Imperia Online Turkey  
Nisan 25, 2024, 08:47:48 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 [3] 4 5   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: modlar sadece konu kitleyip olayları örtmeyımı bılıyo  (Okunma Sayısı 14387 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
mvpMERTmvp
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Ocak 19, 2008, 11:06:17 ÖÖ »

mvpMERTmvp den alıntı;
"bide arkadaşlar forumda bence bır konu acalım dıyar 5 dekıler bılır patrıots ...dusunuyomda herkezın dusunce tarzı farklıdır bu adaların da oyunda bır  saygınlıgı var herkez ekonomıden gıderek oyundan zevk alaması beklenemez....sonuc olarak degerlendırme sayfası acıldıgında rutbe..net deger..onur..var....ve ittifak savasları sıralamasındada 1 olmak da zevklı olsa gerek "

Kesınlıkle Patrıot ıttıgfakının bır saygınlıgı yok.Oncekı ıttıfakım olan Mutına da ıken savastık adamlarla.Tek yaptıkları karşı ıttıfakın zayıf oyuncularına vurup sonrada korkup kaçmak.Bunlara mı saygı duyacağım ben sürekli kaçan adamlara mı?Saygı duyacaksam dağatması gerek beni,oyle olur saygınlık.O zaman öperim ellerini.

arkadaşım yanlız mod arkadaşlar veya oyunu çokçok iyi bildiğini söyliyen dostlar...forumda türk oyunculara yardımcı yol gösterıcı olunsa cok guzel olucak.....en acı gercek sudur ki türk arkadaşlarımın cogu herkez hak verıcektırkı....ittifak savaslarında ne yapılır....nasıl davranılır...planlı  taktıklı bır savas mucadelesi nasıl verılır....bilgi birikimi yetersizliği ceken arkadaşlarım bence cok fazla.....YOL GÖSTERİCİ OLUNDUGUNDA DAHA ÇOK BÜYÜK TÜRK OYUNCU OLUCAKTIR
ipekis
Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Ocak 19, 2008, 11:42:18 ÖÖ »

Oyunu cok cok ııı bildiğimi her konuda olduğu gibi bu konuda da söyleyemem Smiley

Benım fikrim şu;
1.İttıfaktaki herkesin onlıne suresı fazla olacak.Guclu olmayan ve onlıne süresi az olanlar ordu kaçıracak ve donus saatınde mutlaka onlıne olacak.
2.İttifakta sayı cok fazla olmayacak kontrol güç oluyor.
3.İttifaktan bırısınde mutlaka casusluk yuksek olacak
4.Karsı taraftan 1 oyuncuyu off yakaladınız ise tek kısı değil arka arkaya 2-3 kısı dalmak gerek adamı bıtırmek ve cok puan almak için.Tabı onden ılk dalanın adamı ındırmesı gereklı Smiley
5.Yağma yapmam ben demıyceksınız:)
6.Onlıne ıken kaynakları hareket ettırmeyecek.Sureklı puan hareketıne yol açaçak bına ve asker basmayacak.Bunları eş zamanlı yapacaksınız.
7.Oyundan cıkarken tum kaynaklarınızı son kuruşuna kadar merkeze toplamayacak.Mesela 1-2 eyalette bıraz daha fazla kaynak bırakacaksınız.Bu adamın sızın on oldugunuzu dusunmesı sebep olabılır.Ozellıkle yan eyaletınızdekı altınlarınızı tamamen merkeze tasımayın.Cunku off ıken üreyen işçiler boş kalacakları ve altın uretımı olacagı ıcın altınınız 30-40 altın mıktarlarında olursa adam sizin off oldugunu anlar.
8.Kesınlıkle gordugunuz casusu hemen yakalamayacaksınız.Oyuna gırdıgınız saatı bellı edersınız.
9.Off surenızı sureklı aynı saatlerde mesela;gece 00:00-06:00 arası gıbı değilde farklı zamanlarda kullanmalısınız.Hep aynı saatte off olursan adam 2 gunde senı çözecektır.Kı sana ıttıfak savası acmadan 1-2 gun onceden sizlerı takıbe almışlardır.
10.Yan kalelere sadece az mıktarda okcu koyun.Kale sevıyesıne gore az olacak ama.Mesela ben yan kale 7 lerıme 200 er okcu koyuyorum sadece.
11.İttifak savasında iken onlıne olsanız bıle yan kalelere asker tasımayın altın az gıtsın dıye.Cunku off konuma gecerken askerlerı tekrar merkeze alacağınız için adam oyundan çıkış saatınızı anlayabılır.
12.En onemlısıde ıttıfakta ıletısım cok cok ııı olacak.Herkseın onlıne satlerı yaklasık aynı olmalı kı beraber hareket edebılesınız.

bunlar hem ıttıfak savasları hemde oyunun genelınde yapılması gerekenler bana göre.

