Imperia Online Turkey  
Nisan 24, 2024, 01:15:50 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: diyarın son savaşı (mı?) fashion vs. 4ever  (Okunma Sayısı 18581 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
dubdub
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #30 : Aralık 02, 2009, 02:03:38 ÖÖ »

haa bide canerm'e çakıldığımı herkes biliyor.  Wink. çünkü yazdım onlarıda. burayı geyik olsun herkes bişeyler yassın eğlensin diye açtık dostum bu kadar asabi konuşmana gerek yok. ben bütün çakılışlarımı yazdım. oyun başından beri delikanlı gibi savaştık. güçlüysek çaktık. güçsüzsek kaçtık.ağlamadık vurmayın beni, vurmayın beni diye.
komik
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #31 : Aralık 02, 2009, 05:10:50 ÖÖ »

xzyler anlıyoruz seni tabiki...kendin onca hile yapmana rağmen o kadar fazla puanin artmıyor değilmi ? ama adamlar sana fark atıyor anliyorum, yediremiyorsun kendine o yüzden bu feryatın.
bahabeyaz
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #32 : Aralık 02, 2009, 08:14:57 ÖÖ »

BIRADER KULAKTAN DOLMA BILGILERLE ATIP TUTMA YOK HILE YAPIYOMUSUM FALAN FILAN HILE YAPIYO OLSAM 50 KERE CEZA ALIRDIM BU OYUNDA TEK BIR CEZAM WAR O DA BAYRAMDA HESABIMI ARKADASIMA BIRAKTIGIMDANDIR. PUANIMA DA GELINCE BENIM KIMSEYE KUYRUK ACIM YOK CUNKU DAHA DIYARDA BENI KESEN OLMADI AMA BEN COK KISIYI KESTIM ONDAN DOLAYI SIZ ATIP TUTMAYA DEVAM EDIN SIZIN GIBI KUYRUK ACISI OLANLAR ANCA YALAN YANLIS KONUSUR BOYLE.
snellos
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Aralık 02, 2009, 10:08:06 ÖÖ »

senin hesabın aygenemi saldırmak Grin başka bi hdefiin yoktur yalnışmıyım erkekçe cewap wer
kavala
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #34 : Aralık 02, 2009, 10:17:59 ÖÖ »

dubdubmusun nesin cok konusma senin cezali olan canerm e cakildigini da biliyoruz... BIZ SUNU YAPARDIK BUNU YAPARDIK DIYE ATIP TUTMUYORUZ BIZ ADAM KESIYORUZ SENIN GIBI CEZALI ADAMLARA CAKILIP DURMUYORUZ... BAK YINE 4 5 GUNLUGUNE TATILE ALDIM HESABIMI KAVALA 400BIN ARTTIRMIS PUANINI.. INSANLARI SAF YERINE KOYMAYIN... BIR OYUNCUNUN URETIMI IYI OLABILIR AMA HEP BEN HESABIMI TATILE ALDIGIMDA PUANI TAVAN YAPIYOSA BU ISIN ALTINDA EMIN OL VARDIR BISEYLER... GIDIN SIZ OYUNU BILMEYEN ADAMLARA ANLATIN HIKAYELERINIZI BIZ YEMEYIZ BOYLE SAF AYAKLARINI... BIR DE KAVALA BEN BAYRAMDA IKEN YETERINCE ORDU BASMISTIR HERALDE HADI BAKALIM BEKLIYORUM... ATIP TUTMAYI BIRAKINDA GELIN VURUN BAKALIM BENI YAKALIYABILIYOSANIZ... ARTIK ISLEV GORELIM LAF DEGIL...

