Imperia Online Turkey  
Nisan 27, 2024, 06:12:09 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: İttifak Araştırmacı Değiştirme Süresi 24 Saat Olsun  (Okunma Sayısı 4197 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« : Eylül 12, 2010, 09:41:12 ÖÖ »

Bu Araştırma rütbesi; hem adaleti bozuyor hem ittifak olmayı hemde ittifak içerlerinde ciddi kavgalara neden oluyor... Hatta öyle anlar geliyor ki hay rütbesinede dedirtiyor insana...

Bir çok kişi oraya buraya geçip 2-3 merkez basıyor sonra geri geliyor falan ya oyundan iyice soğudum hiç tat tuz yok... ittifak kavramı bırakmıyor bu 1 tek rütbe... Kimse Diplomatlık için kavga etmiyor yada hazinedar olucam yada general olucam diye ama herkes Araştırmacı olucam diye kavga ediyor be kardeşim bu nedir ya  Cry

Geçen yıl hekimoglu diye bir ittifakım vardı oyunu yeni öğrendiğim arkadaşlar vardı orda bir rütbe kavgamız yok aksine rütbe senin olsun paşam benim onur yüksek savaşlara yüksek moralle giriyorum nasılsa deme şansım vardı... Oyunun 6. ayından sonra ciddi anlamda Araştırma rütbesi büyük yer tutuyor, diyar başından beri hiç araştırmacı olmadım ciddi anlamda gerideyim daha doğrusu ortalarda, ilk sıralarda gördüklerimizde hep sağda solda bir ittifakta uzun süre araştırmacı olanlar ki hatta hala araştırmacı olarak devam edenler var... Bir çok diyarda bu dile getiriliyor artık buna bir çare üretelim saçma bir boyut aldı oyunda zevk yok;

Araştırma rütbesi için benim bildiğim, gördüğüm kadarıyla yapılan öneriler ve şikayetler;
- Kaldırılsın (ciddi anlamda adaleti bozuyor)
- %50 özelliği %10 a indirilsin (generale 10, hazinedar %5, diplomat 3, neden araştırma %50 ciddi bir rakam farkı var)
- Araştırma rütbesi kişiyi etkilemesin sadece ittifak araştırma fiyatını düşürsün

- İttifak araştırmalarında bir bölüm eklensin, İttifak idaresi gibi Her seviyede yeni bir Araştırmacı Rütbesi çıksın
(Hatta toplam araştırmacıların Üniversite seviyesi de ittifak araştırmasının fiyatını belirlesin)

- Rütbe değiştirme süresi Lider gibi 24 saate indirilsin, niçin 168 saat? bu kuralın konulma nedeni nedir? Liderin eline bırakılsın bu kadarda kısıtlamaya ne gerek var? İttifak Olmanın Lider olmanın avantajı nedir? eskiden %10 üretim vardı şimdi oda yok.
- Oyundaki bazı kuralları ittifakların koymasına izin verin ki kendi içimizde bir Liderlik olsun bi önderlik yapabilelim...

Ben Lider Olarak Yanımdaki Dostlarımın Herhangi Biri Araştırma Rütbesi İstediğinde Onu Kırmamak İçin Kıvırıyorum Bariz Kıvırıyorum Başka Bir yolu Var mı? IO Lider değil dansöz yetiştiriyor.

Varlığını yaşatmıyorsun ki yokluğunla tehdit ediyorsun! Varlığına alışadım ki yokluğundan korkayım!
kikiki
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2010, 09:47:18 ÖÖ »

Grin Grin

ya hayır söyle yada sus..
BornToWin
Bay X
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bazı konularda (!) hala 1 incisiniz.

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Eylül 12, 2010, 09:56:17 ÖÖ »

168 saat nedeni 24saatte sürekli değişip my basılabilir araştırma basılmışken rütbesi gitse de araştırma süresiyle devam ediyor.. (böle biliyorum:) ) Diğerlerini oynayanlar isterse yapılsın ben oynamıyorum etkilemez beni  Grin

2 Şey Akıl Hafifliğini Gösterir. Söylenecek Yerde Susmak, Susacak Yerde Söylemek!
carlsberg
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Eylül 12, 2010, 10:53:28 ÖÖ »