Benım aklıma gelenler şu an için bunlar.Diğer arkadaslarımızın fıkırlerı ıle de cok daha fazlası uretılebılır.

mvpMERTmvp
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Ocak 19, 2008, 11:58:00 ÖÖ »

evt ipekis  teşekkürler ...herkez bildiklerini paylaşırsa daha güzel daha güçlü  oyuncuların sayısı kuşkusuz artıcaktır.....
1 olayı atlamışşın....ittifak savaşları şöledirki alınacak 3 yada 4 hucum yenılgısınden sonra o savaşı cevırmek cok zordur...savunmanız güçlüyse istikham kale hazırdaki askeri güçünüz.....o eyaletteki meydanınzda oyunda aktıvken yem bırakır yuksek para tutun duşmanlarınız sizi offlıen sansın  savunmayı dusundugunuz eyalette....bakın nasıl gelip patlıcaklar....böylelıkle hem karşı ittifaktn bir oyuncuyu oyundan duşurumuş....hemde iyi puan alıçaksınız...kusatma sılahları iyi puan verir her zaman....BİLĞİ SAHİBİ OLAN HERKEZ PAYLAŞŞINKİ BİLDİKLERİNİ YABACILARLA MUCADELE GÜCÜMÜZ ARTSIN HİLESİZ OYNASIN TÜM TÜRKLER...BAN YIYEN TÜRK ÇOK CÜNKÜ BİLGİ BİRİKIMLERIMIZ FAZLA DEGİL
_muptiii_
Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Ocak 19, 2008, 01:34:15 ÖS »

şimdi mert bu konuda çok anlatıma girilmez ipekis güzel özetlemiş ama biz gelipte burada birşeyler anlatırsak insanları geliştirmiş değil kopya etmiş oluruz kişilerin burada zaten ipucu alacakları şeyler yazılı bunları dahada açalım dersen biz iyi oyuncu sayısını fazlalaştırmış olmayız bence bu yanlış kişilerin anlayışına kalmış nasıl oynayacakları yani ekonomi yapın diyoruz ekonomi nasıl yapılır diyorsunuz...yani ekonomide zaten yapacağınız şeyler belli merkezi yönetim  her eyaletin kalesini yüksek tutmak bürokrasi sağlık ,nüfus herşeyden ön planda ambar  ve ana eyalette yüksek kale seviyesi  savunmaya yetecek kadar okçu yanına süvari vs. de koyabilirsiniz derim anlatırım da anlatırım ama ben böyle anlatırsam adam benim dediğim kelimeler göre oynayacak bizim istediğimiz şey bunu okuyan kişinin açıp hesap makinesini bazı  hesaplar yapması ve ona göre askerini kaleye yerleştirmesi neyin neye yaradığını iyi bilmesi ve of saatine girerken birer birer köylülerine iş vererek kaynak ayarlamaya uğraşması saatleri dakikları hesap etmesi bunu kişi kendi yapacak mert bu öğretilemez tecrübe ile elde edilir biz burada anlatsak kişi emin ol saplanıp kalır bir yerden sonra  *stop*  burada ne kadar anlatsakta sonuçta kişinin tecrübesine ve bazı şeyleri iyi irdeleyebilmesine kalmış birşey anlatırken de bence özen gösterilmeli dikkat edilmeli bu konu hassas bir konu bana göre  *pardon*
« Son Düzenleme: Ocak 19, 2008, 01:39:52 ÖS Gönderen: _muptiii_ » Kayıtlı
sumaja
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Ocak 21, 2008, 12:23:57 ÖS »

muptiii dostum amerikayı bir daha keşfetmenin anlamı yok... ipekişin ittifak için yazdığı şeyler çok doğru ve bence olmazsa olmaz. + ekonomiyi öğrenmek de ittifakın daha güçlü olması anlamına geliyor. öğrendiğimiz her şey oyun içinde bize ekstra güç sağlayacak... ve senin gibi onun gibi oynamasıda bence oyunu daha iyi yorumlayıp eksikleri bulup yeni stratejiler geliştirmemizi sağlayacak diye düşünüyorum... diyar 10 daki ittifakları bir takip edelim derim adamların çoğu mareşal oluyor ve puanları hep en yukarılarda... bence bilgi paylaştıkça büyür...
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2008, 12:52:10 ÖS Gönderen: sumaja » Kayıtlı

kazanmamız yada kaybetmeniz bilgiyi nasıl topladığınıza,nasıl yönettiğinize ve nasıl kullandığınıza bağlı.  Bill Gates Wink
_muptiii_
Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : Ocak 21, 2008, 12:32:02 ÖS »

ben paylaşmayalım demiyorum sumaja sadece anlatırken dikkatli olunmalı diyorum bizim amacımız bize saplanıp kalmamaları kendilerinin de birşeylerle destekleyerek düşünmeleri  ben sadece onu söyledim  *ok*
ipekis
Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Ocak 21, 2008, 12:52:24 ÖS »