xzyler

önce xzyler: ya bir kez de seviyeli konuşmayı deneyin de dostça bitirelim şu diyarı: "dubdubmusun nesin cok konusma" bu ne yahu??? İki kelimeyi sinirlenmeden bir araya getiremiyorsan forumda işin ne? "cezali olan canerm e cakildigini da biliyoruz" çok ilginç bir şey söylemiş sanki, az zahmet edip dubdub'un mesajını okusaydı dubdub kendisi yazmış zaten onu, ama çook afedersiniz, 10. satırda falan yazmış dubdub, sen sıkılmışsındır o kadar okumak fazla gelebilir. Yaptığım 400k puanın senin tatilinle ne alakası olabilir? Senin oyunda olduğun zamanlarda bana, daha önce hatırlattığım mesajı yazmıştın:)) sen tatilde değilken de benim puan artışım senin hayal gücünü zorluyordu zaten, kendini bu kadar önemli zannetme. Üretim gücüm fazla arkadaş ve aklın almıyor olabilir ama herkesi kendiniz gibi bilmeyin, bu oyun hile üzerine tasarlanmamış senin gibilerin muhtemelen aklına hiç gelmeyen imkanlar var ve bunları sana anlatacak da değilim, defalarca şikayet ettiniz tekrar edin bir kaynak aktarımı herhangi bir hile bulabilirlerse zaten cezasını verirler. 400k puanın da ben 200k'sını 10 dk.da yaptım nasıl bir hile yaptımsa artık. Ha savaş ganimetini - ki orda senin de şövalyelerin payı var sağolasın -  alamayacağımı zannediyordunuz galiba, kim nasıl yaptı hala bilmiyorum ama beni bir şekilde ittifaktan attırtarak da engel olamayanlar şaşırır tabi puan artışına:)) Niyeyse artık, herkesi kendi ittifakınız gibi sanmaktan mı bilmem, bizim hile yapmıyor olduğumuza inanamıyorsunuz, böyle devam edin. xzylere son sözüm de ben çocuk gibi burda senin gazına gelecek değilim, hesabımı yapar ona göre hareket ederim ama emin ol seni yakalamak istersem de yakalarım hatta az önce bana geliyordun ki sen de yenilenler kervanına katılacaktın ama 2. ile aramda var 150k puan ben savaşta kaybedeceğim 200k küsür siz oyun birincisini kendinizden yapacaksınız diye bu gazlara gelerek hareket edecek yaşları da aştım ben, bizde kuyruk acısı olmadığı açık zaten savaş raporlarından da bizden kimi kesmişsin onu söyle sen bütün diyarın hikayesini yazdım eklemek istediğin varsa da buyur ekle, engel olan yok...

imperialı arkadaşımıza da çok teşekkür ederim, ama inan o sana anlattıkları gibi hile yapmadan da birşeyler yapılabiliyor bu oyunda, belki de uzun zaman oynamak bazı körlüklere sebep oluyor olabilir, hile haricinde oyunun imkanlarını hesap kitap yaparak kullanabilirsin. Kişisel profilimiz benziyor biraz bunun için sana kendimden örnek vereyim, bu oyun için hesaplamalarda kullandığım excel tablolarım var ve her karar öncesi - mesela bürokrasi mi eyalet mi - oturur dubdubla konuşuruz hangisinin ne sürede ne getireceğini hesaplar kar zarar analizini Smiley) yapar öyle karar veririz. Sanırım 2. diyarımda bu kadar hesaplı oynayamayacağım için (kendine güvenden) bu kadar da başarılı olamayacağım. Demek istediğim insanlar kendilerini hileye o kadar kaptırmışlar ki başka yol var mı diye düşünmemişler ve sana da bunları anlatmışlar. Çok kısa bir örnek hazinedar abimiz sibelif hiç savaşmadan bonusa bile gitmeden diğerlerinin ulaşamadığı puanlara ulaşıyordu:)) manipülasyon bile yapabiliyordu, bir an bakıyordum 0 kaynağı var, bir saat sonra bakıyordum 30m altını 10m odunu 2m demiri var, hile mi? asla yapmıyordu ama belli bir yaştaki borsa ve ticaret bilen bir insandı:)))

Bu arada diyarın askeri puan 1. si 4ever'dan kartal, benim x2'mde olanları puana ve onura göre sıralayınca 2'sinde de kavala 1. Ama fashion üzülmesin onlardan da bir 1. var, isim sırası yapınca aygen 1. oluyor:))

iyi oyunlar...
bahabeyaz
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #35 : Aralık 02, 2009, 11:44:03 ÖÖ »

KAVALA BURDAKI AMACIMIZ DUBDUBUN VE SIZIN YANDASLARINIZIN YAPTIGI GIBI ALTTAN ALTTAN LAF SOKMAK ISE BU FORUM SITESI SENLE DAHA ONCE KONUSTUGUMUZ GIBI DOSTCA KAPANAMAZ SITEYI HER ACTIGIMDA IYI NIYETIMLE OKUYORUM AMA YAZILANLARI GORUNCE SIZIN OYUNLARINIZDAN BASKA BISEY OLMADIGINI GORUYORUM. BEN TEBRIK EDIP KONUYU KAPATMAYI DENEDIM SIZE YETMEDI HALA IDDAA EDIYOSUNUZ SON SOZUM SUDUR GELEBILEN WARSA GELSIN BEN SIZIN KUYRUGUNUZA BASTIM GUCU YETEN GELSIN ISIRSIN.

xzyler
vedaaat
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Ayna Ayna De BAna Bi BEnden Fırlaması VAmı...

