Imperia Online Turkey  
Nisan 26, 2024, 08:54:06 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 [2] 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: moderatorlük sistemi değişmeli  (Okunma Sayısı 6091 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Ironpunch
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Kasım 07, 2010, 10:50:06 ÖS »

onlar iş veren deyil çalışan üstelik bulgaristanda hem türkçe hem bulgarca yada ing. bilen birisi lazım onlarında oraya başvurması lazım iş vereninde alması lazım bluesin yapabiliceği bir şey yok yani  Wink

bulgaristanda blues varya emin ol bi kaç tane daha çıkar Wink  bu sadece bi öneri bunu yapımcılara iletecek onay alırsa admin bulmak okadarda zor olmaz

Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #16 : Kasım 07, 2010, 11:00:20 ÖS »

bulgaristanda blues varya emin ol bi kaç tane daha çıkar Wink  bu sadece bi öneri bunu yapımcılara iletecek onay alırsa admin bulmak okadarda zor olmaz
önerinde yeni admin alınmasının kendisini rahatlatıcanı söylemişsin forumumuzda ingilizce bilen modlarımız var ing. bilen bir sürü admin var blues gelmeden önce bu şekilde yürüyordu bu iş birde yanına bir tane admin al falan demşsin iş veren gibi konuşmussun ondan işveren blues deyil dedim  Wink

Ironpunch
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Kasım 07, 2010, 11:03:26 ÖS »

önerinde yeni admin alınmasının kendisini rahatlatıcanı söylemişsin forumumuzda ingilizce bilen modlarımız var ing. bilen bir sürü admin var blues gelmeden önce bu şekilde yürüyordu bu iş birde yanına bir tane admin al falan demşsin iş veren gibi konuşmussun ondan işveren blues deyil dedim  Wink

2. bir Türk adminin alınıp alınmaması kendine bağlıdır diye düşünerek yazdım Wink  forumdaki modlar ayrı ofis için admin ayrı

Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #18 : Kasım 07, 2010, 11:06:31 ÖS »

2. bir Türk adminin alınıp alınmaması kendine bağlıdır diye düşünerek yazdım Wink  forumdaki modlar ayrı ofis için admin ayrı
bules türk deil Grin bide  demek istediğimi anlamadın galiba detaylı anlatayım ofiste bir sürü çalışanvar ve bir sürü admin var yanılmıyorsam bunların hepsi ingilizce biliyor ve modlar istediği zaman bunlara ulaşabilirler burdaki sorunu modlara ulaştırıyorsun onlar ingilizce bilen bir çok adminden birine ulaştırıyor  Wink

edit:konuya fazla mesaj atmamak için burdan cevap veriyorum bildiğim kadarıyla ofiste hafta sonları çalışan hiç olmadı  Smiley hafta sonları ofisteki herkez tatile gidiyor  Smiley
« Son Düzenleme: Kasım 07, 2010, 11:15:15 ÖS Gönderen: Gio » Kayıtlı

Ironpunch
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Kasım 07, 2010, 11:11:01 ÖS »

bules türk deil Grin bide  demek istediğimi anlamadın galiba detaylı anlatayım ofiste bir sürü çalışanvar ve bir sürü admin var yanılmıyorsam bunların hepsi ingilizce biliyor ve modlar istediği zaman bunlara ulaşabilirler burdaki sorunu modlara ulaştırıyorsun onlar ingilizce bilen bir çok adminden birine ulaştırıyor  Wink

Bluesin Türk olmadığını biliyorum Wink orda anlatmak istediğim Türkçe konuşabilen türk oyuncuların derdini rahat bir şekilde anlatabildiği 2. bir kişinin olması görüşündeydi..   söylemek istediğini anladım ama sen beni anlamadın Smiley   Haftasonları ve bluesin tatilde olduğu zamanlar Türk oyuncular çok sıkıntı çekiyorlar bu yüzden söylemiştim. Forumdaki çoğu kişi malesef ingilizce bilmiyor ve diğer adminlere ulaşamıyor sadece bluesle bağlantı kurmak zorunda kalıyorlar direkt muhattap olacakları bi admin daha olsa çok daha iyi olur bence

devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Kasım 07, 2010, 11:22:03 ÖS »

Son şıkla ilgili bir yorum yapmak istiyorum.blues bizim adminimiz ve diğer adminlere yazılan herşeyde onun onayından geçmeden birşey ifade etmez.Çünkü Türkiye forum yetkilisi o..Yani diğerlerine yazsanızda blues asıl sorumlu adminimiz.Birde Türk değil diyenlere şunu söyleyebilirim,birçok Türk'ten daha iyi Türkçe'ye hakim birisidir kendisi..Hatta Osmanlıca bilgisi çoğu Türk' dende iyidir Lips Sealed Bunun dışında Modların yetkileriyle ilgili şunu söyleyebilirim;Yetkilerimiz azken bile bizden kötüsü yok,birde o yetkiler bizde olursa vay halimize *xxx*

