Imperia Online Turkey  
Nisan 26, 2024, 01:18:55 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: NERELİSİNİZ ?  (Okunma Sayısı 44184 defa)
0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
12turkay
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #150 : Mayıs 03, 2011, 03:03:34 ÖS »

Bende Muğla'Lıyım. Bodrum'u en meşhur olan ilçesi tabi
Fethiye - Ölüdeniz - Saklıkent
Milas  (Salı pazarı çok meşhur ayrıca Türkiye'de ki paraşütle atlamaya en uygun noktalardan biride bulunuyor.)
Marmaris (denizi yeter)
Köyceğiz - (Gölü)
DaLaman (Rafting severLer )
Datça (Denizi yeter )
Yatağan (tarihi yerler)
Ula  (evleri)
Ortaca (Mavi bayraklı Sarıgerme Plajı)
Kavaklıdere  (Tarihi GüzellikLer )

bir kaç fotoğrafta koyayım =))

(köyceğizden bir görünüm)

(dalamandan)

cok cok guzel hatta turkıyede mutlaka gezın gorun dıyebılcegım yerlerden mavı turda yapın derım ortamda guzel hanı teknede Grin Grin
12turkay
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #151 : Mayıs 03, 2011, 03:07:33 ÖS »

BEN: samsunluyum 31 yıldır bursada yasıyorum ve eskı guzelıgı yok pufff sehır oldu beton yıgını sadece tarıhı eserlerı bıde kapalı carsı cıvarını gezın, kısında uludagı gorun tabı onunda suyu cıktı cok pahalı :s
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

oяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ║▌│█│║▌║││█║▌║▌||||||║

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #152 : Mayıs 03, 2011, 06:49:40 ÖS »

ÖLE DEĞİL YİYEN BİR KERE YEMEYEN İKİ KERE PİŞMAN Smiley
Grin
Çigköfte olarak istanbulda satılanların çogunu bilirim ama çigköfte demeye bin şahit lazım ticari düşündükleri için çigköfte yoguruldukdan 10 dk içinde tüketilmesi lazımdır  nedeni ise bekledikçe ıslanır özelligi kaçar asıl çigköftegi urfalı bir ailenin evinde misafir olarak gittiginizde yebilirsiniz çarşıda dükkanlarda satılanlara itibar etmeyin Künefede Antakya ya aittir urfanın kadayıfı farklıdır Smiley
     Sana katılıyorum bünyamin, herşey yerinde güzel... çiğ köfteyi urfada, küşlemeyi Antep'te,etli ekmeği Konya'da,künefe'yi antakya'da,pideyi Samsun'da, her şeyi yerinde yiyeceksin ki gerçek lezzeti tadasın.  Wink
    trt-1' de gezelim görelim adında 20 küsür yıldır devam eden bir program var, denk geldikçe fırsat buldukça izlerim.(trt'de izlediğim tek yapıt, yaşlı teyzeler hoplaya zıplaya şarkı söylesede Grin ) Programın sunucusu nuray hanım Yöresel yemekleri yerinde yiyip lezzetin ve damak tadının zirvesine çıktığı için dünyanın en şanslı insanlarından bence.  Smiley

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku
[██████████████████] 100%

Romantik [ Sadece Birine ]

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Can evimden baktım sana İstanbul!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #153 : Mayıs 03, 2011, 06:59:59 ÖS »

Grin     Sana katılıyorum bünyamin, herşey yerinde güzel... çiğ köfteyi urfada, küşlemeyi Antep'te,etli ekmeği Konya'da,künefe'yi antakya'da,pideyi Samsun'da, her şeyi yerinde yiyeceksin ki gerçek lezzeti tadasın.  Wink
    trt-1' de gezelim görelim adında 20 küsür yıldır devam eden bir program var, denk geldikçe fırsat buldukça izlerim.(trt'de izlediğim tek yapıt, yaşlı teyzeler hoplaya zıplaya şarkı söylesede Grin ) Programın sunucusu nuray hanım Yöresel yemekleri yerinde yiyip lezzetin ve damak tadının zirvesine çıktığı için dünyanın en şanslı insanlarından bence.  Smiley

