Imperia Online Turkey  
Nisan 27, 2024, 01:45:07 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: TERÖRE HAYIR  (Okunma Sayısı 1961 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
niko
Ziyaretçi
« : Aralık 08, 2009, 08:35:03 ÖS »

GENÇLER   Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız.
Yükselen yeni nesil istikbal sizindir.

M. Kemal ATATÜRK

DEĞERLİ ANNE VE BABALAR!

Terör örgütlerinin kirli emellerini gerçekleştirmede kullandığı en önemli kaynaklardan biri de gençlerdir. Güvenlik güçlerimizin düzenlediği aralıksız operasyonlar sonucu büyük darbeler yiyen terör örgütleri, tekrar toparlanabilmek için özellikle lise ve üniversite çağındaki gençlerimizi kandırarak saflarına çekmek suretiyle yeniden toparlanma çabası içerisindedirler.

Psikolojinin verileri gençlerin bazı tutarsız davranışlar gösterebileceğini ifade etmektedir. Bunlar;

01. Fiziki özelliklerinde meydana gelen ani değişikliklerden dolayı kendilerini değersiz hissedebilir ve güvensizlik duygusu taşıyabilirler.

02. Duyguları çabuk iniş gösterdiğinden çabuk sevinebilir, çabuk üzülebilir, birden sinirlenip olur olmaz şeyleri sorun yapabilirler. Bu nedenle tepkilerini önceden kestirmek zordur.

03. Alıngan davranış gösterebilir ve bu nedenle anne-babalarını yerli-yersiz eleştirebilirler.

04. Bencilleşebilir, kısıtlamaları saçma, kendilerine tanınan hakları yetersiz bulabilirler.

05. Anne-babadan devlete varan kadar otoriteyi temsil eden her şeye baş kaldırma eğilimi taşıyabilirler.

06. Yaşanan gerçeklere pek aldırmadan toplum düzeninin birden değişmesini isteyebilirler.

07. Kimse tarafından anlaşılmadıkların zanneden gençler bundan dolayı kendilerini daima haklı görebilirler.

08. Çocuk yerine konur, baskıcı ve katı tutuma maruz kalırlarsa anlayışsızlık ve hoşgörüsüzlüğün doğal sonucu olarak yeni arayışlara girebilirler.

09. En sonunda da terör örgütlerinin zararlı propagandalarından etkilenip kendilerini kanıtlamanın en kolay ve en tehlikeli yoluna girerek, öfkeli tahammülsüz, şiddet eğilimine yenik düşmüş gençlerle yazgılarını birleştirebilirler.

Gençlik çağı bir insanın en kritik dönemidir.

Bu dönemde gençlerin gösterdiği tutarsız davranışlar kendi kimliğini ve benliğini  bulma mücadelesinden kaynaklanmaktadır. 
Evlatlarınızın tutum ve davranışlarına bakarak “benim çocuğum problemli” düşüncesini kafanızdan atınız ve onların isteklerine kulak veriniz. 
Gençler ülkenin yarınlarıdır. 

Gençlerin sorunlarını dinleyerek, bu sorunları paylaşalım. 

Problemleri ile ilgilenmediğimiz gençlerin bir gün terör örgütlerinin ağına düşebileceğini unutmayalım. 

TERÖR ÖRGÜTLERİNİN AĞINA DÜŞÜRÜLENLERİN İNSANLIK DIŞI DURUMUNA İLİŞKİN BİRKAÇ ÖRNEK 

Terör örgütlerinin ağına düşürülenler;

* Çatışmalarda veya örgüt için eğitim sırasında yaralandıklarında tedavileri yapılmamakta ve kaderlerine terk edilmektedirler.

* Mağaralarda toplu bulunmaları nedeniyle  bulaşıcı hastalıklara, üst solunum ve sindirim yolu enfeksiyonlarına, tifo, uyuz gibi hastalıklara yakalanmaktadırlar,.

* 6 ay ve daha uzun bir süre banyo yapamamaktadırlar.

* Aileleri ile irtibatı kesilmekte, şu ya da bu şekilde ailesinden bahsedenler ağır bir şekilde cezalandırılmakta ve bu cezalar ölüme kadar gidebilmektedir.

