Imperia Online Turkey  
Nisan 20, 2024, 04:38:41 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 [2] 3 4 5   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: modlar sadece konu kitleyip olayları örtmeyımı bılıyo  (Okunma Sayısı 14377 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
sumaja
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Ocak 18, 2008, 12:01:39 ÖS »

merhaba arkadaşlar,
bu oyunda hile yapılıyor... ben geçen oyunda diyar 10 da (2. oyun) oyuna 16 gün geç başladım ve baktım ki seçkinler (şovalye, muhafız) i çıkaramayacağım... bilader e (mosses) yem oldum... yaklaşık 50 milyon altın verdim belki biraz daha fazla. EVET çok kötü bir durum bu ve kendimizi kandırıyoruz... ama benim amacım alt hesaplarla oynayan insanların yakalanıp yakalanamayacağını görmekti... YAKALANMADIM... ve biliyorumki alt hesaplarla oynayan çok oyuncu var. ve diyar 10 un ilk oyununda ekonomi yaparak iyide işler yaptım ve yapılıyorda bunu da öğrendim. ha bu arada premium hesap ile oynuyorum... kartal ile bu konuyu daha öncede konuşmuştuk. ve benimde derdim gerçektende günde 18 saat online olduğum halde benim puanımın 4 - 5 katında oyuncular görünce çıldırıyor olmamdı... sonra kartal bana şunu söyledi ekonomi çok önemli ve neyi nezaman yapman gerekiyorsa o zamanda yap... örneğin kale seviyesini artırmak daha karlı ise bürokrasi yapma kale seviyeni artır dedi... (kale seviyesi o eyaletin üretimini %10 artırır.)  ve sonra kartal a bu bilgilerin çok önemli olduğunu işin püf noktalarını anlatmasını istedim... o da ekonomi üzerin bir strateji yazmaya çalışacağını ve bunun da uzun süreceğini söyledi... sanırım kartal arkadaşımızın yazacağı bu bilgiler ufkumuzu genişletecektir... ve bir çok arkadaşımızında sorunlarını çözecektir... bizde daha profesiyonel oyuncular olacağız... diğer usta arkadaşlarında bilgilerine ihtiyacımız var... lütfen esirgemeyin:) HERKESE ADİL OYUNLAR DİLİYORUM.
« Son Düzenleme: Ocak 18, 2008, 03:02:48 ÖS Gönderen: sumaja » Kayıtlı

kazanmamız yada kaybetmeniz bilgiyi nasıl topladığınıza,nasıl yönettiğinize ve nasıl kullandığınıza bağlı.  Bill Gates Wink
kartal
Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Ocak 18, 2008, 03:24:33 ÖS »

Konuştuğumuz gibi üzerinde çalışıyorum sumaja. Yakın bir zamanda tüm diyarlar için farklı stratejiler yazabilirim - Forumdaki tecrübeli arkadaşlar da umarım bilgilerini paylaşırlar ve ortaya daha güzel şeyler çıkartırız. Hilesiz bir oyun için ne gerekiyorsa yapılmalı.
----------------------
Ama bıraz once yazdıgım gıbı dıyarın 1. si de boş kaleden 14,3 mılyon goturuyosa yazık emegıme.

Hile yapanlara göz yummayın. Adminler belki yakalayamıyor olabilirler ama şikayet üzerine inceleyip gereken neyse onu yapıyorlar. Hile karşısındaki hassasiyetiniz sayesinde daha adil bir oyun oynamayı umuyorum. Bu da şikayeti bu konuda yapılan kişinin aldığı ceza.

48 saat banlananlar
bogadar

Silinenler
Ceausescul
mvpMERTmvp
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Ocak 18, 2008, 04:31:59 ÖS »

tebrikler kartal
virtue
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Ocak 18, 2008, 08:24:18 ÖS »

bızlerde yardımcı olmaya çalışacağız artık..neyse kırıcı olduysak affola...
kartal
Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ocak 18, 2008, 09:37:51 ÖS »

Anlayışınız ve hassasiyetinizden dolayı ben teşekkür ederim.  *rose*
almina
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Ocak 18, 2008, 10:26:36 ÖS »

