Imperia Online Turkey  
Mart 19, 2024, 10:22:59 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: üniversite-mimari konusu yardım.  (Okunma Sayısı 2816 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
okyanus07
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Son_Turk

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 27, 2008, 01:05:46 ÖÖ »

üniversite ve mimari konularının ne işe yaradığını biliyorum o kadar da değil, benim sormak istediğim konu şu, örnek veriyorum oyunun başında biz hemen mimari ve üniversite seviyelerini yükseltiyoruz araştırma ve bina yapım süreleri ve fiyatlarını düşürüyoruz, peki bunun yerine oyunun ortalarına doğru çoğu araştırma ve binayı yaptığımız zaman mimari ve üniversite yapmaya başlasak değişen bir şey olurmu yani bilmiyorum anlatabildimmi ama başka bir örnek le pekiştireyim, benim zırh 1 iken ben üniversite seviyesini 10. seviyeye yükselttim ve ondan sonra zırh basmaya başladım, bunun yerine ben zırhı 10. seviye yaptıktan sonra üniversite seviyesini 10. seviyeye getirsem her iki olayda da değişen bi şey olurmu, yani 10. seviyeden 11. seviyeye yükseltirken istenen fiyat ve yapım süresi aynı mı kalır yoksa değişirmi.  *freak* *freak* *freak*
Tsubasa
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Ocak 27, 2008, 01:44:58 ÖÖ »

üniversite ve mimari konularının ne işe yaradığını biliyorum o kadar da değil, benim sormak istediğim konu şu, örnek veriyorum oyunun başında biz hemen mimari ve üniversite seviyelerini yükseltiyoruz araştırma ve bina yapım süreleri ve fiyatlarını düşürüyoruz, peki bunun yerine oyunun ortalarına doğru çoğu araştırma ve binayı yaptığımız zaman mimari ve üniversite yapmaya başlasak değişen bir şey olurmu yani bilmiyorum anlatabildimmi ama başka bir örnek le pekiştireyim, benim zırh 1 iken ben üniversite seviyesini 10. seviyeye yükselttim ve ondan sonra zırh basmaya başladım, bunun yerine ben zırhı 10. seviye yaptıktan sonra üniversite seviyesini 10. seviyeye getirsem her iki olayda da değişen bi şey olurmu, yani 10. seviyeden 11. seviyeye yükseltirken istenen fiyat ve yapım süresi aynı mı kalır yoksa değişirmi.  *freak* *freak* *freak*

üniversite ve mimari araştırma ve binaların temel fiyat ve sürelerini düşürüyor. o bakımdan önceden yapmada fayda var. hem süre hemde ödenen kaynak açısından... yani pahalı iken yapıp daha sonra onun fiyatını ve zamanını düşürmek hem zaman hemde gelir kaybı olur.
okyanus07
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Son_Turk

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 27, 2008, 11:24:24 ÖS »

ama tamamda gene sorumun tam cevabı bu değil, bu konuyu bilen varmı arkadaşlar, yani zırh 10. seviyeden 11. seviyeye çıkarken örnek başta üniversiteyi ben 10. seviye yaptım, ve zırhda 10. seviyeden 11. seviyeye geçerken 150 bin demir istiyor, ben tekrar üniversiteyi 10. seviyeden 11. seviyeye çıkardığımda bu sefer zırhın fiyatı 140 bine düşüyor diyelim, ben bunların yerine zırh 11. seviyede 150 bin demir isterken üniversiteyi 1. seviyeden 11. seviyeye çıkarsam daha çok kazancım olmazmı, yani biliyorum karışık bir konu ama merak işte ne yapayım tam olarak anlatabildiğimden de emin değilim.  :Smiley
kartal
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 27, 2008, 11:30:20 ÖS »

Binaların ve araştırmaların, mimari ve üniversite seviyelerine göre sabit fiyat ve süreleri vardır. Ne zaman yaptığının önemi yoktu yani.
Tsubasa
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ocak 27, 2008, 11:36:32 ÖS »

ama tamamda gene sorumun tam cevabı bu değil, bu konuyu bilen varmı arkadaşlar, yani zırh 10. seviyeden 11. seviyeye çıkarken örnek başta üniversiteyi ben 10. seviye yaptım, ve zırhda 10. seviyeden 11. seviyeye geçerken 150 bin demir istiyor, ben tekrar üniversiteyi 10. seviyeden 11. seviyeye çıkardığımda bu sefer zırhın fiyatı 140 bine düşüyor diyelim, ben bunların yerine zırh 11. seviyede 150 bin demir isterken üniversiteyi 1. seviyeden 11. seviyeye çıkarsam daha çok kazancım olmazmı, yani biliyorum karışık bir konu ama merak işte ne yapayım tam olarak anlatabildiğimden de emin değilim.  :Smiley

yine benim dediğime geliyor. eğer ben herşeyi bastıktan sonra o zaman niye üniversite veya mimari basmaya gerek duyayım ki değil mi.  Wink yani önemli olan erken basmak. hem zaman hem de gelirden tasarruf...
HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 28, 2008, 07:24:38 ÖÖ »

arkadasım ilk önce bi üniversteni 5- 6 sevıye yukseltmelısın bu senın cok ısıne yarar Wink ayrıca tsu nun söylediklerine katılıyorum *beer*
okyanus07
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Son_Turk

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Ocak 29, 2008, 10:46:02 ÖS »

evet arkadaşlar zaten bende aynısını yapıyorum bu arada bilgi için sağol, eklemek istedim yanlız kafama takılan şuydu, araştırma fiyatını 0,05 kez indirir kelimesi örneğin örneğin oyunun başında 10 000 demir isteyen bir araştırmayı yapmadan, üniversiteyi 5. seviye ye kadar geliştiriyorum. ve geliştirme sırasıyla fiyat olarak söyle oluyor.

