Imperia Online Turkey  
Nisan 20, 2024, 04:52:17 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: moderatorlük sistemi değişmeli  (Okunma Sayısı 6085 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 28, 2010, 05:12:06 ÖS »

Bu oyunda maalesef moderatorlük sitemi bana göre eksik kalmaktadır. Bunun düzelmesi için yapılması gerekenler bence şöyledir;

1. Ceza sistemi değişmeli. Ban cezasında cezayı direk moderator vermelidir. Bunu bina seviyesi düşürerek veya nufus düşürerek yapmalıdır. Diğer oyuncular vursun diye banlama yanlıştır.
       Diğer oyuncular vursun diye banlamanın zararları :
       A) karşılıklı ittifak savaşı yapan iki birlik düşünün. Birliklerden birindeki oyuncu hile yaptığı için banlandığında ittifakı savaşı direk kaybeder. Bu  durumda ittifakın dürüst oynayan diğer üyeleride gereksiz yere zarar görmüş olur. (hile yapan adamı almasınlar ittifaka derseniz nerden bilecek adamın hile yapacağını ki??? )
       B) Banlanan oyuncunun şansa vurulmayacak askeri  veya barış anlaşmaları varsa vurulmayacağı/vurulamayacağı için yaptığı hile yanına kar kalır.
İşte bu durumlardan dolayı ban cezasını io yönetiminin (moderatorler) kendisi uygulamalı.

2. Oyundaki moderatorlerin yetkisi artırılmalı. Cezalandırma işlerini direk moderatorler yapmalı. Adminler sadece moderatorlere olan itirazlarla ilgilenmeli. Buna en güzel örneği iyi çalışan sistemli okul ve şirketlerden verebilirim. Bu müheseselerde müdür sadece genel işlerle ilgilenir asıl işi müdür yardımcıları yapar. Müdür de böylelikle ana işlerle ilgilenmeye vakit bulur.

3. Her diyarın ayrı moderatorü olmalı. Çünkü moderatörler ne kadar takip etselerde diyarı ve oyuncuları tanımamaktadırlar. Ama her diyarda hesabı olan bir moderator olur ve sadece o diyara bakarsa diyarın gidişine ve oyunculara daha hakim olur. Cezalandırmalarda daha adil ve doğru tespitli olur. (Moderatorlerin hesabı salldırıya kapalı ve birincinin her zaman 10x inde gidecek şekilde olacak) Oyun içersinde olan moderatöre de ulaşmak çok daha kolay olacağından oyuncular daha çabuk yanıt alabilecektir.

4. İo yönetiminin atadığı Ülkenin Admini dışındakilerin yetkisi ne olursa olsun (eğer yapılan cezalandırmada ve uygulamada bir sorun yoksa) o ülkenin Adminin işine karışmaması sağlanmalıdır. Yani Türk diyarında benim tek muhatabımın Blues olması gerekir. Ben Krum la, Tiger le falan yazışmak zorunda kalmamalıyım...

Şimdilik bu kadar eklemek istediklerim de var ama bakalım io yönetimi nasıl bir tepki verecek bu düşüncelerime. Smiley

Dip Not : Moderatorler ve Admin işini yapmıyor veya yapamıyor diye bu konuyu açmadım. Yanlış anlaşılma olmasın. Sadece işlerini daha kolaylaştıracağını ve daha da iyileştireceğini düşündüğüm fikirlerimi yazdım.