___justus_ un adı bu konuda neden geçti anlamadım. en baştan okumama ragmen. ama şunu söylemek istiyorum. ___justus_ bu oyunu gerçekten iyi biliyor. özellikle ekonomi konusunda bir numara diyebilirim. eyaletleri devamlı yağmalanmasın ragmen nüfusu niçbir zaman 200 binin altına düşmüyor. buda bize şunu anlatıyor. sağlık 17-18 seviye ambarları 22-23 gibi düşünüyorum. arkadaşlar yüksek puanlı oyuncuların nasıl üst sıralara çıktığını soruyorlar. buna en iyi cevap diye düşünüyorum. birde şuan diyar5 te 1. sırada olan por4eto. buna yaklaşık 2,5 ay önce sağlık seviyesini ve ambar seviyesini sordum. verdiği cevap sağlık 18 ambar 23 seviye. bende sağlık 14 ambar 19 seviye ana eyalet dağlar ve ormanda nüfusum hiçbir zaman 188 binin üzerine çıkmadı. bu adamda şuan 191,5 bin. ve bu adamın 1 ay öncesine kadar 1 tane dahi askeri yoktu. şimdi soruyorum arkadaşlar. bu adam sırf ekonomiye oynarken siz ne yapıyordunuz. asker basıp eyaletinizdeki nüfusu düşürüyordunuz. bunu bende yapıyordum. bu adam üst sırada olmayacakta kim olacak. daha önce bulgrlara bir ayrıcalık olabileceğini bende düşünüyordum. ama araştırmalarım sonucunda bunun böyle olmadığını anladım. belki verdiğim bilgiler doğrultusunda sizlerde anlarsınız. bu oyuncuların nasıl üst sıralara çıktıklarına iyi bir cevap olsa gerek diye düşünüyorum.  ___justus_ a gelince puanı 300 bin iken ona en yakın oyuncunun puanı 240 bin idi. diyar 5 te bulgar oyuncular çok iyi durumdalar. ve birbirleri ile kenetlenmişler.  justus 48 saat ban yemekle en büyük hatayı yaptı. düşüncesini ne idi bilemiyorum ama bu onun sonu oldu. bulgarlar kamikaze kullanarak48 saat içide onu bitirdiler. sonra toparlanmak için çok uğraştı ama. bir defa darbeyi almıştı. bunu üst sıralarda olan tüm oyunculara yapıyorlar. özellikle BG_ARMS ve SKGT ittifakı birlik halindeler. diyar5 in güçlü oyuncularını bünyesinde barındıran HaVoC ittifakının oyuncularıda sırasıyla bunlardan nasiplerini aldılar.her bir HaVoc üyesi  bir kaç gün ara ile 80-100 bin arasında askeri güç kaybı ile dediğim ittifaklardan nasiplerini almışlardır. bunları savaş raporlarından görebilirsiniz. neyse konuyu uzatmama gerek yok arkadaşlar. bu oyunda ekonomi yapmazsan hiçbir işe yaramaz. bunu herkes böyle bilsin. tüm oyunculara bol şans.

Ay Yıldız gibi varmı başka bir bayrak,
Bu bayrak için cân verdi şehitler bak,
okyanus07
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Son_Turk

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Ocak 18, 2008, 10:42:01 ÖS »

vayyyyyyyyyyyyy be. neyse bende birşeyler yazmış bulunayım bari, anlayan anlar.
kartal
Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Ocak 18, 2008, 10:48:55 ÖS »

justus u birşeymiş gibi göstermeyin burada. O da hileciydi ve o sayede bulunduğu yere kadar geldi. Biz hileyle alınan başarıyı değil emek karşılığında alınan başarıları konuşmak istiyoruz.

Oyunda başarılı olabilmek için sağlam bir ekonomiye ihtiyaç var. Diplomasi kesinlikle unutulmamalı. Bu oyundaki en önemli etkenlerden biridir. Yapacağınız anlaşmalar sayesinde gücünüze güç katabilirsiniz. verdiğin justus örneğinde olduğu gibi anlaşma yapan oyuncular 2 günde işini bitirdi. Yani sadece ekonomi de kendi başına yetmiyor.
almina
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Ocak 18, 2008, 10:56:15 ÖS »

Sen oynamayı bilmiyorsun. Oynamayı bilen kişinin hileye ihtiyacı olmaz. justus istese götürürdü diyorsun. Onu oynatmadılar orada. Hile yapmayanlar birleşip indirdi onu ve bir daha geri dönemedi. Şimdi uluslararası forumda üyeliğini satıyor.
benim merak ettiğim burada justus un ismi neden geçti. başka bir konudan dolayımı onu anlamak istedim. yoksa justus un ne savunucusu nede avukatıyım.

