Imperia Online Turkey  
Nisan 29, 2024, 11:27:49 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: [gfr9] - Ciftcilik bitti artik savasma zamani :D :D  (Okunma Sayısı 7292 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
gfr9
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Ocak 09, 2008, 04:06:19 ÖS »

ilk ciddi savasim ve sonunda madalya getirmisti
http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/_addons/dokladi/?path=bitki/7/2007_12_24/6132467_6000663_96838
2. savasimda bildigim kadariyla 7. diyardaki ilk kale8 yikimiydi savunmanin zayifligindan faydalanmistim  Grin Grin
http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/_addons/dokladi/?path=bitki/7/2008_1_2/6132467_6082265_110274
3- Buda meydanda bol miktarda agir kilicli birakmanin hazin sonu  Grin
http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/_addons/dokladi/?path=bitki/7/2008_1_3/6132467_6111205_113143
« Son Düzenleme: Ocak 11, 2008, 12:51:18 ÖÖ Gönderen: gfr9 » Kayıtlı
crazy
SaBiaNo- SaBiLiŞiM
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

www.sabilisim.com

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #1 : Ocak 09, 2008, 04:14:26 ÖS »

http://statika.imperiaonline.org/imperia/game/_addons/dokladi/?path=bitki/7/2007_12_24/6132467_6000663_96838
bu savaşta mızraklıyı daha az yollasaydın Daha Az Mızraklı kaybedersin orada yollaman gerkene enr fazla mikter 10 bin tane mızraklı ayrıca Daha Çok askeri puan almak için Az Asker yolla Bu savaşta Süvarilerini daha az yollasaydın Askeri puanın Artardı

Sabilişim Bilişim Ve WEbmaster Sitesi - Oyun Program  http://www.sabilisim.com   >> http://bin1sey.net
gfr9
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Ocak 09, 2008, 04:18:29 ÖS »

crazy kusura bakmada askeri puan almak icin daha az asker yollanmasi gerektiginide ilk defa duydum  Smiley daha az asker yollamam sadece daha az puan kaybetmemi saglar. Benim senin fazla dedigin askerleri yollamamin sebebi daha fazla onur kazanmak ve gunun en kanli savasini yapmayi garantiye almak  Wink
BENMASKE
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 09, 2008, 05:04:06 ÖS »

Vay! gafurcum savaş raporlarını yayınlamaya başlamışsın hayırlı olsun *hihi* Evet 7.diyarda ilk kale8 sen yıktın tebrikler güzel savaşlar.. Bu diyar baya zevkli olacak işin içinde madalyonda olunca insanın savaşası geliyor Wink Crazy kardeş ne yazık ki söylediklerine katılamıyorum. Hesap yapacak olursak dedin gibi az mızraklı yolladın zaman az mızraklı kaybeder ama bu seferde kaybedeceği a.süvari sayısı artıyor! Hem mızraklıları azalttı zaman 45 moralle zar zor alıyor yani iş tehlikeye giriyor Sad Ve dedin gibi 10bin mızraklı yollayıp a.süvari sayısınıda azaltsa resmen kaleye çakılıyor Smiley
Çok askeri puan almanın yolu mümkün oldu kadar çok düşman askeri öldürmekten geçiyor. Az asker yollayarak askeri puanı arttırmazsın sadce iş tehlikeye girer. hatta Ne kadar güçlü ordu yollarsan okadar az kaybın olur çünkü askerlerin savaştığı raund sayısı azalır. Ayrıca şayet az asker kaybetmek istiyorsak ASKERİ SAĞLIK seviyesini yükseltmek gerekiyor. Askeri sağlık kaybedilen asker sayısını azaltmaya yarayan bir araştırma. Benim tavsiyem a.sağlık seviyesi 12-13 olması.. Ayrıca savaşa akıncı ve elit okçu bol bol göndermekte fayda var. onur kazanıp daha yüksek moralle dalışlar yapabilmek açısından Wink (tabi bunun için SAĞLIk seviyesi yüksek olmalı ve bol bol işçi çıkarabilmeliyiz ve üretimi düşürmemeliyiz)
Gafurcum yeni dalışlarda başarılar kardeş Wink
Republic
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri Site
« Yanıtla #4 : Ocak 09, 2008, 05:06:00 ÖS »