* Örgütten kaçmak girişiminde bulunan veya örgüte uyum sağlayamayan militanlar örgütten dışlanarak, buz üstünde bekletilerek, aç-susuz bırakılarak, bedenleri üzerinde naylon yakılarak, kafaları taşla ezilerek cezalandırılmaktadırlar.

* Örgüt liderleri kendi canlarını tehlikeye atmamak için eylemlere katılmamakta ve en önde piyon olarak tuzağa düşürdükleri gençleri kullanmaktadırlar.

Terör örgütleri tarafından,yürekleri kin ve nefretle doldurularak robotlaşmış katiller haline getirilmek istenen gençlerimize sahip çıkalım ve terör örgütlerine hiçbir fırsat vermeyelim.

UNUTMAYINIZ Kİ

Gençlerin sizlerden beklediği, sınırsız bir özgürlük ve başına buyrukluk değildir.  Onlar;

* Toplumda kendilerine yer edinmek,

* Kendilerini ispat etmek,

* Güvenilmek ve adam yerine konmak istiyorlar.

Onların sabırsızlığı, gençlik çağından kaynaklanan belirsizliği biran önce aşma çabasının sonucudur. 

Gençlerimize sahip çıkmak ve onları geleceği aydınlık olan bir dünyaya taşımak hepimizin en önemli görevidir.
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2009, 08:42:34 ÖS Gönderen: niko » Kayıtlı
niko
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Aralık 08, 2009, 08:43:28 ÖS »

..::: AYDINLIK YARINLARIMIZ İÇİN TERÖRE KARŞI EL ELE,  GELECEĞİNİZ ÜLKEMİZİN GELECEĞİDİR:::...

0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Aralık 08, 2009, 08:51:07 ÖS »

Terörü engellemek istiyorsak bu konu hakkında bir komisyon oluşturulmalı...sadece gençlerimizi deil Tüm Türkiyeye hitap eden bir komisyon...
bu komisyonda toplumbilimciler,burokratlar,ekonomistler,ordunun üst kademesinden temsilciler,psikologlar vs vs..olmalıdır...
Terör denen illeti sadece "ulkemızı bölmek istiyorlar" şeklinde nitelendirirsek büyük yanılgıya düşeriz ve çözüme ulaşamayız...
ülkeyi bölmek dışında,arkasındaki gizli gerçekleri bulup Wink hakkında çözümler üretilmelidir...halk bilinçlendirilmelidir...bu yuzden yukarda saydıgım meslek gruplarından insanlar bulunmalı komisyonda...
içeriğinin ne oldğu belli olmayan sözde açılımlarla(bana göre içi boş,devleti bölme açılımıdır!!) bu işe bir son verilemez...
ayrıca nikonun yazdıgı gibi gençlere özel  ilgi gösterilmeli...iletişim araçları(tv,internet,gazete vs)gençlerin yanlış şeylere yönelmesinin ve hatta kendı atasına düşman gözüyle bakmasının en önemlı nedenidir...şuda bir gerçekki vatanperver bir ailenin  ayrılıkçı bir çocugunun olması küçük bir ihtimal ama bu küçük ihtimal 0(sıfır) a indirgenmedikçe tehlike devam ediyor demektir...
ve ben inanıyorumki Yüce Türk Milleti böle basit oyunlarla bölünme gafletini göstermicektir...Bu halk bu topraklarda bin yıldır kardeşçe yaşadı..omuz omuza durdu..hepimizin nabızları bir attı gönülleri bir vurdu... şimdi böle ufacık oyunlarmı bizi bölecek?!?
« Son Düzenleme: Aralık 08, 2009, 08:58:14 ÖS Gönderen: 0guzh@n » Kayıtlı

_LoNeSoMe_
BaybarS / muptiii ١٩٥٤
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Aralık 09, 2009, 12:08:30 ÖÖ »

