Imperia Online Turkey  
Nisan 24, 2024, 01:46:55 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Anket
Soru: bu yeni universite sekli hakkinda düsünceleriniz
sacmalik - 33 (57.9%)
400-600 saat uni beklenmez - 11 (19.3%)
yapi puani almamiz icin TUZAK - 5 (8.8%)
uni basmanin bir cazibesi kalmadi - 4 (7%)
iyi olmus cok begendim - 4 (7%)
Toplam oy: 53

Sayfa: [1] 2 3   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Üniversite arastirmasindaki yeni degisiklik..  (Okunma Sayısı 6740 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
__HUN__
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Eylül 07, 2009, 09:15:44 ÖS »

Slm imperia dostlari..Smiley

bugünden itibaren uni nin yapim süresi degisti bildiginiz gibi.. seviyesi yüksek olan arkadaslarin karsisina cikan rakamlar inanilmaz.. Shocked bu konu hakkinda sizlerinde fikir ve düsüncelerinizi paylasmak amaciyla bu konuyu actim.. iyi oldu diyen yada kötü oldu diyen arkadaslar fikirlerini burada paylasirsa belki bir ortak fikir olusturabiliriz.. basarilar dilerim herkeze..
zobar
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Eylül 07, 2009, 09:23:03 ÖS »

bence iyi oldu ama zamanlamada baya bi hata var yani zaten diyar bitmek üzere bu şekilde üni basanlar bastı bunu basacak arkadaşlara baya bi haksızlık oldu bece diyarın sonuna kadar aynı kalmalıydı tek hata burda  Wink
gs_23x
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Eylül 07, 2009, 09:26:08 ÖS »

yaff insaffff üni 17 basmak için 80 saat isitioo ee ben 20 yapana kadar bir ay geçerrr oyun nezaman zevk alcaz bu süreylee bekleyerekmiiiiiiiiiiii?Huh?Huh?
dartanyan
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

bugS_bUnny

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Eylül 07, 2009, 09:27:44 ÖS »

Bence bu oyundaki en buyuk sacmalık suana kadarki yapılmıs en buyuk sacmalık... Tmm yapılabilir ama bunu yaparken diyar ortasında yapamazsınız herkes düzenini ona göre kuruyor... Yapıcaksanız diyarın basında yapıcaksınız bitip yeniden basladıgı zaman degişikligi yapıcaksınız... Cocuk oyuncagı degil bu herkesin stratejisini etkileyen bir sey bunun derhal düzeltilmesi lazım yeni baslayan diyarlarda uygulanmalı... 4-5 ay gecmiş diyarlarda olmaz... Yani ortaya cıkan süre öyle böyle degil 400-500 600 saatlerden bahsediliyor yani biz bunu indirmek için kac seviye mimari basıcaz zaten üniversiteyi zor basıyoruz birde mimarimi basıcaz... Bunun derhal düzeltilmesi lazım...

bugS_bUnny
cagogs
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Eylül 07, 2009, 10:07:09 ÖS »

Öncelikle topic'i açan arkadaşın ellerine sağlık, bu getirilen sistem tam bir saçmalık... Diyar ortasında herkes planlamasını, düzenlerini oyun fizibilitesini yapıp önündeki rotayı çizmişken böyle değişimler gelmesi bence çok yanlış... Lâkin böyle bir değişim söz konusuysa Kasım ayın'da açılacak yeni diyarlar üzerinde bu uygulamayı getirebilirsin, sonuçta kimse ağzını açamaz. Oyun platform aşamasında ki ortalık kızışmaya başlamışken böyle bir olay özellikle çoğu kişinin emeğini + hazırladığı planları suya düşürdü. Yetkililer radikal kararları bu yönde almaması gerekmektedir. Hâlâ bu kararlar doğrultusunda, herkes hesabını kitabını rayına oturtmaya çalışırken bu yenilik hiç mi hiç, olmadı...
Bence acilen eski sisteme geri dönülmesi gerekli. Yeni diyarlar açılırken bu sistemin getirilmesi daha doğru olacaktır. Umarım yetkililer bu mesajları ve anketi değerlendirirler. Kolay gelsin herkese...
akrep34
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Eylül 07, 2009, 10:12:53 ÖS »