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #21 : Kasım 07, 2010, 11:30:34 ÖS »

msjların hepsini okumadın galiba gökhan abi türk değil derken küçültücü bir şey yok türkçesinin çok iyi olduğunu herkez biliyor zaten. yeni bir admin alınsın dedi arkadaş bluesin işlerinin hafiflemesi için bende yeni admine gerek oolmadığını söyledim blues olmadığı zaman başka adminlerin yardımcı olabiliceğini sölemek istedim ;)modların yetkilerini attırmakdan kastınız oyun içi ban cezasıysa bu işin olması mümkün deyil zaten bir tek türkiyede değil bütün dünyada oynan bir oyun bir modaretör bunu bizim modlarımız için sölemiorum bir mod bunu yayarsa bunun önü alınmaz işler karışır Smiley

imperialis
███Ų΅ĝ΅ų΅®███
Albay

Çevrimdışı Çevrimdışı

Bi numara yokmuş ki 1 numaranızda

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Kasım 08, 2010, 02:31:51 ÖÖ »

çözüm ofiste.gio'nun dediği gibi blues orda çalışan.ve burda oyuncuların çoğunun blues'i suçladığı konularda asıl suçlu programcılardı.ama sesini yükseltenlere de hakvermek lazım ofisin tek temsilcisi ivo sonuçta.yapılması gereken şey kazandıkları paranın hakkını verip yeni güvenlik önlemleri almaları.ama onlar bunu yapacağına yeni oyunlar yeni versiyonlar çıkarmakla uğraşıyorlar.oyuncu kaybettiklerinin kendileri de farkında zaten.doğru düzgün reklamda yaptıkları yok türkiyede.bu gidişle popülerliklerini koruyabileceklerini sanmıyorum.çözümün diyara mod koymakla filan değil ofiste halledilebileceğini düşünüyorum.her mod aynı olmaz.1 tane bile adaletsiz mod alınsa onlarca kişinin hakkı gasp edilir.ki yani ben burda hileden atılan modda gördüm program dağıtan opta gördüm nüfus artışını cevaplayamayan opta gördüm neler geldi geçti.ayrıca 2 diyarı takip edicek modu nerden bulcan.para vermiyorlar gönüllü olarak kim bu kadar yük alır.

Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #23 : Kasım 08, 2010, 07:52:52 ÖÖ »

çözüm ofiste.gio'nun dediği gibi blues orda çalışan.ve burda oyuncuların çoğunun blues'i suçladığı konularda asıl suçlu programcılardı.ama sesini yükseltenlere de hakvermek lazım ofisin tek temsilcisi ivo sonuçta.yapılması gereken şey kazandıkları paranın hakkını verip yeni güvenlik önlemleri almaları.ama onlar bunu yapacağına yeni oyunlar yeni versiyonlar çıkarmakla uğraşıyorlar.oyuncu kaybettiklerinin kendileri de farkında zaten.doğru düzgün reklamda yaptıkları yok türkiyede.bu gidişle popülerliklerini koruyabileceklerini sanmıyorum.çözümün diyara mod koymakla filan değil ofiste halledilebileceğini düşünüyorum.her mod aynı olmaz.1 tane bile adaletsiz mod alınsa onlarca kişinin hakkı gasp edilir.ki yani ben burda hileden atılan modda gördüm program dağıtan opta gördüm nüfus artışını cevaplayamayan opta gördüm neler geldi geçti.ayrıca 2 diyarı takip edicek modu nerden bulcan.para vermiyorlar gönüllü olarak kim bu kadar yük alır.
haklısın adeletsiz mod alınsa bir sürü kişinin hakkı gasp edilir ama başka türlü yapamadıklarını söylüyorlar üstelik şuanki modaretörlere bakalım mesela styks-devilkis-sertan-arwen-motaro şuanda aklıma gelen bunlar bu isimlere güvenilmicekse kime güvenebiilirizki zaten üstelik ağır bir yük olur bu modaretörlere demişsin sonuçta bu forumda modaretör onlardan istenen tek şey forum kurallarını ihlal edenleri takip etmek blues ve arkadaşlar zaten sorular bölümüne yeterince yardım ediyorlar birde oyunda aktif olucaklar bu kadar başka bir şey yok  Huh? tabiki bende ofiste çözülsün isterim bu işin ama olmuyor diyolar  *pardon*

blues
Turkish forum admin and
Community Manager
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Kasım 08, 2010, 10:56:30 ÖÖ »