« Son Düzenleme: Temmuz 28, 2010, 08:33:15 ÖS Gönderen: pears » Kayıtlı
SmSERT
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Temmuz 28, 2010, 11:43:42 ÖS »

Bu oyunda maalesef moderatorlük sitemi bana göre eksik kalmaktadır. Bunun düzelmesi için yapılması gerekenler bence şöyledir;

1. Ceza sistemi değişmeli. Ban cezasında cezayı direk moderator vermelidir. Bunu bina seviyesi düşürerek veya nufus düşürerek yapmalıdır. Diğer oyuncular vursun diye banlama yanlıştır.
       A) karşılıklı ittifak savaşı yapan iki birlik düşünün. Birliklerden birindeki oyuncu hile yaptığı için banlandığında ittifakı savaşı direk kaybeder. Bu  durumda ittifakın dürüst oynayan diğer üyeleride gereksiz yere zarar görmüş olur. (hile yapan adamı almasınlar ittifaka derseniz nerden bilecek adamın hile yapacağını ki??? )
       B) Banlanan oyuncunun şansa vurulmayacak askeri  veya barış anlaşmaları varsa vurulmayacağı/vurulamayacağı için yaptığı hile yanına kar kalır.
İşte bu durumlardan dolayı ban cezasını io yönetiminin (moderatorler) kendisi uygulamalı.

2. Oyundaki moderatorlerin yetkisi artırılmalı. Cezalandırma işlerini direk moderatorler yapmalı. Adminler sadece moderatorlere olan itirazlarla ilgilenmeli. Buna en güzel örneği iyi çalışan sistemli okul ve şirketlerden verebilirim. Bu müheseselerde müdür sadece genel işlerle ilgilenir asıl işi müdür yardımcıları yapar. Müdür de böylelikle ana işlerle ilgilenmeye vakit bulur.

3. Her diyarın ayrı moderatorü olmalı. Çünkü moderatörler ne kadar takip etselerde diyarı ve oyuncuları tanımamaktadırlar. Ama her diyarda hesabı olan bir moderator olur ve sadece o diyara bakarsa diyarın gidişine ve oyunculara daha hakim olur. Cezalandırmalarda daha adil ve doğru tespitli olur. (Moderatorlerin hesabı salldırıya kapalı ve birincinin her zaman 10x inde gidecek şekilde olacak) Oyun içersinde olan moderatöre de ulaşmak çok daha kolay olacağından oyuncular daha çabuk yanıt alabilecektir.

4. İo yönetiminin atadığı Ülkenin Admini dışındakilerin yetkisi ne olursa olsun (eğer yapılan cezalandırmada ve uygulamada bir sorun yoksa) o ülkenin Adminin işine karışmaması sağlanmalıdır. Yani Türk diyarında benim tek muhatabımın Blues olması gerekir. Ben Krum la, Tiger le falan yazışmak zorunda kalmamalıyım...

Şimdilik bu kadar eklemek istediklerim de var ama bakalım io yönetimi nasıl bir tepki verecek bu düşüncelerime. Smiley

Dip Not : Moderatorler ve Admin işini yapmıyor veya yapamıyor diye bu konuyu açmadım. Yanlış anlaşılma olmasın. Sadece işlerini daha kolaylaştıracağını ve daha da iyileştireceğini düşündüğüm fikirlerimi yazdım.

Valla doğru düşünüyorsun usta

[img]http://www.kwpnet.com/resims/rihanna_20.jpg[/img
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Temmuz 28, 2010, 11:53:51 ÖS »

Harfiyyen katılıyorum.
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

oяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ║▌│█│║▌║││█║▌║▌||||||║

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Temmuz 28, 2010, 11:54:47 ÖS »

güzeellll

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku
[██████████████████] 100%

Romantik [ Sadece Birine ]

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
samast
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Temmuz 29, 2010, 12:07:06 ÖÖ »

Düşünce güzel katılıyorum paylaşım için teşekkürler.

Dip notlarada bayılıyorum bu arada Grin Grin
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Temmuz 29, 2010, 12:16:22 ÖÖ »

Düşünce güzel katılıyorum paylaşım için teşekkürler.

