Imperia Online Turkey  
Nisan 26, 2024, 03:29:29 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: hesabımızdan haksız kredi ( elmas ) alınıyor  (Okunma Sayısı 2651 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
zulfıkar
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Haziran 10, 2010, 05:52:44 ÖS »

2.ci kez tekerrür eden bu olay karşısında sessiz kalmak mümkün değil...!!

daha 2 gün önce 55o kredi yükledim..loncalar bölümünde zanaatçılar loncası açık,bu ilk aktif propaganda için elmas ödemiyoruz isteğe bağlı olarak nüfus propagandasını aktif ettim ve 10 elmas ödedim buraya kadar her şey gayet normal ancak nüfus etkinliği bitmeden zanaatçılar loncası otomatik olarak tekrar aktif oldu ve hesabımdan 10 elmas alındı..şimdiye kadar 2 ci kez tekrar eden bu olay sonucu 20 elmasım gitmiş oldu..sorun şu ki..bu oyunu binlerce insan oynuyor ve yarısı bile aynı hataya mağruz kalsa ortaya haksız yere devasal bir kredi alımı gerçekleşmiş olur buda bu oyununun kredi alımını sağlayan kişilerin cebine oldukça yüklü bir meblağın kalmasını sağlar..amacın bu olmadığını temenni ederek bu hatanın en yakın zamanda düzeltilmesini rica ediyorum..

türkish diyar 6 dan ; zulfıkar
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Haziran 10, 2010, 05:54:42 ÖS »

Arkadaşım otomatik olarak loncanın devreye girmemesi için loncanın yanında ki küçük butonun içinin sarı olmadığına dikkat et Smiley

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2010, 06:03:09 ÖS »

2.ci kez tekerrür eden bu olay karşısında sessiz kalmak mümkün değil...!!

daha 2 gün önce 55o kredi yükledim..loncalar bölümünde zanaatçılar loncası açık,bu ilk aktif propaganda için elmas ödemiyoruz isteğe bağlı olarak nüfus propagandasını aktif ettim ve 10 elmas ödedim buraya kadar her şey gayet normal ancak nüfus etkinliği bitmeden zanaatçılar loncası otomatik olarak tekrar aktif oldu ve hesabımdan 10 elmas alındı..şimdiye kadar 2 ci kez tekrar eden bu olay sonucu 20 elmasım gitmiş oldu..sorun şu ki..bu oyunu binlerce insan oynuyor ve yarısı bile aynı hataya mağruz kalsa ortaya haksız yere devasal bir kredi alımı gerçekleşmiş olur buda bu oyununun kredi alımını sağlayan kişilerin cebine oldukça yüklü bir meblağın kalmasını sağlar..amacın bu olmadığını temenni ederek bu hatanın en yakın zamanda düzeltilmesini rica ediyorum..

türkish diyar 6 dan ; zulfıkar

2 Lonca aktif olmayıp "MANUEL" olarak arka arkaya aktif edilirse 2 lonca'dan toplam  10 Kredi alınır. Ancak Otomatik' e alındığında 2 lonca da hiç boşa çıkmayacağından sürekli olarak her 2 loncadan da 10'ar kredi düşmeye devam eder... Wink

Hesabınızdan 2 lonca için toplam 10 kredi alınması için 2 loncanında bittiğinden emin olup sonra aktifleştiriniz....

Cool
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2010, 06:05:07 ÖS Gönderen: sertan1973 » Kayıtlı

TD 2 - Diyar 23 - 10.01.2009 NET DEĞER LİDERİ
zulfıkar
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Haziran 10, 2010, 06:15:56 ÖS »

mantıksız = teknoloji çağında bizlerden çok daha zeki olan bilgisaylarımızla online server oyunu oynuyoruz..1 odun eksik olduğunda asker basamamak gibi en ince detaylarına kadar düşünülmüş ve gerekli alt yapısı sağlanmış teknik bir oyun bu..her şey matematik ve zamanlama üzerine hesaplanmış ken nasıl oluyorda böyle önemli bir detay ile ilgili olarak gerekli teknik veriler girilmemiş..çözümü gayet basit..zanaatçılar loncası sabit olarak kilitlenmişse bu kişinin ücretsiz olarak sürekli bu kampanyayı etkin yapmak istediğini gösterir ve her yeni etkinleştirilmesinde kredi alınmaz..geriye ne kalıyor nüfus = eğer kişi sürekli nüfus artışı istiyorsa otomatik etkinleştirmeyi aktif eder ve her aktif oluşunda kişinin hesabından 10 kredi alınır eğer otomatik aktif etkin değilse nüfus artışı propagandası biter ve pasifize olur..!

şimdi sayın arkadaşım bu kadar ince bir teknik konuyu düşünmek için zaman ayırmadığın belli oluyor..bu yüzden sen değilde admin arkadaşım daha mantıklı bir cvp yazarsa sevinirim..!

bu konuda okuduğum mesajlardan anladığım kadarıyla tek mağdur olan kişi ben değilim ve en azından bizim gibi buraya zaman ayıramayan ve ayırmak istemeyen ama aynı konudan sıkıntılı olan belkide yüzlerce arkadaş var..bu hata bilerek düzeltilmek istenmiyor sonucuna varmak istemiyorum..bu yüzden birileri bu konu ile ilgili acil ilgilenirse sevinirim..
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Haziran 10, 2010, 06:18:00 ÖS »

Son derece haklısın bu konuda.