Muptının haklı oldugu nokta şu.Herkes kendı taktıgını detaylı anlatırsa tabıkı yenı oyuncular ona bağlı kalacak ve kendılerınden bırsey uretmeden taklıt edecek.Muptıının korkusu bu.O nedenle ben sadece temel olmazsa olmaz ları kısaca değindim.Herkes temel mantığı kavrayıp üzerine bırseyler koymalı.

Ama şu da bır gercekkı Turk oyunculara ozellıkle yenı başlayanlara cok kalıtelı bır klavuz hazırlanması gerek.Oyun basında yanlış ısler yaparsa, ılk eyaletını yanlış alırsan toparlaması guc olur.Ozellıle ıttıfak savaslarına cok erken başlanırsa kı oyle yapılıyo 100.000 puanın altında agır askerlerle oyunu bıtırmeye mahkumsun...

AMA EN ÖNEMLISI TABIKI HERKESIN KENDI YÖNTEMINI GELİŞTİRMESIDİR...
_muptiii_
Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Ocak 21, 2008, 01:26:03 ÖS »

evet ipekis  *ok* benim anlatmak istediğim buydu kılavuzda da düzenlemeler yapıyoruz chatte gördüğümüz ve sorulanlar doğrultusunda geliştirmeler yapılıyor  Wink
sumaja
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Ocak 21, 2008, 01:28:18 ÖS »

Dostum ben yeni sayılırım aranızda ve oyunun başlarında ittifak içerisinde tam bir er gibi davranıyorum. puanını düşür diyorlar manıcınıkları satıyor ve askerleri terhis ediyorum... tatil moduna gir diyorlar hemen giriyorum. (Bence tatil moduda savaş zamanında olmaması gereken bir şey. Bu oyunun bir eksiği) ve tek başına hiç kimse bir şey yapamıyor. Yaşatmıyorlar zaten... Hertürlü bilginin paylaşıldığını düşünürsek... ve liderlerinde lider gibi davrandığını görürsek, her diyarda müthiş işler yaparız gibi geliyor bana... ve tamda söylemek istediğim bu ilk eyaletini yanlış seçersen , ne kedine nede ittifaka bir faydan olur. hatta zararın olur. box defansı ovaya kurmanın hiç bir önemi yok değilmi. ?  işte tamda bu tür bilgileri yeni başlayanlara anlatmak gerekiyor... örneğin: oyunun başında odun 2000 denir 2000 taş 2000 ve altın 2000 bu üretimi sırası ile nelere harcamak gerekiyor ? çünkü bu oyunun ilk açılım hamlesidir. Üretimi ve verimliliği çok etkiliyor diye düşünüyorum... Bu açılımı nasıl yapıyorsunuz?  mesela ambar seviyesini hemen 5 e çıkarmak vs. gibi örnekler ile yeni başlayan arkadaşlara çok önemli bilgileri ta en başından vermiş olacağız ve onlarda öğrendikleri bu bilgileri geliştirerek iyi oyuncu olmaya çalışacaklardır diye düşünüyorum. Arkadaşlar Amacımız Astlar ile üstleri kaynaştırmak. Acemileri iyi oyuncu iyi oyuncuları da üst düzey yapmak için bilgilerimizi paylaşmalıyız. Yada ben de bu oyunu çok ciddiye almaya başladım her halde:) ama oyunun hakkını veren arkadaşlarla bu oyunu oynamak çok zevkli olur diye düşünüyorum...

kazanmamız yada kaybetmeniz bilgiyi nasıl topladığınıza,nasıl yönettiğinize ve nasıl kullandığınıza bağlı.  Bill Gates Wink
ipekis
Ziyaretçi
« Yanıtla #39 : Ocak 21, 2008, 01:45:47 ÖS »