Şimdilik ofiste yanıma ikinci türkçe (türk olup olmamasına bakılmaksızın) admin (community manager) alınamaz.  Zaten foruma bakamadığım günlerden başka zamanlara bir kişi gerekli değil. Foruma bakamadığım günler de sorunu ve şikayeti olanlar derdini modlara anlatabilirler, modlarda (az da ingilizce bildikleri sürece) diğer adminlere iletebilirler (krum, tiger, oton v.s). Birde yetkisi olan biri gerekli değil bence. Oyuncular için de aynısı geçerlidir. Tüm forumlarda öyle. Birde kusura bakmayın ama ingilizce bilmediğiniz sorularınıza cevap verebilen olmadığı anlamına gelmez. Ben ofiste çalışmaya başlamadan önce türk oyuncularından sorumlu admin olmadığı zamanlarda da oyuncular derdini anlatmalarının yolunu buluyormuşlardır. Acil durumda (ki "acil" büyük bir anlam taşıyor bence) herkesin bir çözüm ve sorusunun cevabını bulması istediği takdirde mümkündür diye düşünüyorum.  *pardon*
« Son Düzenleme: Kasım 08, 2010, 11:11:26 ÖÖ Gönderen: blues » Kayıtlı

Şikayet ve sorularınızı support_tr@imperialsupport.org mail adresine gönderebilirsiniz.
Gazik
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Gazik'e sefer olur, Zafer olmaz..

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Kasım 08, 2010, 02:12:19 ÖS »

Bu oyunda maalesef moderatorlük sitemi bana göre eksik kalmaktadır. Bunun düzelmesi için yapılması gerekenler bence şöyledir;

1. Ceza sistemi değişmeli. Ban cezasında cezayı direk moderator vermelidir. Bunu bina seviyesi düşürerek veya nufus düşürerek yapmalıdır. Diğer oyuncular vursun diye banlama yanlıştır.
       Diğer oyuncular vursun diye banlamanın zararları :
       A) karşılıklı ittifak savaşı yapan iki birlik düşünün. Birliklerden birindeki oyuncu hile yaptığı için banlandığında ittifakı savaşı direk kaybeder. Bu  durumda ittifakın dürüst oynayan diğer üyeleride gereksiz yere zarar görmüş olur. (hile yapan adamı almasınlar ittifaka derseniz nerden bilecek adamın hile yapacağını ki??? )
       B) Banlanan oyuncunun şansa vurulmayacak askeri  veya barış anlaşmaları varsa vurulmayacağı/vurulamayacağı için yaptığı hile yanına kar kalır.
İşte bu durumlardan dolayı ban cezasını io yönetiminin (moderatorler) kendisi uygulamalı.

2. Oyundaki moderatorlerin yetkisi artırılmalı. Cezalandırma işlerini direk moderatorler yapmalı. Adminler sadece moderatorlere olan itirazlarla ilgilenmeli. Buna en güzel örneği iyi çalışan sistemli okul ve şirketlerden verebilirim. Bu müheseselerde müdür sadece genel işlerle ilgilenir asıl işi müdür yardımcıları yapar. Müdür de böylelikle ana işlerle ilgilenmeye vakit bulur.

3. Her diyarın ayrı moderatorü olmalı. Çünkü moderatörler ne kadar takip etselerde diyarı ve oyuncuları tanımamaktadırlar. Ama her diyarda hesabı olan bir moderator olur ve sadece o diyara bakarsa diyarın gidişine ve oyunculara daha hakim olur. Cezalandırmalarda daha adil ve doğru tespitli olur. (Moderatorlerin hesabı salldırıya kapalı ve birincinin her zaman 10x inde gidecek şekilde olacak) Oyun içersinde olan moderatöre de ulaşmak çok daha kolay olacağından oyuncular daha çabuk yanıt alabilecektir.

4. İo yönetiminin atadığı Ülkenin Admini dışındakilerin yetkisi ne olursa olsun (eğer yapılan cezalandırmada ve uygulamada bir sorun yoksa) o ülkenin Adminin işine karışmaması sağlanmalıdır. Yani Türk diyarında benim tek muhatabımın Blues olması gerekir. Ben Krum la, Tiger le falan yazışmak zorunda kalmamalıyım...

