Imperia Online Turkey  
Nisan 25, 2024, 08:53:59 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: sizce bu sel facıasının sorumlusu kım?bu canların sorumlusu kim?  (Oylama kapandı: Eylül 20, 2009, 10:18:33 ÖÖ)
İnsanoĞlu(yani bizler) - 6 (33.3%)
insanoğlu(devlet baba) - 5 (27.8%)
ıkısıde değil bu zaten çok büyük bir yağıştı bu yağışa herhangı bır devletın altyapısıda dayanmazdı... - 7 (38.9%)
Toplam oy: 16

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 6   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Sel Faciası  (Okunma Sayısı 14936 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Eylül 10, 2009, 02:27:26 ÖS »

orda yasayanlar baraj kapakalrının acıldıgını dusunuyor
kuzeyli20
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Eylül 10, 2009, 03:34:41 ÖS »

dostum baraj kapagı falan degil ! bu olay halkalda falanda oldu oranın barajla falan alakası yok tamanen plansız yapışaşma ve altyapının yetersizligi buna ek olarak insanları yapılan uyarılara önem vermemsi ne diye bilirzki arkaşlar beneim maddi yada manevi bir kaybım olmadı ama bu olayın yaşanması piskolojik olarak etkiledi beni 
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Eylül 10, 2009, 04:47:46 ÖS »

dostum baraj kapagı falan degil ! bu olay halkalda falanda oldu oranın barajla falan alakası yok tamanen plansız yapışaşma ve altyapının yetersizligi buna ek olarak insanları yapılan uyarılara önem vermemsi ne diye bilirzki arkaşlar beneim maddi yada manevi bir kaybım olmadı ama bu olayın yaşanması piskolojik olarak etkiledi beni 

gerçekten bu ıstanbulun alt yapısı sıfır
omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #18 : Eylül 10, 2009, 05:11:23 ÖS »

bence alt yapi ile alakasi yok nasil floridadaki kasirgaya abd bisey yapamadiysa ki adamlar heryil orada kasirganin olacagini biliyorlar buna bi care bulamadiysa turkye de bulamaz alt yapi ile alakasi yok sen butun cadelerin altini dere kadar genis kanalizasyon yapamazin ki  *pardon* *pardon*
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Eylül 10, 2009, 05:22:43 ÖS »

bence alt yapi ile alakasi yok nasil floridadaki kasirgaya abd bisey yapamadiysa ki adamlar heryil orada kasirganin olacagini biliyorlar buna bi care bulamadiysa turkye de bulamaz alt yapi ile alakasi yok sen butun cadelerin altini dere kadar genis kanalizasyon yapamazin ki  *pardon* *pardon*

dostum hollandada bır arkadasımı gormeye gıtmsıtım ınanılaz bır yağmur yağmaya basladı ama hıcbırsey olmadı su geldıgı gıbı yeraltına gırıyordu bnce hollandayı bu konuda ornek almamız lazım
« Son Düzenleme: Ekim 05, 2009, 03:52:47 ÖS Gönderen: hellboy80 » Kayıtlı
yselimk
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Eylül 10, 2009, 07:58:01 ÖS »

ben fingolfin

yaşanmış ve halen daha acılarını çekmekte olduğumuz bu sel felakeri tamamen il idaresini elinde bulunduran yönecicilerindir.

nedenine gelince kamer gencin sölediklerine tamamen katılıyorum

bir dönem istanbulda yaşamış biri olarak rant için istanulu parsel parsel sataıpta ceplerini dolduran idarecilerin suçudur.
44cancan44
Lilva44
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Eylül 11, 2009, 05:11:59 ÖÖ »

ben fingolfin

yaşanmış ve halen daha acılarını çekmekte olduğumuz bu sel felakeri tamamen il idaresini elinde bulunduran yönecicilerindir.

nedenine gelince kamer gencin sölediklerine tamamen katılıyorum

bir dönem istanbulda yaşamış biri olarak rant için istanulu parsel parsel sataıpta ceplerini dolduran idarecilerin suçudur.
*bravo* *bravo* *bravo*

*stop* *stop* Ümit *stop* *stop*
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #22 : Eylül 11, 2009, 05:18:46 ÖÖ »

yaw muson yağmurları gıbı yagıyor:S hala yagıyo durmadı ya
_LoNeSoMe_
BaybarS / muptiii ١٩٥٤
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Eylül 11, 2009, 06:35:51 ÖÖ »