Cnn türk ve Ntv nin de o tarz proğramları var fakat mekanları gösteriyor Kesinlikle her şey yerinde ve tadında güzel Smiley

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #154 : Mayıs 03, 2011, 07:14:48 ÖS »

Kesinlikle her şey yerinde ve tadında güzel Smiley
Sen çiğ köfte dedin de aklıma geldi, Bakırköy'de Ümit usta'nın(eskiden atv'de yemek programı vardı tombiş bir abimiz  Grin ) restaurant'ında mutlaka içli köfte ve dürüm yemenizi tavsiye ederim.Yıllar önce bir arkadaşım götürmüştü ve tadı damağımda hala...

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #155 : Mayıs 03, 2011, 07:54:37 ÖS »

Sen çiğ köfte dedin de aklıma geldi, Bakırköy'de Ümit usta'nın(eskiden atv'de yemek programı vardı tombiş bir abimiz  Grin ) restaurant'ında mutlaka içli köfte ve dürüm yemenizi tavsiye ederim.Yıllar önce bir arkadaşım götürmüştü ve tadı damağımda hala...

Bakırköyün neresinde ?

"Gölgede duranın, gölgesi olmaz" diyerek güneşe çıkıp, kavrulmaya başladım. Kendi gelecekleri uğruna kavrulmayı göze aldıklarım başkalarının gölgesinden hiç çıkmadılar.
yeniceri
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #156 : Mayıs 03, 2011, 08:06:42 ÖS »

izmitliyiz pişmaniyemiz yeter Grin istanbulla gecerken almadan gecmeyin boğaziçi pişmaniye bizim arkadaşlar reklam oldu ama idare etsin imperia o kadr para veriyoz oyuna  Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #157 : Mayıs 03, 2011, 10:15:31 ÖS »

izmitliyiz pişmaniyemiz yeter Grin istanbulla gecerken almadan gecmeyin boğaziçi pişmaniye bizim arkadaşlar reklam oldu ama idare etsin imperia o kadr para veriyoz oyuna  Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue
Sağlam reklam yaptın.  Grin
Bakırköyün neresinde ?
akşam gittiğimizden yerini tam algılayamadım o akşam,hafiften kafada güzeldi  benim, dürümcü baba'ydı restaurant'ın ismi.elit bir mekan,Ümit usta'nın içeri giren her müşterinin masasına hoş geldiniz diyerek karşılaması da hoşuma gitmişti. O arkadaşımla da bağlarımıız koptu yıllar sonra şimdi soramıyorum da o'na  :Smiley  ama Bakırköy'de ümit usta'nın mekanı diye sorulduğunda zor olmaz bulması, ben Bakırköy'e ilk gidişimde soruşturcam, mekanı bulursam mutlaka yerini paylaşırım  Wink
« Son Düzenleme: Mayıs 03, 2011, 10:27:20 ÖS Gönderen: sniper » Kayıtlı

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #158 : Mayıs 03, 2011, 11:17:07 ÖS »

Sağlam reklam yaptın.  :Dakşam gittiğimizden yerini tam algılayamadım o akşam,hafiften kafada güzeldi  benim, dürümcü baba'ydı restaurant'ın ismi.elit bir mekan,Ümit usta'nın içeri giren her müşterinin masasına hoş geldiniz diyerek karşılaması da hoşuma gitmişti. O arkadaşımla da bağlarımıız koptu yıllar sonra şimdi soramıyorum da o'na  :Smiley  ama Bakırköy'de ümit usta'nın mekanı diye sorulduğunda zor olmaz bulması, ben Bakırköy'e ilk gidişimde soruşturcam, mekanı bulursam mutlaka yerini paylaşırım  Wink

