Imperia Online Turkey  
Nisan 29, 2024, 02:18:39 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 2 [3]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: [gfr9] - Ciftcilik bitti artik savasma zamani :D :D  (Okunma Sayısı 7299 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
BENMASKE
Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Ocak 10, 2008, 09:35:15 ÖS »

Vay! gafurcum savaş raporlarını yayınlamaya başlamışsın hayırlı olsun *hihi* Evet 7.diyarda ilk kale8 sen yıktın tebrikler güzel savaşlar.. Bu diyar baya zevkli olacak işin içinde madalyonda olunca insanın savaşası geliyor Wink Crazy kardeş ne yazık ki söylediklerine katılamıyorum. Hesap yapacak olursak dedin gibi az mızraklı yolladın zaman az mızraklı kaybeder ama bu seferde kaybedeceği a.süvari sayısı artıyor! Hem mızraklıları azalttı zaman 45 moralle zar zor alıyor yani iş tehlikeye giriyor Sad Ve dedin gibi 10bin mızraklı yollayıp a.süvari sayısınıda azaltsa resmen kaleye çakılıyor Smiley
Çok askeri puan almanın yolu mümkün oldu kadar çok düşman askeri öldürmekten geçiyor. Az asker yollayarak askeri puanı arttırmazsın sadce iş tehlikeye girer. hatta Ne kadar güçlü ordu yollarsan okadar az kaybın olur çünkü askerlerin savaştığı raund sayısı azalır. Ayrıca şayet az asker kaybetmek istiyorsak ASKERİ SAĞLIK seviyesini yükseltmek gerekiyor. Askeri sağlık kaybedilen asker sayısını azaltmaya yarayan bir araştırma. Benim tavsiyem a.sağlık seviyesi 12-13 olması.. Ayrıca savaşa akıncı ve elit okçu bol bol göndermekte fayda var. onur kazanıp daha yüksek moralle dalışlar yapabilmek açısından Wink (tabi bunun için SAĞLIk seviyesi yüksek olmalı ve bol bol işçi çıkarabilmeliyiz ve üretimi düşürmemeliyiz)
Gafurcum yeni dalışlarda başarılar kardeş Wink
MIzraklının Kaybedeceği Süvariyle Ne alakası var :S Mızraklı Karyıdaki Kişinin Süvarisini Keser Kendi SÜvarisini Korumaya Yaramaz Ben Sürekli Karşıdaki Kişinin Asker Sayısıyla Hemen Hemen Aynı Askeri Yolluyorum Kazanıyorum da Bi fark olumyo aldığım Onurda Artıyo .... Az Asker Kaybetmek İçin İlk Önce Kendin Tedbir Alıcan (İLk Önce Eşşeğini SAğlam Kazığa Bağla Sonra Allaha Emanet Et... ama Askeri Sağlıkında Faydası yok demiyorum.. Sen 10 000 tane Süvarinin Üstüne Kılıçlı Yollarsan Kılıçlıların Kesilir Burada Senin Askeri Sağlığın işe yaramaz ...  Dediğim Şekil Hesap Makinesi İle hesapla İstersen Ben xKullanmıyorum O meleti ama Kesinlikle Kazanır Bahsettiğim Şekilde..

Crazy kardeş bende araştırma ve öğrenme çabana saygı duyuyorum. Elinden geldiğince birşeyler öğrenmişsin. Yanlız herşeyi biliyorum bilmedim birkaç ayrıntı var diyorsun! Bence bilmedin baya bi ayrıntı var. Hesap makinası kullanmadın için(belki de kullanmayı bilmiyorsun)  bu şekilde birilerinden duyduğun şeylerleri doğru kabul etmeye devam edeceksin.. 
Mızraklının kaybedeceği süvariyle ne alakası var. Mızraklı Karşıdaki Kişinin Süvarisini Keser Kendi SÜvarisini Korumaya Yaramaz demişsin..
Mızraklı karşısındakinin süvarisini keser evet(mızraklı süvariye karşı 4 kat daha etkilidir) ve kestiği içinde karşının süvarisi zayıflar. Düşman süvarileri zayıfladığı için senin süvarilerini öldürme etkisi de düşer. Bu şekilde süvarilerini korumuş olursun. Daha az süvari kaybedersin. Ama mızraklılar savaşın en zayıf halkalarından oldukları için daha çok kayıp verirler(diğer çeşit askerlerin etkisiyle). Alakası bu..

Ben Sürekli Karşıdaki Kişinin Asker Sayısıyla Hemen Hemen Aynı Askeri Yolluyorum Kazanıyorum da Bi fark olumyo demişsin..
Şunu hemen hemen herkez bilir; Savunma yapan birlikler daha etkilidir(Savunma gücü savunulan eyaletin türüne göre değişir). Bu yüzden aynı sayıyı biryana bırak az biraz fazla asker yollasan bile savaşı kaybetme olasılığın çok çok yüksek.. Bu arada yaptın savaşlarıda çok merak ettim bir ara yayınlarsan sevinirim Smiley

Az asker yollarsan kazandın onur artar cümlesine yine katılmıyorum. Ben bunları söylerken birilerinden duyupta söylemiyorum. Benim diyarda danıştım, bilgi aldım, askeri puanda Türkler arasında birinci bir arkadaşım yok. Ben araştırdıklarım ve çoğunlukla da yaşadıklarımdan yola çıkarak(Tecrübe) sana bunları söylüyorum..
Madem tecrübeli birilerinden bilgi almayı seviyorsun sözlerime kulak ver o zaman. Ben geçen dönem 8.diyarda Askeri puanda 13 madalyon alarak birinci oldum. Ve yine geçen dönem 7.diyarda son 2 saate Askeri puanda birinciliği kaybedip 2. oldum. Oyunu bitirdimde SIFIR(0) Saldırı malubiyetim ve +1150 küsür  onurum vardı.
Bilmem anlatabildim mi Wink

Bu konuda seninle tartışmaya girmicem. gerek yok. Sürçü lisan ettiysem affola Embarrassed
HaKaNCan
Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Ocak 10, 2008, 09:41:10 ÖS »

benmaske senın savas konusundaki tecrüben tartısılmaz zaten *beer*
BENMASKE
Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Ocak 11, 2008, 09:31:58 ÖS »

benmaske senın savas konusundaki tecrüben tartısılmaz zaten *beer*
Teşekkürler Hakan Wink
Doğru bildiklerini paylaşan herkeze teşekkürler *bravo* Amaç belli! Türklerin daha iyi olması, en iyiyi başarması *beer*
sametaslan1207
sametaslan
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #33 : Ekim 26, 2008, 10:13:34 ÖÖ »

süperr

samet
Sayfa: 1 2 [3]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!