Hangi cahilliktir ki cinayeti haklı çıkarsın ? Hangi cahilliktir ki molotof kokteylini otobüse atıp genç kardeşimizi ölüme sürüklesin ? Hangi cahilliktir ki terör örgütünü kınamasın ? Hangi cahilliktir ki iş yok aş yok diye devletten yardım alsın serbest meslek yaparak vergi vermesin ve devletin imkanlarından faydalansın, sonrada dönüp hastahanelere karakollara okullara taş atsın zarar versin ? Hangi cahilliktir ki eğitim yok okul yok devlet yatırım yapmıyor deyip asfalt makinalarını iş makinalarını yaksın ? Hangi cahildir ki bebek katilini savunacak kadar gözü kör olsun ? Ne olursa olsun sizin aklınız alıyor mu bu devirde bu kadar cahilliğin olabileceğine ? O yüzden kimse masal anlatıp da kendini kandırmasın...Cahillikti yatırımdı diye söyleşileriniz yürüttükleri psikolojik harekat sonucu insan hakları demokrasi diye acıtasyonlarının sonucudur... O yüzden herkes sesini alçaltmasın yükseltsin !

21 Ekim 2009
Yılmaz ÖZDİL

Hadi gelin MR’ınızı çekeyim...

Kimmiş bu gelen teröristler?

“Barış” grubu.

Sen kimsin bu durumda?

“Savaş” grubu.

“Demokrasi, özgürlük, barış, empati, uzlaşı, kültür, hoşgörü, etik,
insan hakları” gibi saygın kavramları, seni susturmak için, sana karşı kullanıyorlar.

“Kara propaganda”
dır bu.

Terörün silahsız olanı.

Cephanesi, hile, iftira, entrika, fitne, nifak, dedikodu ve rivayettir... Maske takar. Yalanı, gerçek gibi anlatır. Ajanı, aydın diye ambalajlar. Yorum üfler, manşet pompalar. Biat edeni yüceltir, itaat edeni alkışlar. Varolmayanı, varmış gibi gösterir. Saptırır... “Bu açılımın içinde ne var?” diye sor mesela... “Analar ağlasın mı istiyorsun?” diye kontra sorar. Dağa çıkan sendin çünkü! Hayatında kırmızı ışıkta bile geçmediğin halde, anaları ağlatan sanki senmişsin gibi suçlanırsın, utanırsın, susarsın.

At izi, it izine karışır böylece.

Ve, muhtemelen...

Endişelisin bu yüzden.

Moralin bozuk.

Mutsuzsun.

Böbreğinde taş varmış gibi, kıvranıyor beynindeki düşünceler... Aklın karışık, zihnin bulanık, vicdanın sancılı... Devlete inancın sarsıldı. Güvenini kaybettin.

Geçenlerde, o arkadaş ortamında, öyle düşünmediğin halde, öyle düşünüyormuş gibi yaptın, hâlâ için içini yiyor. Irkçı filan diye yaftalanmaktan korktuğun için, fikirlerini özgürce ifade edemiyorsun. Kendini yalnız hissediyorsun, “Bi tek ben aksini düşünüyorum herhalde” diyorsun. Son zamanlarda sık sık “Acaba ben mi yanlış düşünüyorum” duygusuna kapılıyorsun. Ramak kaldı... Sürüye katılmak üzeresin.

Çünkü... Bir türlü açamadıkları açılımın önünde tek engel var.

Sana PKK’lıların teslim olduğunu söylüyorlar ama, aslında senin tıpış tıpış teslim olmanı bekliyorlar. 
Alıntıdır.

Doğruyu konuşmak için iki kişi gerekir: Doğru söyleyen ve doğru anlayan.
Styks
Tercüman
Translator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

İşte meydan! İşte can!

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Aralık 09, 2009, 12:11:25 ÖÖ »

_LoNeSoMe_  HI HI HI

Lütfen sadece çeviri hatalarında bana mesaj atın.
arwen
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

ben mevlana değilim önce adam ol sonra gel

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Aralık 09, 2009, 12:17:57 ÖÖ »

bunların üstüne sölenecek söz kalmıyor

İyi yaşlısı olmayan yerde iyi genç olmaz
0guzh@n
gravelot
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Aralık 09, 2009, 12:20:53 ÖÖ »

lonesome son noktayı koymuş bize sadece emeğine sağlık demek düşer...+

devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Aralık 09, 2009, 12:25:27 ÖÖ »

10 yıl önce bugünleri ve şimdi yaşananları biri söyleseydi böyle olacak diye ...Herkes deli heralde der ve ciddiye bile almazdı..10 yıl sonrasını düşünmek bu sebeple içimi ürpertiyor.Allah bu millete akıl fikir ve birazda hafızasını kullanma yeteneği versin..