"- Kaldırılsın (ciddi anlamda adaleti bozuyor)" adaleti bozuyo demişsin..
biraz açıklar mısın adaleti nası bozuyo??
kikiki
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Eylül 12, 2010, 10:57:41 ÖÖ »

oyunu iyi bilenler kullanıyo araştırmayı. acemilerin haberi yok sesi çıkmıyo.tecrübeli olanların kullanması daha iyi bence diğerleri zaten yenilip yenilip geliyo savaşalarda Smiley))) *freak* *freak*

ya hayır söyle yada sus..
carlsberg
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Eylül 12, 2010, 10:58:53 ÖÖ »

araştırmacılığın adalaeti bozması için io yönetiminin bi değişşiklik yaparak sadece premium üyeler araştırmacı olabilri falan demesi lazım. şuan isteyen herkes araştırmacı olabiliyo istediği kadar ortada adaleti bozan bir durum yok yani..
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #6 : Eylül 12, 2010, 11:01:56 ÖÖ »

"- Kaldırılsın (ciddi anlamda adaleti bozuyor)" adaleti bozuyo demişsin..
biraz açıklar mısın adaleti nası bozuyo??

En basit açıklaması 360 günlük diyar, %50 zaman indirimi demek Araştırmacı olan kişiler diyarı 180 gün fazla yapıyor demek...

Hiç araştırmacı olmayan bir kişi
* 360x24= 6840 Saatlik araştırma yapabilir maximum (Üniversite indirimlerini saymıyorum onlar her iki taraf içinde geçerli)

Araştırmacı
* 6840 + (6840x0.50) = 10260 Saatlik araştırma sığdırabilir bir diyarın içine.

araştırmacılığın adalaeti bozması için io yönetiminin bi değişşiklik yaparak sadece premium üyeler araştırmacı olabilri falan demesi lazım. şuan isteyen herkes araştırmacı olabiliyo istediği kadar ortada adaleti bozan bir durum yok yani..

Hesabıma baktıktan sonra tekrar adalet bozulmuyor diyebilicek misin? Aynı zamanda premium olanlara sadece bu özellik verilmesi bile düşünülebilir en azından adam parasıyla aldı fark açtı dersin.

« Son Düzenleme: Eylül 12, 2010, 11:07:17 ÖÖ Gönderen: JoJuQ » Kayıtlı

Varlığını yaşatmıyorsun ki yokluğunla tehdit ediyorsun! Varlığına alışadım ki yokluğundan korkayım!
carlsberg
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Eylül 12, 2010, 11:04:56 ÖÖ »

En basit açıklaması 360 günlük diyar, %50 zaman indirimi demek Araştırmacı olan kişiler diyarı 180 gün fazla yapıyor demek...

Hiç araştırmacı olmayan bir kişi
* 360x24= 6840 Saatlik araştırma yapabilir maximum (Üniversite indirimlerini saymıyorum onlar her iki taraf içinde geçerli)

Araştırmacı
* 6840 + (6840x0.50) = 10260 Saatlik araştırma sığdırabilir bir diyarın içine.

Hesabıma baktıktan sonra tekrar adalet bozulmuyor diyebilicek misin?

evet hala diyorum... adalaletsizlik neresinde? oyunda 10bin kişi varsa oynayan oyun sadece 1000 kişi araştırmacı olabilir diye bi kura lkoymamış dimi.. isteyen olur araştırmacı...
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #8 : Eylül 12, 2010, 11:43:34 ÖÖ »

evet hala diyorum... adalaletsizlik neresinde? oyunda 10bin kişi varsa oynayan oyun sadece 1000 kişi araştırmacı olabilir diye bi kura lkoymamış dimi.. isteyen olur araştırmacı...

İsteyen 12 ay araştırmacı olsun tabi olabilir ve oluyorda zaten sorunda orda... ortada ne bir ittifak savaşı var nede bir ittifak... 1 lider var 150-50K puan arasında yanında 1M lik oyuncular var 2 kişilik ittifak dolu ortalık.

Zaten Türk diyarlarında oyuncu az ne savaşıcak adam var ne dost olup ittifak kuracak...

Dost olup bir ittifak kuran arkadaşlara adaletsizlik var birbirlerini bırakamıyorlar rütbe için ama bırakmazlar ise geri kalıyorlar bu adaletsizlik değil mi? oyunun düzeni seni ayrılmak zorunda bırakıyor istediğin için değil geri kalmamak için ittifaktan ayrılıp küçük bir ittifaka araştırmacı olmaya geçiyor herkes...

