2010, 09:41:46 ÖS »

Teşekkürler tuna  *rose*

FORUM HEPİMİZİNN...!

J
Espena
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Eylül 28, 2010, 10:10:34 ÖS »

ellerine saglik tskler paylasimin icin....yeterki insanoglu azimli olsun yapamayacagi bir sey yoktur madem konu acilmiskene bir tanede ben koyayim:)

.BİR MÜSLÜMANIN HİKAYESİ KANOUTE

Yıldız böyle olmalı

Müslüman oldu, tüm mal varlığını yoksul Müslümanlara adadı. Anelka´yı islamla tanıştırdı, kumar reklamı olan formayı giymedi, bir camiyi servet ödeyerek yıkılmaktan kurtardı, kurduğu vakıf ile tüm varlığını yoksul Müslümanlara adadı.

İşte Sevilla’nın Müslüman golcüsü Kanoute’nin hayatı:
1977 yılında Lyon’da dünyaya gelen ve 20’li yaşlarda Müslümanlığı seçen Kanoute, yaşantısıyla gündeme gelirken, yoksul Müslümanlara yaptığı yardımlar ve İslama gönlü açık futbolcuları İslama kazandırmaya da vesile oldu. İşinde başarılı oluşu onu dünya çapında yıldız yaparken, örnek yaşantısı da dikkat çekiyor.

CAMİYİ YIKILMAKTAN KURTARDI
Frederic Omar Kanoute, son olarak İspanya’nın Sevilla kentindeki bir caminin yıkılmasına engel oldu. Caminin bulunduğu binanın kira kontratının bitmesi üzerine 700 bin dolar ödeyerek binayı tapusu ile satın alıp Müslümanların hizmetine devretti. Sevillalı Müslümanlar Kanoute için “Onun sayesinde Cuma namazlarımızı rahatlıkla kılabiliyoruz” açıklamasını yaptı.
« Son Düzenleme: Eylül 29, 2010, 12:35:10 ÖÖ Gönderen: Espena » Kayıtlı

⎛ℂ✫⎞ Ecdat Tarih Yazmis Evlat Okumaktan Aciz! ⎛ℂ✫⎞
ATLASIM
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Eylül 29, 2010, 12:30:38 ÖÖ »

Güzel ve bir o kadar anlamlı paylaşım. Duygulandım açıkçası (+)  Cry
sprinter
mareşal :P
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

numaram değişmedi, HAALA 1 NUMARAYIM !!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Eylül 29, 2010, 05:39:44 ÖS »

güzel hikaye cansu  *rose*

ULAŞAMAZSAN EL SALLA !!!
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!