Ay Yıldız gibi varmı başka bir bayrak,
Bu bayrak için cân verdi şehitler bak,
gfr9
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Ocak 18, 2008, 11:28:22 ÖS »

Ben Justusu tanimiyorum ama ingiliz formunda falan gormustum justus konusunu. Hile yapilmasina ve hile yapanlari savunmaya kesinlikle karsiyim. Ama justus un sadece bir hileci olarak gorulmemesi gerektigini dusunuyorum. Anladigim kadariyla nerdeyse tum diyar birlesip anca bitirebilmis justusu. Ben diyar 7 deyim ve ust siralarda sayiliriz aramizdan siyrilanlari ve dikkat ceken yabancilari hemen assagi almaya calisiyoruz. Onun oynadigi diyardada bunlarla karsi karsiya oldugunu dusunuyorum ve bunlara karsi basarili oldugunu dusunuyorum. O yuzden takdir ettigim yanlari var yani Smiley Tum diyara kafa tutmak ufak birsey olmasa gerek Wink
kartal
Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Ocak 19, 2008, 12:05:39 ÖÖ »

Hileyle, yani 2 üyelikle 1 ay boyunca herkesi yağmaladıktan sonra farkın açılması normal diye düşünüyorum. Ki daha öncesinde kubilay tüm diyarı zevk olsun diye yağmalamıştı Türkler haricinde. Abartılacak birşeyi yok demeye çalışıyorum. Hilesiz bu başarıyı gösterseydi ne ala. Tebrik ederdim.  Grin
gfr9
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Ocak 19, 2008, 12:17:16 ÖÖ »

Himmm bak bunu yaptigini bilmiyordum  Smiley Benim dikkatimi ingiliz forumunda adamlarin onu bitirmek icin planlar yapmasi ve cok buyuk sayida katilimin oldugu bir organizasyonla indirmeye calismalari cekmisti. Tum diyara kafa tuttugunu dusunuyordum. Demekki herkesin ahini aldiki adamlar kin duygusuyla birlesmisler Smiley O zaman kisaca herkese hilesiz, temiz, eglenceli oyunlar diliyorum Wink
BENMASKE
Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Ocak 19, 2008, 12:19:30 ÖÖ »

Eko'nun temel taşları işçi nüfusu! Bencede yakın takipçilerin yağmalanması olayından sonra farkın açılması çok normal. Hele birde eko yapmaktan anlıyorsan  Smiley Eko yapmasını bliyor canım inkar edemeyiz ama hilelerede artık çooooooo...k karşıyız Wink
mvpMERTmvp
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Ocak 19, 2008, 10:20:31 ÖÖ »

