Imperia Online Turkey  
Nisan 28, 2024, 12:31:45 ÖS *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 7   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: türkıye'nin güclenmesi icin...  (Okunma Sayısı 14244 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #15 : Temmuz 30, 2009, 06:25:04 ÖS »

Bak çok yanliş knuşuyorsun senin yaşadıgın haksızlıklar bu ülkeyi baglamaz sana bir kaç kendini bilmez kişinin sen göçmesin dedi diye bu ülkede ayrılcılık oldugunu göstermez ben sana sayızın kişi göstere bilirim bu ülkede memur asker ögertmen olarak çalışan göçmen ayrımcılık şu anda çin'in türklere yaptıgı şeydir sana bir kaç kiş dedi diye bu ülkede ayrımcık oldugun savunamazsın doguya yatırım knusunda her ülkede aynıdır belli yerler çok gelişmiştir türkiyede de böle fakat her knuda oldugu gibi bu konudada gerideyiz... sen fırsatın olursa kastamonluyu incele oranda doguda FARKI YOK istanbulun saten kıyaslıyamasın da inan ksatamonlu bir çok doğu şehrimzden daha geride ama hiç kimse kastamonluyu ayırıyolar diye ağlamıyor herkez olayın iyi yönünden baskın kimse kimsei ayırmıyor her insan aynıdır...seyhun özellikle senin böle düşünmen çom üzdü beni bu oyunu oynayan aklı başında kişiler bile böle düşüyorsa dogudaki  kuzeydeki  güneydeki batıdaki cahil vatandaş nelere inanır :S:S:S

Ben burada asıl Doğu ile Batı arasındaki uçuruma değinmek istemiştim. Yorumumda ufak bir düzenleme yapayım öyleyse... Doğu ile Batı arasındaki uçurumun adı Kürt - Türk ayrımı olmasa bile, her ne olursa olsun bu fark ortadan kaldırılmalıdır. Doğu da bu ülkenin sınırları içindedir ve her taraf eşit olmalıdır. Bu seferki yorumumda sadece bunun Kürt - Türk ayrımı olmadığını savunuyorum. Bundan sonra ülkede Kürt - Türk ayrımı olmadığını düşüneceğim. Belki de ben yanlış değerlendirdim. Bu arada "göçmen" yorumuna sonuna kadar katılıyorum. Sadece birkaç kendini bilmezin lafları idi.
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #16 : Temmuz 30, 2009, 06:30:49 ÖS »

Ben burada asıl Doğu ile Batı arasındaki uçuruma değinmek istemiştim. Yorumumda ufak bir düzenleme yapayım öyleyse... Doğu ile Batı arasındaki uçurumun adı Kürt - Türk ayrımı olmasa bile, her ne olursa olsun bu fark ortadan kaldırılmalıdır. Doğu da bu ülkenin sınırları içindedir ve her taraf eşit olmalıdır. Bu seferki yorumumda sadece bunun Kürt - Türk ayrımı olmadığını savunuyorum. Bundan sonra ülkede Kürt - Türk ayrımı olmadığını düşüneceğim. Belki de ben yanlış değerlendirdim. Bu arada "göçmen" yorumuna sonuna kadar katılıyorum. Sadece birkaç kendini bilmezin lafları idi.

ya aslında turk kurt ayrımı yapmaksızın halk bırlıkte yasayabılır fkt bırkaç tne adamın ulkeyı yıkmak ıcın bu ayrımı ortaya cıkarmıslar uzuldugum nokta halkın buna kanması ozellıkle kurtler çok cahıl doğu az gelıstıgı ıcın bunu normal karsılıyorum bnce bıraz batıdan doğuya dogru gelısım gosterılmesı lazım kultur duzeyının artması lazım hla okuma yazmayı bılmeyenler var fkt çok azaldı demekkı ısteyınce oluyormus bnce bu cahıllık farkı ortadan kalkarsa turk-kurt kapısması dıe bırsey kalmaz
kuzeyli20
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #17 : Temmuz 30, 2009, 06:35:07 ÖS »

Alayışın için sağol bende sana bu sorunu sadece doğu-batı arsaında değil karadenize vs. yerlerdede yaşandıgıydı.Tekrar sölüyorum sana o teriyesizligi yapanlar kendini bilmez bir kaç provakatör böle şeylere aldırış etmeyelim .....
PsiŞik_EmO
Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Temmuz 30, 2009, 06:52:29 ÖS »