Yıl 2009 Yer büyük metropol 2010 kültür başkenti İstanbul 21. Yüzyıl

İstanbul Valisi Muammer Güler ' Büyük yağış geliyor Allah bizi korusun! '

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ' Suç insanoğlunun ' Smiley

Merakla bekliyorum suçlayacak birilerini ne zaman bulamayacaklar acaba ? Yahu koskoca Tem bağlantısı sular altında kaldı,millet nehir gibi akan sularla boğuştu  Shocked Bu nasıl bir pişkinliktir anlam veremiyorum... Birde orayı ticaret merkezi yapacaklardı, alışveriş merkezi fabrikalar kuruldu TOKİ konutları yapıldı ?! bunlar yeni yapılan şeyler  *pardon* İstanbulun alt yapısı içler acısı halde, burada savunma yapıyorsunuz hiçbiriniz istanbulda gezmiyormusunuz arkadaşlar ? Çağlayan da yolda toplanan su yüzünden kaç kere kaza atlattım, köprüden önce son çıkış fsm köprü bağlantısı, ne zaman biraz hızlı yağmur yağsa orada su toplanıyor ?! kaç kere arabalar kaldı orada yağmurlu havalarda o virajlara girerken dikkatli girmenizi öneririm  *hmm* Her yağmurda havalimanının birkaç km çevresinde sular toplanır sel götürür =/ nice ana yollar da ne sular toplanıyor yapmayın lütfen !
İki lale ye , bir torba kömüre, tercihli yola konulan otobüs dışındaki hizmetlere bakın başka şeyleri de görün ki o lale ye yılda kaç milyon tl gidiyor bir bakın lütfen ! Eskiden benzeri görülmüş bir olayın ve o zaman söz verenlerin halen çeşitli mercilerde görev yaptığından yola çıkarak hangisinden hesap sorulacaktir ? sorumlular geçmişe doğru araştırılıp ceza verilecek midir ?! Cevabı hepimiz biliyor değil mi Smiley İnsanlar 1 kişi ölürse, bir depremde kamu binasında çatlak olursa istifa ediyor, 10 kişi ölse yas ilan ediyor, ama bizim yöneticilerimiz allah korusun hamdolsun daha kötüsü olmadı vs. Allah bizi sizin gibilerden korusun daha ne diyeyim  *pardon* Afet koordinasyon merkezi kuruldu o kadar masraf edildi, önümüzde deprem var bakalım şiddetli yağmuru koordine edemeyen merkez ne yapacak ?! büyük yapılar dışında depreme hazırlık göremiyorum ben ? önlemleri alıyoruz diyen şimdiki yöneticiler acaba deprem olduğunda o kadar bina yıkıldığında kurtarma ekipleri istanbulun hangi sokağına girebilecek ? Gerçi AKOM koordine etmiştir sorgulamak bize düşmez  Smiley Çok güzel yorumlar var biraz göz gezdirmenizi tavsiye ederim  Wink

http://www.ntvmsnbc.com/id/24998920/#storyContinued
« Son Düzenleme: Eylül 11, 2009, 07:08:35 ÖÖ Gönderen: _LoNeSoMe_ » Kayıtlı

Doğruyu konuşmak için iki kişi gerekir: Doğru söyleyen ve doğru anlayan.
44cancan44
Lilva44
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #24 : Eylül 11, 2009, 06:53:59 ÖÖ »

Gerçi AKOM koordine etmiştir sorgulamak bize düşmez  Smiley
yarın sağanak yağmur var kurumlar tedbir alsın, halkımız dikkatli olsun diyen ve hiç bir tedbir almayıp öbürsü günde ölen kişilere baş sağlığı dileyen akom mu  Grin

hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #25 : Eylül 11, 2009, 02:51:12 ÖS »

melıh gokcekte alt kattakıler bu gece gıtsınler komsularında kalsınlar dıyor TEDBİR alıyor hll olsun...
« Son Düzenleme: Eylül 11, 2009, 03:00:55 ÖS Gönderen: hellboy80 » Kayıtlı
_LoNeSoMe_
BaybarS / muptiii ١٩٥٤
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #26 : Eylül 11, 2009, 05:22:11 ÖS »

http://video.ntvmsnbc.com/Default.aspx?QueryStringValue=5858585858588686313329757277653053643086353330653053643064313358655680678072