KankAs
Muhammed
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

(üç bacaklı kuzgun) Jumong Muhyul San

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Eylül 12, 2010, 12:16:44 ÖS »

168 saat nedeni 24saatte sürekli değişip my basılabilir araştırma basılmışken rütbesi gitse de araştırma süresiyle devam ediyor.. (böle biliyorum:) ) Diğerlerini oynayanlar isterse yapılsın ben oynamıyorum etkilemez beni  Grin
evet katılıyorm aslında arastırmacı sadece 168 saat olabılir diyerliri 24 saat olma ihtimali var...

sado
KankAs
Muhammed
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

(üç bacaklı kuzgun) Jumong Muhyul San

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Eylül 12, 2010, 12:19:57 ÖS »

İsteyen 12 ay araştırmacı olsun tabi olabilir ve oluyorda zaten sorunda orda... ortada ne bir ittifak savaşı var nede bir ittifak... 1 lider var 150-50K puan arasında yanında 1M lik oyuncular var 2 kişilik ittifak dolu ortalık.

Zaten Türk diyarlarında oyuncu az ne savaşıcak adam var ne dost olup ittifak kuracak...

Dost olup bir ittifak kuran arkadaşlara adaletsizlik var birbirlerini bırakamıyorlar rütbe için ama bırakmazlar ise geri kalıyorlar bu adaletsizlik değil mi? oyunun düzeni seni ayrılmak zorunda bırakıyor istediğin için değil geri kalmamak için ittifaktan ayrılıp küçük bir ittifaka araştırmacı olmaya geçiyor herkes...
doğru soyluyorsun 2 kısılık ıttıfak cok fazla var ama 1kısı 2 hesap kullanıyorsa haksızlık ama ayrı ayrı ıse bunda bır sorun gorunmuyor (burdan bana gore cıkan sonuc  EKO mu oynıcaz ASKERİ mi?)

sado
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #11 : Eylül 12, 2010, 12:36:45 ÖS »

doğru soyluyorsun 2 kısılık ıttıfak cok fazla var ama 1kısı 2 hesap kullanıyorsa haksızlık ama ayrı ayrı ıse bunda bır sorun gorunmuyor (burdan bana gore cıkan sonuc  EKO mu oynıcaz ASKERİ mi?)

Demekki zincirleme ittifak savaşlarının olmamasından şikayetçi olan bir tek ben varım kusura bakmayın siz zevk alıyorsanız bende almaya çalışayım artık.

carlsberg
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Eylül 12, 2010, 01:06:31 ÖS »

dost olup ittifak kuran arkadaşlara adaletsizlik var demişsin ya yok öyle bişey... diyarın en büyük ittifağı da olsan zamanzaman ittifaktan ayrılıp küçük ittifaklarda araştırmacılık kullanırsın o koca ittifak gerekirse 3-4 kişi kalır ama diğerleri kendin itoparlayıp yine orada buluşur yani o dostlar ayrılmış olmaz yine ilişkilerini sürüdrebilirler...
JoJuQ
ByJoJuQ
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #13 : Eylül 12, 2010, 01:16:03 ÖS »

dost olup ittifak kuran arkadaşlara adaletsizlik var demişsin ya yok öyle bişey... diyarın en büyük ittifağı da olsan zamanzaman ittifaktan ayrılıp küçük ittifaklarda araştırmacılık kullanırsın o koca ittifak gerekirse 3-4 kişi kalır ama diğerleri kendin itoparlayıp yine orada buluşur yani o dostlar ayrılmış olmaz yine ilişkilerini sürüdrebilirler...

Bende bunu diyorum zaten neden böyle bu sistem? ittifakların hepsi bunu yapıyorsa neden bu kadar zahmet çekiyoruz neden kendi içimizde bazı şeyleri halledemiyoruz, Neden bozuk sisteme ayak uyduruyoruzda sistem bize göre uydurulmuyor... İttifak olmak nedir? el ele verip bazı şeylerin üstesinden gelmek değil mi? arada bırak hoba bida tut elimi... Savaş yapmak için randevu alıyoruz ne saçma birşey oldu böyle ya

_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Eylül 12, 2010, 02:04:54 ÖS »

Katılıyorum ,
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!