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #36 : Aralık 02, 2009, 11:58:49 ÖÖ »

kavala bu kadar seyı yazacak zamanı nerden buluyorsun Smiley

uretım gucun neymıs 10 saatte 2m demır mı uretıyorsun Smiley soylede bızde bılek Smiley

sen dubdub a sormadan arastırma basamıyormusun Smiley

bu hıle dedıklerı seyın yasımı var Smiley

kavala falanlar fılanlardasın Smiley

neyse senı tebrık ederım yenı dıyarda basarılar ( oynarsan eger )..

Oyun bitince, şah da piyon da aynı kutuya konur....
imperialı
Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Aralık 02, 2009, 10:22:14 ÖS »

önemli değil kavala.ama ben artık bu oyunu oynamayacağım.gerçekten ya tam oynamalı yada hiç oynamamalı.ben hakkını veremeyeceğim için hiç girmeyeceğim yeni diyara.ama oynadığımız bu diyarın hala hayal ettiğim gibi bitmediğini söylemeliyim.ben hala ortalığın karışmasını umuyorum.
şöyle keyiifli savaşlar göremedik.neyse hayırlısı.bu arada ben kendimi oyunda büyük hissederken ittifağımda yaş ortalamasında 7-8.sırada olabildim:)
üst düzey yöneticiler,benim gibi evli barklı adamlar,bakkal,mimar mühendis,asker,öğretmen,sanayici...ben bu adamlarla oynadım.ve saygımızı hiç bozmadık.Cep telefonlarımızı alıp normal hayatta da görüştük.o yüzden saygı her yerde olmalı.lütfen kızdıralım ama kırmadan.
herkese bol şans
albent
Z_A_P_A_T_A
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #38 : Aralık 03, 2009, 10:49:27 ÖS »

önce xzyler: ya bir kez de seviyeli konuşmayı deneyin de dostça bitirelim şu diyarı: "dubdubmusun nesin cok konusma" bu ne yahu??? İki kelimeyi sinirlenmeden bir araya getiremiyorsan forumda işin ne? "cezali olan canerm e cakildigini da biliyoruz" çok ilginç bir şey söylemiş sanki, az zahmet edip dubdub'un mesajını okusaydı dubdub kendisi yazmış zaten onu, ama çook afedersiniz, 10. satırda falan yazmış dubdub, sen sıkılmışsındır o kadar okumak fazla gelebilir. Yaptığım 400k puanın senin tatilinle ne alakası olabilir? Senin oyunda olduğun zamanlarda bana, daha önce hatırlattığım mesajı yazmıştın:)) sen tatilde değilken de benim puan artışım senin hayal gücünü zorluyordu zaten, kendini bu kadar önemli zannetme. Üretim gücüm fazla arkadaş ve aklın almıyor olabilir ama herkesi kendiniz gibi bilmeyin, bu oyun hile üzerine tasarlanmamış senin gibilerin muhtemelen aklına hiç gelmeyen imkanlar var ve bunları sana anlatacak da değilim, defalarca şikayet ettiniz tekrar edin bir kaynak aktarımı herhangi bir hile bulabilirlerse zaten cezasını verirler. 400k puanın da ben 200k'sını 10 dk.da yaptım nasıl bir hile yaptımsa artık. Ha savaş ganimetini - ki orda senin de şövalyelerin payı var sağolasın -  alamayacağımı zannediyordunuz galiba, kim nasıl yaptı hala bilmiyorum ama beni bir şekilde ittifaktan attırtarak da engel olamayanlar şaşırır tabi puan artışına:)) Niyeyse artık, herkesi kendi ittifakınız gibi sanmaktan mı bilmem, bizim hile yapmıyor olduğumuza inanamıyorsunuz, böyle devam edin. xzylere son sözüm de ben çocuk gibi burda senin gazına gelecek değilim, hesabımı yapar ona göre hareket ederim ama emin ol seni yakalamak istersem de yakalarım hatta az önce bana geliyordun ki sen de yenilenler kervanına katılacaktın ama 2. ile aramda var 150k puan ben savaşta kaybedeceğim 200k küsür siz oyun birincisini kendinizden yapacaksınız diye bu gazlara gelerek hareket edecek yaşları da aştım ben, bizde kuyruk acısı olmadığı açık zaten savaş raporlarından da bizden kimi kesmişsin onu söyle sen bütün diyarın hikayesini yazdım eklemek istediğin varsa da buyur ekle, engel olan yok...