BEN BU KONUDA NE SAÇMALIK NEDE UĞRAŞILMAZ GİBİ CÜMLELER KULLANACAM...NEDENİ İSE ŞU ŞİMDİ BİZ BİR OYUNA BAŞLAMIŞIZ VE BU OYUNA BAŞLARKEN KURALLAR BELİRLENMİŞ BİZLERDE O KURALLARDA OYNAMAK İÇİN UĞRAŞMAKTAYIZ.ŞİMDİ BENİM DİYAR YARILANMIŞ BEN İLERDE YAPARIM DİYE ÜNİVERSİTEYİ SALLAMIŞIM YERİNE BAŞKA ŞEYLER BASMIŞIM BAŞKA BİR OYUNCUDA SIRF ÜNİVERSİTE BASMIŞ ODA O ŞEKİLDE İLERLEMİŞ ŞİMDİ SORARIM SİZLERE BENİM ONA YETİŞMEM İÇİN EN AZ 3 AY FAZLA ÇALIŞMAM LAZIM BU ŞARTLARDA EEE ŞİMDİ BEN BİR PLANDA İLERLEMEK İSTEMİŞİM BU KURALLARA BAKARAK BENİM KABAHATİM NEKİ ŞİMDİ BU İŞTE..İŞTE BU SEBEPLERDEN BU İŞİN BİR AN ÖNCE KALDIRILIP YENİ DİYARLARDA UYGULANMASI GEREKMEKTEDİR SAYGILARIMLA..BU ARADA BU OYUN İŞKENCE ALETİ DEĞİL LÜTFEN OYUNDAN ZEVK ALMAMIZI SAĞLAYIN İŞKENCE OLMASINI DEĞİL.
savastur
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Eylül 07, 2009, 10:18:56 ÖS »

BEN BU KONUDA NE SAÇMALIK NEDE UĞRAŞILMAZ GİBİ CÜMLELER KULLANACAM...NEDENİ İSE ŞU ŞİMDİ BİZ BİR OYUNA BAŞLAMIŞIZ VE BU OYUNA BAŞLARKEN KURALLAR BELİRLENMİŞ BİZLERDE O KURALLARDA OYNAMAK İÇİN UĞRAŞMAKTAYIZ.ŞİMDİ BENİM DİYAR YARILANMIŞ BEN İLERDE YAPARIM DİYE ÜNİVERSİTEYİ SALLAMIŞIM YERİNE BAŞKA ŞEYLER BASMIŞIM BAŞKA BİR OYUNCUDA SIRF ÜNİVERSİTE BASMIŞ ODA O ŞEKİLDE İLERLEMİŞ ŞİMDİ SORARIM SİZLERE BENİM ONA YETİŞMEM İÇİN EN AZ 3 AY FAZLA ÇALIŞMAM LAZIM BU ŞARTLARDA EEE ŞİMDİ BEN BİR PLANDA İLERLEMEK İSTEMİŞİM BU KURALLARA BAKARAK BENİM KABAHATİM NEKİ ŞİMDİ BU İŞTE..İŞTE BU SEBEPLERDEN BU İŞİN BİR AN ÖNCE KALDIRILIP YENİ DİYARLARDA UYGULANMASI GEREKMEKTEDİR SAYGILARIMLA..BU ARADA BU OYUN İŞKENCE ALETİ DEĞİL LÜTFEN OYUNDAN ZEVK ALMAMIZI SAĞLAYIN İŞKENCE OLMASINI DEĞİL.
yukarıda yazılanlara aynen katılıyorum. Diyar kapanmadan değişiklik yapılması o diyardaki bütün dengeleri alt üst edecektir. Önceden ünv kasmış olanlara diğer oyuncular hiç bir şekilde yetişemeyecekler. Diyarlardaki rekabet tamemen altüst olacak. İmperiaının amacı ne anlayamıyorum. Sistem sürekli eşitsizliğe dayalı bir hale dönüştürülmeye çalışılıyor: Ticaret sistemi, toplu faiz olayındaki değişiklik, şimdi de ünv. meselesi. turnuvaya önce girenler malı götürsün diğerleri emekleyerek gelsinler demekten başka birşey değil bu yapılanlar
zmx
Yüzbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Eylül 07, 2009, 10:24:27 ÖS »

IO dan ancak bu beklenirdi
ticareti halletmeleri gerekirken bunlarla uğraşsınlar...
oyunda bi dünya bug war ama IO nelerle uğraşıyor...
artık uniyi 15  e getiren öpüp başına koysun...

araştırmalar uzun sürüyor diye universte araştırmalar sekmesinden çıkartılıp binalara getirilmişti...
niye millet universte basmak yerine zaten yetmeyen aratırma sürelerini  uni  için değil de araştırma yapmak için kullansın diye...
peki çıkan sonuç ne
artık uniyi 24e 25 e bile getiremeyeceğiniz için  araştırmalar eskisinden daha da uzun sürecek...