Dostum ben yeni sayılırım aranızda ve oyunun başlarında ittifak içerisinde tam bir er gibi davranıyorum. puanını düşür diyorlar manıcınıkları satıyor ve askerleri terhis ediyorum... tatil moduna gir diyorlar hemen giriyorum. (Bence tatil moduda savaş zamanında olmaması gereken bir şey. Bu oyunun bir eksiği) ve tek başına hiç kimse bir şey yapamıyor. Yaşatmıyorlar zaten... Hertürlü bilginin paylaşıldığını düşünürsek... ve liderlerinde lider gibi davrandığını görürsek, her diyarda müthiş işler yaparız gibi geliyor bana... ve tamda söylemek istediğim bu ilk eyaletini yanlış seçersen , ne kedine nede ittifaka bir faydan olur. hatta zararın olur. box defansı ovaya kurmanın hiç bir önemi yok değilmi. ?  işte tamda bu tür bilgileri yeni başlayanlara anlatmak gerekiyor... örneğin: oyunun başında odun 2000 denir 2000 taş 2000 ve altın 2000 bu üretimi sırası ile nelere harcamak gerekiyor ? çünkü bu oyunun ilk açılım hamlesidir. Üretimi ve verimliliği çok etkiliyor diye düşünüyorum... Bu açılımı nasıl yapıyorsunuz?  mesela ambar seviyesini hemen 5 e çıkarmak vs. gibi örnekler ile yeni başlayan arkadaşlara çok önemli bilgileri ta en başından vermiş olacağız ve onlarda öğrendikleri bu bilgileri geliştirerek iyi oyuncu olmaya çalışacaklardır diye düşünüyorum. Arkadaşlar Amacımız Astlar ile üstleri kaynaştırmak. Acemileri iyi oyuncu iyi oyuncuları da üst düzey yapmak için bilgilerimizi paylaşmalıyız. Yada ben de bu oyunu çok ciddiye almaya başladım her halde:) ama oyunun hakkını veren arkadaşlarla bu oyunu oynamak çok zevkli olur diye düşünüyorum...

değerli kardeşim sana kım dıyosa puanını düşür mancınık sat,askerleri terhıs et,tatıle gır dıye hıç durma o ıttıfakta....Oyle iş mi olur...Beraber oynadıgın adamlar sana yol gostermelı ama boyle yol gosterılmez.Oldu savasa gırıyosunuz adamın 2x ıne gırme dıye asker,mancınık terhıs et.Seyahat moduna gir ne guzel iş ya.Sonrada savas bıtsın mıllet keyfını alsın sen tatıl modunda bekle.Yenıden asker bas zarar et bı sürü.Oyunu oynayacagın, ogrenecegın adamlarla oyna.Yoksa keyıf yerıne stres yüklenırsın.Bızım ıttıfakta kımse bırbırıne oyle sey demez.Yenılırsek de canı sagolsun onların.En fazla takılır geyık yaparız:)Ittıfakın bana kazandırdıgı arkadaslarımdır,sohbetleridır.Geriside yalandır...

Muptı klavuzu hazırladıklarını soyledı.Tesekkur ederım herkes adına.Cok guzel olacagına emınım Smiley
yemrey
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Fatih'in İstanbul'u Feth Ettiği Yaştayım !!!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Ocak 21, 2008, 01:49:02 ÖS »

Alıntı
justus istese götürürdü diyorsun. Onu oynatmadılar orada. Hile yapmayanlar birleşip indirdi onu ve bir daha geri dönemedi. Şimdi uluslararası forumda üyeliğini satıyor. 
büyük imparator optimus justus ülkesini mi satıyor kartal Huh??   *hahaha*  *hahaha*  *hahaha*

"Bacımın örtüsü batmakta rezilin gözüne
Acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne
Medeni olmak eğer açmaksa bedeni
Desenize hayvanlar insanlardan daha medeni"
M.Akif Ersoy
sumaja
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Ocak 21, 2008, 02:19:16 ÖS »

Dostum düşün işte bak neler çıkıyor ortaya... o benim diyar 10 da ilk ittifak oyunumdu. Bende öğrendim ve dediğin gibi stresle:) Her neyse , Yeni başlayanlara ve meraklı arkadaşlara yollarını açacak bilgileri paylaştıkça oyunun dahada kaliteli ve güzel olacağını düşünüyorum. Bu sohbetlerinde bir faydası var. Smiley

almina
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #42 : Ocak 21, 2008, 10:04:22 ÖS »