Dip notlarada bayılıyorum bu arada Grin Grin

Yanlış anlaşılma olup tartışma çıkmasını önlemenin en güzel yoludur açıklama Smiley Bu açıklamada konuyla ilgili olmadığından dip nota yazılıyor Smiley
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Temmuz 29, 2010, 08:05:33 ÖÖ »

Yanlış anlaşılma olup tartışma çıkmasını önlemenin en güzel yoludur açıklama Smiley Bu açıklamada konuyla ilgili olmadığından dip nota yazılıyor Smiley
tartışma çıkıyor ve dönüp dolaşıp konu bana geliyor her seferinde  *xxx* senin dip notlar pek işe yaramıyor o zaman  *freak*
dayanamıyorum en sonunda ''sniper ı sevmeyenler buraya'' adlı konu açcam Grin Grin Grin maksat kimsenin konusu dağılmasın Grin

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
blues
Turkish forum admin and
Community Manager
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 30, 2010, 10:28:54 ÖÖ »

1. Ban cezası verme sistemi belirttiğiniz şekilde değiştirilemez.
2. Cezalandırma paneline bakan sadece adminlerdir (adminler IO ofisinde çalışıyoruz). Ofiste çalışmayan kimseye henüz güvenemeyiz.
3. Bu fikir fena değil. Fakat 10 diyara mod görevi için kişi bulmak kolay değil.. Şuan 5 modumuz var, onlardan 2-3 neredeyse gün boyunca forumda, bende saat 10dan - saat 18e kadar forumda takılıyorum. Support mail adresine herkes ulaşabilir. Oyun ile ilgili sorular için oyundaki Yardım iste bölümü birde IO Forumu tahsis edilmiştir. Orada sorulara cevap veren oyuncular var. Teknik sorulara sadece ben cevap verebilirim, modlar değil. Bunun için support mail adresi var zaten.
Ceza verme konusu hk fikirlerimi söyledim ve o tartışılmaz. Oyun içi sadece adminlerin ceza verme yetkisi vardır.
4.
Alıntı
Krum la, Tiger le falan yazışmak zorunda kalmamalıyım...
Kalmayınız ki. Hani ben varım -> support_tr@imperialsupport.org , blues@imperiaonline.org , özel mesaj yoluyla (cmtesi ve pazar günleri hariç)

Şikayet ve sorularınızı support_tr@imperialsupport.org mail adresine gönderebilirsiniz.
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Temmuz 30, 2010, 10:48:12 ÖÖ »

arkadaşımızın bu fikride çok mantıklı gelmişti bana çünkü cezayı hak eden oyuncunun haksız şekilde bastığı askeri kesmek banlandığında diğer oyuncular için çok zor oluyor genelde. ve askeri kesilmediği içinde verilen ban cezası adil olamıyor maalesef...

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
abksfl
slapi
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Temmuz 30, 2010, 12:21:45 ÖS »

daha çok görevli daha çok hata demektir diye düşünüyorum.hem haksız bir ceza verildiğinde öyle durumlar olur ki itiraz edip ban kaldırılmasının hiçbir manası kalmaz.artıları da yok değil ama bunuda düşünmek lazım.diğer tespitler çok yerinde

Dünya üç beş bilgisizin elinde; Onlarca bilgi güya kendilerinde.
Üzülme; Eşek Eşeği beğenir: Hayırlar vardır sana kötü demelerinde.
pears
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Temmuz 30, 2010, 01:36:05 ÖS »

daha çok görevli daha çok hata demektir diye düşünüyorum.hem haksız bir ceza verildiğinde öyle durumlar olur ki itiraz edip ban kaldırılmasının hiçbir manası kalmaz.artıları da yok değil ama bunuda düşünmek lazım.diğer tespitler çok yerinde