___justus_ un adı bu konuda neden geçti anlamadım.
 ___justus_ a gelince puanı 300 bin iken ona en yakın oyuncunun puanı 240 bin idi. diyar 5 te bulgar oyuncular çok iyi durumdalar. ve birbirleri ile kenetlenmişler.  justus 48 saat ban yemekle en büyük hatayı yaptı. düşüncesini ne idi bilemiyorum ama bu onun sonu oldu. bulgarlar kamikaze kullanarak48 saat içide onu bitirdiler. sonra toparlanmak için çok uğraştı ama. bir defa darbeyi almıştı. bunu üst sıralarda olan tüm oyunculara yapıyorlar. 
evet forumda  justus  ismini veren benım arkadasım.....bende senınle aynı dusunceler ıcınde oldugum için vedım zaten ismini yanı  dıyar 5 justus  tum turklerle yardım içinde olabılır yukarlarda tekde kalmazdı ve senınde dedıgın gıbı cok gereksız yere kendını vurdu....48 ban oyundakı yonetımın...bir oyuncu dıger uyelıgını ılk vurdugunda verdıklerı ......vurulan uyelık silinir vuran uyelık 48 ban yer  yasagına takıldı....o zaten cok ıyıydı bulgarların bıze yaptıklarını o bulgarlara yapmalıydı kendıne  yaklaşan oyuncunun bınıcektı tepesıne.....evet ben büyük vurgundan sonra NİGG 49 MORALLE BENI VURDU CUNKU OYUNDA ILK 30 GIRMISTIM.....VE SOVALYELRIM YETISMEDI TEK  SEFERDE 75 BIN SECKIN BASMISTIM CIKMIS OLSAYDI NİGG PERT OLUCAKTI 1300 A.MANCINIKLA......YANI ARKADASIM BIZ TURKLER HERKEZ LIDERLIGI SEVIYO BIRLIK ICINDE DEGILIZ ....VE BU OYUNDAKI EN ZOR EN SAGLAM DIYAR .........DIYAR 5 BENCEDE HAKLISIN ALMINA
bide arkadaşlar forumda bence bır konu acalım dıyar 5 dekıler bılır patrıots ...dusunuyomda herkezın dusunce tarzı farklıdır bu adaların da oyunda bır  saygınlıgı var herkez ekonomıden gıderek oyundan zevk alaması beklenemez....sonuc olarak degerlendırme sayfası acıldıgında rutbe..net deger..onur..var....ve ittifak savasları sıralamasındada 1 olmak da zevklı olsa gerek
ipekis
Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : Ocak 19, 2008, 10:55:31 ÖÖ »

mvpMERTmvp den alıntı;
"bide arkadaşlar forumda bence bır konu acalım dıyar 5 dekıler bılır patrıots ...dusunuyomda herkezın dusunce tarzı farklıdır bu adaların da oyunda bır  saygınlıgı var herkez ekonomıden gıderek oyundan zevk alaması beklenemez....sonuc olarak degerlendırme sayfası acıldıgında rutbe..net deger..onur..var....ve ittifak savasları sıralamasındada 1 olmak da zevklı olsa gerek "

Kesınlıkle Patrıot ıttıgfakının bır saygınlıgı yok.Oncekı ıttıfakım olan Mutına da ıken savastık adamlarla.Tek yaptıkları karşı ıttıfakın zayıf oyuncularına vurup sonrada korkup kaçmak.Bunlara mı saygı duyacağım ben sürekli kaçan adamlara mı?Saygı duyacaksam dağatması gerek beni,oyle olur saygınlık.O zaman öperim ellerini.

Almına nın ve Kartal ın fikirleri çok doğru.Sadece nüfüs ve bürokrasi.Nufusa gıder ama aran ıyı olmazsa ınsanlarla hiç bir şey yapamazsın.Sadece yağmalanmış eyaletlere bakar,yıkılmış kalelerını onarmaya para harcarsın.Sağlık 15 ambarlar 19 bende 10 eyaletımdekı toplam nufus artışım 1380 kısı saatlık olarak.Bu da hergun nufusu sabıt tutarak 33120 adet asker basabılecegım demek.Dağlardakı merkez eyaletımde de  nufus 200000 su anda.Hala da satte 22 kısılık bı nufus artısım var burada. Yeterlı bu bıle bence.Ama benımde sorunum Dıyar 5 ın su an oyunu bırakmıs ama bıraktıktan sonra bıle uzun bır süre rütbede 1.olarak kalan Edinak denen Bulgarın dıbımde olup bana yagma ve ataklarla nüfüs olarak geç gelişmeme sebep olmasıydı.İşte bu bürokrasıdır.Adam benle ugrasmasaydı cok daha yukarda olabılırdım.

Kesınlıkle en sağlam dıyar "Diyar 5" bunu kımse ınkar edemez.Cok ıyı oyuncular var.Hepsındede 400000 e yakın buyuk ordular.Su an herkes kolluyor bırbırını yakında karışacak yukarısı çok fena.İşte o zaman Kartal ın dediği bürokrası devreye girecek.Hangi an hangi ittifakla beraber hareket edersen seçimin seni yükseltecek veya bitirecek.ÇÜNKÜ HİÇ KİMSE TEK BAŞINA BİRŞEY YAPAMAZ.

Diyar 7 dekı tabloya gercektende gururla bakıyorum.Tebrikler arkadaşlar ınsallah daha da ıyı olacak.Keske her dıyarda turk oyuncular bu durumda olabilseydi.

Sayfa: 1 [2] 3 4 5   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!