güzel savaşlar kardeş ellerine sağlık
HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ocak 09, 2008, 05:19:49 ÖS »

tebrıkler gafur *bravo* *bravo*
ipekis
Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ocak 09, 2008, 05:45:39 ÖS »

Ben maske yorumuna bırebır katılıyorum.Savaslara 75000-80.000 akıncı ve 30-40 bın hafıf mızraklı ıle gıdıyorum su an.Cok ıyı onur verıyor.Sayıyıda arttıracam daha.Onur almanın en kolay yolu bu.Nufusa kıysam hafıf mızraklıyı daha cok basarım ama cok telef oluyolar:)Az asker gondermek yanlış bence.Sadece okcu sayısında ayarlama gerekıyor.Suvarı sayısını baya arttırıp yanına mızraklıyı bol basarsan cok ıyı onur alırsın.Cok suvarı ıle dusman askerlerını rahat temızlersın.Ben su an 120.000 sovalye ve 75.000-80.000 akıncı yanına 30-40 bın hafıf mızraklı ıle gıdıyorum.Cok ıyı onur getırıyo.tabı yanında muhafız ve okcularla:)
gfr9
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Ocak 09, 2008, 08:25:26 ÖS »

Maskem o guzel dileklerin icin cok tesekkur ederim darisi basina Wink Yaw sende basla su savaslarada diyarin tozunu attirmaya baslayalim  Grin Grin
Alıntı
Tesekkurler hakancan ve republic
Ben maske ve ipekisin soylediklerine katiliyorum yanliz bir noktada ayriliyoruz  Smiley Ben askeri sagligi 7 de tutmaktan yanayim cunku onur kazanmak benim icin daha onemli.  Ipekis verdigin asker oranlari cok guzel benimde senin gibi sovalyelere karsi ozel bir zaafim var  Smiley piyade sovalye arasindaki olmasi gereken 3/1 lik oranida hafif mizrakli basarak hallediyorum boylece onur, madalya, para, saglik, ask hepsini ayni anda kazaniyorum  Grin Grin Hepinize bol kanli ve madalyali savaslar
« Son Düzenleme: Ocak 09, 2008, 08:40:35 ÖS Gönderen: gfr9 » Kayıtlı
GAZNELI
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Ocak 09, 2008, 08:48:27 ÖS »

Tebrikler gfr. Bu 1/3 oranı nedir?

gfr9
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Ocak 09, 2008, 08:52:24 ÖS »

Alıntı
Tebrikler gfr. Bu 1/3 oranı nedir?

Mizrakli ve kiliclilarin toplaminin 3/1 i kadar suvari kanatlara gecer ve vurus gucleri artar. ideal ordu orani budur yani. Osmanlinin hilal taktigi gibi  Wink
BENMASKE
Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ocak 09, 2008, 09:32:33 ÖS »

Maskem o guzel dileklerin icin cok tesekkur ederim darisi basina Wink Yaw sende basla su savaslarada diyarin tozunu attirmaya baslayalim  Grin Grin
Alıntı
Tesekkurler hakancan ve republic
Ben maske ve ipekisin soylediklerine katiliyorum yanliz bir noktada ayriliyoruz  Smiley Ben askeri sagligi 7 de tutmaktan yanayim cunku onur kazanmak benim icin daha onemli.  Ipekis verdigin asker oranlari cok guzel benimde senin gibi sovalyelere karsi ozel bir zaafim var  Smiley piyade sovalye arasindaki olmasi gereken 3/1 lik oranida hafif mizrakli basarak hallediyorum boylece onur, madalya, para, saglik, ask hepsini ayni anda kazaniyorum  Grin Grin Hepinize bol kanli ve madalyali savaslar