banlanma sistemi 1. maddede ki gibi olursa itiraz edip banının kaldırmanın anlamı olur merak etme Smiley Kaldı ki eğer admine güveniyorsan moderator e de güvenirsin. Sonuçta moderatorleri önlerine geleni almak methodu ile seçmeyecekler ki Huh? Ne kadar çokluk o kadar hata modeline katılmıyorum sonuçta muhatap olacağın tek bir moderator olacak her diyarın ki farklı olacak çünkü Smiley
« Son Düzenleme: Temmuz 30, 2010, 02:29:54 ÖS Gönderen: pears » Kayıtlı
w-w
Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Temmuz 30, 2010, 04:45:57 ÖS »

o zaman modiratörler hesap açmaması lazım .... tanıdıklara imtiyaz yapmaması lazım. bunlar bu şekilde olacaksa dediklerine katılabilirim
Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #12 : Kasım 07, 2010, 10:34:20 ÖS »

4. seçeneğe bende katılıyorum:
bu oyunda en çok şikayet edilen şey hile yapıyorlar şikayet ediyoruz temiz çıkıyorlar oluyor her diyarda 1 mod. görevlendirilirse eyer yada bu modaretör olmazda imperia başka bi isim verir biz şimdilik modaretör diyelim bu moderatörler aktif olarak bu diyarlarda olduğunda yakalanmayan hile vs. vs. oyuncuları görebilme şansları olur.

eyer diyorsanızki 10 diyar var bu kadar adamı nasıl bulucaz...

çok rahat bir şekilde her modaratör 2 diyarı birden devam ettirebilirler d10 sadece 1 mod desek (yoğun olduğu için) kaldı 9 bu dokuz diyara 4 mod yeterli olur 1 tanede d10 a 5 etti koca imperiadan 5 çıkmazmı  *SCRATCH*

Ironpunch
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Kasım 07, 2010, 10:44:05 ÖS »

1. Ban cezası verme sistemi belirttiğiniz şekilde değiştirilemez.
2. Cezalandırma paneline bakan sadece adminlerdir (adminler IO ofisinde çalışıyoruz). Ofiste çalışmayan kimseye henüz güvenemeyiz.
3. Bu fikir fena değil. Fakat 10 diyara mod görevi için kişi bulmak kolay değil.. Şuan 5 modumuz var, onlardan 2-3 neredeyse gün boyunca forumda, bende saat 10dan - saat 18e kadar forumda takılıyorum. Support mail adresine herkes ulaşabilir. Oyun ile ilgili sorular için oyundaki Yardım iste bölümü birde IO Forumu tahsis edilmiştir. Orada sorulara cevap veren oyuncular var. Teknik sorulara sadece ben cevap verebilirim, modlar değil. Bunun için support mail adresi var zaten.
Ceza verme konusu hk fikirlerimi söyledim ve o tartışılmaz. Oyun içi sadece adminlerin ceza verme yetkisi vardır.
4.  Kalmayınız ki. Hani ben varım -> support_tr@imperialsupport.org , blues@imperiaonline.org , özel mesaj yoluyla (cmtesi ve pazar günleri hariç)

Yanına 2. bir Türk admin alsan çok daha iyi olur hem oyuncular için hemde senin için.. Tatilini rahat rahat geçirebilirsin sürekli bakman gerekmez en azından yükün hafifler. Oyuncular açısından bakarsak da tatil zamanları veya sana ulaşamadıkları zaman acil bi durumda çok beklemeleri gerekmez

Gio
CrisAngel - Glokat
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #14 : Kasım 07, 2010, 10:47:28 ÖS »

Yanına 2. bir Türk admin alsan çok daha iyi olur hem oyuncular için hemde senin için.. Tatilini rahat rahat geçirebilirsin sürekli bakman gerekmez en azından yükün hafifler. Oyuncular açısından bakarsak da tatil zamanları veya sana ulaşamadıkları zaman acil bi durumda çok beklemeleri gerekmez
onlar iş veren deyil çalışan üstelik bulgaristanda hem türkçe hem bulgarca yada ing. bilen birisi lazım onlarında oraya başvurması lazım iş vereninde alması lazım bluesin yapabiliceği bir şey yok yani  Wink

Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!