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Aralık 09, 2009, 06:06:19 ÖS »

kanıksamak   
(-i) 1. Çok tekrarlama sebebiyle etkilenmez olmak, alışmak: “Kanıksamış ve alışmış olduğumu düşünmek bile istemiyorum.” -A. Ağaoğlu.
TDK.

Şehit haberleri kanıksandı...

Türkiye'nin en güzel şehri İstanbul

Gazi Mahallesi’nde PKK lehine slogan atarak gösteri yapan gruplara polis müdahale etti. Grup, biber gazı ve tazyikli su ile kalabalığı dağıtmak isteyen polise taş ve sopalarla saldırdı. Çok sayıda ev ve işyeri tahrip oldu.  (sadece 2 gün öncesine ait bir haber) her gün izliyoruz...

Halk kanıksadı...

Şimdi bugünden bir haber

DTP'den itiraf gibi açıklama

DTP'li Milletvekili PKK ile aralarında "halk bağı olduğunu" söyledi.

Halk Terör Örgütü Lideri Kişiliksiz abdullah öcalana Sayın diye hitap edilmesine de alıştı...

Şimdiye kadar kaybettiğimiz onlarca şehit, yüreği yaralı onlarca aile, babasız kalan yüzlerce çocuk ve katillere iş para davullu zurnalı karşılama ? Birde bir yerde bir yanlış yapılıyor diyenlerin sayısı dikkat çekmeyecek derecede az...

Suçlu kim ? Ben mi Sen mi? Onlar mı? Devlet mi? Asker mi ?

Yorum size kalmış..Ellerinizi vicdanınıza götürmeyi unutmayınız...

Tabi bir vicdanınız kalmışsa....

« Son Düzenleme: Aralık 09, 2009, 10:32:44 ÖS Gönderen: c4nsu » Kayıtlı

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
savastur
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Aralık 10, 2009, 12:05:16 ÖÖ »

Özellikle Kürt kökenli vatandaşlarımızın oynanan oyun karşısında dikkatli olmaları gerekiyor: 2011 tarihinde Amerikan askerleri tamamen Iraktan çekilmiş olacak.  Amerika Irak'ın işgalinde Kürtleri kullandı,  Irakta - Irak'ın çevresindeki ülkelerde müthiş bir Kürt düşmanlığı oluşturabildi. Türkiye'deki hedeflerinin de bu olduğunu anlamak için "psikolojik harp stratejisti" olmaya gerek yok, herşey açıkça anlaşılıyor. Pkklıların ve kandırılmış Kürt kökenli çocukların;  savunmasız araçları yakmaları,  sivil vatandaşlarımızı insafsızca yakabilmeleri, vatani görevini yapmak zorunda olan gariban aile çocuklarını pusuya düşürüp canlarına kast etmeleri ( bu yapılanlar övünülecek şeyler mi bir düşünsünler ilk önce, güçleri bu savunmasız ve gariban insanlara mı yetiyor. Onların kanlarını akıtmak büyük bir zafer midir acaba! Kapıları ve pencerelir naylon torbayla örtülebilmiş bir barakada yaşayan annesine asker cep harçlığını gönderen fakir bir eri öldürmekle büyük bir iş mi başardılar, iddia ettikleri gibi kendilerini sömürenlerden intikamlarını mı almış oldular. Şehit edilen diğer askerlerimizin de bu erden pek bir farkı yok aslında. Türküde dediği gibi; zenginimiz bedel öder askerimiz fakirdendir. Bir düşünsünler kendilerine oyun oynayanlara ve kendilerini sömürenlere mi zarar veriyorlar yoksa bu ülkenin garip insanlarına ve bu ülkenin sömürülenlerine mi! Bir düşünsünler madem gariban şehitlerimizin ve gözü yaşlı  yetim çocuklarının ahlarının hesabını verebilecekler mi!  İddia ettikleri hak arayışında onurlanacakları bir eylemleri var mı, gerçek muhattaplarına karşı bir eylemleri var mı? Bir düşünsünler....) ve tahrik edici diğer eylemleri  kin ve nefret ortamı için gerekli zemini oluşturmuş oldu.  Bir topluluğu, bir hareketi yok etmek istiyorsanız önce hüpletirsiniz ( şişirirsiniz, tavizler verirsiniz, şımartırsınız) sonra gümletirsiniz. Geçmiş ve günümüz coğrafyasındaki izlenen stratejilere bir bakın derim herşeyden önce. Herşeyden önce bugün bu eylemleri gerçekleştirenler, bazı beklentilere saplananlar Kırım Türklerinin başına gelenleri bir araştırsınlar hiç olmazsa.... Minyata ( aslı Dimyatadır) prince giderken eldeki bulgurdan olmak da var....   
niko
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Aralık 10, 2009, 09:36:30 ÖÖ »