Pişkinliği daha açık görmek adına bir video  Smiley

omerr
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #27 : Eylül 11, 2009, 05:34:01 ÖS »

Yıl 2009 Yer büyük metropol 2010 kültür başkenti İstanbul 21. Yüzyıl

İstanbul Valisi Muammer Güler ' Büyük yağış geliyor Allah bizi korusun! '

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ' Suç insanoğlunun ' Smiley

Merakla bekliyorum suçlayacak birilerini ne zaman bulamayacaklar acaba ? Yahu koskoca Tem bağlantısı sular altında kaldı,millet nehir gibi akan sularla boğuştu  Shocked Bu nasıl bir pişkinliktir anlam veremiyorum... Birde orayı ticaret merkezi yapacaklardı, alışveriş merkezi fabrikalar kuruldu TOKİ konutları yapıldı ?! bunlar yeni yapılan şeyler  *pardon* İstanbulun alt yapısı içler acısı halde, burada savunma yapıyorsunuz hiçbiriniz istanbulda gezmiyormusunuz arkadaşlar ? Çağlayan da yolda toplanan su yüzünden kaç kere kaza atlattım, köprüden önce son çıkış fsm köprü bağlantısı, ne zaman biraz hızlı yağmur yağsa orada su toplanıyor ?! kaç kere arabalar kaldı orada yağmurlu havalarda o virajlara girerken dikkatli girmenizi öneririm  *hmm* Her yağmurda havalimanının birkaç km çevresinde sular toplanır sel götürür =/ nice ana yollar da ne sular toplanıyor yapmayın lütfen !
İki lale ye , bir torba kömüre, tercihli yola konulan otobüs dışındaki hizmetlere bakın başka şeyleri de görün ki o lale ye yılda kaç milyon tl gidiyor bir bakın lütfen ! Eskiden benzeri görülmüş bir olayın ve o zaman söz verenlerin halen çeşitli mercilerde görev yaptığından yola çıkarak hangisinden hesap sorulacaktir ? sorumlular geçmişe doğru araştırılıp ceza verilecek midir ?! Cevabı hepimiz biliyor değil mi Smiley İnsanlar 1 kişi ölürse, bir depremde kamu binasında çatlak olursa istifa ediyor, 10 kişi ölse yas ilan ediyor, ama bizim yöneticilerimiz allah korusun hamdolsun daha kötüsü olmadı vs. Allah bizi sizin gibilerden korusun daha ne diyeyim  *pardon* Afet koordinasyon merkezi kuruldu o kadar masraf edildi, önümüzde deprem var bakalım şiddetli yağmuru koordine edemeyen merkez ne yapacak ?! büyük yapılar dışında depreme hazırlık göremiyorum ben ? önlemleri alıyoruz diyen şimdiki yöneticiler acaba deprem olduğunda o kadar bina yıkıldığında kurtarma ekipleri istanbulun hangi sokağına girebilecek ? Gerçi AKOM koordine etmiştir sorgulamak bize düşmez  Smiley Çok güzel yorumlar var biraz göz gezdirmenizi tavsiye ederim  Wink

http://www.ntvmsnbc.com/id/24998920/#storyContinued
onumuzde deprem var ne demek Huh?? kimse depremin ne zaman olacagini bilemez !!!!!!!
44cancan44
Lilva44
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Eylül 11, 2009, 05:41:57 ÖS »

o vidieodan adamın gosterdıgı elmalı ve ömerli örneği sanırım herseyı acık edıyor... Huh?
« Son Düzenleme: Eylül 11, 2009, 05:45:52 ÖS Gönderen: 44cancan44 » Kayıtlı

_LoNeSoMe_
BaybarS / muptiii ١٩٥٤
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Eylül 11, 2009, 06:49:26 ÖS »

onumuzde deprem var ne demek Huh?? kimse depremin ne zaman olacagini bilemez !!!!!!!

Eleştirecek hiçbirşey bulamayıp söylediğim şeyi biryerlere çekerek tepki göstermene sevinmedim değil hani  Wink Önümüzde derken deprem bekleniyor açısından dedim sonuçta bu olacak değil mi =)

Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 6   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!