Türkiyenin önünde söle bir secenek var ya Osmanlı torunları oldugunu kabul edip onların anlasmaları ve borclarını ödcek yada kabul etmeyip sırtındaki en agır yükü atcak biz birinci yolu sectik bu borclar bitmez :S Berki bir gün bizde brezilya gibi oluruz  *rose*
NiCkSiZ_
Er
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #19 : Temmuz 30, 2009, 08:07:16 ÖS »

eğitim şart öncelikle Grin Grin sonra da ülkemizdeki dış güçleri uzaklaştırmalıyız avrupa birliği vede amerıka belalarından kurtulmalıyız Türkiye varolan kaynaklarını kullanabilse dünyayı yönetir Smiley Smiley tabi birde tüm bunları yapabilecek Atatürk gibi bir kurtarıcıya ihtiyacımız var Sad
devilkiss
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #20 : Temmuz 31, 2009, 12:47:08 ÖÖ »

Bu dediğin belki çok yıllar önce doğruydu ama şimdi(yaklaşık 20 yıldır)değil.GAP Projesiyle birlikde doğu Türkiyenin ençok yatırım yapılan bölgelerinden biri olmuştur.Okul olarakda şehirleşme olarakda asla batı bölgelerden az kaynak aktarılmamıştır.Ama özel sektörün yatırımlarıysa sözünü ettiğin garip bir olaydırki o bölgelerde insanlar para kazanınca başka bölgelere gidip yatırım yapmayı tercih ediyorlar.Kendi şehirlerinde kalanlarda vardır elbette ama bu yeterli değil tabiki.Tarıma dair Türkiyede hangi teşvik verilse önce doğudan başlar ama damızlık hayvanlara sarı saman yedirip sonra bu az süt verdi diye kesime yollayanlar da çok.Eğitim şart diyoruz ama bunu insanlarında talep etmesi gerekir.Okul şubat tatiline girince cam çerçeve indirilip tanınmaz hale getirilen yerlerde var.Bence ağaların elinden insanlar kurtulmadıkça töre adıyla kölelikleri son bulmadıkça devletin çabaları bölgenin öndegelenleri tarafından desteklenmedikçe bu çok zor.Bence insanların kökleri ülkemizin renkleridir.Mühim olan Türkiye Cumhuriyetinden başka vatanımız olmadığını ve bu ülkenin çok güzel dünyada benzersiz özellikleriylede herkesin hasetle baktığını bu nedenle halkımızı yabancılaştırmak istediklerini bilelim.Muhacırsın diyene kafanı takma seyhun evet muhacırsın ve buda senin kültürel zenginliğindir.Mühim olan bana göre ulus zihniyetinde buluşmaktır.Ne Mutlu Türküm Diyene..

Alim ile sohbet etmek, lalü mercan incidir. Cahil ile sohbet etmek, günde bin can incitir.
kuzeyli20
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #21 : Temmuz 31, 2009, 08:00:22 ÖÖ »

Bu dediğin belki çok yıllar önce doğruydu ama şimdi(yaklaşık 20 yıldır)değil.GAP Projesiyle birlikde doğu Türkiyenin ençok yatırım yapılan bölgelerinden biri olmuştur.Okul olarakda şehirleşme olarakda asla batı bölgelerden az kaynak aktarılmamıştır.Ama özel sektörün yatırımlarıysa sözünü ettiğin garip bir olaydırki o bölgelerde insanlar para kazanınca başka bölgelere gidip yatırım yapmayı tercih ediyorlar.Kendi şehirlerinde kalanlarda vardır elbette ama bu yeterli değil tabiki.Tarıma dair Türkiyede hangi teşvik verilse önce doğudan başlar ama damızlık hayvanlara sarı saman yedirip sonra bu az süt verdi diye kesime yollayanlar da çok.Eğitim şart diyoruz ama bunu insanlarında talep etmesi gerekir.Okul şubat tatiline girince cam çerçeve indirilip tanınmaz hale getirilen yerlerde var.Bence ağaların elinden insanlar kurtulmadıkça töre adıyla kölelikleri son bulmadıkça devletin çabaları bölgenin öndegelenleri tarafından desteklenmedikçe bu çok zor.Bence insanların kökleri ülkemizin renkleridir.Mühim olan Türkiye Cumhuriyetinden başka vatanımız olmadığını ve bu ülkenin çok güzel dünyada benzersiz özellikleriylede herkesin hasetle baktığını bu nedenle halkımızı yabancılaştırmak istediklerini bilelim.Muhacırsın diyene kafanı takma seyhun evet muhacırsın ve buda senin kültürel zenginliğindir.Mühim olan bana göre ulus zihniyetinde buluşmaktır. Ne Mutlu Türküm Diyene..