Gafurcum Askeri sağlığı 7 de tutmanın avantajı yok! Şöyle ki; Askeri sağlık yüksek oldunda kaybettin asker sayısı düşüyor bu güzel bir olay. boşuna seviyeyi düşük tutup neden savaş masrafını arttırasın ki! Onur kazanmak için ipekisin de söylediği gibi sefere giderken ordu önüne hafif 25-30k civarında mızraklı koyarsın ucuza onur kazanmış olursun! Aldın onuru beğenmedin mi miktarı biraz daha arttır Smiley Hem böylece asıl askerlerin azalmamış ve ordun zayıflamamış olur.. Askeri sağlık yüksek ise ve ordu önünde hafif askerlerin çok varsa ölen hafif asker sayın daha da çok ve elit askerin ölümü daha da az olur..

Ayrıca saldırı esnasında atlıların tamamını kanatlara almak istiyorsak piyade sayısının atlılara oranı 4/1'dir. Yani savaşa yolladın ordu 2000 mızraklı, 2000 kılıçlı ve 1000 süvariden oluşuyorsa atlıların tamamı kanatlara geçer. Hesap makinasında deneyebilirsiniz Wink (piyade= mızraklı veya kılıçlı)
gfr9
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Ocak 09, 2008, 09:53:02 ÖS »

Maskecim ikimizin dedigide degilmis  Grin Grin kanatlardaki suvarilerin orani toplam ordu sayisi-okcularin sayisi/5 mis  Smiley yaaaa bilmemek degil ogrenmemek ayip Grin savas raporlarindan kontrol edebilirsin.
askeri saglik konusunda ise dediklerine katiliyorum bende 12-13 yapayim bari  *freak* *freak*
kartal
Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 09, 2008, 10:00:46 ÖS »

Doğru cevabı verecek olanı bekliyordum. + yı hakkettin gfr.  Savaşlar için de kutlarım.  *bravo* Devamını görmek isterim.
BENMASKE
Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Ocak 09, 2008, 10:53:12 ÖS »

Doğru cevabı verecek olanı bekliyordum. + yı hakkettin gfr.  Savaşlar için de kutlarım.  *bravo* Devamını görmek isterim.

iyi de benim orantıda hata yok ki! Tamam formül güzel ona bişi dediğim yok. O formülle elindeki piyade sayısına göre kanatlara kaç atlı geçer bulmak mümkün. Benim yukardaki ifademi hatırlatayım;
"Ayrıca saldırı esnasında atlıların tamamını kanatlara almak istiyorsak piyade sayısının atlılara oranı 4/1'dir."
4/1 orantısı ordudaki tüm atlıların kaç piyadeyle kanatlara alınacağını anlatıyor. Ve bu orantıya bağlı olarak atlı ve piyade sayısını kaç katı yükseltirseniz yükseltin atlıların tamamını kanatlara almak için kaç piyade gerektiğini bulacaksınız Smiley
yanlış bilgi vermedim için için rahat ve bende artımı istiyorum  *hihi*
gfr9
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Ocak 09, 2008, 11:08:03 ÖS »

Yaw oranlara bogduk sayfayi  Grin Ben kale8 yiktim diyom siz yok 1/3 1/4 1/5 yaw 48milyon kale duvari var gercek rakam bu  Grin Grin Isin sakasi maskenin ve kartalin dedigi oranlar dogru verdigim yanlis oran icin ozr dilerim  Embarrassed
Alıntı
Sagol kartal bende devamini gormek isterimde birden savasmak benim gibi ciftci bi adama agir geldi hemen orak birakip kilic tutulmuyormus. Ekonomideki uretim savaslar icin dustukce icim gidiyor yaw  Grin Grin
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!