Bizim ev bakırköyde o yüzden soruyorum Smiley annemlere de sordum bilemediler bakırköy baya büyük yer hangi kısmında oldugunu bilsek yeri çok basittir aslında bizim ev meydanda caruselin arka sokagında  Wink bu arada dürümcü baba yeşilköyde:)

sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #159 : Mayıs 03, 2011, 11:34:16 ÖS »

Bizim ev bakırköyde o yüzden soruyorum Smiley annemlere de sordum bilemediler bakırköy baya büyük yer hangi kısmında oldugunu bilsek yeri çok basittir aslında bizim ev meydanda caruselin arka sokagında  Wink bu arada dürümcü baba yeşilköyde:)
İyisi mi ben onu o gece masada ki 3. arkadaşıma sorayım  Wink dürümcü babanın orjinali benim bahsettiğim. ben bakırköy' e daha sonra geldiğimde onlarca yüzlerce benzer isimde mekanlar açılmış. dürümcü yenge,dürümcü amca,dürümcü dayı,dürümcü dede,dürümcü hala ve dürümcü baba adında onlarca mekan yani, malum türk insanı korsanlamada dünyada 1 numara  Wink ... ben mutlaka aslını öğrenirim  Wink

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
torlofan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #160 : Mayıs 04, 2011, 08:22:29 ÖÖ »

google da arattım ümit usta nın dürümcüsü çıkmıyor ama dürümcü baba diye bir mekan var yeşilköydeymiş o da.. bakırköy- dürümcü baba - ümit usta yazınca bir tek o çıkıyor.. ümit usta içinde yok ama google kaale almadı onu herhalde Smiley google bulamadıysa o mekan kapanmıştır veya ümit usta devretmiştir orayı bence Smiley
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #161 : Mayıs 04, 2011, 08:35:37 ÖÖ »

google da arattım ümit usta nın dürümcüsü çıkmıyor ama dürümcü baba diye bir mekan var yeşilköydeymiş o da.. bakırköy- dürümcü baba - ümit usta yazınca bir tek o çıkıyor.. ümit usta içinde yok ama google kaale almadı onu herhalde Smiley google bulamadıysa o mekan kapanmıştır veya ümit usta devretmiştir orayı bence Smiley
*SCRATCH* eğer kapandıysa yazık oldu, inşallah yeşilköydeki mekandır da ben yanlış hatırlıyor olayım.   Smiley

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
sertan1973
S e r X
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #162 : Mayıs 04, 2011, 09:28:53 ÖÖ »

*SCRATCH* eğer kapandıysa yazık oldu, inşallah yeşilköydeki mekandır da ben yanlış hatırlıyor olayım.   Smiley

Halâ aktif ve evet yeşilköyde ki mekân ancak eski sıcaklık "Ümit Ustanın olduğu dönemler" eski muhabbet yok. Senin anlayacağın artık tam bir ticarethane.... Smiley

Oturuyorsun, Yiyiyorsun, ödeyip gidiyorsun.... Sad

Cool

TD 2 - Diyar 23 - 10.01.2009 NET DEĞER LİDERİ
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #163 : Mayıs 04, 2011, 09:51:19 ÖÖ »

Halâ aktif ve evet yeşilköyde ki mekân ancak eski sıcaklık "Ümit Ustanın olduğu dönemler" eski muhabbet yok. Senin anlayacağın artık tam bir ticarethane.... Smiley

Cool
üzüldüm şimdi.   *black_eye*

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
Edessa
Buny@S
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #164 : Mayıs 04, 2011, 09:53:39 ÖÖ »

Cool

İstisnalar kaideyi bozmaz ama çogu mekan öyle degilmi ? Eski müşteri anlayışı hal hatır kalmamış çogu işte geçerli dediklerim malesef

İstanbula her gittigimde aksaray sofulara uğrarım en azından istisnalara dahil olan yerlerden Giderseniz Zaman ve onbaşı ocakbaşını  Tavsiye ederim Smiley
Pek dışarda yemegi sevmiyorum  Annemin yemeklerini daha çok tercih ediyorum 20 gündür Urfada   annem kilo mu aldım ne 10 kilocuk sadece  Wink

Sayfa: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!