Ne güzel söledin *bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo**bravo*
PsiŞik_EmO
Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Temmuz 31, 2009, 09:59:20 ÖÖ »

Ne Mutlu Türküm Diyene..  sorunda burda baslıyor adam kürt neden böle bir sey desinki ama ne mutlu türkiye cumhuriyeti vatandasıyım olsa sorun kalcagını sanmam Wink *rose*
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #23 : Temmuz 31, 2009, 10:08:40 ÖÖ »

Ne Mutlu Türküm Diyene..  sorunda burda baslıyor adam kürt neden böle bir sey desinki ama ne mutlu türkiye cumhuriyeti vatandasıyım olsa sorun kalcagını sanmam Wink *rose*

Bunun da açıklaması var.
Türk: TC sınırları içinde yaşayan herkese denir.
Yukarıdaki tanımı yapanlar da var. Ama bence de "Ne mutlu TC vatandaşıyım" olmalı...
BERK15
Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Temmuz 31, 2009, 10:28:25 ÖÖ »

bence atamızın dediği gibi olmalı.

ne mutlu türküm diyene ne mutlu türküm diyene ne mutlu türküm diyene ne mutlu türküm diyene
« Son Düzenleme: Temmuz 31, 2009, 10:30:16 ÖÖ Gönderen: BERK15 » Kayıtlı
PsiŞik_EmO
Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Temmuz 31, 2009, 10:32:50 ÖÖ »

bence atamızın dediği gibi olmalı.

ne mutlu türküm diyene ne mutlu türküm diyene ne mutlu türküm diyene ne mutlu türküm diyene

bencede böle olmalı ama onlarada saygı duymalıyız ozaman bırakalım onlarda ne mutlu kürdüm desin kaldırabilirmiyiz bu zihniyetle hayır  *rose* bende alınırdım ama kaldırmak zorundasın ne öle ne öle ozaman :S
BERK15
Ziyaretçi
« Yanıtla #26 : Temmuz 31, 2009, 10:35:44 ÖÖ »

tamam biz böyle deriz kürtlerde ne mutlu tc vatandaşıyım der.
PsiŞik_EmO
Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Temmuz 31, 2009, 10:37:09 ÖÖ »

tamam biz böyle deriz kürtlerde ne mutlu tc vatandaşıyım der.
,

tabiki buda bir secenek  *rose*
efecan87
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #28 : Temmuz 31, 2009, 10:39:41 ÖÖ »

Bunun da açıklaması var.
Türk: TC sınırları içinde yaşayan herkese denir.
Yukarıdaki tanımı yapanlar da var. Ama bence de "Ne mutlu TC vatandaşıyım" olmalı...

seyhun burada arap yaşasa biz ona sen türksünmü diyecez  Wink

kürt bir arkadaşım türkiyenin tek sorunun adının türkiye olmasıdır dedi düşündüm de bencede dogru demiş.sonra dedim neden dediki bu ülkede türkten çok kürt var adı ne türkiye nede kürdistan hiçbiri olmasın dedi adı anadolu cumhuriyeti olsaydı bu ülke dünya devi olurdu. dedi  
c4nsu
Asii(cadıı) - Kontes Dracula
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

ya sen...?

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #29 : Temmuz 31, 2009, 10:42:23 ÖÖ »

Kendini Türk Hisseden Herkes Türktür.

"Kişi başına düşen 'insan' sayısı her geçen gün azalıyor."
FORUM HEPİMİZİNN...!

'Bana göre bir ceset, canlı bir bedenin taşıyamayacağı bir güzellik ve saygınlık taşır.'
J
Sayfa: 1 [2] 3 4 ... 7   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!