Imperia Online Turkey  
Nisan 28, 2024, 02:46:03 ÖÖ *
Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.
E-posta adresinize aktivasyon iletisi gelmediyse lütfen buraya tıklayın.

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Ana Sayfa   Yardım Ara Giriş Yap Kayıt  
Sayfa: [1] 2 3 ... 7   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: türkıye'nin güclenmesi icin...  (Okunma Sayısı 14243 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« : Temmuz 30, 2009, 01:40:05 ÖS »

sızce ulkemız nasıl bagımsız-ozgur-guclu olabılır ?
nowayout
d13 CloXs
Binbaşı

Çevrimdışı Çevrimdışı

d13 CloXs

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : Temmuz 30, 2009, 01:43:37 ÖS »

imf belasının parası hayırlısıyla ödenirse  gerisi gelir
kuzeyli20
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : Temmuz 30, 2009, 01:48:33 ÖS »

imf belasının parası hayırlısıyla ödenirse  gerisi gelir

bu ülke yıllar önce yapılan anlaşmalarla hala ülkesindeki yer altı kaynaklarını kullanamazken hiç bir yere borç ödeyemez  Angry
efecan87
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : Temmuz 30, 2009, 01:49:42 ÖS »

devlet içlerindeki gizli örgütleri temizlemesi lazım ondan sonra teknoljiye çok önem vermesi lazım  Wink
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : Temmuz 30, 2009, 01:51:22 ÖS »

bence turkıyenın ılk once bagımsız olması lazım bagımsız oldun mu ozgurde olursun ozgur oldun tum kaynakalrını kullanırsın  teknolojını gelıstırebılırsın ve boylece guclenırsın bu ulkenın dunyayı yonetmesı ıcın ılk once kendısını yonetmesı gerekır dıye dusunuyorum
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : Temmuz 30, 2009, 01:54:32 ÖS »

Birlik, beraberlik, dayanışma ve dürüstlük olursa birçok sorun hallolur. Birlikten kastım; ülkeleri tek çatı altında toplayan anlaşmalar değil, ülke insanının birlikte hareket etmesidir.
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Temmuz 30, 2009, 01:56:32 ÖS »

Birlik, beraberlik, dayanışma ve dürüstlük olursa birçok sorun hallolur. Birlikten kastım; ülkeleri tek çatı altında toplayan anlaşmalar değil, ülke insanının birlikte hareket etmesidir.

bu bıraz zor olur dostum goruyorsun herturden ınsan var doğusu farklı batısı farklı
kuzeyli20
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 30, 2009, 01:58:57 ÖS »

devlet içlerindeki gizli örgütleri temizlemesi lazım ondan sonra teknoljiye çok önem vermesi lazım  Wink

ya bırakın bu derin devlet meselerini Allah göstermesin yarın bir savaş çıksa o derin devlet diyip suçlanan bir çok kişi ( herkezi kastetmiyorum )
en iyi türk evladı olur. önemli olan dış güçlerin etksinden kurtulmak yok kürtmüş yok lazmış yok çerkezmiş ne yani şu anda yaşadıgımız topraklarda sen kürtsün sen lazsın sen çerkezsin diye bir ayrım yapılıyormu! tabiki yok bu tür oyunlar hep dış güçlerin oyunları yıllardır sen sagcısın sen solcusun diye yapamadıkları sen aşırı müslümansın sen normal müslümansın diye bölmeye çaliştılar o da olmadı. şimdi sen türksün sen kürtsün diye bölmeye çalişiyorlar her yerde herkeze bu konuyu anlatıp karanlık kafaları aydınlatırsan 1000'lerce yıldır oldugu gibi yıkamazlar bizi ama böle oyunlara kanıp 3.dünya ülkeleri gibi kendi içimzde birbirmiz yersek hiç bir şey elde edemeyiz ve biteriz.......
seyhun
Translator and
Global Moderator
*

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #8 : Temmuz 30, 2009, 02:02:17 ÖS »

bu bıraz zor olur dostum goruyorsun herturden ınsan var doğusu farklı batısı farklı

O biraz zor olursa, ülkenin güçlenmesi de biraz değil epey zor olur.

ya bırakın bu derin devlet meselerini Allah göstermesin yarın bir savaş çıksa o derin devlet diyip suçlanan bir çok kişi ( herkezi kastetmiyorum )
en iyi türk evladı olur. önemli olan dış güçlerin etksinden kurtulmak yok kürtmüş yok lazmış yok çerkezmiş ne yani şu anda yaşadıgımız topraklarda sen kürtsün sen lazsın sen çerkezsin diye bir ayrım yapılıyormu! tabiki yok bu tür oyunlar hep dış güçlerin oyunları yıllardır sen sagcısın sen solcusun diye yapamadıkları sen aşırı müslümansın sen normal müslümansın diye bölmeye çaliştılar o da olmadı. şimdi sen türksün sen kürtsün diye bölmeye çalişiyorlar her yerde herkeze bu konuyu anlatıp karanlık kafaları aydınlatırsan 1000'lerce yıldır oldugu gibi yıkamazlar bizi ama böle oyunlara kanıp 3.dünya ülkeleri gibi kendi içimzde birbirmiz yersek hiç bir şey elde edemeyiz ve biteriz.......