mantıksız = teknoloji çağında bizlerden çok daha zeki olan bilgisaylarımızla online server oyunu oynuyoruz..1 odun eksik olduğunda asker basamamak gibi en ince detaylarına kadar düşünülmüş ve gerekli alt yapısı sağlanmış teknik bir oyun bu..her şey matematik ve zamanlama üzerine hesaplanmış ken nasıl oluyorda böyle önemli bir detay ile ilgili olarak gerekli teknik veriler girilmemiş..çözümü gayet basit..zanaatçılar loncası sabit olarak kilitlenmişse bu kişinin ücretsiz olarak sürekli bu kampanyayı etkin yapmak istediğini gösterir ve her yeni etkinleştirilmesinde kredi alınmaz..geriye ne kalıyor nüfus = eğer kişi sürekli nüfus artışı istiyorsa otomatik etkinleştirmeyi aktif eder ve her aktif oluşunda kişinin hesabından 10 kredi alınır eğer otomatik aktif etkin değilse nüfus artışı propagandası biter ve pasifize olur..!

bu kısmı kastettim Smiley
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2010, 06:46:26 ÖS Gönderen: c4nsu » Kayıtlı

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Haziran 10, 2010, 06:42:36 ÖS »

şimdi sayın arkadaşım bu kadar ince bir teknik konuyu düşünmek için zaman ayırmadığın belli oluyor..bu yüzden sen değilde admin arkadaşım daha mantıklı bir cvp yazarsa sevinirim..!
bu konuda okuduğum mesajlardan anladığım kadarıyla tek mağdur olan kişi ben değilim ve en azından bizim gibi buraya zaman ayıramayan ve ayırmak istemeyen ama aynı konudan sıkıntılı olan belkide yüzlerce arkadaş var..bu hata bilerek düzeltilmek istenmiyor sonucuna varmak istemiyorum..bu yüzden birileri bu konu ile ilgili acil ilgilenirse sevinirim..

Teknik konu ve Zaman ayırmak sıfatında konuşursak;

bu forumda şu an için benden daha fazla zamanını ayıran kimse yok.... bu 1

IO strateji oyunu reel zamana dayalı bir oyun yani uzun süreli online ve emek istiyor. Loncaları manuel olarak aktive edersen yukarıda bahsettiğim durum sözkonusudur.

Yok ben kolayı tercih eder, teknolojiyi kullanacağım dersen; Her teknolojinin bir bedeli olduğu gibi bunun da bedeli vardır ki bu durumun düzeltilecek tarafı bulunmamaktadır.

Ancak ben Adminlerle görüşmek isterim dersen sana bir kolaylık daha ;

http://forum.imperiaonline.org/tr/index.php?action=pm;sa=send;u=5284

Özel mesaj ile konuyu iletebilirsin... Wink

Cool
« Son Düzenleme: Haziran 10, 2010, 07:02:00 ÖS Gönderen: sertan1973 » Kayıtlı

TD 2 - Diyar 23 - 10.01.2009 NET DEĞER LİDERİ
BALTA_ZAR
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Haziran 10, 2010, 06:46:49 ÖS »

Benim hesabımda ikisi de aktif ve otomatik olarak çalışmakta. Her seferinde takip ediyorum birinden 10 kredi diğerinden 0 kredi alınıyor. Sorun ile karşılaşmadım. Konuyu yetkililere özel mesaj ile göndermeni tavsiye ederim.

Sen Yolcu Bu Yalan Dünya Hancıdır
Öyle Bir Gün Varki Yürekte Sancıdır
Yer Gök Bir Olup Da Hesap Sorulunca
En Sevdiğin Bile Senden Davacıdır
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Haziran 10, 2010, 07:57:12 ÖS »

ben i.o bu bellimi olur işi diye düşünerek,sadece birini otomatik ayarlıyorum...diğerini manuel aktif ediyorum...
zaten loncaların süresi dolduğunda eğer online değilseniz aktif olmuyor(otomatik ayarlasanız bile)...siz oyuna girdiğiniz dakikada yeniden başlıyor...ve mesaj geliyor...böylece her ikisinide aynı dakikada aktif edebiliyorum...(yani otomatik aktif olan için mesaj geldiğinde,diğerini taht salonundan aktif ediyorum)..olayı bu yönden düşündüğünüzde sadece 1 ini otomatik aktif edince hiçbir kaybınız olmuyor( zaman,ekstra kredi alımı gibi vs vs vs...)

topaloglu
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Şubat 26, 2011, 02:02:54 ÖS »

yanlışın var oğuzhan.. birini otomatik aktif ettin diğerini paralı aktif ettin. yani paralı aktif ettiğin daha sonra başladı ve daha sonra bitecek.otomatik olarak tekrarlanan ise diğerinden daha erken bitecek ve otomatik oldugu için biter bitmes tekrar başlıyacak ve başlarken para ile aldıgın lonca aktif oldugu için ikinci lonca olarak gösterilecek ve tekrar para alınacak... ilk sefer paralı aldıgın lonca bittiginde ise az once paralı aldıgın lonca aktif oldugu için oda paralı aktif olacak... yani iki loncayada para ödemiş olacaksın...
yasinkk
CAPTAIN BLACK
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Şubat 26, 2011, 02:59:55 ÖS »

yanlışın var oğuzhan.. birini otomatik aktif ettin diğerini paralı aktif ettin. yani paralı aktif ettiğin daha sonra başladı ve daha sonra bitecek.otomatik olarak tekrarlanan ise diğerinden daha erken bitecek ve otomatik oldugu için biter bitmes tekrar başlıyacak ve başlarken para ile aldıgın lonca aktif oldugu için ikinci lonca olarak gösterilecek ve tekrar para alınacak... ilk sefer paralı aldıgın lonca bittiginde ise az once paralı aldıgın lonca aktif oldugu için oda paralı aktif olacak... yani iki loncayada para ödemiş olacaksın...

*rose* *rose*

ANI YAŞA!!!HAYATIN
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!