Yıllardır bu ülkenin anaları ağlıyor. Kınalı kuzularını düğün alayları ile gönderdikleri asker ocağından al bayrağa sarılı olarak alıyorlar.

Yürekler yanıyor, içler burkuluyor ve yüce yaratıcının verdiği rütbe ile teselli oluyoruz. Onlar için bir yasa bile çıkaramadık. Onların dernekleri kamu yararına dernek değil. Çocuklarının boyunları bükük. Eşlerinin, annelerinin boyunları bükük.

"Kanın yerde kalmayacak" sözleri yıllardır havada kaldı. Teröriste haddini bildirmesi gereken komutanlar susuyor. Mazeret üretiyor. Bu gün gelinen durumdan üst komuta kademesi sorumludur.

Bu güne kadar dilimiz varmadı. Komutanlarımız askerlerimizi en iyi şekilde sevk ve idare etmiştir dedik.

Onlara toz kondurmadık. Kimseye bir kelime ettirmedik. Düşmanın da, dostun da karşısına çıktık. Deniz Baykal, Kuzey Irak harekatına, Genel Kurmay Başkanı'na laf etti diye, söylemediğimiz söz kalmadı.

Komutanlarımız incinmesin, onlar canlarını ortaya koyuyor dedik. Ancak gelinen noktada daha konuşmasını bilmeyen teröristlerin hain saldırılarında çocuklarımızı şehit verdik.

Necati Özgen paşa televizyon ekranında konuşurken ağzından lav çıkıyordu. Peki Özgen paşa emrindeki 33 askerin şehit olmasında hata yapmadı mı? İhmali yok mu ? İhmal olmasa 33 asker savunmasız teröriste yem gibi sunulmazdı. Bu durumu askerliği hiç bilmeyen insanlara bile kabul ettiremezsiniz.

Ortada dolaşan iddialar içimizi kemiriyor.Sabahlara kadar kendi kendimizi ikna etmek için gözlerimiz kan çanağı oluyor.

Türk Halkı sessiz sedasız yüreğine kan akıtıyor. Türk Halkı'nın gözlerinden gözyaşı yerine, kan akıyor.

Askerlerimiz aynı tür mayın saldırılarında ve en olmayacak şekilde şehit oluyor.

Sivillerin bile strateji ürettiği karakol saldırılarında Genel Kurmay Komuta kademesi ne yapıyor? Dağlıca karakol baskınında yaşanan olaylar oldu da geçti, gitti mi?

Yürekler yanıyor, içimiz kan ağlıyor. Buna rağmen kızılcık şerbeti içtik diyoruz.

Teröriste " gel dağdan in, evine ocağına dön" derken komuta kademesinin başarısızlığının ezikliğini yaşıyoruz.

TSK elindeki bu imkanlarla teröristi etkisiz hale getiremiyorsa, burada bir hata var demektir.

Türk Halkı Atatürk'ün komutasında, silahsız olarak, armadaları durdurmuşken, bu kadar techizatla Türk Ordusu nasıl oluyor da, üç beş bin teröristi etkisiz hale getiremiyor?

Ay değil, yıl değil... Yıllardır o bölgede devlet gücüyle bulunuyoruz.

Türk Ordusu'nu terörsitlerin karşısında aciz duruma düşüren kim ise suçludur.

Kimse Türk Halkı'ndan müsamaha beklemesin.
Golf sahalarından operasyon yöneten komutan imajı şehit analarının acılarını artırıyor, azaltmıyor.