imperialı arkadaşımıza da çok teşekkür ederim, ama inan o sana anlattıkları gibi hile yapmadan da birşeyler yapılabiliyor bu oyunda, belki de uzun zaman oynamak bazı körlüklere sebep oluyor olabilir, hile haricinde oyunun imkanlarını hesap kitap yaparak kullanabilirsin. Kişisel profilimiz benziyor biraz bunun için sana kendimden örnek vereyim, bu oyun için hesaplamalarda kullandığım excel tablolarım var ve her karar öncesi - mesela bürokrasi mi eyalet mi - oturur dubdubla konuşuruz hangisinin ne sürede ne getireceğini hesaplar kar zarar analizini Smiley) yapar öyle karar veririz. Sanırım 2. diyarımda bu kadar hesaplı oynayamayacağım için (kendine güvenden) bu kadar da başarılı olamayacağım. Demek istediğim insanlar kendilerini hileye o kadar kaptırmışlar ki başka yol var mı diye düşünmemişler ve sana da bunları anlatmışlar. Çok kısa bir örnek hazinedar abimiz sibelif hiç savaşmadan bonusa bile gitmeden diğerlerinin ulaşamadığı puanlara ulaşıyordu:)) manipülasyon bile yapabiliyordu, bir an bakıyordum 0 kaynağı var, bir saat sonra bakıyordum 30m altını 10m odunu 2m demiri var, hile mi? asla yapmıyordu ama belli bir yaştaki borsa ve ticaret bilen bir insandı:)))

Bu arada diyarın askeri puan 1. si 4ever'dan kartal, benim x2'mde olanları puana ve onura göre sıralayınca 2'sinde de kavala 1. Ama fashion üzülmesin onlardan da bir 1. var, isim sırası yapınca aygen 1. oluyor:))

iyi oyunlar...
lan kavala salatası japon salatası   siz aciz bi iltifakta sadece puanla laf kalabalıgı yaparak burda kimin ilgisini cekmeye calışıyosunuz burda sizleri kimse siklemez ama birazdaha cabalarsan benim gibiler sikler akıllı ol adam gibi yazın aşşalık adamlar sizin gücünüz banlı adamlara bile yetmiyor sen git oranı buranı ellet sagını solunu ellet akıllı gez akıllı yaz akıllı davran cin yemegi istifli
abksfl
slapi
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #39 : Aralık 03, 2009, 11:34:25 ÖS »

lan kavala salatası japon salatası   siz aciz bi iltifakta sadece puanla laf kalabalıgı yaparak burda kimin ilgisini cekmeye calışıyosunuz burda sizleri kimse siklemez ama birazdaha cabalarsan benim gibiler sikler akıllı ol adam gibi yazın aşşalık adamlar sizin gücünüz banlı adamlara bile yetmiyor sen git oranı buranı ellet sagını solunu ellet akıllı gez akıllı yaz akıllı davran cin yemegi istifli
bu ne yav nasıl bir üslup bu?bu kadar da küfür edilmez forum burası :rant:

Dünya üç beş bilgisizin elinde; Onlarca bilgi güya kendilerinde.
Üzülme; Eşek Eşeği beğenir: Hayırlar vardır sana kötü demelerinde.
dubdub
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #40 : Aralık 03, 2009, 11:59:09 ÖS »

ben de suat abimizin o kadar orduyla niye tatilden çıkmadığını merak ediyordum. seninle aynı yerde olmaktansa oynamam demiş herhalde. hohoho ezik adam, sinirlenip birilerini vuracaz şimdi öylemi. yaw ne küçük akıllı adamsın sen öyle. ben fashionı çok severim hala severim. iyi bir rekabet ortamı eğlenceli bir oyun yarattılar. bu oyunu oynarken onlar sayesinde çok eğlendim.geceleri heyecanla uyanıp oyuna baktım. bu heyecanı bana yaşatan diğer ittifaklara da teşekkürler.teşekkürler merterm karahan ferhat tkturk eski ugurlu ve hatırlamadığım diğer eskiler.teşekkürler türkiyelim, ottoman bucalı, teşekkürler çoşkunserc bana en büyük mağlubiyetimi tattırdığın için. ama şu fashiona yeni gelenlerden bazıları yokmu. heptek deki arkadaşlarının ordularını bile terhis edip ayrılacak kadar adi olan,ittifaklarını bile dağıtacak kadar adi olan bazıları yokmu, amma çirkef çıktınız be. neyse zapata sen allahından bul dedik geçtik. aygen sana teşekkür yok oyunda ki küfüre yakın mesajlarından dolayı.
elevated
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #41 : Aralık 05, 2009, 08:41:32 ÖS »