Şimdilik bu kadar eklemek istediklerim de var ama bakalım io yönetimi nasıl bir tepki verecek bu düşüncelerime. Smiley

Dip Not : Moderatorler ve Admin işini yapmıyor veya yapamıyor diye bu konuyu açmadım. Yanlış anlaşılma olmasın. Sadece işlerini daha kolaylaştıracağını ve daha da iyileştireceğini düşündüğüm fikirlerimi yazdım.

1. Kişinin ne hile yaptığını ittifak içerisinde ki herkes bilir.. ben arkadaşımın multi hesap kullanmadığını bilemem yada farklı hileler yaptığından haberim yoktu gibisinden bir seçenek malesefki yok. Herkes ittifakında kimin ne yaptığına hakim yada belkide ortaktır. ittifak savaşını etkiliyorsa kişiyi ittifaktan atarsın cezası bittiği zaman gelir bu kadar. Sanki hile yapıldığı zaman hükmen yenik sayılıyor gibisinden yazmışsın ben mi  yanlış anladım bilmiyorum yanlışsa uyarırsın.

2. Cezalandırma işlerine moderatörler mi bakmalı?? Senin bahsettiğin örnek şirket içinde şirket kurmak gibi bir şey. zaten asıl yetkili bulgaristan ve orsı bahsettiğin şekilde bir düzen kurmuşlar. birde onları dahada dallandırmak çok mantıklı olmasa gerek.

3. Her diyarda bir yetkilinin olması kontrolü güçleştirir ve bu oyun için her diyara bir yönetici fazladır. Heleki bunu doğru düzgün tarafsız yapacak insan sayıyı çok çok az olacaktır. Bunu gerektirecek bir yoğunluk oyunda bulunmuyor.  Senin gönderdiğin o hile durumlarının sorgulanması 1-2 dk'yı geçmez. zaten blues bu işlem için her seferinde tekrardan arama tarama yapmıyor zaten sistemde kontrol etmesi için herşey hali hazırda mevcut gereken nickse nicki girip kontrol ediyor o kadar..

4. Zaten karışılmıyor diye biliyorum. Ama bugüne kadar 4 konuda karışıldı hepsinde de kesin emin olduğumuz casus hesaplarla bilgi aldığımız cezalık konularda Türkiye Admini kural ihlali bulamazken bulgaristan adminleri ceza  verdiler. Zaten sistem Dediğin şekilde olması gerekiyor.

İçimdeki fırtına kör kurşunla diner mi?
Kavgalar kansız biter mi?
Bir mavzer çığlığında seni aramak var ya
Bu hep böyle böyle gider mi?...
Napolion
Berkan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Napolion

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Kasım 08, 2010, 02:54:55 ÖS »

bence blues istifa etsin oyuncular oyunu bıraksın kimse io ya girmesin Grin Grin *drunk* >Grin >Grin

YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR !! H.NİHAL ATSIZ !!
RedArmy01
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Kasım 08, 2010, 02:57:28 ÖS »

bence blues istifa etsin oyuncular oyunu bıraksın kimse io ya girmesin Grin Grin *drunk* >Grin >Grin
dimi en güzel çözüm  Grin oyuncuların çoğu öğrenci onlar otursun derslerini çalışsın bir kısmı iş yerinde pc oldugu ıcın yapıcak bısı bulamayıp ıo oynuyor onlarda facebookdan okey açsınlar... sonra birde emekliler war onlarında gözler agrıyo pc de sizde kahveye gidin orda batak çevirin  Grin
« Son Düzenleme: Kasım 08, 2010, 03:00:19 ÖS Gönderen: RedArmy01 » Kayıtlı
Ironpunch
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Kasım 08, 2010, 02:58:50 ÖS »

*sos*    *suicide*

Napolion
Berkan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Napolion

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Kasım 08, 2010, 03:11:53 ÖS »

he birde ceza için yazcak yer bulamadım buraya yazıcam simdiden kusura bakmayın Smiley eğer hile yapan birisi tespit edildiyse bu kişilerin tüm kaynakları hileyi yakalayan kişiye tespit eden kişiye verilsin..askerleri de aynı sekilde terhis edilsin...multi hilesi varsa hesaplar ban yemesin millete maden olsun tüm işçiler kaynkalrda ve askerler terhis edilmiş sekilde...ticaret hilesimi yaptı tüm kaynaklar ve yaptığı ticeret elinden alınsın ya io ya ama onların işine yaramaz yada hileyi yakalayana verilsin...birde aynı karmadaki gibi popülerlik acısından diğer her oyuncu her oyuncuya bi puan verssin mesela karmadaki (+) (-) gibi..hee ama blues istifa etsin yinede:)

YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR !! H.NİHAL ATSIZ !!
Sayfa: 1 [2] 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!