Imperia Online Turkey  
Nisan 25, 2024, 06:16:39 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: hangı kolonı neye + verır?  (Okunma Sayısı 1615 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
HevL
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 09, 2008, 10:46:19 ÖS »

ben oyuna yenı basladım ve ılk kolonımı yaptım ama rasgele bısey sectım galıba tepeler ve ormandı...
kolonıyı actıgımda odunun yanında +%25 gordum bunun yaptıgımız kolonının turuyle alakası warmı ?
_muptiii_
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2008, 10:54:27 ÖS »

evet kardeşim bu eyalet türlerine bağlı koloni yapmadan önce haritalar...>eyaletlere tıklayıp hangi eyaleti box yapacağını nasıl bir strateji izleyeceğini oyunun en başından belirleyip ona göre hareket etmelisin ilk 3 eyaletin ova ve düzlük orman öneririm ova nüfus açısından düzlük orman da odun açısından ve nüfus açısından diğer türlere göre daha karlıdır zaten haritalar...>eyaletler e tıkladığında çıkan resimlerin sol üstündeki eyalet numaralarına tıklayınca türüne göre özelliklerini görürsün  Wink ilk eyaletlerinde kaynak ve nüfus u ön planda tut savunma amaçlı eyaletlerini stratejine göre sonlara bırak Wink  mutlaka ve mutlaka oyun kılavuzunu oku  Smiley
dadanditti
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 10, 2008, 01:09:37 ÖÖ »

MUPTİ KARDESİMİZE KATILIOM EMEĞİNE SAGLIK MUPTİİ
GAZNELI
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Ocak 10, 2008, 06:14:17 ÖS »

Box defansı, haritan uygunsa dağlar ve ormana kur ki ilerde çok rahat et. Box nedir dersen kılavuzları oku.

hun-turk
AriF
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Mart 26, 2008, 09:08:44 ÖS »

Arkadaşlar bende bu konu hakkında bişi sormak istiyorum... şimdi siz arkadasa madde konusunda bılgılendırme yapmıssınız..
söylermisiniz şimdi
1- Şu okcu saldırısı, defans, suvarı saldırısı neyın nesi Huh?
diyelim ki bi yerde saldırı eksi de bı yerde artı da ben eksi de asker yapmış isem oradan saldıırrsam bu benım zararıma mıdır Huh?
2- Ayrıca ben sımdı yenı eyalet olusturdum fakat nufus yuzde -20 dediyor...
ama nufus da dusme yok bu ne demektır bunuda acıklar mısınız???
son olarak da
3- araştırmalar kurdugum dıger eyalette de aynı sımdı ben bı 8. eyalette kursam bu 9 un ıcın oluyor mu yahut ben 9. eyalette bı arastırma yapsam bu 8. eyalette de aynı derece ye yukselır mı Huh?
bişi daha var şimdi aklıma gelmısken Smiley

4-bu eyaletlerde merkez sadece 8 midir başka eyaletlerden asker basma durumu yok mu ??
hoş sanırım yok ama ksuura bkmayın baska onlıne oyunlarda boyle degıl de o yuzden soruyorum ...

bu sorularıma cvp verirseniz sevinirim arkadaşlar... teşkkurler şimdiden...
« Son Düzenleme: Mart 26, 2008, 09:13:41 ÖS Gönderen: hun-turk » Kayıtlı

Nus ... (Akıl ve Ruh)
korsan_99
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Mart 26, 2008, 09:35:05 ÖS »

1.o eyaletdeki saldırı bonuslarıdır..yani okçu saldırısı +20 diosa o eyalette gerçekleşecek savaşlarda okçuların etkilidir.
2.nufusun yanında *20 yazması o eyaletteki nüfus artış hızın diğer eyaletlere göre yüzde 20 düşük demektir..yani diğer eyalette saatte 100 işçin çıkıyken -20 yazan eyalette 80 işçi çıkar
3.araştırmalar bütün eyaletler için geçerlidir
4.itediğin eyaletlerden asker basabiilirsin..yeterki ordada askerler için barakalarını inşa etmiş ol..
umarım yeterlidir
hun-turk
AriF
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Mart 26, 2008, 10:03:23 ÖS »

tmmdır tşkkur ederim aydınlattıgın ıcın  *bravo* *bravo* Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley

Nus ... (Akıl ve Ruh)
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!