ARKADAŞLAR SİZ DAHA BİZ SİZE İYİ SALDIRDIK, YOK BİZ DAHA İYİYDİK DİYE TARTIŞIYORSUNUZ..ASKERİ ANLAMDA KİMİN İYİ OLDUĞUNU İTTİFAKIN ASKERİ PUANI GÖSTERİR...O ZAMAN  BİZİM BİRLİK TÜRKİYELİM BİRİNCİ OLDUĞUNA GÖRE  TARTIŞMAYA GEREK YOK... Grin
ibrplt
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #42 : Aralık 05, 2009, 10:32:14 ÖS »

selam arkadaşlar, ben ibrahim (ibrplt) istedimki bende düşüncelerimi sizinle paylaşayım,

düpdüp arkadaşımız kaçmanın başarı olduğunu söylüyor katılıyorum, ama bir hesaba 1 kişi bakarsa başarı olur, 10 kişi bakarsa başarı olmaz bunun adı başkadır, bunun dışında konuşulanların hepsinde haklılık payı vardır buna inanıyorum, dubdubu eleştiriyorum ama şunuda söylemeliyim ki çok iyi bir oyuncu, sadece o değil kavala da aynı şekilde her ikisinide tebrik ediyorum.

Bizdeki arkadaşları Özellkile karahan, Mert, vede canermi canı yürekden tebrik ediyorum yalnız Aygen arkadaşımızın puan takıntısı iyi olmadı, bizim savaşı kaybetme sebebimiz (öz eleştiri olarak) bu savaşı ciddiye almadıklarına inanıyorum o kadar büyük bir orduyla savaşa gidilipte ordu hedefe ulaşıncaya kadar takip edilmezse sonuç bu olur. bende buduruma içerledim açıkcası bu yüzden tonla kredim olmasına rağmen hesabı tatile aldım, devam etmeyi anlamsız buldum.

Son olarak şunu söylemek isterim, ben oyuna başladığımda çok acemiydi, inanın acemiliğimi son 3 aydır attım diyebilirim o da iş işten geçmişti. Aslında bu savaşta çok etkim bir şekilde savaşmayı çok istemiştim olmadı darısı uluslararası diyar 50 ye

Hepinizi tebrik ederim, burda bunları konuşmak bile çok güzel
bir ara Canerm pazarda 1 liraya demir var demişti tam o sıra kimdi hatırlamıyorum, bütün parasını demire yatırınca 13 liradan demir almıştı, ben o an gülmekten kırıldım yarım saatten fazla bu gülme kırizinden kurtulamadım, hala aklıma geldikçe çok gülüyorum,

işte oyunun tadı burdu, hepinize bol eglenceli güzel oyunlar diliyorum, uluslararası diyar 50 de ismim Meliktugra, Muammer abiyle (silver) la beraberiz diyar 8 de dost düşman tüm oyuncu arkadaşlarımızı oraya beklerim

hepinize saygılar
puduhepa
merve
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #43 : Aralık 14, 2009, 03:11:48 ÖS »

Selam! diyarın kahramanları 4ever ittifakı üyelerine.hepimiz az kişi ile cidden çok büyük bir başarıya imza attık.bunu insafı olan ve de kıskançlık krizlerine kapılmadan bizlerin mücadelesini görüpte taktir etmeyen adamları muhatab bile kabul etmiyorum.4ever ittifakını başarıya götüren istikrar ve ekibimizin oyuncu kadrosunun çok bilinçli kişilerden olması idi.bu ekip nerede olursa olsun başarıyı daima yakalar.ben son iki aydır zaten fazla hesaba giremedim.bu açığı dahi kapatmayı başaran arkadaşlarıma teşekkür ederim.burada elbette karşımızda ki rakiplerimiz de büyük mücadele gösterdiler,onları da mücadelelerinden dolayı taktir ediyorum.şuursuz kişilere şunu söylemek istiyorum.emeğe saygılı olmayı öğrensinler ve de küfür etmelerinin utancı ile bu forumlarda yazı dahi yazmasınlar.saygılar merve  Smiley
puduhepa
merve
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #44 : Aralık 14, 2009, 03:21:04 ÖS »

Smiley bir savaş raporu eklemek istiyorum.bunun üzerine diyarda sanırım daha büyük savaş yapılamadı.          http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/_addons/dokladi/?path=bitki/60/2009_9_27/60004623_60034336_87095                                                               
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 6   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!