Türk Halkı'na bu acıları yaşatmaya kimsenin hakkı yok. Mazeret üretmeyin. Televizyon ekranlarından Türk Milletine bağırmayın. Türk Milleti'nin size verdiği iradeyi teröriste karşı kullanın. Öfkenizi Türk Milleti'ne değil, teröriste gösterin.

Karakollları bastırmayın, askerimizi pusuya düşürtmeyin. Türk analarını artık ihmallerle ağlatmayın.

En önemlisi de mazeret üretmeyin...

Undecided Undecided Undecided
_LoNeSoMe_
BaybarS / muptiii ١٩٥٤
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Aralık 10, 2009, 11:54:45 ÖS »

Yazdığına katılmıyorum...Teröriste haddini bildirmesi gerekenler birtek komutanla falan olmaz bu senelerdir söylendi halen söyleniyor,her kurum her görevli üzerine düşen görevi yapmadıktan sonra ilerleme katedilemeyeceği söylene söylene dillerde tüy bitti...90 larda üzerine düşen görevleri yapmadılar mı ? Demekki birtek komutanla genelkurmayla askerle olmuyor hiçbirşeyi bilmeyen buradan anlasın  Wink Gidip dağdakini temizlemek hiç sorun değil emin ol Smiley Türk milletinin verdiği iradeyi kullanmak için de yetki lazım Wink Özellikle '' Teröriste " gel dağdan in, evine ocağına dön" derken komuta kademesinin başarısızlığının ezikliğini yaşıyoruz. '' şu cümleyi anlamadım  Huh? Herhangi bir şahsı savunma amacıyla birşey yazmadım hatası olan varsa hataya tabiki hatadır diyeceğiz ama yazıda çok genelleme yapılmış,kurum üzerine çok gidilmiş ! Çok yalnış cümleler içeriyor sana mı ait bu yazı niko ?  *pardon*

Doğruyu konuşmak için iki kişi gerekir: Doğru söyleyen ve doğru anlayan.
NİKO
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Aralık 11, 2009, 02:26:40 ÖS »

Yazdığına katılmıyorum...Teröriste haddini bildirmesi gerekenler birtek komutanla falan olmaz bu senelerdir söylendi halen söyleniyor,her kurum her görevli üzerine düşen görevi yapmadıktan sonra ilerleme katedilemeyeceği söylene söylene dillerde tüy bitti...90 larda üzerine düşen görevleri yapmadılar mı ? Demekki birtek komutanla genelkurmayla askerle olmuyor hiçbirşeyi bilmeyen buradan anlasın  Wink Gidip dağdakini temizlemek hiç sorun değil emin ol Smiley Türk milletinin verdiği iradeyi kullanmak için de yetki lazım Wink Özellikle '' Teröriste " gel dağdan in, evine ocağına dön" derken komuta kademesinin başarısızlığının ezikliğini yaşıyoruz. '' şu cümleyi anlamadım  Huh? Herhangi bir şahsı savunma amacıyla birşey yazmadım hatası olan varsa hataya tabiki hatadır diyeceğiz ama yazıda çok genelleme yapılmış,kurum üzerine çok gidilmiş ! Çok yalnış cümleler içeriyor sana mı ait bu yazı niko ?  *pardon*
Düşüncenize saygı duyuyorum ...Yalnız akla karayı birbirine karıştırmamkta gerekir diye düşünüytorum ...İlk olarak metine bakış açımız farklı öncelikle ...Terörün yayılma sebepleri arasında bilgi ve anlayış azlığı ,bazı kişi veya kuruluşların bilerek veya bilmeyerek terörizme katkısı ,terörü destekleyen devletlerin mevcudiyeti ,bazı silah üreticilerinin örgütlere silah satması ve halkın yeterli kadar duyarlı olmaması yeralmakta ...Bunların açılımını yaparsak zaten istediğim beklediğimiz sonuşlar elde ederiz ...Sonuç olarak devlet içerisinde devlet kurmaya çalışanların karşısında olmamız gerektiğini düşünüyorum ...Umarım tatmin olursunuz vede benim bakmaya çalıştığım yönü görürsünüz ... *ok*
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!