Imperia Online Turkey  
Mart 29, 2024, 01:21:24 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: HANGİMİZ IRKÇI!?!  (Okunma Sayısı 2060 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Nisan 13, 2010, 05:03:32 ÖS »

Bugun yaşadığım bir olay,

Bu mesajda gördüğünüz gibi oyun tarzımı beğendiğini dile getiren eleman,Türk olduğumu söleyince,

şaşırdığını belli etmek ooo diyip,bu durumdan hoşnut olmadıgını göstermek için Sad  işareti yapıyor..ve devam ediyor" bizim ittifagımız Türkleri sevmez,belki Bulgaristanda çok fazla kötü  Türk olduğundan dolayıdır ve bulgar oldugunu" sölüyor...

bu konuda bulgarların Türklere yaptıklarını yazmayacam...konunun amacı o değil...
Amacım sadece ve sadece bize ırkçılık yapmayın diyenlere,ibret olması...
Tebrik ettikten 5 dk sonra Türküm diyince,bir anda söylemleri değişenlermi ırkçı,yoksa bizmi?Takdir forum ahalisinin!!

gharn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Nisan 13, 2010, 05:13:59 ÖS »

takdir bizimse ben de kendimce yorumlayayım..yazıda ırkçılık içeren ima var ama kötü bir tavır yok..önemli olan bundan sonraki mesajlaşma...sana bir fırsat sunulmuş o kişinin fikrindeki yanlışlıkları düzeltebilmek için...sen bunu düzeltebildin mi sorun burada...

hepimiz bunun gibi mesajlarla karşlılaştık..ama dilimiz döndüğünce ki iyi döner Türklerin ne olduğunu kim olduğunu ve asaleti anlattık..reelde kötü örneklerin..oyunda düzenbaz hilekarların bizim insanımızı TEMSİL EDEMEYECEĞİNİ anlatmayı denedik...

başarılı olduk mu..tamamı mümkün değil..ama benim oynadığım diyarda ben ve ittifak arkadaşım Ophelia en saygı duyulan kişiler arasındadır..ve biz Türklerin doğru davranışlar sergileyen kişilerce temsil edilmesinin doğru olduğunu anlattık..(her ülkenin de bu şekil temsil edilmesi gerekir)...benim olduğum ortamda Türkler aleyhinde ırkçı yazı çıktığında tüm forum ahalisi(uluslararası forum için konuşuyorum) gerekli tepkiyi yazanlara karşı koyar...okumak isteyen gider int r9 forumunu takip eder...

bu bir mücadeledir ve benim bu ortamda sanırım 5. senemdir. vazgeçmeden sana yazıldığı gibi mesaj fırsatlarıyla karşılaştığımda yanlış kanıyı düzeltecek ortamı hazırlarım...

tekrar ediyorum o mesajda yorum var..ama önemli olan sonraki mesajlardaki dialog seyridir..becerebildiysen o kişi efendi gibi yola gelir..beceremediysen küstahlığa devam eder ama denemediysen o zaman da çok yazık olmuş demektir.
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2010, 05:27:51 ÖS Gönderen: gharn » Kayıtlı

they will know the power of my sword
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Nisan 13, 2010, 05:23:01 ÖS »

Gharn öncelikle yorumun için tşk ederim..
Bu eleman ittifağı 1,5 aydan beri oyunu benim üzerime oynuyor...ilk saldırdıklarında en iyi adamları benden 50k puan fazlaydı...şu an o elemana sadece araştırma basarak 250k puan taktım...en sonunda saldırarak birşey elde edemeyeceklerini anladılar ve dun "eger bize gelirsen sana saldırmayız " tarzında mesaj çektiler...bende sizden gelecek barışı istemem devam edin dedim..Müslüman Türk olarak başım her zaman dik,kimseye boyun eğicek değilim....Bugun elaman bu mesajı çekti..bu mesajdan sonra konuşmaya devam ettik..ama elamanın görüşü değişmedi...değişmezde..bağnaz milliyetçi (yani ırkçı) adamın tavrı asla değişmez...değişip,değişmemeside çokta umrumda değil...ahdettim oyunu bulgarların üzerine oynayacam...raporlarıda bulgar forumda bile yayınyalacam...en iyi bulgar oyuncuya my.de 1 tur bindirdim..ondan sonra en yakın adama 2 tur bindirdim my.de...bunu yediremiyorlar...neyse gelelim konumuza....o kadar mesajdan sora elamanın attığı msj (Türkler hakkındaki şahsi görüşü):

0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Nisan 13, 2010, 05:25:50 ÖS »

Ayrıca adamın gerekçesi Türkler hile yapıyor vs değil...adam Türk ırkını sevmiyor...bildiğin Türk karşıtlığı var adamda...bana deseki Türkler hileci o yüzden sevmiyorum anlayacagım..ama adam Türk soyuna karşı....
yani ırkçılığın daniskası!!

omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Nisan 13, 2010, 05:28:24 ÖS »

bizi kim seviyorki bize soykirim yapilir soykirimi siz yaptiniz derler .....
sniper
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

oяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ║▌│█│║▌║││█║▌║▌||||||║

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Nisan 13, 2010, 05:29:44 ÖS »

oğuzum biliyorsun bu adamların çoook kuyruk acısı var osmanlıdan . bana oyun başlarında bizans adında ittifak üyeleri topyekün yağma ve kale kuşatması yaptı . bana osmanlı öldü diye mesaj attı anortosis miydi neydi elemanın ismi  *xxx* bende ona dedim ki osmanlı ruhu devam ediyor , bizans 1453 te istanbulda öldü dedim  ,  bana ırkçılık yaptığımı ve şikayet edeceğini söyledi ve ertesi gün 1 günlük mesaj yasağı verdiler sağolsunlar  *hahaha* *hahaha*
bu kadar mı ayrım yapılır , benim şikayetim hiç bir şekilde sonuç vermedi ... yorumu sizlere bırakıyorum bu konuda  Grin Grin Grin
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2010, 06:55:53 ÖS Gönderen: sniper » Kayıtlı

Her Hakkı Saklıdır ®
|l|lllll|lll||ll||lll
²¹°¹³²¹³ °¹²¹³¹³
Tutku
[██████████████████] 100%

Romantik [ Sadece Birine ]
[██████████████████] 100%

Sevmek [Ölümüne]
[██████████████
gharn
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Nisan 13, 2010, 05:36:13 ÖS »

Ayrıca adamın gerekçesi Türkler hile yapıyor vs değil...adam Türk ırkını sevmiyor...bildiğin Türk karşıtlığı var adamda...bana deseki Türkler hileci o yüzden sevmiyorum anlayacagım..ama adam Türk soyuna karşı....
yani ırkçılığın daniskası!!

orada I don't like but I am not hate diyor dikkat edersen..sevmem ama nefret de etmem diyor...İngilizce konuşması herkes tarafından yapılabilen(daha doğrusu yapıldığı sanılan) değişik bir dildir.yani derdini anlatmanı sağlayacak o kadar çok kelime vardır ki dile hakim olamayan yanlış kullanabilir...yani nefret ifade edebilecekonlarca kelime vardır ve hepsinin de hissettirdiği duygu farklıdır.konuşan bulgar eleman derdini google translator den anlatmaya çalışıyorsa mazur görmek gerekir..burada nefret yok diyor...yani yanlış anlatmış olma ihtimali de var...üstelik gramer hatası da var..yani bu eleman İngilizceyi doğru da konuşmayı bilmiyor

tut ki yanlış anlatmadı ve ırkçı..ki olabilir..o kişilerden her millete var..kaale almaya bile değmez..ama ırkçı mesaj atarsa şikayet et ..yanlız bu verdiklerin içinde ırkçı mana yok haberin ola:) sen dialogda olduğun için diğer mesajlarda bu havayı sezmiş olabilirsin ve bu yüzden de muhtemelen haklısındır...ama unutmayın aynısını MAALESEF bizler de yapıyoruz..gönül ister ki yapılmasın...ve ayrıca önemli olan buna o kişilerin forumunda izin verilip verilmediğidir..veriliyorsa bu hatanın en önde gidenidir...kurallara aykırı olduğundan buna tolerans gösterileceğini düşünmüyorum.
« Son Düzenleme: Nisan 13, 2010, 05:37:49 ÖS Gönderen: gharn » Kayıtlı

they will know the power of my sword
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Nisan 13, 2010, 07:37:50 ÖS »

Gharn,
Adamın ingilizcesinin bozuk olduğunun ve ne anlatmaya çalıştığının farkındayım...Çok şükür ingilizcede sorunum yok...Türkiye'nin seçkin üniversitelerinden 1 inde ingilizce işletme okuyorum....Bütün derslerim,sınavlarım ingilizce...Aramızda geçen bütün mesajları atmadım...Gerek duymadım...çünkü resimler 2 sayfayı alır....
Önce takdir edip,sonra Türküm diyince söylemleri değişti elaman..."Aaa pis Türk nasıl bu kadar başaralı olur " mantalitesi var adamda ,ve hatta bütün ittifağında..Bu yazışmalar 1.5 aydan itibaren var ama dün gece ve bugun zirveye ulaştı....Açıktan sevmediklerini sölemeye başladılar...Çünkü dün resti çektim adamlara....Daha önce sesimi çıkarmıyordum Wink
Ayrıca şikayette etmedim, etmicemde...Adaletine inanmadığım yerde,kendi adaletimi kurarım...D50 de,herkese gereken cevabı zamanı gelince vericem...Forumda ve oyunda beni bilenler,asla kimseyi aşağılamıyacağımı ve ırkçı söylemler içine girmeyeceğimi gayet iyi bilir...Bu güne kadar bir sıkıntım varsa,int. forumdan adminlerle yazışarak hallettim...Olması gerekeni yaptım yani...
Kimse bana gelip,burda ırkçılık yok,olayları abartıyorsun demesin,yaşadıklarımı,gördüklerimi ben biliyorum....
Görülen o ki,konu amacından sapacak..Buna izin vermemek  için kilitliyorum konuyu...Yorum yazan herkese teşekkür...
Fikir alış verişinde bulunmak isteyen varsa,özelden mesaj atabilir..

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!