mvpMERTmvp kardeşim. ittifak savaşlarındada türkler üst sıralarda olsun demişsin. bizde üst sıralarda olmak isteriz. bu herkesin isteyeceği güzel bir durumdur. patriots ittifakı en üstte demişsin. evet bu adamlar en üstte doğru söylüyorsun. şimdi bizim ittifak ile bunlara savaş açsak bunları yenme ihtimalimiz çok az. ama bizim ittifak güç olarak bunlardan kat be kat üstün. o zaman neden yenme ihtimaliniz çok az diye bir soru sorabilirsin. bunuda şöyle izah edeyim kardeş. bizim ittifaktan herhangi birinin ordusu bu adamlardan birini yakalasa. adamda taş üstünde taş. eyaletinde asker kalmaz. ama bunlar korkak oyuncular. 24 saatin 18 saatini online olarak geçiriyorlar. geri kalan 6 saatlik offline süresinde. ordularından 1 tane asker kalelerinde bulamazsın. örnegin biz gardel  ittifakına ve croatia ittifakına savaş açtık. benim mesafem gardel ittifakındaki saldırabileceğim oyuncuya 2000 mesafede. ordularımı gönderdiğim zaman 3,5 saat gibi bir mesafede düşmana ulaşıyor. buda demek oluyorki 300 bin ordunun 7 saatlik masrafını benim tüm eyaletteki üretimim karşılamaz. 3 defa saldırı yaptım. hiçbirinde yakalayamadım. aldığım 32*3=96 askeri puan ve 0 kaynak. nasıl ittifak savaşı kazanılır sence? bu soruyuda ben sana sorayım. daha basiti CROATIA ittifakına savaş açtık. danijel bana 52 dakikalık mesafede. adam hep online. gece saat 04:00 gibi orduları gönderiyorum yine online. ben orduları gönderince adam saldırı gerçekleşmesine yakın yağma ve boş kale kuşatması için askerleri gönderiyor. adamın puanı benim puanım yarısı ancak ya var yada yok. ama adam akıllı oyunu ile benim üretimimi sıfıra indirdi diyebiliriz. 1,4 milyon odun 0,5 nilyon demir 0,1 milyon taş üretimim yağmalardan sonra 700 bin odun 320 bin demir seviyesine kadar düştü. diğer bir sorum sence ittifak savaşı yapmakbu durumda mantıklımı? yoksa bireysel oynayarak askeri puan ve net puan yapmakmı mantıklı. ittifak savaşı yapanlar hiçbir zaman gelişemezler. çünkü devamlı asker basmak zorundalar. bu benim fikrim. karar senin. yoksa patriots- gardel-CROATIA gibi ittifaklar en üstteler ama hepsi korkak ve taktikle oynayan oyuncular. bol şans kardeşim.

Ay Yıldız gibi varmı başka bir bayrak,
Bu bayrak için cân verdi şehitler bak,
mvpMERTmvp
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #43 : Ocak 21, 2008, 10:33:03 ÖS »

arkadasım ıyı hoş haklısın dıyebılecegım cok yonun var ama ben demıyorum ıttıfak savası yapmak mantıklı dıye bırsey demedım.....ben sunu dıyorum sana veya bır baskası oyunu ekonomı yapıp net degerde bırıncılıge oynar...bazılarıda kımın meydanını yerle bır etsemde rutbelerım yukselse der...bazı kısılerde suraklı mılletle savasır ıttıfak savaslarıyla bundan zevk alır....oyunda kısılerı bu oyunu oynamaktan mutlu kılacak pek cok olasılık var bunu demek ıstedım sadece.....HATTA FORUMDA BU KONUYLA ILGILIDE BIR ANKET BASLATTIM BUYUR OYUNU KULLAN İSTERSEN(sanaaaaaa göre ekonomı)

http://www4.imperiaonline.org/forums/tr/index.php?topic=1719.0

( bu arada arkadaşlarım adamlara korkak dıyosunnuz dımı onu gecıceksınız...adamlar akıllı lordogı yı ben yakalamıstım...bi savasta tum ordusunuda vurmustum.....ama adamlar akıllı ordusu pert olucaksa kolaysa sana bana nıye yem olsun....sen bunların ordusunu kac kere gordun  meydanda adamlar ordu göstermıyo.....adamlar hakkını verın savasmakta bır sanat sizler olsanız adam ordunuza kıyım yapıcak olsa  kacmazmısınız.....)  ittifak savaslarında kacıcaksın ben ne ordusuna guvenıpte kacmıyıp pert olan cok turk  oyuncu bılıyorum
« Son Düzenleme: Ocak 21, 2008, 10:48:35 ÖS Gönderen: mvpMERTmvp » Kayıtlı
almina
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Ocak 24, 2008, 12:05:10 ÖÖ »

evet. diğer ülke moderatörlerinin ne yaptığını bilmiyorum. ama bizim sözde moderatörler yalnızca yalan söylemeyi biliyorlar.

Ay Yıldız gibi varmı başka bir bayrak,
Bu bayrak için cân verdi şehitler bak,
Sayfa: 1 2 [3] 4 5   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!