Elbette bu ülkede Kürt - Türk ayrımı var. Doğuda kaç okul var, batıda kaç okul var? Doğuya ne kadar yatırım yapılıyor, batıya ne kadar yatırım yapılıyor? Ben Bulgaristan Türkü'yüm, yani diğer bir deyişle macır (muhacir) ailenin çocuğuyum. Bana hayatım boyunca "Sen Bulgar'sın" diyen Türkler oldu, hayatım boyunca "Sen macırsın, buralı değilsin, git burdan" diyen oldu. Şimdi siz söyleyin, bu ülkede ayrım var mı?
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : Temmuz 30, 2009, 02:03:22 ÖS »

haklısında dostumda halkımızında buna kanması benı çok uzuyor senın gıbı oyunları cozmus bilgili insan çok olsa bu ulkede ztn bu yerlerde olmazdık...
kuzeyli20
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : Temmuz 30, 2009, 02:34:02 ÖS »

O biraz zor olursa, ülkenin güçlenmesi de biraz değil epey zor olur.

Elbette bu ülkede Kürt - Türk ayrımı var. Doğuda kaç okul var, batıda kaç okul var? Doğuya ne kadar yatırım yapılıyor, batıya ne kadar yatırım yapılıyor? Ben Bulgaristan Türkü'yüm, yani diğer bir deyişle macır (muhacir) ailenin çocuğuyum. Bana hayatım boyunca "Sen Bulgar'sın" diyen Türkler oldu, hayatım boyunca "Sen macırsın, buralı değilsin, git burdan" diyen oldu. Şimdi siz söyleyin, bu ülkede ayrım var mı?

Bak çok yanliş knuşuyorsun senin yaşadıgın haksızlıklar bu ülkeyi baglamaz sana bir kaç kendini bilmez kişinin sen göçmesin dedi diye bu ülkede ayrılcılık oldugunu göstermez ben sana sayızın kişi göstere bilirim bu ülkede memur asker ögertmen olarak çalışan göçmen ayrımcılık şu anda çin'in türklere yaptıgı şeydir sana bir kaç kiş dedi diye bu ülkede ayrımcık oldugun savunamazsın doguya yatırım knusunda her ülkede aynıdır belli yerler çok gelişmiştir türkiyede de böle fakat her knuda oldugu gibi bu konudada gerideyiz... sen fırsatın olursa kastamonluyu incele oranda doguda FARKI YOK istanbulun saten kıyaslıyamasın da inan ksatamonlu bir çok doğu şehrimzden daha geride ama hiç kimse kastamonluyu ayırıyolar diye ağlamıyor herkez olayın iyi yönünden baskın kimse kimsei ayırmıyor her insan aynıdır...seyhun özellikle senin böle düşünmen çom üzdü beni bu oyunu oynayan aklı başında kişiler bile böle düşüyorsa dogudaki  kuzeydeki  güneydeki batıdaki cahil vatandaş nelere inanır :S:S:S
efecan87
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : Temmuz 30, 2009, 02:49:16 ÖS »

bizim burada konuşmamız hiç bişeyi değiştirmeyecek sadece içimiz dköüyoruz  Wink
kuzeyli20
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #12 : Temmuz 30, 2009, 02:55:46 ÖS »

Haksının burda bir kişiye bişeyler kanıtlayıp bu ülkenin bizim için herşey oldugun bu topraklar üzerinde bölünür ve parçalanırsa halimizin ıraktan afkanistanda farklı olmayacagını anlata bilirsek ne mutlu bize ....
hellboy80
Çavuş
**

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #13 : Temmuz 30, 2009, 03:51:41 ÖS »

ya sanal alem basbas bagırıyor devletın sorunlarını açıkca soyluyor fkt suana kadar pek faydası olması sadece bıkaç cahılı akıllandırdı okadar...
kuzeyli20
Teğmen

Çevrimdışı Çevrimdışı

Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #14 : Temmuz 30, 2009, 04:14:50 ÖS »

ya sanal alem basbas bagırıyor devletın sorunlarını açıkca soyluyor fkt suana kadar pek faydası olması sadece bıkaç cahılı akıllandırdı okadar...

olsun dostum bazen 1 kişiyi bile aydınlatmak çok şeyi degiştir ...
Sayfa: [1] 2 3 ... 7   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

MySQL Kullanıyor PHP Kullanıyor Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC XHTML 1.0 Uyumlu! CSS Uyumlu!