Imperia Online Turkey  
Nisan 27, 2024, 06:26:50 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: SÖZDE Soykırım  (Okunma Sayısı 1210 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
SkiER
SiCiL
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Mart 05, 2010, 04:19:41 ÖS »

ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesinde Ermeni iddialarını içeren tasarıyla ilgili oylamada, Komite Başkanı Howard Berman'ın tasarı lehindeki oyların sayısının öne geçer geçmez tasarının kabul edildiğini açıklaması dikkati çekti.

Berman, görüşme sırasında önce Beyaz Saray ve Temsilciler Meclisi Genel Kurulundaki işleri dolayısıyla komite oturumundan ayrılmak zorunda kalan milletvekillerinin oy kullanabilmesi için oy kullanma süresinin TSİ 21.15-21.45 saatleri arasında olacağını ilan etmişti.

Tasarının aleyhinde olan oyların önde olduğu bir sırada oylama süresinin milletvekilleri gelinceye kadar uzatıldığını açıklayan Berman, sonuç 22-22 devam ederken Demokrat Parti milletvekili Gene Green'in odaya girip oyunu kullanması ve tasarının lehinde olanların oyunun 23'e çıkmasının hemen sonrasında oy kullanmayan son milletvekili Shila Jackson Lee'yi beklemeden oylamayı bitirdi.

Oylamada Cumhuriyetçi kanattan 13 milletvekili tasarının aleyhine, 6 milletvekili lehine; Demokrat kanattan ise 9 milletvekili tasarının aleyhine, 17 milletvekili lehine oy kullandı.

Washington'da hafta içinde Kongrede temaslarda bulunan TBMM heyetinin TSİ 00.30'da basın toplantısı yapması bekleniyor.

AA-

(başlık düzeltilmiştir Styks)
« Son Düzenleme: Mart 06, 2010, 04:12:17 ÖS Gönderen: SkiER » Kayıtlı

abksfl
slapi
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Mart 05, 2010, 04:47:35 ÖS »

hiçbir değeri yok geçmiş geçmemiş birşey değiştirmez Cool

Dünya üç beş bilgisizin elinde; Onlarca bilgi güya kendilerinde.
Üzülme; Eşek Eşeği beğenir: Hayırlar vardır sana kötü demelerinde.
_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Mart 05, 2010, 05:09:23 ÖS »

hiçbir değeri yok geçmiş geçmemiş birşey değiştirmez Cool

inş.
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Mart 05, 2010, 07:01:07 ÖS »

aslında bence gayet onemlı bır konu nede olsa amerıkadan bahsedıyoruz yanı demek ıstedıgım 300 mılyonluk bır ulke bızım soykırım yaptıgımızı dusunuyor bır oylada olsa...
oylamaya gelırsek bak ıste orası tamamen saçmalık cunku baskan los angeles valısı ve los a. ermenılerın en çok oldugu eyalet yanı baskan oy kazanmak ıcın soykırımı kabul etttırdı;)
mustang
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mart 08, 2010, 11:20:52 ÖS »

Valla arkadaşlar ben şimdi bu ermenilere bi döşenirdim ama Angry ımperia modları ırkcilık yapıyorum diye rahatsız oluyorlar Cool özellikle birisi var o kendini biliyo.. o yüzden yorum suz geçiyorum *suicide*

ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN

_A_E_G_M_
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mart 08, 2010, 11:23:36 ÖS »

Valla arkadaşlar ben şimdi bu ermenilere bi döşenirdim ama Angry ımperia modları ırkcilık yapıyorum diye rahatsız oluyorlar Cool özellikle birisi var o kendini biliyo.. o yüzden yorum suz geçiyorum *suicide*

ALLAH TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN

senin yorumlarına bitiyorum yaa  *hahaha* *hahaha*

ve Amîn
tarhan1982
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mart 09, 2010, 02:34:27 ÖÖ »