:rant: IO team  :rant:

sanırım sansüre ihtiyaç yok...

Ты меня и любишь и не любишь.я тебя ненавижу
ш туув ещ пщ
cicada55
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Eylül 07, 2009, 10:37:04 ÖS »

Bırakın abi bu işleri ne saçma şey bu, bırakıyorum ben diyarı protesto ediyorum böyle saçma şey mi olur ya!! Diyarın ortasında böyle değişiklik mi yapılır...
Mitc007
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Happy is the one who says, "I'm a Turk".

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Eylül 07, 2009, 10:49:46 ÖS »

Meraba Televoleee *hahaha* Grin Wink Valla arkadaslar pesss diyorum artik. Bu fikir kiminse biraz fazla fantazi yapmis. Birincisi bu kadar zamani nasil bekleyelim yada mahzemeyi nasil yapalim. ikincisi ise arkadaslarinda belirttigi gibi oyunun ortasinda böyle bi degisiklik olurmu yaaa bu ne sacma bise. düsününki bi benzinlikdesiniz ve benzini litresi 1ytl diye full luyosunuz. ödemeye gitceksiniz adam diyoki litresi 10ytl oldu. degistirdik artik böyle. bu durumda bu adami ne yaparsiniz???  Angry *black_eye*  *hahaha* Sonucda demek istedigim üniversitesini basan kurtardi basamayan yaya kaldi. Adamlarin bütün düsündükleri planlar suya düstü bu durumda. o zaman bu seviyesi düsük olan arkadaslar bosuna daha cabalamasin, oyunu biraksinlar daha iyi cünkü her sekilde ezilirler. Bence derhal düzeltilmeli yani eski ayarina getirilmeli ve eyer illa böyle bise yapmak istiyorlarsa oyunun basinda yapmalilarki haksizliklar önlensin. Selamlar,Saygilar,Hayirli Ramazanlar herkese
akrep34
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Eylül 07, 2009, 10:50:46 ÖS »

şimdi bizi dinleyen yokmu yoksa biz kendi kendimize yazıp duralımmı ey adminatörler... söyleyin bişeyler yoksa bunumu diyorsunuz biz yaptık siz kim oluyorsunuz ister oynayın ister oynamayın..bunumu diyorsunuz bir cevap yazsanızda bizlerde aydınlansak diyoruz.
By-TAR
ஜ۩ஜiLLeGaLஜ۩ஜ
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Eylül 07, 2009, 10:50:53 ÖS »

Shocked Artık bu ekibe sadece gülüyorum  Grin bir oyun bu kadar oynanılmaz hale getirilir pes..

Geldiğin zaman boşlukarı dolduran değil,gittiğin zaman yeri doldurulmayan ol. (Hz.Ali)
truva1010
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Eylül 07, 2009, 11:10:12 ÖS »

bence tüm premium üyeler  kredi bitimnde bu anlayısı protesto etmek için yen kredi alımını durdurmalı ve.bu yanlış kararı protesto etmelidir.
gladness
.: Rafiks_cL :.
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

RafiKs_cL

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Eylül 07, 2009, 11:10:40 ÖS »

Gerçekten çok saçma... Tamam yenilik yapılabilir ama diyarın zamanlama olarak tam ortasında yapılmaz. Yapılacaksa herkesin dediği gibi sıfırdan başlayan diyara yapılsın. Hadi gelişen geliştirdi gelişemeyen ne yapacak yani bu sorun düzeltilmezse zamanı geçmiş diyarlarda aktif oyuncu sayısını gözle görülür bir şekilde düşürecektir...
hakans
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Eylül 08, 2009, 12:43:39 ÖÖ »

Konuyu açan arkadaşıma teşekkür ediyorum.Oyunda bu kararı alanları da eleştiriyorum.Amaç oyunu zorlaştırmak mı sevdirmek mi?Bu kuralın tekrar eski haline getirilmesi veya üniversitenin araştırmalarda daha fazla avantaj % leri vermesi gerekir.Bu düşüncelerimizi oyun yöneticileri lütfen dikkate alsın.
Sayfa: [1] 2 3   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!