10 000     üniversite 1. seviye : 9 500
  9 500     üniversite 2. seviye : 9 025
  9 025     üniversite 3. seviye : 8 574
  8 574     üniversite 4. seviye : 8 146
  8 146     üniversite 5. seviye : 7 739

yani ben oynun başında iken üniversite seviyesini 5. seviye yaparsam, 10 000 demir fiyatındaki araştırmayı 7 739 (yuvarlama) demir fiyatına yapmış olacam.
fakat bu araştırma oyunun ortalarında iken yani seviye yükseltikçe fiyatı diyelim 100 000 demir oldu zaten bu seviye ve yukarsına doğru araştırma fiyatları uçuyo, neyse bu fiyattayken üniversite seviyesini 5 . seviye yaparsam bana bu araştırma 77 390 demire gelecek, ve üniversite ilk seviyelerde yükseltirken baya ucuz ve fazla zaman almıyor, yani ilk başta 3 bin demirlik bir kar varken oyunun ortalarında yaparsan 30 000 lik bir kar oluyor, diye düşünüyordum ama seviye artışında da bi formül kullanıldığı için doğru başlarda yapmak sanırım daha karlı, bu soruyu yöneltmemdeki sebeb şuydu, şimdi benim zırhı 14. seviye yapmam lazım ve benden 1 300 000 demir istiyor ve yanında da 1 milyon altın üniversite seviyem 14 olmasına rağmen bu yüzden oyun sıfırlandıktan sonra bu bilgi bana lazım olacaktı aklımdayken sorayım dedim.  *YAHOO* *YAHOO* *freak* *freak*

ÜNİVERSİTE

Araştırmaların ve teknolojilerin gelişimi için gereklidir.
Araştırma zamanını 0.25 kez indirir
Araştırma fiyatını 0.05 kez indirir

Temel fiyat: 200 odun,100 taş,100 altın
Fiyat artışı:formul 1

Gerekli binalar:
Seviye 1 Üniversite için seviye 1 kale gereklidir

*Fiyatların nasıl indiği şu şekilde hesaplanır - (Teknolojinin temel fiyatı)(1+0.05*Üniversite Seviyesi).

Tsubasa
Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ocak 29, 2008, 11:01:45 ÖS »

evet arkadaşlar zaten bende aynısını yapıyorum bu arada bilgi için sağol, eklemek istedim yanlız kafama takılan şuydu, araştırma fiyatını 0,05 kez indirir kelimesi örneğin örneğin oyunun başında 10 000 demir isteyen bir araştırmayı yapmadan, üniversiteyi 5. seviye ye kadar geliştiriyorum. ve geliştirme sırasıyla fiyat olarak söyle oluyor.

10 000     üniversite 1. seviye : 9 500
  9 500     üniversite 2. seviye : 9 025
  9 025     üniversite 3. seviye : 8 574
  8 574     üniversite 4. seviye : 8 146
  8 146     üniversite 5. seviye : 7 739

yani ben oynun başında iken üniversite seviyesini 5. seviye yaparsam, 10 000 demir fiyatındaki araştırmayı 7 739 (yuvarlama) demir fiyatına yapmış olacam.
fakat bu araştırma oyunun ortalarında iken yani seviye yükseltikçe fiyatı diyelim 100 000 demir oldu zaten bu seviye ve yukarsına doğru araştırma fiyatları uçuyo, neyse bu fiyattayken üniversite seviyesini 5 . seviye yaparsam bana bu araştırma 77 390 demire gelecek, ve üniversite ilk seviyelerde yükseltirken baya ucuz ve fazla zaman almıyor, yani ilk başta 3 bin demirlik bir kar varken oyunun ortalarında yaparsan 30 000 lik bir kar oluyor, diye düşünüyordum ama seviye artışında da bi formül kullanıldığı için doğru başlarda yapmak sanırım daha karlı, bu soruyu yöneltmemdeki sebeb şuydu, şimdi benim zırhı 14. seviye yapmam lazım ve benden 1 300 000 demir istiyor ve yanında da 1 milyon altın üniversite seviyem 14 olmasına rağmen bu yüzden oyun sıfırlandıktan sonra bu bilgi bana lazım olacaktı aklımdayken sorayım dedim.  *YAHOO* *YAHOO* *freak* *freak*

ÜNİVERSİTE

Araştırmaların ve teknolojilerin gelişimi için gereklidir.
Araştırma zamanını 0.25 kez indirir
Araştırma fiyatını 0.05 kez indirir

Temel fiyat: 200 odun,100 taş,100 altın
Fiyat artışı:formul 1

Gerekli binalar:
Seviye 1 Üniversite için seviye 1 kale gereklidir

*Fiyatların nasıl indiği şu şekilde hesaplanır - (Teknolojinin temel fiyatı)(1+0.05*Üniversite Seviyesi).

sana tavsiye oyunun başlarında üniversite ve mimariye yüklenebildiğin kadar yüklen. sonradan tüm diğer araştırmaları basmak o kadar kolay oluyor ki. yani 20 seviyeye çıkarmaya çalış...
okyanus07
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Son_Turk

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Şubat 01, 2008, 12:38:39 ÖÖ »

sağol kardeşim bir dahaki döneme hayırlısı,
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!