Türkler  yıllarca dost olduğu Ermenilerle dış güçlerin, fitillemesiyle çıkan iç savaşta kayıtlara göre ölen Türklerin sayısı ermenilerden fazla, dünyada bir tane soykırım gösterin bana, soykırımı yapan milletin ölen nüfusu yapılandan fazla olsun. Buna soykırım demek tamamen çıkar ilişkisidir.Bizde de çok büyük hatalar var, Suç biz deki, Amerika'lıların yapmış olduğu gerçek soykırımları ele dahi almıyorur ve aldırtmıyoruz. Misilleme diye birşey Türkiye'de neredeyse yok arkadaşlar. Amerika dünyanın bir çok yerinde, şu anda bile devam eden soykırımlarını ırak gibi ülkelerde devam ettirmektedir, şu ana kadar yapmış oldukları en büyük soykırım ise, Amerikanın asıl sahipleri olan kızıl derililere yapmış oldukları soykırımdır, 1500 lü  yıllarda başlayan bu soykırım da en az 40 milyon kızıl derili katledilmiştir, ozamanlar Avrupanın nüfusu 50 milyon idi. Amerika kızıl derilileri vahşi olarak gösterip, katletme gerkçesi olarak kullanmıştır, ama kızıl derililerin aslında,  neden amerikalılarla savaş haline geçtiği gerçeği ise başka, Avrupadan gelen ameriikalı sömürgeciler kızıl derili topraklarında rahat altın arama ve amerikaya yerleşmek için kızıl derililer onlara göre bir engeldi ve yok edilmeliydi. Bu yüzden kızıl derililerin en büyük besin kaynakları olan bizonları öldürdüler ve kızıl derililerin köylerini basıp kundaktaki bebeklerine kadar acımasızca öldürdüler, hangi millet bu muameleye karşı savaşmazki? işte savaşan kıızl derililer de vahşi oldu. Konuşmaya başlasak sayfalar yetmez kitap olur. Şu bir gerçekki, dünyanın her yerinde her alanında, güçlüysen yaptığın şey suç değil,  ama güçsüzsen yapsanda yapmasanda suçlarnırsın ve cezalandırılırsın, bu düzene karşı da eğer kayıtsız kalıp, gereken önlemleri alıp, tepkini vermezsen, ezilmeye ve mahkum olmaya mecbur kalırsın, Türkiye neden kızıl derili soykırımını tartışmıyor? Fransa sözde soykırımı kabul ederken Türkiye neden  Fransa'nın cezayirde katletmiş olduğu 1.5 milyon Cezayirliye yapılan soykırımı tartışmıyor bile.... İşte bunların hepsi politika. Güç sadece  ekonomi , askeri güç değil. Diplomasi de çok büyük  bir güçtür.
« Son Düzenleme: Mart 09, 2010, 03:18:28 ÖÖ Gönderen: tarhan1982 » Kayıtlı
BALTA_ZAR
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Mart 09, 2010, 08:40:41 ÖÖ »

Arkadaşlar yanlış bilmiyorsam eğer aynı komite geçen yıllarda da benzer kararlar aldı. Ancak Temsilciler Meclisi komisyonda kabul edilen benzer tasarıları kabul etmedi. Her yıl aynı dönemde Amerikada benzer senaryo başlıyor. Tabi bu işin birde kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıkları da olmalı dimi. Smiley Bu sene farklı olan tasarıya red oyu veren üye sayısının artmış olması. ve 1 oy farkla tasarının kabul edilmiş olması.

Temsilciler Meclisi artık tasarıyı kabul eder mi etmez mi bilmem ama eğer kabul ederse Türkiye ile ABD ilişkileri tekrar buzdolabına girer. ABD de her yıl Türkiye ye karşı kullanacağı bir kozunu böylelikle kaybetmiş olur. Ne dersiniz siz böyle bir koza sahip olsanız her yıl temcit pilavı gibi öne sürseniz bile elinizden gitmesinden çekinmez misiniz?

Sen Yolcu Bu Yalan Dünya Hancıdır
Öyle Bir Gün Varki Yürekte Sancıdır
Yer Gök Bir Olup Da Hesap Sorulunca
En Sevdiğin Bile Senden Davacıdır
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!